» »

temperature WD vs Seagate

temperature WD vs Seagate

miwche ::

rabim pomoč.

v kišti sem imel Seagata 160gb 8mb sata 7200rpm in zatlačil vanjo še WD 250gb 16mb sata II 7200rpm. Seagate je zmeraj kazal okoli 30 stopinj, maximum 33. WD pa iz prve 42, maximum tudi 46 stopinj.

Imel sem jih razvrščene takole: seagate spodaj (5 cm od dna), WD zgoraj (10 cm od Seagata).

Kišta je dobro prezračena 120mm vent dovod, 2x80mm vent odvod.

potem sem zamenjal diska (WD spodaj, Seagate zgoraj), misleč da mogoče kaj segreva WDja (grafična, NB...). Zamenjam in oba kažeta okoli 30 stopinj. HURA, zmaga. Nak, po 5 minutah se WD spet segreje do 42, Seagate pa ostane pri svojih 30 stopinjah. Že vidno zdelan in zmučen, dodam 80mm vent pod WDja na max hitrost. Premikal sem ga sem ter tja, da bi našel boljšo pozicijo, včasih se mi je zazdelo da sem našel "sweet spot" in ga uspel ohladiti za kako stopinjo. Vseeno pa se zmeraj, kljub 80mm ventu pod njim, segreva do 40 stopinj in čez.

Ima kdo podobne izkušnje ali pa mogoče istega WDja. Prav me zanima kako je s tem.
~ there are more alpha males than beta testers ~

papameneger ::

stari ne se sekirat za totih 20 stopinj ni dobro ce je mrzlo pa ni dobro ce je toplo
pa 30 ti ne more kazat ker ce imas polno uporabo diska je to premalo pa drugic wd ima hitrejsi prenos sata 2 zato se bolj greje





lp

bluefish ::

glede tistih temperatur se ti res ni treba prav na veliko razburjat. Lahko pa visoke temperature slabo vplivajo na zanesljivost diska. Sam imam WD 80GB in Hitachi 250GB SATA2. Prvi ima povprečno temp. 34°C, drugi pa 35°C, prav tako pa ne dosegata visokih temperatur niti ob veliki uporabi.

Tole pa je še podatek o temp. za WD disk:
The average temperature for this hard disk is 37C (MIN=27C MAX=48C)

Torej je tvoj disk že na maksimumu.

EDIT: za hlajenje diskov ne uporabljam nobenega ventilatorja ali česar podobnega. Morda pomaga, ker je računalnik pri tleh, kjer je malo hladneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

miwche ::

glih to me skrbi. na seagatu je sistem, na wd-ju pa podatki.

ne vem, meni se 46 zdi kar precej. tistih 30 stopinj za seagata pa bo kar držalo, edino če mi ne odčitava pravilno. najbrž je tako, ker imam še kar v redu zluftano kišto.

edit: kje si dobil te podatke o min in max? tole je najbrž kaka meritev s tvojega diska in njegovega stanja. 37 stopinj je povprečje tistih vrednosti. max temperatura kakega diska mora bit več kot le 48 stopinj.
~ there are more alpha males than beta testers ~

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: miwche ()

jest10 ::

Ne skrbeti. Tile WDji imajo napačno odčitavanje temperature. Šele zadnje serije imajo to napako popravljeno.
Sicer pa potipaj disk z roko, pa boš pribljižno videl če temperature držijo.

miwche ::

zgoraj ni vroč. spodaj (elektronika) pa je kar precej. predvsem pa me je čudilo, da se temp niso spremenile kljub ventu, ki je nažigal spodaj na elektroniko. boh...
~ there are more alpha males than beta testers ~

bluefish ::

lahko tudi namestiš SpeedFan.
Pod zavihkom S.M.A.R.T. izberi disk in klkni na spodnji gumb. V browserju ti bo pokazalo stanje diska (obraba, errorji,...) in njegove min in max dovoljene temp.
Če pa želiš biti 100% pa kupi kakšen merilec temp (laserski ali pa tisti z žičko,...).

EDIT: videl nov post

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

miwche ::

ta nastavitev na speedfanu ti pregleda podatke tega konkretnega diska, katero temp je miel min in katero max, ko je deloval.

sem pogledal na WD klik spletni strani in temperature za tak disk so od 5 do 55 stopinj pri delovanju.
majkemuga. sem že obupal, sploh ne vem kako ga ohladit. pa naj gre po gobe, če bo že šel...
~ there are more alpha males than beta testers ~

IČA ::

Imajo dejansko napačne odčitke temperature, moj že več kot pol leta dela na 50+°C, pa je še vedno med živimi.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

papameneger ::

Ma ne se sekirat ko crkne crkne podatki se bojo vedno gor in bos pac novega kupil



lp

alexxxx ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura diska

Oddelek: Strojna oprema
131762 (1507) zavajon
»

Kake temp diskov imate in kdaj je prevec?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
442515 (1692) Mr.B
»

Trdi disk-segrevanje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
261939 (1313) CoolBits
»

Koliko se greje vaš mlinček

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
372000 (1298) tx-z
»

Temperatura HDD

Oddelek: Strojna oprema
161399 (1074) AngelOfDeath

Več podobnih tem