» »

Čiščenje PC ja

Čiščenje PC ja

StricGeZza ::

med počitnicami nameravam rešit hladilnike PC-ja prahu
kaj mi predlagate (kompresor, trši čopič, ...)

iMark ::

Hja sam pol boš prah še zmiri jmu v compu. Kadar sm jst mew še hladilnik na CPU-ju sm malo zmoču palčko za čiščenje ušes in pobral po režh prah. No seveda lahko tudi s kompresorjem al pa sesalcem :D.

Saladin ::

Prvo na grobo s krpo, potem mehki in širok čopič+blowjob, in potem še enkrat z krpo potegneš.
Če ti je dolgcajt pa še malo vdihavaj tisti prah ;)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

xVENOMx ::

En kompresor z močnim pritiskom pa maš vse čisto v 30 sekundah, stem da to delaj na odprtem prostoru, ker drugače bo cela soba v prahu :\

hamax ::

js uporablam sesauc na max jakosti pa se kr gre.

IČA ::

Pri uporabi kompresorja priporočam fiksiranje ventilatorjev, da se zaradi previsokih obratov ne uničijo ležaji.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

;-) ::

visokotlačno črpalko...pa boš mel celo ohišje spucano....čist spucano!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Good Guy ::

ti razšraufi cel komp spuci vsako komponento posebi to se prav...

napajalc... (če je garancija potekla)ga odpri vzem v roke sesalec lepo posesaj ves prah, če maš notr vente jih dej vn isto spuci v sesalcem, vent če se da razkopl na razn spicu vse namaž s strojnim oljem..

grafična...dej dol hladilni, vzem v roke grafično jo obriši s suho krpo, vzem hladilnik posesaj prah vn če se da ga rastav na čimmanjše delčke tko da vse spucaš optimanlo...
Pucaj tudi termalno iz gpu-ja in hladilnika.. ko nameščaš nazaj hladilnik na vent dodaj za zrn od riža(odvisno od velikosti samega čipa) veliko kaplco termalne paste stisni hladilnik na grafično in pasta se bo sama razporedila po gpu-ju

proc+hladilnik... s proca spuci pasto tok da se vse sveti (če en gre drugače vzemi aceton), hladilnik najbolje da spucaš s kompresorjem..

matična... NIKOL je ne pucaj s kompresorjem, ampak uporabi sesalec na MAX (pci,agp,ram sloti če kle notr potisneš (kot to naredi kompresor) preveč praha maš veliko možnosti da stvari ne delujejo tko kot je treba. Vzem sesalec počisti pci,agp ram slote glejh da očistiš tudi vsak kondenzator oz vsak element saj je prah veliko pripomore k segrevanju kompa...

diski+ cdromi...sesalec spuci kar lahko itak je vse zadihtan tko da več kot tok ne mnoreš..

ohišje..kompresor v roke in dobro spihaj vsak kotiček

venti (80,90120mm)... vsak vent iz te serije k sm ga jst vidu se da dat narazn, to nardiš tko :
odlepi zadaj nalepko,snemi objemko vzemi vent z osjo vn, vzemi v roke suhu krpo spucaj os spucaj tudi vetrnco in ogrodje venta. Zdej namaž os s strojnim oljem jo vstavi nazaj, dej gor obljemko nalpko nazaj in to je to...

Za sestavljanje kompa v prvotno stanje:
v ohišje prišraufaj, napajalc,trde diske, cd-rome in vente..

Vzem, v roke matično, vstavi rame, in cpu. Na cpu daj za velikost riža veliko kaplco termalne paste na sredino (čip pod ish-jem je točno na sredi) in termalna pasta se bo sama razporedila po cpuju tko da ni potrebno nobenega mazanje s kartico ali podobno. Pritrdi hladilnik. matično postavi v tisti del ohišja k se ga da odstrant(če nimaš te možnosti ohišje dej v ležeče stanje) zašraufaj vse vijake (ne premočno) tok da matična lepo stoji notr..

Pred tem če maš dost dolge kable(tako je delo veliko bolj enostavno) priključi vse napajalne kable na matično (24pin in 4 pin), cd-rome, trde diske (ide,sata in 4 molex kable) ne pozabi tudi žic za prižig kompa(atx/power switch,reset,ide_led+ in -, power led)

Ko je to vse narejeno si skor že na konc.. vstavi grafično(če maš dodatno napajanje tudi to priključi),zvočno modem..
Prklop vse vente (12V,5 V) IN TO JE TO :d


USPEŠNO PUCANJE
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Good Guy ()

Gajba ::

pa daj ne serji, kdo te ima tolko cajta da bo vse to nardil. spihaš s kompresorom kar vse skup sestavljeno pa je
All I found were lungs and liver

;-) ::

rovtar dobra pridiga ja....sam ni časa

iskra ::

Vsakič ko daš komponente narazen, dovoliš zraku, da pride do kontaktov, zato je najbolje pustiti vse sestavljeno.

Moj hladilnik od procesorja najlepše spucam pri vžganem ventilatorju s sesalcem direktno nad vetrnico - ustvari se nekakšna turbulenca in ves prah zleti sam od sebe ven, sicer ga je nemogoče počistiti ročno izmed reber.

