» »

[LCD] Čistilo

[LCD] Čistilo

r5r ::

Zanima me kaj uporabljate za čiščenje zaslona tekočih kristalov. :D

Sam namreč uporabljam neko Basf čistilo za zaslone, ki sem ga dobil nekaj let nazaj, vendar ni učinkovito.
And it makes me wonder.

Looney ::

a moraš met prov posebno čistilo za LCD monitor? zakaj?
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

opeter ::

r5r, to tudi mene zanima. Sam imam tudi nek BASF čistilo (v rdeči plastenki/spray-u), vendar pa ostanejo grdi fleki. Pri starem monitorju (CRT in steklo) je zadeva lepo "izhlapela", pri LCD-ju pa ostanejo fleki. Grdo zgleda. ;(
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Goldee ::

Se pridružujem Looney-evemu vprašanju..

Looney ::

Looney-ininemu;)
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Matek ::

Za monitor rabiš posebno čistilo, ja. Razni stelexi in ostala čistila za okna odstranijo zaščitne premaze na monitorjih in so nasploh škodljivi. Odgovora na vprašanje avtorja pa žal ne poznam, jaz uporabljam vodo + teženje tistim, ki preveč stegujejo prste, pa je zaenkrat vse ok.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Looney ::

ja. ampak je dejansko treba z nečim to čistit al je dovolj suha krpica?
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

OldSkul ::

Jst uporabljam vodo + nujno bombažno krpo. Samo tako lahko lcd spucam do take mere, da se ne poznajo nobene lise oz. kakršnekoli druge nepravilnosti.

r5r ::

Brišem kar s krpo, ki jo imam za očala (nek boljši material). In pa tisto čistilo BASF (spray), takoj izhlapi. :)

Monitor imam že tri leta in je nagnjen nazaj, kar omogoča nabiranje prahu.:) Prah in madeži motijo predvsem kadar imam pred zaslonom močnejšo luč oziroma sonce ali pa je zaslon ugasnjen, saj se tako delci in prah takoj opazi. Ponoči s tem ni problemov.
And it makes me wonder.

Saladin ::

Razni stelexi in ostala čistila za okna odstranijo zaščitne premaze na monitorjih

Za LCD-je ne verjamem, za CRT-je pa to gotovo ne drži.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Alexius Heristalski ::

Jaz uporabljam kar vlažno viledo. Biti mora dobro ožeta.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

krikoman ::

No jst mam sprejček z vodo, ki razprši zelo v širino pa na majhne delce, pol pa lepo z čim nežnejšo krpo obrišem. :D Ja teli stelexi pa to, mislm da ni dobro tud iz osebnih ozkušenj, res zgleda kot da razjeda plast:\

veteran ::

Papirnat robček + voda. Prah pa s sesalcem, z varne razdalje (pribl 5cm).

Saladin ::

Samsung NF monitor pucam že leta z vsem, kar mi pride pod roko, pa ni nobenih težav na zaslonu. Pa sem uporabljal cenena univerzalna sranja in specialna okenska sranja.
Bolj važna je krpa, z katero brišeš.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

mirkuma ::

Razredcen kis z vodo (ali bolje vodo z malo kisa) ter nezno bombazno krpo.
FAQ iz Samsungove strani:

****
To clean your monitor safely, follow these steps:
Disconnect the power cord.
Spray or apply a small amount of non-abrasive cleanser on a soft, lint free cloth.
Gently wipe the surface. Use as little pressure as possible.

You should never use any harsh chemicals to clean your LCD monitor. Cleansers with the following agents are OK to use:
Water
Vinegar (mixed with water)
Isopropyl Alcohol
Petroleum Benzene

Do Not use cleaners that contain the following agents:
Acetone
Ethyl Alcohol
Ethyl Acid
Ammonia
Methyl Chloride

Warning: Do not spray or apply any liquids directly to the monitor. Always apply the solution to your cloth first, not directly on the parts you are cleaning. Apply as little pressure as possible when you clean.

