» »

Higijena računalnika

Higijena računalnika

«
1
2

Kaličopko ::

iMark ::

Qll lol :D

Sicer pa to spada v oddelek problemi človeštva :D

marvin42 ::

pajčevine nimam nobene, prahu imam pa sigurno več :)
Mostly Harmless

Kaličopko ::

Jest mam odprt komp skoz odprt pa še redno čistm:D

Azrael ::

Če se pogleda v kakšen mlinček, ki že nekaj časa deluje v gostilni ali kuhinji je še mnogo slabše, beri zamazan.

Drugače se podoben ali še hujši izgled notranjosti doseže že v nekaj letih uporabe pri vsakem monitorju ali TV, tudi, če nihče ne kadi zraven njega.
Nekoč je bil Slo-tech.

amigo_no1 ::

Kakšen računalnik - takšen uporabnik :D

asus ::

joj kakšni so šele v naši proizvodnji k je polno kovinskega prahu.pomoje je katastrofa v kištah glede na to da so "pisarne" čist "usrane"

iMark ::

...k je polno kovinskega prahu....
ja kej dost ga ne more bit, sej bi skurlo matično če bi se "primlo" kontaktov :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iMark ()

Azrael ::

Ni nujno, da bo kovinski prah v compu takoj naredil katastrofo. Običajno traja kar nekaj časa. Napetosti so nizke (razen v napajalniku), tiskanine so dobro zalakirane. Seveda pa ko bo enkrat preveč, bo počilo. Dodatno še erozija in oksidacija pristavita svoj piskerček.

Enako je v industriji, kjer se najdejo razni geniji, ki bi šparali (BTW, šparanje pomeni zanesljivo pot v bedo) pri vzdrževanju. Nekaj časa kljub temu, da se ne čisti in opravlja minimuma vzdrževalnih del, vse deluje, ko pa začne roba crkavati, običajno kot bi padale domine, pa še tako dobro naknadno čiščenje, ne pomaga veliko.
Nekoč je bil Slo-tech.

;-) ::

Računalnik je ogledalo uporabnika:D

PM pr nas na podstrešju ni takega svinjaka:))

Nagi Bator ::

Eh to ni nic!
Mi je prav zal, da nisem slikal ene masine, ki je delala v kuhinji 24/7 , 3 leta, lastnik verizni kadilec. Crknil je napajalec - ni se ga dalo prijet v roke 30 min po tistem, ko je izdihnil, tako je bil vroc! Prah iz TT vulcano-ta sem pucal s sraufcigerjem in kladivom !! Kot, da bi nekdo s sekundnim lepilom zalepil tepih not! Ventilatorji na ohisju niso bili vidni - sama kepa prahu!
Zacuda je vse ostalo prezivelo, ceprav se je masina znala resetirat sama od sebe (ni cuda, heh). Vrtel se je samo vent na vulcanotu, ampak hladil ni nic!
Praha, to onega zamascenega, je bilo in to brez pretiravanja, za eno lopato!

nicjasno ::

Jaz zato nekje 1x mesecno spiham komp s kompresorjem.

Je pa pri matri, ki je kadilka in ma komp v dnevnio sobi podobno. Prah se skupaj z dimom zlepi v tako rumeno voskasto zadevo ki se pocasi nalaga povsod, se posebej na ventilatorjih.
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Kaličopko ::

tole še ni nič...>:D

Jackal ::

Prah je še najmanjši problem. Enostavno se ga da odstranit z mehkim čopičem ali pa spihat ven s kompresorjem. Hudič so kakšni kadilci... Ko mi kdo takšen prinese v popravilo računalnik mu dam zobotrebec (česa večjega si ne zasluži) in se potem lahko naslednjih par ur zafrkava s čiščenjem. >:D

;-) ::

Sploh ne kapiram da so ljudje tak čudni da v svoji bajti kadijo....tega vonja in ostalega se ne rešiš nikoli več.

