» »

dvojederni procesor ?

dvojederni procesor ?

1
2
»

trnvpeti ::

x45, zakaj si tolk zaljiv?

bluefish ::

To z računanjem SuperPI in uporaba podobnih aplikacij za testiranje je že malo brezveze.
Večini uporabnikov to ne pomeni nič in rezultat tudi ni nek objektiven odraz resnične zmogljivosti. Kaj recimo nekomu koristi, če ve, da njegov računalnik izračuna to v toliko in toliko sekundah. Ej, popolnoma nič.

jest10 ::

x2 5200-cca 70e max 3.1ghz pr tem superpi 27sec.
e5200-cca 75e 3.5-4ghz pr tem superpi 15 sec.
THE END


Ta tip je res zabit, še vedno testira s super pi pa leže o temperaturah debelo...

Brisbani x2 so najhladnješa jedra, tud najvarčnejše izvedenke dualvo so brisbani ( 45 w , 22 w )

Ha, ha, ha... A če je Intel hladnejši od AMDja to pomeni laganje? Daj, daj no

Valvoline ::

x2 5200-cca 70e max 3.1ghz pr tem superpi 27sec.
e5200-cca 75e 3.5-4ghz pr tem superpi 15 sec.
THE END


Ta tip je res zabit, še vedno testira s super pi pa leže o temperaturah debelo...

Brisbani x2 so najhladnješa jedra, tud najvarčnejše izvedenke dualvo so brisbani ( 45 w , 22 w )

x45 pred leti k so pršli a64 so amd-jevi procesorji hitreje opravil 1m superpi naprem p4.
Al pa je score bil enak. In pr vseh ostalih aplikacijah. Pr igricah je AMD bil boljši.
Poglej si na HWbot primerjavo superpi a64vsp4.
Zdej k intel dobesedno pomete z AMD-jem pr superpiju pa kar naenkrat superpi ni merodavn itn. Drgač pa vsak kupi kar mu paše.
Poglej si ostale teme na slotechu in boš tut sam ugotovil da se bo začela masovna razprodaja amd-jevih platform in prehod na intelovih.
Verjem da vsak k ima x2 razmišlja o prehodu na intel. Enostavno razlike v performansah in navijanju so prevelike.

bluefish ::

Verjem da vsak k ima x2 razmišlja o prehodu na intel. Enostavno razlike v performansah in navijanju so prevelike.

Niti ne, se cenovno ne splača. Morda, če bi se mi šlo za PCMark in podobne sintetik teste, v realni uporabi pa ne bi opazil pretirane razlike, morda tistih nekaj sekund pri rendiranju, ki itak traja deset minut in več.

Valvoline ::

GTA4 je že dobr razlog za zamenjavo kišt vsaj 70% lastikov pc-jev. Če ne danes k pride naslednja igerca zahtevna enako ali bolj k gta4.Če že gta4 ima takšnih zahtev lahka pričakujemo še bolj in bolj zahtevne igerce.Jebat ga recesija je in je treba nekakor pospešit prodajo pc komponent. In sm 100% prepričan da vsak k bo šel po novega pc-ja bo odštel dodatnih 100-200e da bi imel intla notr raje k Amd. Sicer sem prej opazil da je že Q8200 na 45nm že za manj k 200e. Trenutno daleč najbolši best buy procesor,glede na to da se ga da na 3ghz+ spravit tudi brez posebnih težav.

bluefish ::

tisti, ki kupujejo računalnik samo za igrice in dobijo denar od ateka in mamice, itak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

jest10 ::

E6300 na stock frekvencah je v foldingu malo zmoglivejši od X2 4400+ navitega na 2800MHz. Meni to dovolj razločno pokaže računske zmogljivost posameznega procesorja.

PrimozR ::

x45, zakaj si tolk zaljiv?


Ker misli da je z AMDjev boga za jajca prijel.

GLede navijanja, Celeron 420, navit z 1,6 na 2,4 GHz (50% OC za tiste, ki se jim ne da računati), temperature pa se ne spomnim točno, a sem preej zihr, da nič groznega. Seveda na utter crap stock kulerju (nizka varianta, brez bakrenega jedra).

