» »

Naviju in skuru?!? ...če sm že, kaj sm?

Naviju in skuru?!? ...če sm že, kaj sm?

J.Sky ::

LP vsem po spisku...
Kot ste že prebrali v naslovu teme ni šlo vse kot po maslu. No tkole, včeri sm napopu gor hladilnik z ventilatorjem na boku, in se spravu navijat komp.

CPU: P4 2.8
RAM: 2x512 DDR (Corsair)
Plata: ASUS P4S8X-X
Napajalc nek 550W (pomoje nerealnih, ker sm dau zanga sam 40€ oz. cca. 10.000 SIT)... Mism da je to to kar je pomembenga za povedat, zdj pa zgodba:

Uglaunm vse je šlo gladko do 152/39 ((množilnik zaklenjen na 21) 21x152 prib.=3200MHz) , ko sm poskusu dat na 153, se zadeve nikakor ni dal stabilizirat (z voltažo). no pa sm šu od začetka, od 133 naprej da bi spet prlezu vsaj do tistih 3200MHz (čeprav bi pomoje z temi rami in vsem ostalim sranjem moglo it več) no pridem lepo do enih 144X21, zaženem in grem neki vmes v kuhno, ker sm si v mes še za jest neki delu. No uglaunm, pridm nazaj, in je bla zadeva zaštrikana (zmrznu je), nič takega si rečem (ker se je to že itak 100x zgodil), ugasnm in grem v miru pojest. Pridm nazaj v sobo, dam vn baterijo od matične in čez neki cajta nazaj not, zadevo nažgem in se še prej kot v 2s ugasne. Pol sm to še parkrat probu (bat. vn, pa dle počaku pa spet)... Uglaunm zadeva je defenitivno mrtva, gumb za power "se ne odziva^^". Čudno, ker se ni nič podkadilo niti zasmrdelo in ne počlo. Zadeva pač ne dela in ne (oprostite izrazu) jebe sistema!!! ... Lučka na plati BTW gori... Zanima me kaj je šlo u P!šk0, da ne bom menu napačne komponente.

Čeprav se mi zdi (glede na to da ni blo znakov, da bi se kej skurilo) da ne bi smel it nč u...
aja... Voltaža ni šla nikoli čez 1,7 V (če je to mogoče še pomemben podatek)

Hvala za vse odgovore... LP :8)

a13misko ::

Pri meni je isto bilo lučka na matični je gorela samo računalnik se ni odzival na gumb potem pa sem si sposodil napajalnik pa spet dela!!!

suntrace1 ::

Resetiraj CMOS na plati, poglej v navodila od matične.

J.Sky ::

aja... še to, CPU ni imeu nikoli čez 50 °C (V biosu)...

mtosev ::

jaz sn skuril Durona 1800 pa se na njem nevidi da je skurjen samo system neboota :D Z drugim Cpujem pa boota :D Moja prva zrtev >:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

J.Sky ::

Hehe... vidm, da nism edini k rad kdaj prestopa meje ^^... z CMOS foro bom probu zdj čez vikend, ker mam trenutno komp u LJ, doma u NM mam pa vse paperje pa ta šit, tko da bom to probu poštimat čez vikend... hvala za na odgovorih za enkrat. Je pa kr kul slišat, da si še marsikdo upa poiskat meje hehe...

Bethrezen ::

men se je tut neki podobnga nardil, pa sm na nou namazu proc z pasto pa je delal...čudn

Pyr0Beast ::

@Bethrezen
Karkoli si že naredil je bilo najbrž to, da so se ob iztikanju CPu-ja iz socketa izbrisali podatki o CPU-ju in sistem se je postavil.

@mtosev
1800? ... če se ga je dalo v bartona modnt te tepem XD

@J.Sky
Maš to NorthWooda? .. mogoče bi bilo vredno omeniti SNWDS pri tem procu, ko so proci umirali zaradi malenkost višje napetosti. Pa pazi, da si CMOS jumper nazaj na privzet položaj premaknil. Nekatere plate se podobno zaženejo in ne dajo zvoka od sebe.
... mogoče si iztaknil kabel za Pw-on stikalo. (ali pa prekinil stik na eni izmed nogic stikala, tako kot sem jaz to naredil, pol pa skakal po bajti in iskal denar za novo plato XD)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Icematxyz ::

Meni ni jasna predvsem ena stvar zakaj vsi jemljete baterije ven?

To zasledim ogromnokrat.

Saj jumper preprosto in učinkovito opravi svojo nalogo.

