» »

Gostovanje

Gostovanje

matic ::

Kaj priporcate?

Meni je se najbolj vsec tole: http://www.afekt.net/uporabniki.shtml

Priporcate se kaj boljsega? Bolj zanesljivega in z boljsimi paketi?
Trenutno rabim en najbolj ugoden paket, saj potrebujem samo vsaj 1 mail predal in ca. 10, 20MB prostora za spletno stran z samo HTML daotetkami.

Hvala za kaka nasvet!
-----------------------------------------
podpis: _____________

dr_gee ::

Typhon ::

Jaz uporabljam Afekt.net za mojo spletno stran in sem glede zanesljivosti zelo zadovoljen!

dr_gee ::

Če si s tem Meni je se najbolj vsec tole: http://www.afekt.net/uporabniki.shtml mislil da imajo veliko uporabnikov naj ti povem, da jih je večina verjetno že zapustila, vsaj jaz sem jih pred nekje 2-3 leti in je ime moje spletne strani še vedno tam :D ...

WarMaker ::

Jaz sem imel ene 3 domene na afektu... in zdej, ki bi jih rad preusmeril na drugi strežžnik, mi ne odgovorijo... itd... Pojdi pogledat na www.slo-gostovanje.com -> So veliki paketi... (ponujajo tudi po dogovoru) :)

Brilko ::

A pol pravte da so na afektu neprijazni in neustrežljivi al kaj? Ker namreč jest sem mislu pri njih al pa e-uspeh, majo full pocen pa fajn, sam ibriram med tema dvema.

Gandalfar ::

vzami ISP od slo-techa.. dolgorocno se ti splaca dat par tolarjev vec pa da ti ziher dela pa da ima slovenske serverje in da lahko enga poklices in ti prijazn folk pomaga...

moje izkusnje..

matic ::

Se najbolj zanesljiv mi deluje tale hostko.si samo ima pakete z dokaj majhno kapaciteto prostora na disku. Saj za web stran z mysql bazo nti ne rabi obicajno dosti prostora... samo ce je a se vec email predalov gor pa hitro pozrejo ves plac!
-----------------------------------------
podpis: _____________

al3s ::

Jaz že nekaj časa gostujem na Hitrisplet.com in do sedaj nisem imel problemov.Pa še podpora je zelo dobra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: al3s ()

Ziga Dolhar ::

Prisegam na domenco. Sicer niso najcenejši, so pa zanesljivi, ustrežljivi, odgovorni.

Pheew, ker epp :).
https://dolhar.si/

ThinMan ::

Da da,


Imam 15 strank na DOMENCA.COM in lahko recem da ce kje zasteka ekipa takoj odpravi tezavo, pa se zelo ful prijazni so.

Res da niso glih najcenejsi ampak tako kot Ziggga pise...
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

WarMaker ::

@Brilko... Jaz sem imel (imam še vedno) Na e-uspeh prostor.... samo ti povem, da una stvar ne gre nikamor,,, je zelo počasna... Pri meni je zgledalo tako, da je od 7 dneh v tednu stran delala samo 3 dni... vedno so bili kakšni problemi, ali pa so (posodabljali) strežnik...

Brilko ::

@WarMaker: kaj to se še sedaj dokaja? To ni mogoče, drugače lahka pomoje zahtevaš odškodnino za offline serverja, ki ti je bla zagotovljena v 99% meri (kar sam razumem v manjšem plačilu). Sej baje je hostko tud OK.

Ker če je to res, da majo tak slab online serverja, to sploh ni uporabno, pol je boljš da sem jest host za mojo stran, ko bom poodnev ziher skoz gorih. Sam kaj je to samo en teden tak in s prejšnjo obvestitvijo o nadgradnji al večkrat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brilko ()

WarMaker ::

@Brilko... Tako je... imeli so probleme s serverjem vsaj 2 tedna (ali ni delal, al so napisali, da posodabljajo.. itd.) Potem, ko so vse skušaj zrihtali... ni bilo več teh problemov, problem je bil samo v tem, da je delalo počasi za umret! Če bi si sam doma postavil server, bi delalo hitreje... tako, da sem kar prehakljal na drugega in tistega ne uporabljam več...

Brilko ::

@WarMaker: a pol nisi več na e-uspehu?

WarMaker ::

@Brilko... Ubistvu zdej nimam več nobene strani na e-uspehu! Zdej imam na slo-gostovanju - je na win serverju in ti povem, da delva vse brez problemov!

