» »

načrt za izdelavo kulerja

načrt za izdelavo kulerja

c3R4R ::

a ma kdo pri roki kakšen načrt za izdelavo ventilatorja? namen: hlajenje rač. sistema!

Upam, da se bo našel ta pravi mojster...:D

SoNgOkO ::

Sej ti nebi rad pokvaru ideje vendar v kolikor imas v mislih ventilator standardnih mer se ga sploh ne splaca izdelovati. Na oglasih sem vidu da nek tip prodaja titanove vente 80x80 mislm za 450SIT/kom.

c3R4R ::

kul!!!! a lohk kej zrihtaš teh kularjev?

medjugorje-si ::

Ne kupuj prepoceni! To pomeni glasen in malo pretoka zraka!
www.medjugorje-si.org

c3R4R ::

hvala za nasvet! Sej se je že men zdel, da je "škart" roba, glede na ceno!


ŠE VEDNO iščem modela, ki bi mi pokazal načrt...:D

AngelOfDeath ::

jaz sem nekoč dal 600 sit za en 8x8 vent in sem vzel samo 3 danes mi je žal ker stanejo okoli 3k eden :/

tko da ni vedno poceni = škrt

SkIDiver ::

Eh folk pa kje žvite vraga. Ventilatorji se dobijo vsepovsod. Jaz sem kupil sunona 92mm 1,7w sem dal zanga okol 1200 sit pa zadeva piha na muč pa še tih je.

c3R4R ::

SORI, K DIHAM IN SE PREHRANJUJEM!!!

a ste lohk bolj prijazni....?8-O

Trubadur ::

A ti hočš sam narest en vent?
Berite Thomasa!

Gandalfar ::

ok, fantje. Mal mnj zaljiv odnos pa bo vse ql.

Drgac pa mustafa ti priporocam, da se enkrat razmislis o tem kaj zelis pocet. Ventilatorje se da povsod kupit za zelo majhne denarce oz. za malo vec, ce zelis kvaliteto.

Zdaj za tamali ventilator ne najdem navodil za tavelikega za hladit sobo poleti bi se pa mogoce kaj naslo.

Naceloma se ventilatorjev ne dela doma. Kvecemu modificira, da se vrtijo z manj obrati, tisajo se jih pobarva itd..

SkIDiver ::

mustafa15 ti povej kaj bi rad naredil pa ti bomo povedal kam pojd kaj nabavi ter kako naredi. Ventilator pa defenetivno kupi. Mislm, da ga ni junaka k bi ga sam doma naredu.

Gandalfar ::

SkiDiver: ne govori taksnih stvari, ker me ima da bom sel sam delat vent, da dokazem point - da so taki norci .. (kaj vse bom zraven dokazal je offtopic ;-) )

;-)

Vprasanje je pa ce se splaca.

the_unborn ::

gandalfar: in kako bo zgledalo na koncu, k mlin na vodo ne, pihal bo pa tud verjetno:D

Gandalfar ::

un|verse... hey, dokazu bom, da je izvedljivo in da sem zdej 'car zarad tega, ker imam veternico v rac.. :>


- joke uglavnem, ne se prevec obesat na tile moji izjavi :)

Zgodovina sprememb…

c3R4R ::

dobr, je že ok! POZABTE, DA SM VAS KADARKOL VPRAŠU ZA NASVET! Nesremneži...:(

Gandalfar ::

mustafa15: kaj tocno ti zdaj ni prav?

Pujcek ::

a ma kdo pri roki kakšen načrt za izdelavo motorja? namen: pogon osebnega avtomobila!

anyone?
:(

Gandalfar ::

pomojem kej taksnega: http://www.titan.spaceports.com/~locost/

al pa tole (elektricni motor): http://www.didik.com/ev_build.htm

pa se kaj bi se naslo na googlu. Boljse zate, da si resno mislil in se nisi zajebaval...(poglej 2.clen pravil)

Pujcek ::

ok, hvala.

lp, pujcek
:)

c3R4R ::

Gandalfar- vse mi je čist ok, sam da so se vsi tko norca delal mi pa ni všeč! Posebej tale Pujsek z motorjem...

