» »

Težava z goljufivim prodajalcem na bolhi

Težava z goljufivim prodajalcem na bolhi

ijac ::

Pred mesecem dni sem kupil od prodajalca na bolhi elektronsko napravo v
vrednosti malo pod 10000 sit.
Prodajalec je oglaševal novo napravo, dogovorila sva se za nakup, poslal mi je po pošti, plačal sem.
Tu so se pa začele težave. Naprava NI bila nova, ok to bi še požrl. Manjkal pa je napajalnik (trafo). Klical sem ga in po neskončnih obljubah mi le tega ni poslal. Na koncu se niti na telefon ne oglaša več.
Prijavil sem ga na bolhi, blokirali so mu dostop (big deal).
Napajalnika pa še nimam.

Zanima me, ali ima kdo izkušnje s takimi prodajalci.
Imam namreč njegov ime, priimek, naslov in telefonsko številko.

Kaj narediti v tem primeru?
A naj grem na policijo ali naj pozabim vse skupaj?

Hvala za pomoč in ideje!

perci ::

Če se ti da, pojdi na policijo. Spusti mu SMS in mu daj ultimat, ter mu napiši, da boš, v kolikor ne bo izpolnil svojega dela obveznosti, šel na policijo. Škodit nima kej.

Morfejus1 ::

Na policijo ga prijavi zaradi goljufije. Edin kar lahko pomaga.

BozidarB ::

ce imas avto se zapleji do nega in ga preseneti na domu. :)

Good Guy ::

policija ti bo ponudila sam sredinec...

policija ne more nič v primeru da si izdelek kupil od enga modela, drugače bi bilo če bi kupil to v trgovini
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

MiranRxx ::

policija ne more nič v primeru da si izdelek kupil od enga modela, drugače bi bilo če bi kupil to v trgovini..


Ima ima, je kljub temu goljufija. Je pa vrednost majhna, tako da ne vam kako je v taksnih primerih.
Tudi jaz priporocam obisk policije, tako da bodo taksni modeli vedeli da je to goljufija. Drugace jih bo okrog prinesel se vec.

perci ::

dej rovtar ne oglašaj se - pametnjakovič jedan ;((

Pujcek ::

ja perci, kaj bo pa polcija nardila? nic. v najboljsem primeru se bodo zapeljali do njega, naredili zapisnik in podali predlog na sodisce. kar pomeni da bo cez dobri dve leti dobil ijac dobil vabilo na zaslisanje na sodisce. in to je to. na svoj napajalnik pa naj kar pozabi...
ajd
:)

Vikking ::

Prijaviš policij, ter mogoče še vprašaš na uradu za varstvo potrošnikov če obstoja še kakšen način.

Drugač so pa pred časom dobil enga ki je prodaja na bolhi USB ključe, vendar jih kupci nikoli niso dobili oz. samo prazen paket.

Problem se vedno začne pri majhnih vrednostih.

Good Guy ::

perci kaj se pa ti pol oglašaš?

povem tko k je, sm že meu problem s takim sranjem...
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

BluPhenix ::

Pujcek bolje to, da se s človekom ukvarja še kakšen drugi organ, kot pa da si le brez napajalnika in ga vsi pustijo pri miru.

Perci je že prav povedal.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Good Guy ::

dej rovtar ne oglašaj se - pametnjakovič jedan ;((


res inteligenten odgovor, čestitam..
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

AngelOfDeath ::

policija bo kvečemu nardila zapisnik

dobenga pregona nebo

sodišče ? škoda denarja da bi ga šel osebno tožit :)

samostojno pa ga tudi ne bodo preganjali ker je vrednost prenizka...
edit: Slovnica

koyotee ::

Pejt na naslov, pa ce je bl ksn mulc povej tastarim pa pocaki da dobis trafo(ce ga majo doma), drgac pa rec d gres na policijo pa bo prec pomagal
js bi mu dal fizicno lekcijo
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

nokia6310 ::

Mislim to je pa čudno.
Pol je pa najbolš da vsi začnemo nategovat drug druzga zato, da se bo stanje končno izbolšalo?
Saj pri majnih zadevah se ponavadi začne zakaj bi pa morali vsi mercedese pa avdije krast?
Ok če bo ta tip ukradel 100 ljudem vsakemu po 10 k bo to glih 1 mio, pa še kaznovan ne bo za to niti preganjan, če bom pa jst v trgovini ukradu eno milko, me bojo pa ovadili zaradi tatvine.

PaX_MaN ::

Take je najbolj zatret, ko so še male ribe, ker pol, ko bodo bogati in vplivni in stuff, se jih ne bo dal dotaknt, sploh.

Na policijo z njim!

EDIT:khm, boljša izbira besede:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Zheegec ::

Rovtar, tukaj te dejansko ščiti zakon, je pa zadeva tako in tako čista goljufija, tako da je to sploh očitno.
Zakon ta ščiti še eno leto po nakupu RABLJENEGA izdelka (stvarna napaka), oziroma 2 leti po nakupu novega izdelka.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Brane2 ::

Je samo ena malenkost. Kako bo prejemnik dokazal, da je stvar prejel brez traflca ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Mercier ::

Kaj je policija storila zame. Dva loša sta mi maznula registersko tablico. Nekdo je dogodek videl in stvar sem prijavil. Nisem sicer verjel, da bom še videl tablico ali denar, ampak krasti je grdo in če se ve kdo je bil... Po nekaj mesecih in enem obisku sodišča me na mobilec pokliče tožilka, da naj se kaj oglasim in dvignem 6000 SIT.

#000000 ::

Na policijo + bombe ob prvi priliki. LP

;-) ::

Njegov naslov maš...ni blema>:D Taxi kombi nabaviš, not nabašeš 6 kolegov avto postaviš pred bajto, pride ven...prvo mu lepo poveš pol pa ga prefukaš ko zajca.