Gandalfar ::

To so kr eni preprodajalci .. tega se je pomojem bolj za izogibat.

dr_gee ::

Zaupaš lahko le tistim, ki ponujajo malo vendar po veliki ceni :D (npr. moj.net, domenca.com)

Gandalfar ::

Ne gre se za to.

Ampak, da kupujes iz prve roke. Kupovanje od preprodajalcev, ki imajo nek cpanel streznik v ameriki in potem slepo klikajo nove vhoste je pomojem dosti tvegano. Se posebaj, ker nimas nobene garancije da vedo kaj delajo in so sposobni ti zrihtat streznik ce je kaj narobe. Ce je nekdo ISP ali pa blizu tega lahko pomojem malo bolj upraviceno domnevas, da ima firma strokovnjake, ki lahko zrihtajo stvari.

dr_gee ::

Sej tud tile v Sloveniji imajo nek strežnik v kolokaciji pri Amisu ali Siolu pa pol samo preko Cpanela slepo klikajo na vhoste, pa tud nimaš nobene garancije, da so strokovnjaki na tem področju in vedo kaj delajo.

Problem ni hardware in podobno, sej ti to v vsakem DCju v 15 minutah zamenjajo, problem je software in pa administratorji ki ganevedo uporabljat in popravit, ane?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr_gee ()

WarMaker ::

Ubistvu je tako ;)

Gandalfar ::

cwipb: zato pa ne vzames takega ponudnika, ki je ze po osnovnih genericnih spletnih straneh videt kot preprodajalec...

Brilko ::

Kaj potem mislite glede hostko.si? Je to kej ok al ne. Pa kaj se seveda splača najet server v SLO a ne?

Gandalfar ::

meni zgleda kot se en preprodajalec..

matic ::

Server v slo DA ali NE, potem razmisli tole:
- bodo obiskovalci tvoje strani vecinoma iz SLO?
- bos na tem serverju uporabljal tudi precej email racune?

Ce ne beres mailov in so obiskovalci izven SLO, potem je boljsi tuj strznik.

Samo, kdo pa potem NI preprodajalec? saj je tudi domenca.com pomoje preprodajalec... prav tako z najteimi strezniki!

Moja naslednja stvar, ki jo bom sedaj preveril pri vseh teh je kateri antivirusni paket uporabljajo in kako se to kaj updejta... se mi zdi, da teli virusi zadnje cajte se najvec problemov povzrocajo in da bi bilo zato dobro da so v pirsarni pred tem dobro zasciteni!
-----------------------------------------
podpis: _____________

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic ()

matic ::

Pomagajte mi sestavit eno anketo za slo hosterje! Bom potme vsem na 1x poslal in objavil rezultate!
Poleg vprasanj bom se objavil koliko hitro so poslali odogovor - na to jih bom tudi opozoril! Vseeno se mi zdi fer, da vedo da je anketa malo resnejsega pomena in da bodo podatki objavljeni in da je to dobro v njihovo lastno reklamo.

Vprasanja:

1. Kje so natancno geografsko locirani vasi strezniki in kako hitra je povezava v svet - vod?

2. Kateri antivirusni program se uporablja (ce se) za zascito e-poste? So tudi preostale datoteke na srezniku scitene?

3. Koliksen je maksimalen odzivni cas ko se nam kaj zatakne med delovnimi dnevi? Kako je ob nedelovnih dnevih (nedeleje, prazniki,..)?

4. Pod navedeno kapaciteto prostora na disku v vasih ponujenih paketih je vsteto poleg prostora za spletne datoteke se:
- prostor za e-posto DA / NE
- prostor za podatkovne baze (mysql,..) DA / NE
- drugo ____________________
Ce kaj od tega ni, koliko je kapacitivno sicer to omejeno?

5. Koliko bi prisel paket z:
- 200 MB prostora za spletno stran s podporo PHPja, e-posto in podat. bazo mysql
- 1 GB mesecnega prenosa
- 10 postnih predalov
- 10 psevdonimov

6. Kako uporabnik nastavlja nastvitve na strezniku (odpiranje novih postnih racunov in spreminjanje le teh, pregled statistike,..)? (preko telefona, preko spletnega vmesnika (katerega' (cpanel,..))

7. Na koliko casa se delajo arhivi podatkov in kako uporabik uporabi arhiv? Koliko casa - koliko stari arhivi se shranjujejo?
-----------------------------------------
podpis: _____________

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic ()

Gandalfar ::

Katere certifikate imajo vasi administratorji?