Drugače je pa HIGIENA ne HIGIJENA. Roftl kje ste to čuli:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Pyr0Beast ::

Sem viedel že hujše kompe od teh. Beri: 3 cm praha na dnu, skoraj kot kakšna brisača bilo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Looney ::

In jaz sem bila resnično prepričana, da nima prav nihče bolj prašnega kompa kot jaz!:D

Hudo sem se motila.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

nds ::

najbolj ogobne so zamazane tipkovnice:(
ej
folk dela na takih ogabah da je čudno da ne staknejo tiifusa:D
jaz prvo če delam kje resne stvari in oprema ni moja z ajaksom fino tipke spoliram

simpatična je tudi črna mastna umazanija na miškah>:D
kr poglejte gdaj na pošti al pa v banki skozi okence...prvo po denarju, mal po nosu in uhlih, mal laske popravit in briljantino pogladit, sendvič pojest pol pa na comp in s strankami se rokovat.

hipohondrija je state of being!!!;)

opeter ::

huh, se popolnoma strinjam z nds-jem!

Imel sem srečo en čas delati na eni javni upravi, kjer sem moral občasno pogledat računalnike, če kaj ni delovalo... bemti, tipkovnice so bile tako ogabne, da sem moral po vsakem "pregledu" oprati roke z milom... :( Lasje, prhljaj, osušeni delci kožic, sezamova semena in drobtinice/ostanki od raznih sendvičev in žemljic in drugih produktoh in raznih opekarn, tudi z žvečilnim gumijem sem se srečal ;(

Pazite, ti ljudje, ki tam delajo se občasno rokujejo s strankami, vzamejo v roke osebno izkaznico, jo dajo nazaj... nekateri v nosu iščejo zaklade, spet drugi se želijo rešiti masti v ušesih.
Prhljaj in suha koža je proti vsem ostalim še dokaj soliden, saj veš, da je posušen. >:D
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

opeter ::

PS: sicer se popolnoma strinjam, da vsi razpadamo, nekateri prej, drugi pozneje.
Ampak, da nekateri čakajo na to, da jim bo čistilka spucala je ekran, tikpovnico ipd. je pa že malce pretirano. Če bi jaz bil tam šef in bi vedel za ta "pričakovanja" bi jim takoj ukazal, da bodo po delovnem času ostali na neplačanih urah, dokler si te zadeve ne spucajo. Problem je, da to ni samo s kompom, ampak z njihovo celotno delovno mizo. :\
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Kaličopko ::

pr ns u šoli so tipkovnice povne loja... skratka gor se ti prsti lepjo>:D

Uni monitorji k pa niso LCD so pa vsi mastni...8-O

Zgodovina sprememb…

Looney ::

Ok, pripravili ste me do tega, da sem si spolirala celo mizo, miško, računalnik, tipkovnico in monitor (pa še podlogo za miško sem si oprala), čeprav ne morem reči, da je bilo kaj od tega umazano. Ampak, ko sem prebrala tole zgoraj me je prijelo, da bi si še UV luč namontirala nad mizo.:(
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Kaličopko ::



neki tazga

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Ejsi_Disi ::

Proti tej ni nič: :D :D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tody ()

Pyr0Beast ::

Glih to sem mislu postnt. :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Looney ::

Te slike ne odpre.:|
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Opkow ::

Klik za gornjo sliko.

;-) ::

Sorry ampak men tud ta link nedela.

balocom ::


Videno večkrat>:D
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tody ()

Looney ::

Meni tudi še vedno ne dela.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

bluefish ::

403 forbidden

balocom ::

Men dela:D
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: balocom ()

bluefish ::

sedaj pa res. :))

;-) ::

OK. Dela. thX balocom, čeprav pogled ni nič kaj lep:D Jao, kriza.

Jaz sem zelo občutljiv glede tipkovnice in ekrana...Tipkovnico pobrišem skoraj vsaki dan, ekran pa večkrat, ker preprosto neprenesem prstnih odtisov, praha itd.

