» »

Optika in hreščanje

Optika in hreščanje

pinx ::

Pred kakimi tremi tedni sem kupil Logitech Z-5500.
Priključene sem imel preko analogne povezave, v NVmixerju pa nastavljeno na 5.1 sistem (+ clone za zadnje satelite).
Nekaj dni nazaj sem prišel do optičnega kabla in zadevo preizkusil še digitalno. Razlika opazna, nastavljene sem imel na SPDIF, analogne priključke pa odklopljene. Vsi načini so delovali super, v nastavitvah nastavljeno tako kot prej, na 5.1 + clone.
Včeraj pa sem nekje prebral, da za NVmixer obstaja trik z registri, s katerim se pride do razširjenih možnosti nastavitev.
Zadevo sem preizkusil in od takrat naprej se preko optike pojavlja neke vrste hreščanje, ki je posebej izrazito pri nizkih tonih.
Zanimivo pa je, da z izključenim kloniranjem deluje normalno, pravtako vsi ostali načini. 5.1 Dolby Digital Live tudi s clone deluje povsem normalno, pravtako 5.1 + clone način preko analogne povezave, tako da skurjeno ni nič.
Torej, probleme mi dela ta clone način in me zanima če je kdo imel podobne probleme?
Prosim, pomagajte.

Hvala in LP

pinx ::

Nihče ne ve?

pinx ::

Lahko mod prestavi moj topic v bolj primeren podforum? Mogoče bo tam kaj več sreče.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Theatron Agrippa DTS 7.1

Oddelek: Zvok in slika
455208 (3523) jRk0
»

AC3filter for dummies - nedelujoči center zvočnik

Oddelek: Zvok in slika
3511208 (5016) Sarimner
»

Logitech Z-680

Oddelek: Zvok in slika
312622 (1352) glinik
»

Dolby 5.1

Oddelek: Zvok in slika
363065 (2613) ciper
»

Crative SB Live in subwoofer

Oddelek: Pomoč in nasveti
101030 (940) gumby

Več podobnih tem