Brilko ::

Se strinjam, sestavi anketo in jim pošlji ter prosim objavi rezultate, super ideja. :D

matic ::

Predlagajte se vprasanja oz. popravite po potrebi zgornja vprasanja...
-----------------------------------------
podpis: _____________

mare_ ::

Katere operacijske sisteme strežnike (programe) uporabljate ter na kakšni strojni opremi tečejo? (če ne piše tega že na njihovem web-pageu)

Ali redno nameščate popravke in nadgrajujete OS/strežnik?

dr_gee ::

Kakšen je uptime?

Brilko ::

Glede uptime verjetno v povprečju (ali pa naprimer za zadnja 2 meseca). Mogoče tudi v primeru izpada električnega toka, za koliko časa imate urejeno napajanje (UPS). Neki v tem smislu v glavnem

Aja pa še to se lahka vpraša na način:

Ali je možen popust v primeru da na strankini strani piše "Spletna stran gostuje pri ..." (v primeru če, kolikšen je popust v %?)?

Gandalfar ::

Koliksen uptime zagotavljate?

dr_gee ::

Pri večini ponudnikov se verjetno da zmenit, vendar če ma stran dovolj obiska(Domenca, moj ponudnik,..)

ThinMan ::

he he...

Kot otroci v vrtcu...

[matic]
Samo, kdo pa potem NI preprodajalec? saj je tudi domenca.com pomoje preprodajalec... prav tako z najteimi strezniki!

Nevem od kje ti ta podatek... Me prav zanima!

Glede 5 tocke: Sej ce bi imel ta paket bi itak zacel trzit, mar ne ?
Raje vprasaj za osnovnega (za povprecno firmo - do 50 mb) - ker itak ce imas 200 MB ali vec so mozni popusti ter so vse baz vljučene (naj bi bilo tako)

Gandalfar
Katere certifikate imajo vasi administratorji?

Dej dej... to ni glih potrebno gledat.

E pa da vidimo te rezultate...


Drugace pa je moje mnenje, da se mora javnost seznanit kaj ponujajo razni hosting-i. Ni vedno izgled spletnih starni in opis ponudbe tisti dejavnik za odločitev.
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

Gandalfar ::

flade: zakaj je expertiza firme nepomembna?

matic ::

falde: kaj te prav zanima? ce je domenca "preprodajalec"? Tega itaq nebos nikol izvedel! Ce jih bos vprasal vecina itaq zatrjuje, da so to "njihovi" strezniki, ker nekako tudi so "njihovi". Noebeden ti ne bo odgovoril: "Ja ves, mi imamo pa takulpjeno pri temu pa temu 1TB diskovja in ...."

In zakaj ze smo kot v vrtcu????

Povprecna firma potrebuje minimalno 100MB prostora za posto in spletno stran, zalsti ce spletna stran temlji se na mysql (ali drugi) bazi in so vse te stvari vstete v teh 100MB! Pa se 100MB je zeloooo hitro premalo!
Povprecna firma je 10 zaposelnih, kjer (skoraj) vsi uporabljajo e-posto! In vsakemu moras nastaviti limit predala VSAJ na 10MB! In mnogi ne geldajo redno poste in imajo teh 10MB zeloooo hitro polno (zlasti v danasnjih casi ko vladajo na veliko virusi in sapm posta, ter ADSL povezave, kar omogocajo, da si usluzbenci na veliko med sabo posiljajo razno razne video izrezke, slike, mp3je in drugo glomazno saro ki pobere kar nekaj prostora - seveda to ne spada v SLUZBO ampak NEMOGOCE jim je dopovedati, da tega NE SMEJO! Se zlasti pa ce si ti samo administrator in si tudi direktor te stvari veselo posilja naokoli! Pustmo to... z druga tema). 10 predalov in ce je kriticna situacija (vsej 10 polnih) = 100MB + 10MB za spletno stran se hitro nabere (sploh pa ce je malce vecja stran (se kake slike, pdf gradivo, mysql baza,...). Za torej se malo rezerve in = 150MB! 50MB je OSNOVNI paket za podjetje z 1 ali 2 postnima racunoma in predstavitveno stranjo podejtja.

Prav tako se mi zdi Gandalfarjev predlog o certifikatih dober! Res da se najdejo tudi boljsi experti od tistih s certifikati... ampak tisti s certifikati so vsaj malo potrjeni, da so sposebni. Roko na srce, pricakujem rezultat, da jih bo bore malo imelo kak certifikat in tudi bore malo se kaj dsoti tega folka spozna se na kaj poleg cpanel-a!

Drugace pa je moje mnenje, da se mora javnost seznanit kaj ponujajo razni hosting-i. Ni vedno izgled spletnih starni in opis ponudbe tisti dejavnik za odločitev.

