» »

Proc do 50 000 SIT (najboljše razmerje (performnce/price)

Proc do 50 000 SIT (najboljše razmerje (performnce/price)

shock ::

Živijo, že dolgo ne sledim stanje na trgu kar se tiče procesorjev (glede zmogljivosti). Stvar je taka, da me zanima kateri je zdaj procesor najboljši glede performnce/price v surovi moči preračunavanja. Da smo na jasnem nisem lih fanatik igric. Vem, da lahko E6300 naviješ brez problema tam do 2.4GHz s privzetim ventilatorjem. Videl sem da A64 3800+ X2 z ugodno ceno je na istem rangu kot E6300 nenavit in za 15 kSIT manj, samo nevem kolk se ga da pa njega navit. No pa da še povem zakaj bom rabil večina PC. Surova moč procesiranja matematičnih funkcij alla MATLAB, digitalna obdelava slik in videa (spet v MATLABU) + da brez problema zna dekodirat streame v realnem času (format H.264 AVC) in take malenkosti. Absolutno mora biti dvojederni o drugem sploh ne razmišljam.

Prosim samo ne se mi kregat, kateri je boljši v igricah, ker ME NE ZANIMA.

P.S.: Da smo na jasnem, seveda bom proc malo (resno mislim malo) navil, do take mere, da se mi ne bo rablo sekirat glede pregretja na priloženem ventilatorju.
  • spremenil: shock ()

ronaldo ::

E6300 je trenutno najboljse kar lahko kupis za ta denar. O tem ni niti malo dvoma. V digitalni obdelavi slik in videa je +10% hitrejsi kot X2.
Kar se tice dekodiranja, tle pa je vaznejsa graficna, in vecina novih to podpira, tak da razbremenijo procesor.

shock ::

Aja pa sem še pozabil povedat, da še katero ploščo priporočate poleg obeh procov. Zadovoljen sem že z 4 usb-ji + 2 PCI režema.

shock ::

ronaldo: a mi lahko malo več poveš glede grafike in razbremenitve.

ronaldo ::

Recimo Ati graficne kartice X1xxx serija, podpira AVIVO tehnologijo ki ne le razmbemeni procesor, ampak tudi polepsa sliko.

Tle dobis vec informacij o Avivo:
http://ati.amd.com/technology/avivo/ind...

Nvidia ima podobno tehnologijo, ampak je mal slabsa kvaliteta kot pri Ati. PureVideo se imenuje, in ce se ne motim potrebujes dolocen program (za placati) da jo izkoristis.

shock ::

Aja, da se vrnemo nazaj k procesorju, predpostvimo da bi kupil AMD-ja (4200 X2) in E6300, ter oba normalno navije, kateri se zdaj boljši obnese?

ronaldo ::

Sej neke velike razlike med stock 6300 in X2 4200+ ni. Ampak ko pa se procesorji navijejo, potem pa je velika razlika. 6300 se navije najmanj na 3ghz, in celo do 3.5ghz, tle govorim o navadnem zracnem hlajenju.
X2 4200+ se navije nekje do 2.6-2.9ghz.
Seveda za 6300 moras imeti dobro plosco, kot Ds3, ne pa neko ceneno.

bond007 ::

Ja recimo če se e6300 navije na 3,2Ghz (kar zmore praktično vsak) je to 72% pohitritev, če pa se x2 4200 na 3ghz (pa se redkokateri tako dobro navije) to pomeni le 36% pohitritev...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

shock ::

No lih take podatke sem rbil, hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katere procesorje ste že imeli (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
728383 (7277) H3ro1n
»

dvojederni procesor ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
714836 (3829) PrimozR
»

AMD X2 Brisbane, Windsor 65nm - dobri navijalci (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
647390 (5219) MEDENA
»

kateri hišni računalnik kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
191858 (1588) AndrewSmith
»

AMD x2 situacija (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
27917762 (10505) OChack

Več podobnih tem