..kolege peleš na pijačo...

Neboš imel ne napajalnika, ne denarja, imel pa boš zadovoljstvo!

Brane2 ::

... ki jo dokončaš skupaj z ekipo v priporu, ker ima tudi tip tvoj naslov...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

... in začiniš s solidno kaznijo pri sodniku za prekrške ter najbrž odškodnino pošiljatelju, od katere si bo lahko namesto tistega traflca kupil mogoče kak spodoben avto in ti povrnil stroške recimo 2kSIT za tisti traflc...
On the journey of life, I chose the psycho path.

;-) ::

Moraš misliti na vse...ti opisuješ nepopolnost:D

dejansan ::

eweer sam ti si pa ziher čapac, tak ali tak

ko te bo pa on obiskal pol s kolegi pa mal rebra pa zobovje naštelal boš pa kaj
dejansan

Good Guy ::

@alien lohk daš celoten zakon?


copy paste, če maš kje blizu?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Good Guy ()

;-) ::

Če govorimo o popolnosti me on nebo mogel več...

btw kaj čapac pomeni:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

dejansan ::

sam si pol bolnik eweer

za 10k bi opravil s človekom, tvoja kolesca se ne vrtijo vsa v pravo smer, boš moral kaj ukreniti v tej smeri, da ne boš kdaj obžaloval
dejansan

;-) ::

Opravil bi z njim valda, nebi ga pa pospravil!

Mah obžaloval bi on, vrjemi da nikoli več nebi prodaval na bolhi stvari, ki ne delujejo. Pomislil nebi več v to smer.

_marko ::

Eweer, ti si bedak.
Jaz ti prodam na tak način eno stvar, če hočeš. Pa verjemi, da si ti tisti, ki na ta način več nebi premišljal.
Ko boš delal za mali dnar 10 let, da boš drugemu odplačeval dolg in obresti, ki se bodo nabrale v tem času. Trenutno si najbrž še mulc, ki nima ravno pošlihtanih stvari v glavi...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

TeraSonic++ ::

A ni tko, če je kraja oz. goljufija pod 10000sit se sploh ne sproži postopka ker sam postopek stane več? :\
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

perci ::

ne, ni tko

Morfejus1 ::

V vsakem primeru se splača vložit prijavo. Mogoče je res ne bo noben resno obravnaval, ampak če je več takih, ki jih je nategnu...

Nejc Pintar ::

@EWEER: po še hitrejšem postopku se reši kontra. Res si revež da je edini način reševanja problemov ki ga poznaš fizično nasilje.
Lahko je biti prvi, če si edini!

ijac ::

Direktni fizični obračun seveda odpade.

Dokaz, da nisem dobil trafota zraven je teža paketa napisana na listku od pošte.
Paket se (na policiji) zvaga in če je teža enaka vsebini brez trafota je to očiten dokaz da ga ni bilo zraven.
Drugi dokaz je oglas na Bolhi, kjer prodajalec opisuje kaj prodaja.

Bom na policijo prijavil nato pa vam sporočim potek zgodbe.

Hvala in lp!

Spock83 ::

"@Brane2: Je samo ena malenkost. Kako bo prejemnik dokazal, da je stvar prejel brez traflca ?"

Verejtno so stehtali paket na pošti :) , če še ima škatlo potem se točno ve koliko je bila teška. Trafo pa tudi ni toliko lahek.

sese12 ::

Vsekakor gre tu za goljufijo. Zadevo prijavi na policiji in jo bodo sigurno obravnavala, ter podali zoper storilca kazensko ovadbo. O poteku preiskave boš na dom dobil tudi pisno obvestilo, če to želiš, kjer ti napišejo, kaj je z zadevo oz. kako je bila zadeva na policiji zaključeno (ponavadi s kazensko ovadbo na tožilstvo)

Je pa res, da gre ta ovadba nato k državnemu tožilcu, ki lahko zaradi "majhne družbene nevarnosti" oz. majhne vrednosti in škode kazensko ovadbo zavrže, kar tudi pogosto stori. In potem neki nevedneži spet govorijo, da policija ni nič naredila.

V tem primeru policija naredi vse kar je v njeni moči in ne moremo potem govoriti, da policija ni nič naredila. Državni tožilec pa ni zaposlen na policiji oz. je v drugi ustanovi.

Pa še nekaj. Ne delaj nič sam na svojo roko, kot ti tu nekateri svetujejo. Bi si lahko tip zmislil, da si mu grozil, ga napadal in bi zoper tebe podal kako ovadbo, pa bi potem imel ti probleme s policijo.

Good Guy ::

Mene pa zanima če se men tut splača..

sm meu podobn problem, z enim sva se prek mejla (na bolhi sm meu oglas) zmenila da mu jst pošlem eno zadevo v zameno da mi on pošle drugo zadevo k je ne rabi več. ok jst pošlem (brez odkupnine, kot sva se zmenila), on pa mi na mejlih piše da mi on ne misle nč pošilat.

mam od njega naslov ime in priimek(mogoče tut cifro).

zdej pa me zanima če so mejli dost velik dokaz da se ga splača prjavt?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tip z bolhe lagal o prenosniku? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8213539 (9328) shadeX
»

Nateg preko bolhe (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
38383478 (26925) budnost

Kazenska ovadba zoper mene zarado "natega" na bolhi. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7314181 (12825) Unknown_001
»

Prevara (goljufija) na bolha.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5827671 (25482) galu
»

Kaj storiti? Prineseni smo okoli!

Oddelek: Pomoč in nasveti
261927 (1465) Vikking

Več podobnih tem