» »

Nastavitev LCD monitorja

Nastavitev LCD monitorja

Martin Krpan ::

Prosim za pomoč: kupil sem LCD monitor ASUS MM 19SE za katerega ni nobenih gonilnikov, tako da mi ga sistem prepozna kot plug & play monitor .Sedaj pa imam težave z fino nastavitvijo monitorja. Poskusil sem z nastavitvijo iz gonilnikov za grafično kartico NVidia vendar je rezultat bolj čuden. Kateri program naj uporabim za nastavitev monitorja? Rabim predvsem nastavitev realnih barv in svetlosti za obdelavo mojih digitalnih fotografij preden jih pošljem v fotolaboratorij.Ostalo je OK. Za odgovor se v naprej zahvaljujem.

bosmla ::

Ti govoris o kalibraciji zaslona - takse zelje na taksnem "ubogem" lcd-ju (+ neprof grafika) zal niso uresnicljive - nastavis lahko tako od oke drugo pa zal ne gre...>:D :\ :'( Sploh pa "realne barve" - imam lcd Eizo 22" za 500k pa nisem popolnoma zadovoljen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

Martin Krpan ::

bosmla: se mi je kar zdelo da bo nekaj takega ! Vseeno hvala za odgovor.

opeter ::

Ja, za "boljše" barve bi rabil kak LCD z S-IPS matriko. Bosmla ima v tem primeru na žalost popolnoma prav.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bamfy ::

ponavad se da do zadovoljive slike prit z nastavitvami na monitorju, pobrskej po menijih, predvsem so ponavadi bistveno presvetli,
če imaš možnost priklopi v istem prostoru zraven še kak crt monitor in skušaj dobit podobno sliko ven, z mal zaj... dobiš soliden rezultat
aja za začetek nastavi na 6500K(lahko še na manj če imaš možnost, potem pa nadaljuj od tu)
gud luk
wtf?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visokofrekvečno piskanje v monitorju NEC Multisync 2170 NX

Oddelek: Pomoč in nasveti
163595 (3297) ivan01
»

Nujno - primerjava 2 lcd 22" monitorjev samsung (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10611582 (8066) TuRBo_1
»

17" lcd vs. 19" lcd - bistvene razlike?

Oddelek: Zvok in slika
222337 (1824) Grey
»

lcd kalibracija

Oddelek: Zvok in slika
81441 (1344) ajagodnik
»

CRT - LCD razočaranje in žalost... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
645544 (4087) Marjan

Več podobnih tem