» »

Temperatura diska

Temperatura diska

zavajon ::

Nabavil sem WD 250GB SATA-II disk WDC WD2500KS-00MJB0.
Ko sem ga priklopil in poinštaliral sistem, sem ugotovil, da je temperatura bila 60 stC. Ta temperatura je bila tudi po celonočnem idlu. Ker se mi je zdela nenormalno visoka, sem odnesel disk nazaj v trgovino, kjer so mi brez problemov dali drugega. Vesel zaradi odsotnosti jebad glede uveljavljanja garancije pridem domov, ga montiram, a ugotovim, da temperatura spet zrase do 60. Torej je bil očitno tudi prejšnji dober, razen če ni cela serija v q. Ker je montiran na novo mb, sem pomisli, da bi bilo lahko kaj narobe z mb (ne vem sicer kaj, ampak tako hipotetično), zato sem priklopil še en SATA-I disk, ki pa pride do 40.
Disk res ni posebej hlajen, vendar je v 5,25'' ležišču, tako da je prostor okoli.
Za merjenje temperature sem uporabil SpeedFan in ActiveSmart, oba kažeta isto, pa tudi disk je zelo vroč na otip.

Ima kdo podobne izkušnje s tem diskom?
Kje naj iščem vzrok problema? (ob predpostavki, da je disk OK)

lp

trek@s ::

Tudi jaz sem imel montiranega v 5,25 delu ohišja. Vedi da je tam izredno nezračen prostor, zato je temp. mojega tudi šla krepko preko 50°C. Potem sem dal spredaj en 80mm ventilator in odprl eno odprtino za 5,25. Stanje se je občutno izboljšalo, vendar se je potem ves "hrup" slišal ven. Zato sem preselil disk nazaj tja, kamur mu je namenjeno, spredaj en 120mm ventilator na 5V, tako da je res neslišen, pa še temp. ne gre v full loadu preko 45°, v idle je pa okoli 40°, morda sedaj poleti malo več.
Drugače pa po moje s tvojim diskom ni nič narobe, le kakšno sapico mu bo treba privoščit.

ender ::

zavajon: potipaj disk, če je res tako vroč - imam enega WDC WD2000JS-00MVB1, ki ima napako v firmwaru, in vedno kaže 20°C previsoko temperaturo.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

fastfury ::

Huh, jz sm se pa sekiral k je moj pri obremenitvi imel 46°C in sicer zdej k je itak že tko al tko toplo.
Sam pa moj stari disk tut pri največji obremenitvi ne gre prek 38 do max 40°C in to poleti8-O

zavajon ::

Saj na eni drugi P3 mašini, ki dela 24/7, imam dva diska na gumicah v 5,25'' prostoru, pa nobeden ne pride čez 40°C, ponavadi sta okoli 35°C. Res da so par let stari PATA. Edini ventilator v ohišju je od napajalnika, torej ni nekega hudega zračenja.
Sem pomislil tudi na to, da mogoče narobe kaže, na otip se mi zdi res vroč, ampak se mi zdi vroč tudi pasivni hladilnik od northbridge-a, čeprav mi piše, da je temperatura sistema 35°C. Zato sem na WD poslal en emajl z vprašanjem glede tega, vendar sem do zdaj dobil samo avtomatski odgovor Thank you for contacting Western Digital. Our average response time is within one business day. However...:| .
Res ne bi rad dajal dodatnih ventilatorjev, sploh pa tisti drugi 2 leti stari disk v istih pogojih dosega 40°C, kar se mi zdi čisto OK.

lp

mit3k ::

Odnesi wd nazaj in vzami seagate.

trek@s ::

Ne bo nič pridobil. Jaz imam Seagate, pa se ve "nevetrovnih" razmerah tudi zelo greje. J*bi ga, hitrost in kapaciteto je treba nekako plačati.:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trek@s ()

Mr.B ::

Disk kaže na robe.
Emnak problem z WD 250GB SAta 2 diskom, sicer drugi model.
Imam dva diska skupaj, pa ventilator spredaj, razlika med njima je cca 20˙C.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

OChack ::

ventilator je zakon, prej sm mev diske vroče d ani blo za držat, zj so kul, tko mlačni
Int€l inside, IDIOT Outside

bumbar_ko ::

Everest mi kaže za WD 250bg 70¤c,in približno toliko ima stopinj.
Taka serija pač.A,ja dela mi že en let, brezhibno.
Mislim da je skrb odveč, diski itak bolj delajo na toplem(na mrazu prej crkne).

KandazaR ::

Moj samsung 500GB, ki ga imam prav tako montiranega v 5.25 tudi sedaj poleti ne preseže 33 stopinj (tudi ko je obremenjen). Polek je pa wd-jev 250 pa ima tam okol 38 do 40 stopinj. Tako da je odvisno od zračnosti pa od diska samega.

jest10 ::

Par serij 250GB SATA2 WDjeu ima napako in kažejo previsoko temperaturo.

PJani ::

včasih tudi je krivo ne pravilno napajanje oz zaneč štrom bi lahko rekli zato je lahko preveč vroč.
Sej drgač lahko potipaš disk če prsta ne moreš držat zarad temperature gor potem ma disk sigurno več kot 50°C.
C/C++

zavajon ::

Malo sem še pogooglal na to temo, tudi drugi opažajo isto, zato se mi zdi najbolj verjetna hipoteza o napačnem prikazovanju temperature. Na otip je disk malo bolj vroč kot drugi, vendar ne za 20°C. Z zračenjem najbrž ni tako velik problem, ker ne gre za neko "hudo" mašino. Temperatura proca in mb ostaja stalno na zelo nizki ravni (npr. po 1,5 urnem "mučenju" procesorja na 100% pride temperatura proca komaj malo nad 40°C, z navadnim hladilnikom iz box izvedbe).

Malo mi je sicer nerodno, ker sem neupravičeno reklamiral prvi disk :8)

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov WD 640GB Black...zašvicu. Full...

Oddelek: Strojna oprema
222053 (1321) AapocalypseE
»

SATA II WD2500KS 16MB

Oddelek: Strojna oprema
151484 (1052) jest10
»

Hladilnik za trdi disk

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181717 (1287) IČA
»

Zalman HDD Cooler - fenomen segrevanja namesto hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412384 (1574) guest #44
»

Maxtor 80 GB disk čez 55°C. Je to nevarno?

Oddelek: Pomoč in nasveti
9881 (687) Hux

Več podobnih tem