» »

zabrisane črke na LCD monitorju

zabrisane črke na LCD monitorju

wonhwa ::

Pozdravljeni vsi skupaj!

Ne vem, če je tema na to temo že mogoče obstajala, vendar pa imam eno zoprno težavo.
Nabavu sem lcd-ja in sicer samsung 740n 17'. priklopu sem ga na sicer bolj švoh komp (celeron 300mhz, 32mb rama...vendar čisto dovolj za mamo, ki veliko tipka v wordu in ne potrebuje ničesar drugega) Vendar me strašno moti, ker so črke na zaslonu rahlo zabrisane (kot da bi jih razmazau) tako da fejst motijo vso tipkarijo in kar je natipkano. A obstaja mogoče kaka rešitev? drajverje sem naložu iz orginal cd-ja, vendar ne pomaga!

LP

wonhwa

Gwanaroth ::

Si nastavil na pravilno resolucijo, katero podpira monitor? Daj recimo na 1024x768..
Lights often keep secret hypnosis..

veteran ::

So črke zamazane ali imajo mal sence? Če je prvo, preveri nastavitve grafične kartice, daj na 1280x1024. Če pa je ločljivost prava, se loti nastavitev monitorja.

Highlag ::

Nastaviti moraš resolucijo, ki je privzeta za tvoj LCD. Nisi napisal kakšnega imaš. 15" imajo ponavadi 1024x768, 17 in vglavnem vsi 19" 1280x1024, večji pa več. Piše v navodilih od LCD-ja.
Never trust a computer you can't throw out a window

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Highlag ()

dolegar ::

Verjetno grafa oz. monitor nimata DVI izhoda/vhoda. A si probal nastavit "phase" in "pitch" na monitorju? Verjetno imaš v meniju možnost avtomatske nastavitve. Malo poglej navodila, ki si jih prejel zraven monitorja.

aljazh ::

Lahko pa gre "le" za to, da bi moral izklopiti glajenje robov pri pisavah.

Desktop > Properties > Appearance > Effects > odstrani kljukico pri "Use the following method to smooth edges of screen fonts".

Na svojem LCDju ne morem delati, če je vklopljeno glajenje robov pri pisavah. Kadar pa to potrebujem (npr. Powerpoint prezentacije) pa po potrebi vklopim.

veteran ::

Aljazh, na strojčku z 32MB rama najbrž nima XP, zato ClearType verjetno odpade. Zaradi klasičnega glajenja pisav pa vse črke ne morejo biti zapackane, ker ta dela samo pri večjih pisavah in bold variantah, pa še to le s sivinami oz odtenki, ne pa s subpixli.

BTW, ClearType-a tudi jaz ne prenesem, precej hitro pokasiram glavobol in krvave oči...

aljazh ::

Ups, spregledal konfiguracijo :8) Se opravičujem za pomoto.

Mene sicer glajenje robov pisav moti že pri fontu 12, brez "boldanja"...

wonhwa ::

ja, hvala vsem za nasvete, nekako sem uspel izboljšati stanje tako, da sem inštalirau nove drajverje od grafične (RAGE IIC agp,ati..) vendar ni še to, to.
Mantrau sem se z vsem živim, od tega da sem probavau nastavit vse možne resolucije, pa osveževanje....in ne! tip monitorja je SAMSUNG 740N. A je kdo mogoče kdaj slišau, da bi bila ta serija monitorjev rahlo v ku#$%#$ ???

lp

wonhwa

kinimod5 ::

Resolucija 1280 X 1024 60Hz
Nato pa še tipka AUTO na monitorju in to je to.

zee ::

ta serija monitorjev je odlična. imam v službi in doma in delata bp v Windowsih in Linuxu.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ostrina črk na zaslonu računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
61065 (932) Phoebus
»

Nepopolna slika na LCD monitorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
9863 (728) miranpozar
»

21-palčni CRT in težave s sliko

Oddelek: Pomoč in nasveti
111089 (1089) Pyr0Beast
»

ClearType in mavrica

Oddelek: Operacijski sistemi
302176 (1684) darkolord
»

LCD 19" čudna neostra slika????

Oddelek: Pomoč in nasveti
221524 (1217) urban

Več podobnih tem