» »

Crative SB Live in subwoofer

Crative SB Live in subwoofer

simoni ::

Mene pa zanima, zakaj mi pri gledanju recimo .avi filma ne dela center, ampak samo aktivni subwoofer ter ostali 4 zvočniki!
Ko pa dam tam u programu ki sem ga dobil zravn "test", mi pa čist normalno in prav pove za vsak zvočnik kje je in kateri je (vključno s centrom)! Vendar nizkotonc kle nič ne dela!
Imam Sonyev resiver 5X100 + izhod za niskotonc posebej!!(če podatek kej pomaga)!
A je kdo to že probaval? je to mogoče, ker je .avi samo stereo?
No upam da mi boste pomagali! :))

simoni ::

Aja pa še pozabil sem povedat, da imam to priključeno na resiver prek Multi channel!(5.1)

gumby ::

Imaš mogoče digitalni vhod na receiveru?

simoni ::

Ja mam 2 digitalna vhoda! Koaksialni pa optični!

gumby ::

Poveži potem z digitalnim kablom, v mixerju pa odkljukaj opcijo Digital output only. Na ta način ti bo delal Dolby digital in DTS, če ti ga ojačevalec podpira.

simoni ::

Ja ojačevalc podpira DTS in Dolby! Kako naj pa to povežem? Rabm kakšn drug kabl, al kako naj iz banance na en "činč" povežem?

MikeP ::

Center ti ne bo delal, ker je center v 5.1 nacinu aktiven samo pri Dolby Digital oz. AC3 zvocnem zapisu. V igrah, in videu ti tako center ostane nem.

Ce zelis slisati tudi center, potem prestavi v 4.1 nacin, kjer si center pac delita sprednji levi in desni zvocnik.

Vsaj pri meni je tako.

simoni ::

Aha...ok!
Ka pa to prek digitalnega izhoda oz. vhoda....kako se to poveže?
S kakšnim kablom, tisto da bo u mixerju digital output only znam nastavt! mene kabl zanima kakšen je!

gumby ::

Navaden kabel iz bananice na činč bo dober. Digitalni izhod na Live! je (kolikor vem) mono vtičnica, zato boš moral pri uporabi stereo kabla pač najti, kateri od obeh bo ta pravi (verjetno rdeč).
Center zvočnik pri igrah je verjetno nem zaradi tega, ker igre uporabljajo samo štiri kanale (signal za SW generira kartica). Sicer pa koga briga center, glavno je, da se zaradi SW eksplozije čutijo v želodcu>:D :D

fictionel ::

kuko pa nj prklopm na dtts 2200? pa sblive...
tko da bi center delu (ni digitalnga vhoda) sj vufr mau dela :\\

gumby ::

Pri 5.1 analogni povezavi ojačevalnik samo ojačuje tisto, kar dobi na vhod. Zato moraš center zvočnik usposobiti softversko (poigraj se malo z mikserjem in opcijami, verjetno se da kje nastaviti). Jaz imam Live! value, ki ima samo štiri izhode, zato ne vem točno, kako se obnašata SW in center izhod.
Sicer pa, če stvar nikakor noče delovati, potem poglejte v navodila:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave s konfiguracijo sistema 5.1

Oddelek: Zvok in slika
71719 (1571) settler
»

[Hi-Fi] - DTS, Dolby Digital, Dolby Pro Logic II,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
537600 (6355) gumby
»

AC3 težave

Oddelek: Zvok in slika
422478 (1416) franc3e
»

Povezava stolp - Sound blaster

Oddelek: Pomoč in nasveti
121101 (833) gumby
»

kako zvok od dvdroma do 5.1 sistema

Oddelek: Zvok in slika
5993 (901) Big_Al

Več podobnih tem