» »

Kaj storiti? Prineseni smo okoli!

Kaj storiti? Prineseni smo okoli!

Zvezdica23 ::

Lep pozdrav.
Obračam se na vas,ker so mi na Bolhi niso znali pomagati in sem prepričana,da bo pa kdo tukaj le vedel kaj storiti v situaciji,v katerem sm se znašla.
Tri tedne nazaj sva s fantom preko bolhe.com naročila Playstation2. Prodajalec je bila punca iz okolice Maribora. Kontaktirala sva jo in jasno je povedala kaj paket vsebuje-pač vso opremo,še nekaj igric,zatrdila je da je zraven tudi čip in memory card (predvsem nama je bil važn čip,da bi lahko gor tud gledala filme itd.) Se zmenimo in kupiva.
Najprej so se začeli problemi že da je poslala...trajalo je okoli 10 dni,ker je vedno znova nekaj zaje**** z naslovom. Končno pride paket. Odprem. Notri igrice,vendar pazi-BREZ NAPAJALNIKA za elektriko,ki je itak OSNOVA-brez tega ti ne koristi nič...brez ČIPA in brez KARTICE. vse kar je napisala da je zraven,tega ni bilo!!
Še preden sem opazila, da ni čipa, sem bila še tolk neumna in šla sama kupit napajalnik,da bo le delal-dala sem 50 evrov-(!),potem pa končno prižgem...in ne dela nič-nobena igrica,ker ni čipa,(plus tega da ni kartice)razen ena originalna. KATASTROFA.
Pišem punci da tako ne bo šlo,da želim denar nazaj,jaz pa ji vrnem igrice. Nakar mi napiše nazaj da napajalnik je čist pocen,kaj da kompliciram ker sm mogla to kupt (halo??), da čip je notr in da vse dela. Splooooh se ji ne da nič dopovedat. Skratka,dala sva en kup keša za navadn 'crap'!!
Ne zaleže ji nič,tud če ji napol 'grozim' da bom pršla tja osebno po keš,ker se tko pač NE DELA. Ne odpiše,ne odgovarja.

KAJ STORITI? Kdo so v tem primeru pristojni organi,da ukrepajo v takih situacijah,ko te folk preprosto tako podlo nategne???

Hvala za mnenja in odgovore že v naprej!!!

LP,

PacificBlue ::

Kdo so v tem primeru pristojni organi,da ukrepajo v takih situacijah,ko te folk preprosto tako podlo nategne???


Menda obstaja policija. Pejd na postajo in podaj ovadbo.

Mentalist ::

Drugič se pa rajši zmeni, za osebni prevzem pa test.
Lool.

charlotte ::

Hja zoprna situacija. Drugič vsaj malo poglejta po trgovinah saj nov PS2 recimo v BB stane 99EUR (ti pa si dala samo za napajalnik 50EUR). Za vse preostale darovane živce pa bi dobila kar nekaj dobrih originalnih iger.

Mogoče bi šlo če ji omeniš policijo?

PacificBlue ::

Ne lej, verjetn nisi edina. Mogoče ta oseba pač takole nateguje folk naokoli. Priporočam ti da greš na policijo in podaš ovadbo zaradi goljufije. Saj ti bodo pomagali.

Valvoline ::

Mogoče ima čipa vendar laser je že švoh. Kok se spomnim vsak čip ima svojo finto kak pognat igrco.Vstavi kopijo notr in zapri dvd enoto.Pol pritisni tipko reset in potem jo drži tako 3-5 sekunde pa spusti,in poglej če bo zagrabilo kopije.

Zgodovina sprememb…

Zvezdica23 ::

Kako bi pa to lah preverla?...
Mah fnt ki se spozna je reku da ga definitivno ni...ona je trdila da bo vse zapečeno delal,tko pa itak..ni nč od tega. Sploh pa tud če bi bil-al ni že dost da kabla za štrom ne da zraven? Mislm sej ja,tud js neumna ker od pič** kupujem špile...:)

Ja,magar bom omenla ji policijo..pa bom vidla odziv. Pomoje misl,da samo govorim tja v tri dni...mal se mot

Valvoline ::

Kako bi pa to lah preverla?...
Mah fnt ki se spozna je reku da ga definitivno ni...ona je trdila da bo vse zapečeno delal,tko pa itak..ni nč od tega. Sploh pa tud če bi bil-al ni že dost da kabla za štrom ne da zraven? Mislm sej ja,tud js neumna ker od pič** kupujem špile...:)

Ja,magar bom omenla ji policijo..pa bom vidla odziv. Pomoje misl,da samo govorim tja v tri dni...mal se mot

Poskusi kopijo zalavfat tako k sem zgoraj napisal,igrico notr in drži tipko reset 3-5 sek.
Aja,laser preveriš tako da daš DVD film notr posnet na DVD+R ali DVD-R.
Če ne bo bralo je laser hin.

