» »

disk se noče ugasniti

disk se noče ugasniti

tac ::

Na be6 in ibm dpta 20G mi noče v win2k in win98 ugasniti disk po določenem času mirovanja in tudi pri standbyju mi edino tega diska ne ugasne ? Driverji naj bi bili najbolj svezi... Kaj storiti ?

Loki ::

Driverji???

Prever, ce ti kaksna aplikacija dostopa do diska takrat, ko naj bi se moral ugasniti (pri meni je bil vecinoma kriv antivirus, SETI...).

Probej si nastaviti to se v BIOSU.

TESKAn ::

No ja, ne me križat, ma po moje ni lih najboli, če se disk preveč ugaša/vklaplja...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

tac ::

Ma a res noben nima podobnih problemov, al je vsem vseen za te diske ? Za disk je dobro če se ugasne,če je mašina več ali manj skoz prižgana... Drugač je očitno problem z udma66 kontrolerjem,ker ko dam na tist kontroler še kak disk ,ma iste probleme :(

msmiha ::

Če si 100% da nimaš kakega programa, ki bi ti kar naprej brskal po disko pol je možno, da je kriva matična plata.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

tac ::

Hvala za vso podporo ,samo očitno je napaka v gonilnikih,ker v win98 včasih celo dela..po enih parih stand by-jih pa se le resetira :( bo treba še malo novejše furmane počakat ...

Nightmage ::

Strinjam se s teskanom, res ni dobro, da se ti disk kar naprej ugasa/priziga. Po moje to ni ravno zdravo za diske. Poskusi, da ti racunalo gre v standby takrat, kadar je to res potrebno. Nekateri diski so zelo obcutljivi in tudi ne prenesejo da jih po 20 min butnes v standby in po moznosti 5x na dan. To res ni dobro. ;(
-------Eppur si muove!-------

tac ::

Tudi jest se strinjam,da prevečkrat diske spat dat ni ravno najboljše,toda nisem tega spraševal.. :) Ampak - a ima kdo z abit be6 mamaplato še take probleme z udma66 kontrolerjem in standby-jem ...btw stvar hočem imeti namesto da bi izklopil mašino ,jo dam v stand by, pa ni mučnega dolgega nalaganja sistema..

TESKAn ::

Hm, še nis slišu za hibernacijo?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

g0Run7 ::

prave masine laufajo 24 ur na dan8-)

tac ::

Doslej še nisem dočakal tistega odgovora,ki ga hočem - kaj pametnga... vse samo bljuzenje kako naj mašina laufa...a res noben nima problemov z ugašanjem diskov na ata66 kontrolerju ...al se vsem sladko fučka za (glasne ) diske ? Tko da če res ni kaj pametnga, ni treba več odgovarjat na tale sporočil :(

Lith ::

Eh, spet malo 'bluzenja'. Ce mas plato kakrsnokol novejsega tipa (k ma velik PCI slotov, pa po moznosti se AGP 4x), pol probi v BIOS -> power management -> ACPI - ENABLE in se HDD down after ? min. Pol pa pejt u Win in Control panel -> Add new hardware in klikaj next za prepoznavanje PnP itd. pol pa daj se naj poisce novo opremo in cakaj do konca tistih kvadratkov. Pol bo zaznal po ponovnem zagonu neke naprave in verjetn motherboard resources itd. in spet restart (aja, to zaznavanje se dogaja na takem ekranu ko v Safe mode). ko se win zbudijo normalno, bi moral bit v My computer -> properties, device manager -> system devices nekaj v smislu ACPI button in podobne fore, ce pa ni, pa probaj z gonilniki za mamaplato, ker jasno da nove plate za raznimi cipseti nimajo podpore v win98, win2k pa je spljoh problem zase... :\
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Vista se bo nalagala hitreje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12511275 (8355) ripmork
»

A je to normalno al je disk prepočasen?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
442970 (2023) strictom
»

HPT366 kontroler

Oddelek: Strojna oprema
121422 (1244) Siluro
»

Windows Register!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
191231 (937) Loki
»

disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
71351 (1208) TESKAn

Več podobnih tem