čao... Forever....;(

Gandalfar ::

ah, zakaj - rabil je pomoc pa jo je dobil ane? :)

Sej se mi je zahvalil za pomoc. Ne bit tolk zamerljiv no :]

Dej ti meni raje povej kaksen vent bi naredu? To rabis za kaksno kul modifikacijo al kako si si to zamislu, ker se pocasi navdusujem za misel, da bi si naredil kar doma kaksen kul vent.. :)

c3R4R ::

naredu bi si navaden vent, samo tak, da se ne napaja prek računalnikovega napajalnika! neki me štrom baše (mam 300w napajalc, pa je zmanjkal priključkov, za kšne vente ugrajevat)- sej bi kupil 400w napajalc, pa stane okol 15k SIT! zdi se mi enostavnejše, da sam naredim kuler, pa še ponosen bom nase, če mi bo kej uspe! a se zmenva za kšno izdelavo! a boš zrihtu načrt?

bye the way: kva sploh ti delaš na forumu- zravn tvojga imena piše tajna policija! kva si ti????

pa še tist k sm prej reku- Forever- sej me je že minil! sm že boljše volje, k si ti omenu, da si ti tud zainteresiran za izdelavo kularja! Štima!:D :D :D :D

Matek ::

mustafa15, jaz bi se pridružil tistim, ki pravijo da se ne splača delat ventilatorja.
Poglej, recimo pri mlacomu maš ventilatorje za 996 tolarjev (ZALMAN ZM-F1, 8 cm). Če greš delat čisto sam, moraš vlivat lopatice in podobno, to te ful drago pride, če pa boš kje dobil vse skupaj, dvomim da bo stalo manj kot 1000, pa še slabše bo delovalo, ker mora biti ventilator fajn nacentriran, drugače je brezveze.

ventilatorji večji od 12 cm so po mojem mnenju itak preglasni in preveliki, da bi jih lahko resno v računalniku uporabljal, tako da po mojem je to početje pointless.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

DSmidgy ::

mam 300w napajalc, pa je zmanjkal priključkov, za kšne vente ugrajevat

Stvar se reši takole: okoli 500SIT stane razdelilec da lahko na molex (pomoej da se tako reče) konektor priklopiš 4 ventilatorje. Dobiš pa tudio razdelilec, ki naredi iz enega molex konektorja dva molex konektorja.

the_unborn ::

majo pr mlacomu te razdelilce, mislim daso oz zalmana

c3R4R ::

aha! hvala! pameten nasvet. torej... kupim razdelilec in iz ene vtičnice dobim 2 ali več vtičnic! sm dojel?? kaj se bo zgodilo z napetostjo? ali se bo razdelila?

če to, kar ste mi predlagali deluje, še zdele letim v trgovino:D


LP,

l-note ::

Napetost bo za VSE ventilatorje, ki jih boš gor priklopil ENAKA. Sigurno.

:)

c3R4R ::

končno... so se tud men stvari obrnile na bolje! zdej sm najdu rešitev za pomanjkanje števila vtičnic! a mi loh kdo pove ime RAZDELILCA, da bom najdu oz. kupu tapravo stvar!!


tenks!

the sun is shining... končno!!:D :D :D :D :D

AngelOfDeath ::

priključkom se reče molexi :)

medjugorje-si ::

Za ventilatorje je se ena resitev in sicer da uporadis ventilatorje za 220V, se pravi da ga vtaknes direktno na elektriko kot racunalnik. Pri tem ti ni treba obremenjevat napajalca PC. Ce ti je preglasen mu eno zico prekines in das vmes diodo 1N4007 ali kaj podobnega in tako je potem nemesto 220V na ventilatorju 110V( deluje z pol periodo) in posledicno se ventilator vrti z nizjo hitrostijo...Sam imam tako narejeno v omari, kjer imam racunalnik in mi vlece zrak ven... Ce hoces vecji pretok zraka vzames vecji ventilator. Ce pa hoces se bolje spreminjat hitrost ventilatorja potem pa uporabi regulator za luci (220V) (ze narejene dobis od Vimar, Gewis in sicer za ugradnjo polek stikal in uticnic)...
Mislim da ti tudi te ideje lahko pomagajo, Cene za tako izvedbo so priblizno ventilator 2500sit, regulator 2000sit, dioda 1N4007 50sit

Ce pa bi stvar se malo zakoplicirali bi dodal se 12V (5V) rele in bi ga priklopil na 12V(5V) priljucek in na drugi strani preko kontaktov krmilis 220V ventilator. Zakaj je to potrebno in sicer ker ko vklopis racunalnik se uklopi rele in za njim se 220V ventilator... Ja isto idejo lahko uporabis in za relejem priklopis se kontaktor pa vklapjas in izklapljas celo hiso...:) ;) :D
www.medjugorje-si.org


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

začetniško vprašanje glede ventilatorjev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
212437 (1882) Opkow
»

Vklop pumpe skupaj z računalnikom

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
242128 (1628) TESKAn
»

kje je se kako napajanje za ventilatorje

Oddelek: Pomoč in nasveti
11990 (869) kuglvinkl
»

Ventilator / Kako?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101219 (1008) boogoo
»

Čemu služi rumena žica na ventilatorju?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
292592 (2210) segi

Več podobnih tem