Komp pa sesam odznotraj skor vsak teden, sam tak skoraj nič ni ker nimam tepiha v sobi pa ni praha.

balocom ::

Jst ga pa zlo dolg nism posesov oz. ga nism še nikul>:D :O :8) . Prah je biu nazadnje dan vn pol leta nazaj0:)
Aja, po 3 mescih sm dons sparavu vn 40% ostankov enga smokija ke ga je en na lanu v vent tlaču:\ Ni mrežic, kaj čmo>:D
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Looney ::

OMG, I'm feelin' sick....:(
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Nagi Bator ::

No, zgoraj sem govoril o racunalniku iz katerega sem pucal zlepljen prah s kladivom!
Tale tipkovnica na tej sliki je pa skoraj taksna, kot je bila in se zmeraj je uporabljana za ta racunalnik. Edina razlika je da ni zazgana! Tudi razpaljotka na mizi je identicna!!
Ja, pa racunalnik se vedno dela:D

kiFni ::

Jaz kaj takega kot je zgoraj tudi približno nisem imel. se mi je pa engrat sok polil čez pol tipkovnice. Čez čas je postalo vse lepljivo in tipke so not ostajale. Kakih pet tip ni delalo (a, s caps lock,...)

Nek večer sem tipkovnico odklopil, odnesel v kopalnico in temeljito stuširal. Privezal sem jo nad bano. Pustil sem jo čez noč in pol nasledjega dne da se je sušila kot pršut. Še danes dela.

Pyr0Beast ::

Tipkovnica cherry:
Po politju z vodo je crknila čez par minut.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kajpravis ::

Prejšnja kišta mi je crknila in sedaj imam dve leti garancije in nikakor ne morem do čiščenja. Zanima me kako bi lahko očistil notranjost v času garancije. Ostale dele pa tedensko očistim in sem prav zadovoljen, ko se vsedeš in je čisto.

Looney ::

S kompresorjem spihaš skozi odprtino za ventilator?:D
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

;-) ::

Jaz še imam sam 2 meseca garancije:D Odprl sem ga pa že drugi mesec po nakupu...etiketa itak nima pravne podlage za garancijo..BAJE-nikakor pa ne garantiram.

Kljub odstranjeni etiketi so mi 2x menjali grafo, sistem dogradili in še par stvari porihtali v sklopu garancije.

Kaličopko ::

jest sm svojga po šestih mescih odpru...
prahu pa spljoh ni blo velik8-O

aja pa odpru sm ga ker se je pregrevou

Zgodovina sprememb…

kiFni ::

Nasvet glede nalepke:

Ko prinesete nov računalnik domov takoj odlepite nalepko, ker je nalimana šele kak dan bo šla lepo dol8-O . Če ne gre čisto lepo, si pa pomagajte z britvico>:D . Potem jo nalepite na podlago od samolipilnih etiket (knjigarna), in shranite na varno (najbolje kakšna mapa ali knjiga):P . Zdaj lahko varno šarite po notranjosti, vendar ne puščajte vidnih sledi.

Ko je potreben servis jo nalepite nazaj (če garancija še ni potekla);) . Če ne drži uporabite neko lepilo (karbofix:D). Saj tisti na servisu ne gledajo s čim je prilimana, važno da je trdno gor.

Kaličopko ::

ja ko bi prej to vedu>:D

mihec87 ::

Ali pa jo s fenom malo pogrejes pa lepo pocas dol vleces ker z britvico jo hitro prerezes..

Kaličopko ::

no po dveh tednih sm učer izklopu računalnik, da sm učistu ventilator na procesorju- zdej bl hladi pa še obati so padl za 200

Zgodovina sprememb…

iNooby ::

EWEER : Računalnik je ogledalo uporabnika:D

Jao kak sn lepi pa čisti uuuuu ko ribica!:D
Haters gonna hate...

Kaličopko ::

a kot une ribice, ki kakajo in lulajo v tisto vodo katero tudi pijejo>:D

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pranje računalniških komponent

Oddelek: Pomoč in nasveti
366079 (4323) erex
»

S čim očistiti zaslon prenosnika/monitorja?

Oddelek: Zvok in slika
426203 (5321) petrca
»

Visoka temperatura prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
336991 (6267) Stupo
»

[LCD] Čistilo

Oddelek: Strojna oprema
293759 (3002) Gajba
»

Čiščenje PC ja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
242185 (1623) schurda

Več podobnih tem