PrimozR ::

GTA4 je že dobr razlog za zamenjavo kišt vsaj 70% lastikov pc-jev. Če ne danes k pride naslednja igerca zahtevna enako ali bolj k gta4.Če že gta4 ima takšnih zahtev lahka pričakujemo še bolj in bolj zahtevne igerce.Jebat ga recesija je in je treba nekakor pospešit prodajo pc komponent. In sm 100% prepričan da vsak k bo šel po novega pc-ja bo odštel dodatnih 100-200e da bi imel intla notr raje k Amd. Sicer sem prej opazil da je že Q8200 na 45nm že za manj k 200e. Trenutno daleč najbolši best buy procesor,glede na to da se ga da na 3ghz+ spravit tudi brez posebnih težav.


Ko pridejo Phenom II procesorji ne bor azloga, da bi za Intel proc odštel več kot pa za AMDja. In čeprav moja kištica ORNK poklekne pri GTA IV, nimam namena menjati. Menjati bi moral sicer samo grafo, o tem sem že razmišljal (kak 4850), a ni poante samo za GTA, sicer pa bo neizkoriščena. Enostavno rpemalo igram igrice oz. so le-te tako stare, da na 7900 GTO in na 20'' delajo super, tudi z 8x AA in 16x AF.

Valvoline ::

Menjal bodo lastniki amd x2 :)
C2D se bo še lep cajt kosal z novejšimi igrcami.
V večini primerov le grafo menjat kot si povedal.
Men tut na x1900gt crysis ne gre vse na max,ampak sem z med več k zadovoljn.
sam če se res človk zamisli boljša grafa stane 200e in več,za ta dnar že dobiš odklenjenea x360.

Valvoline ::

E6300 na stock frekvencah je v foldingu malo zmoglivejši od X2 4400+ navitega na 2800MHz. Meni to dovolj razločno pokaže računske zmogljivost posameznega procesorja.

Navit e6300 in je že primerjava hitrosti tipa p3 vs p4.
:)

clix ::

GTA4 je že dobr razlog za zamenjavo kišt vsaj 70% lastikov pc-jev. Če ne danes k pride naslednja igerca zahtevna enako ali bolj k gta4.Če že gta4 ima takšnih zahtev lahka pričakujemo še bolj in bolj zahtevne igerce.Jebat ga recesija je in je treba nekakor pospešit prodajo pc komponent. In sm 100% prepričan da vsak k bo šel po novega pc-ja bo odštel dodatnih 100-200e da bi imel intla notr raje k Amd. Sicer sem prej opazil da je že Q8200 na 45nm že za manj k 200e. Trenutno daleč najbolši best buy procesor,glede na to da se ga da na 3ghz+ spravit tudi brez posebnih težav.


GTAIV je tok požrešna samo zato, ker je bila portana iz konzole in zato sploh ni dobro optimizirana.

in pa:
E6300 in 4400x2 sta čisto primerljiva
http://xtreview.com/addcomment-id-1057-...
in tudi 4400x2(stock je 2.3Ghz) se brez problema navije na vsaj 3.2 ghz (toliko sm ga jaz spravil z enimi k. rami) zagotovo pa gre še više. Do 3Ghz pa je šel z stock voltažo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clix ()

TOP ::

Dosti več pa da je stabilno ne bi spravil poglej malo tuje forume se pa E6300 res lepo navija,sej tu pa je tud največja razlika,ker Intel napram AMD isti rang je razlika,ker Intel vsak se bolše navije in na stock je pa tam tam.

jest10 ::


in pa:
E6300 in 4400x2 sta čisto primerljiva
http://xtreview.com/addcomment-id-1057-...
in tudi 4400x2(stock je 2.3Ghz) se brez problema navije na vsaj 3.2 ghz (toliko sm ga jaz spravil z enimi k. rami) zagotovo pa gre še više. Do 3Ghz pa je šel z stock voltažo...