Zgodovina sprememb…

Zvezdica23 ::

OK,hvala! Bom preverla...

Valvoline ::

BTW čipa ne moreš videt ker je zalotan notr.To ni neki eksterni dodatek(eni čipi so vendar teh skoraj nobeden ne uporablja)
:D

KoMar- ::

Lepo prijavo na policijo, pa bo. To je vse, kar lahko legalno storiš, če je druga stran nekomunikativna.

blaz87 ::

Njen naslov verjetno imaš, če je bilo poslano po pošti. Pa malo preveri če je froc ali pa že odrasla oseba.
Če je froc, se številka domačih hitro najde, in se lahko pogovoriš s starši oz. kom starejšim.

Je pa malo smešen primer, ker je res nova konzola đabe + vgradnja čipa = 140EUR max.

Zvezdica23 ::

Ja sej sm iskala po netu mal...je ni nikjer,sm mislna da bo na kašni strani,ala facebook itd.
Sm pa dobila v imeniku domačo številko,naslov pa mam,ja...

ja sej...da pomislm da ne bi tega denarja nazaj dobila...mi je kr slabo. dejansko bi mela vse novo že lahko doma,ja,glede na to da sem napajalnik za 50 evrov kupvala...:/

KoMar- ::

Še od Applea napajalniki niso 50 EUR, kje si to kupila? Vrni, dokler se še da. Pa kot rečeno, prijavi na policijo, če resnično hočeš stvari priti do dna. Ker zaenkrat se mi zdi, da si bolj "mož" besed kot dejanj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

mastah ::

jebesh policijo k itk niso sposobni nic narest, rec nej ti dnar vrne ce ne pa prid do nje pa...ce ne zlepa pa zgrda

Zvezdica23 ::

Kupila sem v trgovini Lotus-električna trgovina. V kranju.
Ja,sej,bom šla vrnt. Upam da lahko še..kmal bo en teden od tega...??

ja..vem kako je s policijo...ampak dobr. tud tja mam namen it,pa pol zlepa ali grda. vrjetn bom prej poskusla osebno tja it-čeprav mam vožnje miljon:) ampak nima veze,da to rešm bom vse nardila...100 evrov hočm nazaj.

blaz87 ::

No saj pustmo zaj to, kar bi lahko imeli. Je kar je.

Pa probaj poklicat domov, in zahtevaj osebo ki je v imeniku napisana, pa se zmeni, razloži situacijo, pa mogoče bo kaj uspeha, da se vrne oprema taka kot si jo prevzela in povrne kupnina.

S polnilcem pa stori enako, magari vzami kaj takega kar rabiš za ta denar, magari en dodaten joystick za že nov ps2. Seveda če uspešiš rešit z rabljenim ps2-jem.

KoMar- ::

jebesh policijo k itk niso sposobni nic narest, rec nej ti dnar vrne ce ne pa prid do nje pa...ce ne zlepa pa zgrda

Lej, nismo v filmu, ok? Tako se to pač ne dela, razen če hočeš, da potem še tebe zaprejo.

Zvezdica23 ::

blaz87, tale rabljen ni šanse da pride v poštev...je itak tok sranja nardila da ga tud nočem...pa že iz principa-ni poslala kar je bla dolžna in to mi je pršlo vrh glave,četud sm bla na začetku prpravlena spregledat (zato sm šla kupovat napajalnik..). ampak stvari so šle čez mejo z njenim odnosom in še vsem kar smo odkrili da manjka...tko da...vztrajam.

Bomo vzpostavla oseben kontakt,najbolje da s starši.

Keyser Soze ::

Glej, prvo kot prvo. Odpiši piratske kopije iz glave. S tem se boš ukvarjala ko boš zrihtala kozolo v stanje, kot ti je bilo ponujeno v ponudbi na Bolhi.

Ko boš pozabila, da čip potrebuješ zaradi piratskih kopij iger, in ga potrebuješ zgolj za gledanje filmov ali kopij iger, ki si jih legalno lastiš, poglej na paket. Tam mora biti namreč napisan naslov pošiljatelja. Sploh če gre za paket z odkupnino. Denar mora namreč najti svojega novega lastnika (pošiljatelja).

