» »

problem z "nadgrajevanjem" strani

problem z "nadgrajevanjem" strani

sixty ::

Pozdravjeni.

Imam sledečo težavo:

Obstoječo spletno stran sem popravil (nekaj telefonskih in dve novi podstrani - samo XHTML, CSS in JS). Potem, ko sem jo uploadal na server se mi stran ni posodobila (od uploada je poteklo že več kot 16 ur) in je stran še vedno ista kot prej :|

Če pogledam file na serverju vidim nove, aktualne *.html, *.htm, *.jpg,... prikaže mi pa stare... tudi slike, ki jih uradno ni več na serverju :(

S to stranjo gostujem pri Hitrost.si. Imam še tri strani s katerimi gostujem na Hostko.si, pa do sedaj nisem imel nikoli tega problema.

LojzePek ::

Verjetno preverjaš na istem brovserju na isti mašini. Problem je v tem, da browser še uporablja fajle, ki jih ima v cachu. Probaj pritiskat F5 oz. refresh. Sploh pri firefoxu je to pogosto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LojzePek ()

Tody ::

pa si prepričan da maš prave datoteke gor ? Lahko da si po pomoti kliknil ne ko te je zadeva vprašala za prepris ?

sixty ::

"Težava" je bila odpravljena s tem, da sem pobrisal cache.

Stvar mi še vedno ni jasna... kako pravzaprav do tega pride pri enem ponudniku gostovanja, pri drugem pa ne?

Tody ::

stvar je v tem da se špara na prometu in več info kot jih ima kilent pri sebi manj se jih mora pretočiti in stem zaparaviti. To nastavi pač sam ponudnik oz skrbnik strežnika, ali pač neznanje

sixty ::

@Tody; Hvala, to me je zanimalo :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Za vse, ki rabite dober webspace PHP, CGI, ipd (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Izdelava spletišč
376286937 (10229) hariscorale
»

gostovanje spletne strani - kateri ponudnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8623545 (2362) Lonsarg
»

izdelava spletne strani, nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8014606 (8422) Netrunner
»

Gostovanje

Oddelek: Izdelava spletišč
411709 (1186) kopernik
»

Pomagajte mi izbrati ponudnika gostovanja spletnih strani

Oddelek: Omrežja in internet
6990 (877) MOJNET.net

Več podobnih tem