Prepričan pa sem da velik odstotek baterij se pri tem tako uniči zaradi nevednosti.

J.Sky ::

Baterijo jemlemo vn zato, da se vsi kondenzatorji spraznejo in se s tem tud postavi (bios nastavitev) na privzeto. to velikrat pomaga.

OZZY ::

Ne spraznijo se kondenzatorji ampak je to oblika clear cmosa..isto kot da jumper prestaviš na clear cmos....

KOndenzatorji naj bi se spraznili, ko pritisneš potem stikalo za vklop s tem, da prej izklopiš comp iz štroma.
Go with the flow.

wooted ::

@J.Sky: maš to družino 520? (možn da je tud 530) ker mam isto in lepo stoji na 3541Mhz...lohk bi še ene 10mhz dubu...pa to samo z fsb frequency modom. nč druzga

bluefish ::

s tem ko iztakneš baterijo, se kondenzatorji ne izpraznijo (osnove ele). Sicer pa je po forumu opazno kar veliko število ljudi, ki gredo za vsako malenkost iztikat baterije; potem pa se čudijo da se po takšnem nekajkratnem početju sicer zdrav računalnik ne zažene več.

back on topic:
naredi clear CMOS z jumperjem in poročaj.

J.Sky ::

Ej napajalc se je skuru, sm že zamenu zadevo, drgač pa hvala za vse odgovore, ampak še zmeri bi ga rad kako navil :P

wooted ::

jaz imam isti procesor kot ti (se mi zdi) in sem prišel do 3541Mhz, dela pa na 29°C z thermaltake sonic towerjem...

kot sem že povedal....samu fsb frequency poveči...moja je na 253Mhz (intelov čip)

J.Sky ::

saj to sem tudi počel, (zviševal fsb), ampak nikakor ne gre bit stabilen. Max pridem do 152 fsb (x21) se pravi na 3.2GHz, ampak tud pri tej frekvenci je stabilen le nekaj časa (dokler s5 ne zaženem kompa). Navijam lepo počasi (po 2 fsbja) in kadar ne gre zagnat, povečam voltažo (kasneje tudi zmanjšam frekvenco ramu)... ampak ne gre nikakor ne gre... :( ... I'm so sad :(

wooted ::

to je pa čudn...sej maš ja asusovo plato...ti dej rame na auto pa šenkrat probi

Pyr0Beast ::

Pci delilnik ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

wooted ::

al mislš množilnik??

Azrael ::

PCI delilnik skrbi za frekvenca PCI vodila.

Frekvenca PCI naj bi bilo 33MHz, nad 37MHz so problemi zagotovljeni. Torej, pri 152MHz FSB, je frekvenca PCI 38MHz, kar je preveč, saj je privzet delilnik 4.

Nekatere plošče (ne vse) imajo možnost, da se frekvenca PCI zaklene na optimalnih 33MHz, vendar je to treba vklopiti v BIOSu..

Če pa zaklepanje PCI frekvence ni možno, se navija enostavno v korakih po 33MHz. Če je procesor stabilen OK, če pa ne, se ve kje je meja.

Do kam se bo nek procesor navil, ne veš, dokler ne poskusiš. Govorjenje v stilu: vsi gredo do xy je brezpredmetno. Pri OC ni zagotovil.

Višanje voltaž pri Nortwoodih pogosto pomeni hiter konec procesorja. klik!
Overclocking early stepping Northwood cores yielded a startling phenomenon. When VCore was increased past 1.7 V, the processor would slowly become more unstable over time, before dying and becoming totally unusable. This is believed to have been caused by the physical phenomenon known as Electromigration, where the internal pathways of the CPU become degraded over time due to excessive electron energy. This was also known as Sudden Northwood Death Syndrome.
Nekoč je bil Slo-tech.

Pyr0Beast ::

da, sem glede te smrti že nekaj omenil :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Bethrezen ::

pyrobeast bolan podpis maš

Pyr0Beast ::

Wem xD
Any pros/cons ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje e4300 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
24120011 (8894) ZaLoMaT
»

Intel Core 2 Duo E4300 naviti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
585930 (4877) wethepeople
»

dobro, staro navijanje

Oddelek: Navijanje
101350 (1023) Goldee
»

ko navijem, zvok ne dela

Oddelek: Navijanje
371476 (1185) _Dejan_
»

navijanje celerona 700 Mhz

Oddelek: Navijanje
411747 (1212) sheep

Več podobnih tem