V teh testih sta. V foldingu pač nista.
No moj 4400+ pa ne pride čez 2820MHz, pa če ga celi dan brcam v rit:P 2770MHz gre pri 1,375V, 2800MHz pri 1,385V, čez 2820MHz ne gre niti z 1,5V. Ne pomaga nobena nastavitev na ramih ali čipovju.

Valvoline ::

Clock for clock Intel smokes amd.
e6300 je 1.8ghz stock,amd x2 4400 je 2.4ghz

clix ::

jest10, jaz imam Brisbane jedro (65nm), ti imaš najbrš še Windsore ali pa Toledo (90nm)?

Valvoline, saj ne rečem, trenutno so c2-ji boljši od athlonov in phenomov, so pa tudi nekaj dražji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clix ()

jest10 ::

jest10, jaz imam Brisbane jedro (65nm), ti imaš najbrš še Windsore ali pa Toledo (90nm)?

Valvoline, saj ne rečem, trenutno so c2-ji boljši od athlonov in phenomov, so pa tudi nekaj dražji.

Čisti Brisbane in prav nič drugega

TOP ::

Je pa tud zanimivo zakaj niso Intela dali na isto frekvenco kot 4400 pa da vidmo potle kdo je bolši,kaj bi se šele zgodilo da so Intela do konca navil.Potle bi bil graf od 4400 tako kratek,da bi rabil povečevalno steklo.:))

Valvoline ::

e5200 - 80e
x2 5200 -70e
In katerega bi ti vzel ??
Naprem e5200 za 80e je x2 vredn max 20e :)

Valvoline ::

Je pa tud zanimivo zakaj niso Intela dali na isto frekvenco kot 4400 pa da vidmo potle kdo je bolši,kaj bi se šele zgodilo da so Intela do konca navil.Potle bi bil graf od 4400 tako kratek,da bi rabil povečevalno steklo.:))

primerjava p4 vs p3 :)

PrimozR ::

GTA4 je že dobr razlog za zamenjavo kišt vsaj 70% lastikov pc-jev. Če ne danes k pride naslednja igerca zahtevna enako ali bolj k gta4.Če že gta4 ima takšnih zahtev lahka pričakujemo še bolj in bolj zahtevne igerce.Jebat ga recesija je in je treba nekakor pospešit prodajo pc komponent. In sm 100% prepričan da vsak k bo šel po novega pc-ja bo odštel dodatnih 100-200e da bi imel intla notr raje k Amd. Sicer sem prej opazil da je že Q8200 na 45nm že za manj k 200e. Trenutno daleč najbolši best buy procesor,glede na to da se ga da na 3ghz+ spravit tudi brez posebnih težav.


GTAIV je tok požrešna samo zato, ker je bila portana iz konzole in zato sploh ni dobro optimizirana.

in pa:
E6300 in 4400x2 sta čisto primerljiva
http://xtreview.com/addcomment-id-1057-...
in tudi 4400x2(stock je 2.3Ghz) se brez problema navije na vsaj 3.2 ghz (toliko sm ga jaz spravil z enimi k. rami) zagotovo pa gre še više. Do 3Ghz pa je šel z stock voltažo...


Sej to je problem, Eno fakin leto portajo zadevo in naredijo polizdelek. Zadeva laufa na ravni kode za Xbox, ki je bila samo spuščena čez tak kompiler, ki jo je naredil uporabno za x86 procesorje. Očitno bo treba res naštimat konzolo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predlogi za SLO dvoboj AMD proti Intel (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
15312819 (8246) bluefish
»

procesor za GTA IV

Oddelek: Kaj kupiti
473103 (1875) samsung113
»

stabilizacija računalnika..

Oddelek: Navijanje
171190 (1000) samsung113
»

Zamenjava procesorja, matične, spomina

Oddelek: Kaj kupiti
291352 (1135) Valvoline
»

Gta iv(šteka)kaj zadaj izboljšati (grafo ali procesor

Oddelek: Kaj kupiti
352829 (2286) ShARk63

Več podobnih tem