Druge zaprašene dele posesam s ta ozkim nastavkom. S kompresorjem pa sem že odpihnil par kondenzatorjev iz stare grafične - previdnost ni odveč ;)

edit: typo
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iskra ()

Good Guy ::

joj kaki noob :D veš da pride do prevelikih obratov na ventu se ti tko sfooka magnet!, eč se ti še ni nardil še ne pomen da se ti en bo >:D >:D
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

a13misko ::

Vi samo z sesalcem šarite notri v računalniku da ostanete brez mostičkov :D

Mirč ::

ja na nekaj pa ste pozabli mogoče nisem zasledil.
FIKSIRAJ VENTILATORJE, KER NE DA SE TI LAHKO UNIČI VENTILATOR AMPAK LAHKO TUD KAJ SKURIŠ(PROCESOR,....)ZAKAJ?
Ob visokih vrtjajih se pojavi inducirana napetost in vsili lahko v matično veliko napetost.Če se ventilator fajn zavrti.Smo imeli 1-2 primera že ko so zaradi tega šli serverji.
lp

miko 55 ::

kaj pa če bi malo modificiral ohišje, tako da bi povečal pretok zraka in bi ti prah avtomatsko ven nosilo, tebi pa ne bi bilo potrebno nč pucat. gre sam je treba investirat cekine. men je ratal tko, da zdej samo z veternic posesam prah pa je moj problem s prahom rešen

iskra ::

Da razjasnim moj način sesanja:

Imam zalmanov okrogli hladilnik ( klik), ki vleče zrak noter. Preprosto ga navijem do konca in nato grem s sesalcem čez. To delam že najmanj dve leti dvakrat na mesec in ventilator pri 24/7 deluje brezhibno. Postopek pa itak ne traja več kot 10 sekund v manjših intervalih.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Azrael ::

Rovtarjev vodič je temeljit, pravzaprav naj bi bilo tako vsako letno čiščenje PCja.

Se nekaj za info: Rač. ventilator ne bo nikoli poslal napetosti nazaj v vezje, ne glede koliko obratov se mu vsili. Res pa je, da so takrat njegovi ležaji hudo preobremenjeni in zadeva lahko po takem treatmanu hitro začne škripati ali dokončno odpove, saj tudi za njegovo elektroniko to ni dobro.

Pri komponentah, ki so stalno v slotih, se pojavi problem elektrolitske korozije in tako s časom lahko izgubijo stik. Po drugi strani lahko stalno tlačenje in puljenje komponent v in iz slotov pripelje, do odrgnjenih kontaktov ali drugih mehanskih poškodb.

Problem, pri pihanju z zrakom je lahko še v tem, da se komponenta nelektri s statično elektriko. Sicer naj bi bile v vsem čiperaju vgrajenem v PC, zaščitne diode, ki bi to elektrino spravile na nenevarno vrednost, vendar se pri zelo zagnanem pihanju lahko zgodi, da se bo potrebern CMOS clear.

Za kakšne zelo zamazane ali zakajene komponente se dobro obnese čistilo Meglio, ampak, ker je potem vse skupaj treba sprasti z vodo, je potrebno oprano stvar pred vklopom dobro posušiti, kar pri sedanjih dnevnih temperaturan ni tako težko.

Za diske tako pranje jasno ne pride v poštev. Po drugi strani to čistilo razbarva ali celo uniči nalepke, zato naj se uporablja po pameti.
Nekoč je bil Slo-tech.

Mirč ::

hehe azrael
lp

StricGeZza ::

PC sem spucu vente sem zavaroval da se niso vrteli vendar ko sem kišto nazaj priklopu je vent od NB ja ropotal za pop**dit kaj naj

;-) ::

mogoče ti je bil prah izolacija da nisi slišal ropota...

jaz sm dans posesal mal ven, ventov nism zavaroval, tist na proc. se je vrtel k zmešan, tak da je vse prah spucalo...pol sm le še mal obrisal z palčko pa serveto nanjej...

simple! drgač pa ventilatorji so potrošni material.

hamax ::

mislm, da si enkrat na pol leta lahko vzames cajt in nrdis to kar je rovtar reku.
ce imas racunalnik rad, bo tudi on imel rad tebe :))

;-) ::

ehh veš ki je pol leta, to se okol obrneš pa je že mimo... en komp je doma star 2leti pa še ni bil nikol spucan (garancija)...pa ni nič narobe...

...mojga pa jaz te pa te mal počoham not, sam ne tak temeljito ko ravtar, komu se pa da...

Good Guy ::

jst pucam komp na 1 - do dve leti dela bp...
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Doman ::

Kompresor dela čudeže. Jaz svojega na Petrolovi črpalki spucam 1x na 2 meseca.
Verjeli ali ne, ko sem ga spucal se mi ni več pojavljal blue-screen>:D

schurda ::

Če nimaš kompresorja, vzemi pa pumpo od kolesa.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
404546 (3315) solatko
»

čiščenje računalnika (prah, itd)

Oddelek: Pomoč in nasveti
3311102 (5622) ...:TOMI:...
»

Čiščenje komponent

Oddelek: Strojna oprema
221432 (1072) bzp
»

Kaj vse lahko vidiš, ko odpreš računalnik... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
506353 (4676) krneki0001
»

Spomladansko čiščenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
153155 (2509) flashek

Več podobnih tem