» »

Cobalt QUBE 3

Cobalt QUBE 3

brutality ::

Dobil sem rabljeno zadevšno... Cobalt QUBE 3, problem pa je v tem, da zadeva dolgo ni bila uporabljena in se je pozabilo geslo (žal je bilo nekoč spremenjeno in ni več root default)
Ima kdo kakšno idejo, kako naj resetiram geslo oz. se na kakršen koli način loginam, ne da bi rabu ponovno nasnemavat sistem??
hvala!

logout ::

Tole bi moralo pomagati (stran 107):

http://www.sun.com/hardware/serverappli...


L.p., Kloko

brutality ::

to sm tut sam najdu, na hitr preleteu pa nič uporabnga najdu.. na strani 107 je glede mail liste, ne passworda.. hmm..

brutality ::

ups, se opravicujem, mal sm narobe strani gledu :\
zdj sm pa najdu.. hvala za pomoč!

Gapi ::

Kaj a te kištice obstajajo v naših domovih?? Jest sm naredu zajeb in si dobil cobal qube 2 ki ne podpira pppoe. za custom made software pa mi ne gre od rok. Stvar ima mips proc. pa 16 Mb rama pa dve mrežni. Tko da iščem kej novejšega.

brutality ::

obstajajo, čeprau sta qube 2 in 3 že mal zastareli zadevšni.. k so ble in so ble pa drage.. ne poznam še dobr ka vse ponuja tk da morm še mal naštudirat.. ampak sam da sm resetiru admin password :D

Opkow ::

Kje si pa staknu to igracko? :)
To bi blo pomojem idealno za en router+servercek imet...

Gapi ::

Jest sm jo dobil iz ene firme k je bla za odpis za male pare. Po pravic povedan vsebina mi ni bla tok všeč kot pa škatla. Mere so ravno mal premale da bi plata 17x17 cm sedla not. No milimeter dva govorim tko da za probat bi blo.

edit: žal mi je da se nism prej pozanimal kaj pravzaprav kupujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gapi ()

brutality ::

hehe tut jst sm jo dobu na podobn način k Gapi :D s tem da sm jo dobu zastonj.. k je prejšnji lastniki niso lih znal uporablat.. tk da se je nism kj preveč branu ko so mi jo ponudl :)
in res je, skatlca je tko lušna na pogled da bi jo meu kr za okras u sobi.. če bo vsaj pou tolk uporabna bom pa še vidu..
rat bi jo pa uporablu kot neke vrste servercek ja.. zdj povezu sm jo kr direkt na en LAN izhod na routerju.. zdj pa ne vem kire nastavitve na routerju morm spremenit, da me bo ob vpisu zunanjega IPja vrgl na ttga quba in ne na nastavitve routerja.. al ma kdo kako bolšo idejo kk to povezat/konfigurirat?

IceIceBaby ::

če bi se kdo rad znebil kakšnega Quba za majhen denar se priporočam :)

Kul zadeva za kak enostaven web/ftp server.

brutality ::

a bi mi lahka kdo svetvau kk bi blo najbl pametn tole priklučit/konfigurirat ter kaj je potrebn na routerju spremenit da bom "od zuni" lahka dostopu do tega qubeka? :\

brutality ::

anyone? :O

balocom ::

NAT nstavitve -->Virtual server-->ip+port serverja not vtaken
Tko je pr ASUS-u.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

brutality ::

mam canyonov router pa tte možnosti.. kaj od tega bi blo? k sm že pregledu pa probu mal pa ni nč ratal... :/

Basic Setup
DHCP Settings
URL Access
Access Control
Virtual Server
DMZ Host
Device Admin
Status Monitor
RIP
Static Routing
Dynamic DNS
Special Application
Statistics
Security Settings
Connection Log
Time Settings
UPnP

brutality ::

aa virtual server.. bom probu še enkrt.. k sm že probavu sam ni šlo..

brutality ::

nevem.. sm upisu ip, port,.. pol še za ftp probu pa nč.. dela v lokalnem omrežju, če pa zunanji ip upišem pa me vrže na router.. :(

balocom ::

Pa si restartov router?
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

brutality ::

da.. pa če pod DMZ vpišeš ip je tut ql, sploh ne rabiš portou vpisvat, k so kao vsi odprti.. tist virtual server je ist, sam da določene porte odpiraš.. pa vseen ne dela.. sm probu oba.. sm mal pred tem da stvar vržem čez okno :'( ;(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372338440 (38896) ignats
»

Kako nastavit WLAN ASUS WL500g (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
697813 (5557) DixieFlatline
»

Nastavitve routerja

Oddelek: Omrežja in internet
132297 (2191) CaqKa
»

Router FBR-1405TX - odpiranje portov

Oddelek: Omrežja in internet
242463 (2172) PriSon
»

resitev: Kako nastavit router

Oddelek: Omrežja in internet
163044 (2738) nicjasno

Več podobnih tem