» »

Reguliranje obratov ventilatorjev

Reguliranje obratov ventilatorjev

dynr la ::

imam plato MSI H67MA-E35, procesor i5 2500k. Se pravi imam v računalniku 3 aktivne ventilatorje (napajalnik, hladilnik procesorja in ventilator na zadnjem delu ohišja). Naložil sem program ControlCenter s spletne strani od matične in vključil možnost smart fan control. Ta mi je v trenutku občutno zmanjšal obrate ventilatorja na procesorju in tistega na zadnjem delu ohišja. Je to dobro imet vključeno to funkcijo? Če mi lahko kdo malo razloži to....

Hvala

opeter ::

Program ti verjetno zniža voltažo in tako regulria ventilatorje. Ni to nič problematičnega.
Obstajajo pa tudi ročni regulatorji.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

_kuhi_ ::

Je to okej. Samo preveri še, če se z obremenitvijo procesorja obrati zvišajo.

dynr la ::

Bom preveril pa sporočim. S čim je najbolje da ga obremenim? Me je pa danes prenesetilo, ko sem vklopil PC se je vse zagnalo za sekundo se takoj vse ustavilo in potem se je normalno zagnal nazaj. 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dynr la ()

Janac ::

Isto pri meni. To je normalno.

dynr la ::

So pa temperature malo narasle:

Tja do 40 C se dvignejo maximalno. Zdelje sem naredil še test stabilnosti sistema, tako da je obremenil CPU do konca pa so šle temperature hitro na 50+ tko da, .... kr nej laufajo ventilatorji tko kakor vedno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dynr la ()

Barbarian ::

50 stopinj je izjemno hladno.

Imej tih sistem. Če se bo začel greti bo že matična poskrbela da se bo ventilator hitreje vrtel, da bo zadostno hladil. Razen če imaš rad zvok ventilatorjev...samo v tem primeru ti svetujem da imaš nonstop prižgan sesalec, ima bolj specialen zvok ventilatorjev.

Kar vklopi to funkcijo, zagotovo ne bo nič narobe. Samo veliko prijetneje boš uporabljal računalnik saj ne bo tak glasen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barbarian ()

dynr la ::

Ok a vklopim za ventilator na procesorju in za ventilator na zadnji strani računalnika al samo procesor?

Barbarian ::

jaz imam vklopljeno za vse ventilatorje, saj so sicer precej glasni.

Svetujem ti da stestiraš... Za procesor moraš zagotovo vklopiti saj je tisti ponavadi najglasnejši. Za sistem pa po potrebi. Če je glasen ventilator vklopi, sicer ne.

Kakih 20 minut poizkusi poganjat prime95, da vidiš do kam bodo šle temperature če vklopiš reguliranje obratov cpuja in ventilatorjev ohišja. Tja do 70 stopinj je vse ok. Nad 70 pa je že nezadostno hlajenje.

Itak zadeva deluje tako, da ko procesor doseže določeno temperaturo, začnejo ventilatorji delat s 100% hitrostjo, tako da neke bojazni da se zadeva zaradi reguliranja hitrosti ventilatorjev pregreje, pravzaprav ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barbarian ()

dynr la ::

Evo laufam prime95 par minutk:

Barbarian ::

priloži še slikco z izklopljeno regulacijo ventilatorjev, tak da ves čas vsi delajo 100%. me zanima kakšne so temperature potem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barbarian ()

dynr la ::

Barbarian ::

še vedno poganjaš prime95?

ker te temperature so videti kot da ga ne

dynr la ::

Ne na te sliki je vse izklopljeno in prime95 in regulacija

Barbarian ::

in če izklopiš reguliranje obratov in vklopiš prime95?

Priloži slikco po par minutah testiranja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barbarian ()

dynr la ::

Barbarian ::

zanimivo. Ventilator ti vseeno dela s precej nizko hitrostjo (1900 rpm), kljub temu da si izklopil reguliranje obratov. Prej ko si imel vklopljeno, ti je delal s 3500 rpm.


