» »

[ win xp] problem z prepoznavanjem diska pri instalaciji

[ win xp] problem z prepoznavanjem diska pri instalaciji

iNN ::

Zivijo!

Dobil sem hpjev laptop serije nx7400, kot prvi operacijski sistem sem namestil kubuntu 6.10, potem sem vceraj hotel namestiti winxp sp2, vendar mi istalacija ne pokaze nobenih diskov.
Prej je bil celoten disk formatiran na ext3 file system. Zato sem zbootal kubuntu live, in fdisk pobrisal vse particije. (torej je bil disk space unallocated ?). Vendar se vseeno zgodi zgoraj opisano.
Disk je SATA 80GB.
==

gfighter ::

Nimaš problemov s particijami, ampak s prepoznavo diska. Najti boš moral driverje za svoj SATA kontroler ter jih nekako inštalirati. Sicer so najbrž že vključeni v recovery cd-je od windowsev če si jih seveda kupil zraven, če jih pa nisi je pomojem najlažja pot, da to storiš, s programom nLite. Driverje najdeš tukaj ter jih z nLiteom vključiš zraven k inštalaciji windowsev.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

iNN ::

Hvala, kljub malo tezavam sem uspel :)
==

guydebord ::

da ne bom odpiral še ene teme, imam podoben primer...
imam 2 particiji, se mi zdi da so vse reiserFS, ko poženem windows xp2 se mi prične "prepoznavanje konfiguracije" potem pa sama črnina in se ne zgodi nič več...
probal sem različne verzije in cedeje in povsod isto..

res nevem...

gfighter ::

Zbriši vse particije s kakšnim partition magicom ali podobnim. Mogoče inštalacija zmrzne zaradi neprepoznanega FS-ja...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

aks_! ::

Kako pa je vam uspelo spraviti dva sistema na HP-ja? Jaz sem danes namestil Ubuntu, vendar ko sem hotel še Windows iz HP Recoveryja, mi je povozil Ubuntu in na prvo particijo namestil Windows (CD-ja z Windows nisem dobil ob prenosniku). Kako bi zdaj naredil, da bi bilo prav? Aja, imam pa HP NC8430. Hvala.

aks_! ::

Hmmm, a če bi namestil ubuntu na 2. particijo, bi to delovalo? Saj zgleda, da Recovery zasede le prvo particijo, ali pač?

skylon ::

Mogoče bo pomagalo - poglej na: klik


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Namestitev GRUB-a

Oddelek: Operacijski sistemi
162098 (1861) Icematxyz
»

Za kateri OS se odločiti? Linux?

Oddelek: Operacijski sistemi
252949 (2446) opeter
»

Ubuntu Live CD problem

Oddelek: Operacijski sistemi
342627 (1957) Anteus
»

Ubuntu 7.10 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1165913 (5339) stalker
»

ntfs in linux? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1006742 (5286) SkIDiver

Več podobnih tem