Imaš naslov osebe.

In tudi ovoj paketa oz. potdilo iz katerega je razvidno, da si plačala kupnino za paket.

Sedaj si sprintaj oglas z Bolhe ali pa pošlji mail Bolhi, če ti lahko posredujejo vsebino oglasa iz katerega izhaja kaj si sploh kupovala. Upam da Bolha shranjuje oglase vsaj za določen čas, če slučajno pride do takšnih zalpetov. Če imaš kakšno email korenspondenco s prodajalce še toliko bolj. Tudi to vrži na print, sploh je iz tega razvidno kaj se prodaja in za kakšen denar.

Z vsem tem se odpravi na najbljižjo PP (policijo) in podaj prijavo zaradi goljufije. Verjemi, da se bo zadeva zelo hitro razrešila, in boš tako še najhitreje videla svoj denar. Plus prodajalcu ne bo več prišlo na pamet, da bi počel takšne stvari.

P.S.: "Piratstvo" je kaznivo, in če to že prakticiraš, nikar ne tega razlagat na javnem forumu. Res ni priporočljivo.
OM, F, G!

Zvezdica23 ::

jA,ZDEJ sem pa u riti ker je paket prevzel oče,listek in ovoj paketa pa sta po njegovi napaki romala v smeti...

upam,da to ni edini dokaz.

xsannyx ::

Bolje kupit novega! Verjetno si dala več kot 100EUR za to sranje XP
Kupiš novega za 100EUR ter daš še 30EUR za čip in je to to

Zvezdica23 ::

Bolje kupit novega! Verjetno si dala več kot 100EUR za to sranje XP
Kupiš novega za 100EUR ter daš še 30EUR za čip in je to to


Ja,to mi je zdej še kako jasno!:)
Sm bla pa neumna pa zaupala v pravičnost prodajalca...sploh pa ja,ne vem zakaj že prej nisem na novga pomislna..tistih 30 evrov več...ne pa da se zdej s temu sranjem ubadam...

crayz43 ::

pomoje bi se dalo na pošti podatke dobit samo bi blo treba št. pošiljke vedet.

in kdo je ta oseba da vemo za vnaprej ? in ne kupujemo od nje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: crayz43 ()

Keyser Soze ::

Tako je. Pošta hrani podatke o pošiljkah. In na podlagi naslova prejemnika se da komot izsledit paket, odkupnino in naslov, kamor je ta romal.

Le da teh podatkov tebi IMO ne bodo zaupali, jih pa bodo policiji.

Glej, če imaš podatke oz. izjavo osebe (mail), da ti je res poslala paket z drugačno vsebino, kot je bila dogovorjena, je to popolnoma dovolj zaenkrat. Dovolj, da ti na policiji verjamejo in sprožijo postopek.

Ne vzet tega tako slabo, ne vem koliko let imaš in kako "pismena" si, ampak na tvojem mestu bi prodajalcu poslal pravopisno pravilen, opozorilni mail (NE grozilni), v katerem bi mu dal točno en teden časa, da predlaga rešitev zadeve oz. vrne kupnino, ti pa njemu vsebino paketa.

V kolikor tega ne bo storil ga boš prijavila policiji zaradi goljufije. Poveš mu še kakšne dokaze imaš in to je to.

Če ne bo odziva, pa kar na policijo.
OM, F, G!

xsannyx ::

Na policijo se v tem primeru definitivno splača! Še posebej če je dodala še nelegalne kopije iger ker bo še dodatno napljuvala :D

Vikking ::

Na policijo se v tem primeru definitivno splača! Še posebej če je dodala še nelegalne kopije iger ker bo še dodatno napljuvala :D


To omeniš mimogrede v prijaznem sporočilu glede razrešitve situacije.

Že sam obisk policistov pa jo bo verjetno zelo prestrašil, če doslej z njimi ni imela opravka.

Upoštevaj nasvet Keyser Soze-ja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tip z bolhe lagal o prenosniku? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8212917 (8706) shadeX
»

Nateg na bolhi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9818905 (14152) francek1
»

"Nateg" pri nakupu preko bolhe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8315463 (11350) shadeX
»

Prevara (goljufija) na bolha.com (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5827219 (25030) galu
»

Težava z goljufivim prodajalcem na bolhi

Oddelek: Loža
374243 (2576) Good Guy

Več podobnih tem