Mislim da lahko vklopiš regulacijo obratov...Vsaj na procesorju. Glede ohišja pa poženi še kak test ali dva in boš videl če se bistveno pozna ali dela na max ali ne.


edit.: sem še enkrat pogledal slikce. dafuq?!? Ko imaš procesor na 70 stopinjah, ti ventilator dela počasneje kot če ga imaš na 37 stopinjah?!? :D smeh.

Daj vse na default vrednosti, vklopi reguliranje ventilatorja in uživaj v tišini. Bo vse vredu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barbarian ()

dynr la ::

Je blo tut prej use na default. :)
Mam pa i5 2500K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dynr la ()

Barbarian ::

imaš očitno neko reguliranje obratov že vklopljeno iz strani matične plošče:)

dynr la ::

Čakam še na grafično kartico, ko jo dobim bom lepo zreguliral vse. Malo razmišlam, če bi dokupil še en ventilator, ker mam trenutno samo enga na zadnji strani, baje je priporočljivo met vsaj dva, da ti sprednji vleče zrak noter zadnji ga pa vn vleče, da lepo potuje zrak. :|

Barbarian ::

2 moraš zagotovo imeti, o tem nimaš kaj razmišljat.

Zato se ti tudi malenkost bolj segreje, saj mu zmanjka hladnega zraka.

Vklopi regulacijo ventilatorjev in kupi kak tih ventilator za sprednjo stranico ohišja.

dynr la ::

Priporočaš kakšnega? :D Trenutno mam enega 120mm noter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dynr la ()

Barbarian ::

hja odvisno od tega kakšno luknjo imaš spredaj za ventilator. Ali lahko daš 120 mm ali ne..

axee ::

Če se na to ne spoznaš preveč ti priporočam, da ne uporabljaš nobenih programov in samo v bios-u nastaviš, da ti avtomatsko regulira temperaturo, po možnosti kakšen "silent" ali pa quiet profil.

Imeti nizke temperature je brez veze. Matična bo že poskrbela, da bo dovolj hlajeno. Pa ne ubadaj se s tem, dokler te zvok računalnika zares ne moti pusti na avtomatiki.

dynr la ::

Barbarian je izjavil:

hja odvisno od tega kakšno luknjo imaš spredaj za ventilator. Ali lahko daš 120 mm ali ne..

Lahko dam 120mm noter.

Barbarian ::

arctic cooling če želiš kvaliteten ventilator za zelo nizko ceno
http://www.mlacom.si/ventilatorji-in-pr...

ali pa kakšno akaso če želiš tišino. Nevem, se ne spoznam toliko na tihe ventilatorje saj vedno uporabim regulator obratov in utišam tudi najglasnejše..:)
http://www.mlacom.si/akasa-ultra-quiet-...

axee ::

Kaj sedaj razmišljaš v noven ventilatorju? Imaš zdrave temperature, če ne navijaš dodatno hlajenje IMHO ni potrebno.. razen če te moti glasnost :)

Drugače pa bo tisti F12 OK za to ceno.

BladE_ ::

Barbarian je izjavil:

arctic cooling če želiš kvaliteten ventilator za zelo nizko ceno
http://www.mlacom.si/ventilatorji-in-pr...

ali pa kakšno akaso če želiš tišino. Nevem, se ne spoznam toliko na tihe ventilatorje saj vedno uporabim regulator obratov in utišam tudi najglasnejše..:)
http://www.mlacom.si/akasa-ultra-quiet-...


Pred kratkim sem vzel Arctic Cooling in Noiseblocker ventliatorje pri Mlacomu... Vsekakor se splača dat par € več za Noiseblocker!
Akcija - Reakcija


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava ventilatorja v napajalniku

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
466824 (3547) radmannsdorf
»

Kateri Tih Ventilator???

Oddelek: Pomoč in nasveti
223859 (3228) Tydek
»

Ventilator na hladilniku ne deluje

Oddelek: Strojna oprema
131718 (1436) BorutK-73
»

Hlajenje - ventilatorji

Oddelek: Pomoč in nasveti
354312 (3715) korošc
»

CPU Fan ves čas na maksimalni hitrosti

Oddelek: Pomoč in nasveti
272861 (2326) ST-777

Več podobnih tem