» »

Težava z zagonom ldap serverja

Težava z zagonom ldap serverja

nekdo321 ::

Na serverju imam fedoro core 5 (text mode) za ldap sem: inštaliral Fedora Directory Server 1.0.2
Zdaj pa ko hočem startati mi javi naslednjo napako:

Exception in thread "main" java.awt.HeadlessException:
No X11 DISPLAY variable was set, but this program performed an operation which requires it.
at java.awt.GraphicsEnvironment.checkHeadless(Unknown Source)
at java.awt.Window.(Unknown Source)
at java.awt.Frame.(Unknown Source)
at java.awt.Frame.(Unknown Source)
at javax.swing.JFrame.(Unknown Source)
at com.netscape.management.client.console.Console.(Unknown Source)
at com.netscape.management.client.console.Console.main(Unknown Source)

kopernik ::

Očitno je napisan v Javi. Poskusi v zagonski skripti, ki nekje kliče Javo, dodati parameter :
-Djava.awt.headless=true

nekdo321 ::

./startconsole -u admin -a http://example.si:port/
Kam naj dodam parameter?

kopernik ::

Če je to kaj podobno sunovem ldap serverju (ima namreč enak ukaz), potem v textmodu startconsole sploh nimaš kaj poganjati, ker je to GUI konzola. Kot zgleda ne moreš zagnati administrativne konzole, ne pa ldap strežnika samega.

EDIT: tisti parameter se doda v ukaz, ki kliče JVM (Java Virtual Machine) in velja nasplošno za vse programe v Javi. Torej, poznati moraš ta tvoj LDAP strežnik in njegove nastavitve ter zagonske skripte, da veš kje se kliče Java ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

kopernik ::

Še nekaj ... jaz konzolo zaganjam kar lokalno, ne na serverju, kjer teče LDAP. Lokalna konzola se potem poveže na ustrezen server oz. njegov port.

nekdo321 ::

Če zaženem drugače mi javi da ukaz ni pravilen.
Če pa z zgornjim ukazom zaženem mi pa javi tisto napako in ne znam naprej.
Kaj naj naredim?

kopernik ::

Malce gledam dokumentacijo za ta fedora ldap in vidim, da je to praktično isto kot sun directory server. Server zaženeš tako, da greš na direktorij $LDAP_HOME/slapd-server/start-slapd, pri čemer je server ime strežnika, ki si ga določil ob instalaciji. Zatem moraš zagnati admin proces z ukazom $LDAP_HOME/start-admin. Oba procesa poslušata na portih, ki si jih določil med instalacijo.

Admin konzolo pa lahko inštaliraš kar na svoji desktop mašini in bi morala delati v vseh OS-ih, kjer je nameščena Java (torej tudi win in linux). Ko jo boš zagnal te bo vprašal za IP, port (navedeš port admin procesa), username in password. In to je to. Admin konzolo lahko uporabljaš za administracijo večih ldap strežnikov (no, ne vem, če boš to kdaj rabil), zato je najbolje, da jo imaš nameščeno nekje pri sebi, na svoji desktop mašini.

nekdo321 ::

/opt/fedora-ds
to je home directory od ldap serverja
če napišem /slapd-(ime serverja)/start-slapd
-bash: /slapd-(ime serverja)/start-slapd: No such file or directory
ime serverja sem tudi vpisal

kopernik ::

Tukaj imaš dokumentacijo in če klikneš na 'Administrator's guide' boš imel podobna navodila kot sem ti jih jaz dal. Torej na /opt/fedora-ds bi moral imeti skripto start-admin in direktorij slapd-server. Možno je tudi, da ti je te zadeve pometal po različnih direktorijih (nekaj na /opt, nekaj na /usr), zato pač malo poišči (ukaz find). Ne vem, kako instalacija deluje na fedori.

EDIT : tista navodila so malce čudna, ker priporočajo, da zaganjaš procese kot root. NE delaj tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

edavki ubuntu 13 chrome

Oddelek: Omrežja in internet
184524 (2179) harvey
»

[Java]Problem z zaganjanjem aplikacije na sterzniku

Oddelek: Programiranje
121548 (1357) KernelPanic
»

[Java]java.lang.NoClassDefFoundError

Oddelek: Programiranje
8925 (828) KernelPanic
»

Težave z java klepetalnico

Oddelek: Omrežja in internet
51689 (1569) gokky
»

java igre na internetu- ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
81585 (1489) kl82

Več podobnih tem