In kako bi lahko o tem seznanil javnost? Ravno zato je moj namen anketa, da se izve se kaj vec kot pa pove o njih izgled strani. Ze kako hitro bodo odgovorili na anketo bo (zame) ZELOOO pomemben podatek!
-----------------------------------------
podpis: _____________

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic ()

Gandalfar ::

matic: lahko bi s-tju dali en 50Mb acc in bi mi to obcasno abusali z avtomatiziranimi orodji in preverjali kako dobro delajo v real-time :)

ThinMan ::

zakaj je expertiza firme nepomembna?

Ne da ni pomembna, ampak ali bodo res ta podjetja navedla tocne certifikate ki jih imajo njihovi administratorji ipd... ta podatek glih ne bo tocen....

kaj te prav zanima? ce je domenca "preprodajalec"? Tega itaq nebos nikol izvedel! Ce jih bos vprasal vecina itaq zatrjuje, da so to "njihovi" strezniki, ker nekako tudi so "njihovi". Noebeden ti ne bo odgovoril: "Ja ves, mi imamo pa takulpjeno pri temu pa temu 1TB diskovja in ...."

Ves to je tko. Ce bi bil z njimi od vsega zacetka bi vedel stanje. Itak pa lahko zadevo preveris kje se server nahaja. V primeru Domence so serverji na SiOL-u - ampak so last Domence. Ce pogledas SiOL-ov page bos nasel da trzijo tudi nastanitev vasega lastnega streznika pri njih. Le plazas prostor in pipico ostalo pa si rihtas sam. (Zakaj si pa ne bi postavili lasten server pri SiOL-u ?)

Otroci v vrtcu ??? - zato ker smo to. Kateri je boljsi, ali ta ali oni. A se ne otroci med seboj kateri ima boljsi avtomobilcek od drugega, pa ce sta ze ista ali ni boljsa firma ta od one.

Za firme se strinjam (ampak zopet odvisno s katero dejavnostjo se ukvarjajo)

Prav tako se mi zdi Gandalfarjev predlog o certifikatih dober! Res da se najdejo tudi boljsi experti od tistih s certifikati... ampak tisti s certifikati so vsaj malo potrjeni, da so sposebni. Roko na srce, pricakujem rezultat, da jih bo bore malo imelo kak certifikat in tudi bore malo se kaj dsoti tega folka spozna se na kaj poleg cpanel-a!

Ja ja, bo ze drzalo. Ampak ok, ne bom nadaljeval debato ker bi rad da se cimprej pride do rezultatov.


In kako bi lahko o tem seznanil javnost? Ravno zato je moj namen anketa, da se izve se kaj vec kot pa pove o njih izgled strani. Ze kako hitro bodo odgovorili na anketo bo (zame) ZELOOO pomemben podatek!

Ankete rulz. Mene tudi zanima hitrost, kot pravis je to res prva pomembna tocka, mogoce celo pomembnejsa od ostalih. Realno je pricakovati odgovor v roku 3 delovnih dneh. Saj ko ga dobijo, ga naslovijo na vodilne oziroma support potem gre to v ciscenje (vejice, pike, lepotni popravki) in trtji dan gre ven.


Pa veselega.
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

Brilko ::

@matic: zanima me kdaj približno boš ti tole anketo izvedu? 8-)

LP.

matic ::

Po izpitih.... :\ :| :(
-----------------------------------------
podpis: _____________

kopernik ::

Eno vprašanje za anketo:

Zakaj je zakup prostora tako drag ?

Mislim pri nas v Sloveniji je to katastrofa. npr. en giga na disku ti računajo po več tisoč SIT na mesec. Tako dobijo od enega uporabnika na leto denarja za dva diska.

IMHO najboljša varianta za kogarkoli je sledeča:
- najdi si nekaj kolegov (tam do deset, več je že težje obvladljivo)
- vzemi kolokacijo strežnika pri amisu ali siolu

Stroški: nakup kište, cca. 45k SIT mesečno (AMIS) - oboje deli z 10 (če vas bo 10)
Prednosti: imaš lasten sistem in delaš z njim kar hočeš

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Za vse, ki rabite dober webspace PHP, CGI, ipd (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Izdelava spletišč
376285134 (8426) hariscorale
»

gostovanje spletne strani - kateri ponudnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8623306 (2123) Lonsarg
»

Pomoc pri postavitvi postfix mail streznika

Oddelek: Izdelava spletišč
183483 (3260) srus
»

Išče se nov registrar domen .net

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
204431 (2833) Mare2
»

www gostiteljstvo (na veliko)

Oddelek: Omrežja in internet
212111 (1802) Ales

Več podobnih tem