Applying too much pressure or spraying liquids directly onto the screen or case of the LCD Monitor may cause damage to the display which will not be covered under warranty.
****
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

n1-gik ::

Pa si ti šur, da je to za lcd?

mirkuma ::

Pozorno preberi zadnji odstavek:
Applying too much pressure or spraying liquids directly onto the screen or case of the LCD Monitor may cause damage to the display which will not be covered under warranty.
Torej gre za LCD kajneda. Sam cistim tako svoj LCD 17" in puncin 15" prenosnik in v 2 letih ni bilo problemov.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

RobertoSlo ::

jst tud uporabljam Samsung NF monitor in pred kratkim se mi je začel luščiti zadnji sloj. Ze ves cas cistim monitor s cistilom namenjeno prav monitorjem , pa se mi ni zgodilo nic takega, do pred kratkim:
kaj se dogaja-monitorju????

tko, da nevem ce bi od sedaj naprej zaupal kar vsakemu cistilu :( pa se razocaran sem nad kvaliteto zakljucnega sloja samsunga 959nf, ker pri starejsem monitorju (nokia) teh tezav ni
lp

;-) ::

jaz uporabljam za LCD in CRT zaslon AEROclean oz. AEROčistin univerzal...in sem zelo zadovoljen!

majo ga v vsaki papirnici, je zelo preprosta plaška-ni kot neke svetleče ko delajo samo raklamo itd...

prvič čujem da bi se mi lahk kaj luščlo od ekrana, pa ga obrišem vsaj 2,3 krat na dan, ker ko je brat zravn je povn prstnih odtisov na katere sem alergičen. aja..če pa eni z "drotperšnami" čogate ekrane pol se pa lahk zgodi ja.

AEROclean+robček=najnaj kombinacija

Brane2 ::

Jaz uporabljam navaden najcenejši šajbenpuc s šprico..

Gor piše... stelex ...
On the journey of life, I chose the psycho path.

robbe ::

Sam mam neko krpo za prah, ki jo še malo zmočim da je vlažna. Doslej je šlo brez problemov.

Saladin ::

Rokav na puloverju dela čudeže ;)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

alesp56 ::

kaj pa mogoče vata in pa gor čisti alkohol? Vsekakor sem crtja vedno čistil s tem pa se ni nič luščilo itd... kako pa je z lcdjem?
in to je to...

Death Paladin ::

Da ne bom odpiral nove teme. Kaj pa ta jelenova koza, ki je za ciscenje ocal ? Ter katero cistilno sredstvo ? (nisem se ga cistil, ker je star 1 teden, pa si nebi rad kakega "nereverzibilnega" madeza napravu na njem ). In pa kako pogosto predlagate ciscenje ?

Fizikalko ::

Jaz NIKOLI ne uporabljam čistil, IMHO precej škodujejo zaslonu. Vsake dva tedna narahlo obrišem prah s Pronto krpico. Za kakšen madežek pa, ne boste verjeli, najbolj zaleže malo sline in narahel bris z bombažno majco. ;)

LCD po par letih še vedno čist kot solza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

Ziga Dolhar ::

Odkar imam večji in bolj oddaljen zaslon, imam težave predvsem s prahom. Tega odstranim s sesalcem [z mehkokrtačnim nastavkom], občasno [če res že stakne kak masten madež oz. nekje enkrat mesečno] pa se ga lotim z Emtecovim skupkom vlažne in suhe krpice [TFT Screen Cleaning]. Slednji se mi glede čistosti in nepuščanja flekov obnese precej bolje kot razni steleksi s krpo.
https://dolhar.si/

AngelOfDeath ::

@Roberto24


jaz sem po priporočilu proizvajalca nabavil Aeroclean in se mi je isto zgodilo o garanciji seveda niso hotli nič slišat...
edit: Slovnica

meacho ::

Mojga zmeri pucam s sprejem za očala in krpico za očala...
Nikoli ne ostane nobenega madeža.

Saladin ::

Kakršnokoli čistilo že uporabljate - če hočete biti sigurni si naškropite krpo in z njo obrišite ekran.
Ne pa poškropit ekrana direktno z čistilom.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Gajba ::

s čim te vi polivate in zasipavate monitor, ker jaz ne vem kaj bi človek lahko dobil zaj eno svinjarijo na monitor, da je ne bi mogel odstranit z vlažnim papirnatim robčkom ali mehko krpico:\ kaka čistila, dajte no...
All I found were lungs and liver


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako vi čistite zapacane monitorje

Oddelek: Zvok in slika
242093 (1532) starfotr
»

S čim čistite notranjo stran veterobranskega stekla?

Oddelek: Loža
3210336 (2070) YaN-cH
»

S čim očistiti zaslon prenosnika/monitorja?

Oddelek: Zvok in slika
426207 (5325) petrca
»

LCD monitor vs. čistilo Stelex

Oddelek: Pomoč in nasveti
355287 (3598) DeeCoy
»

S čim očistiti monitor?

Oddelek: Pomoč in nasveti
223124 (2736) kuglvinkl

Več podobnih tem