» »

7900GTX se predstavlja...

7900GTX se predstavlja...

1
2
3

klemen22 ::

Fino bom še jaz na svoji 7800gtx probal pa da vidmo če so novi driverji za kaj.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

arabc ::

Strokovnjaki :) "morda (no shit)" je še prezgodaj za tole vprašat ampak bom vseeno.

REcimo da imate denar. Igrate na 1280x1024 in ne morete živet brez aa-a. Kaj bi danes kupili ? 1900xtx ali 7900gtx ?

Kakšen navijalski potencial ima 7900gtx ? Ker 7900gt je prekleto privlačna... cena 7900gtx zna bit precej višja... ~140-170k :s

Če bi imeli malo manj denarja, kaj bi kupili ? 1800xt ali 7900gt ?
__________
ja itaq
vem, sm že popravu :D sm malo zmeden k mam izpit jutri in se mi trga film

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arabc ()

cole-22 ::

To je brezvezno vprašanje ker 3/4 odgovorov bo glede na ATI/NV fan!
Jaz bi vzel 7900GTX!

arabc(curse?) pa drugač je 7900GTX in ne XTX!

rovtarček ::

Iz lastnih izkušenj ti povem da je nvidia uporabniku dost bolj prijazna.
Če na 1900xtx ne nameravaš dati drugega hlajenja, boš primoran poslušati 60db(ob 100%), ker cooler prov smrdi, medtem ko na nvidijini lepo počiva bistveno bolj tih cooler z 4 heatpipi.

Mislim pa da sta obe grafe sposobne pri tej resoluciji poganjat vse današnje špile pri AA in AF z dost visokimi FPSji. Glede na situacijo, se ti pa splača pogledat po SLI, 2x7900GT, dost cenovno zanimiv in pri AA in AF Sli dobi svoj smisel (tudi za prihodnost)

flisko ::

mehite se že enkrat jebat,vse skupi je en velik nateg,7900 in 1900 j een in isti šit,to nas same uporabnike šopajo z raznimi stavrmi,na koncu je pa vse skupi isti šit.Denar hočejo od nas ,in to jim super uspeva.

flisko ::

medena,jaz si kupim 2 7900gtx al pa 2 1900xtx,sploh nima veze.Zdej ma della 2405 monitor,pa x1900xtx lepo poganja vse igre,pa še oni HDWMV zgledajo famtastično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flisko ()

mtosev ::

Kolk si dal za X1900 XTX?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

cole-22 ::

Še en test...
Na testu več različnih špilov in ne samo "standardni". Resolucija vsedno na 1600×1200 z vsemi bombončki!

NV povsod v vodstvu!

LINK

Grey ::

No...ne povsod. Obstajajo redke izjeme, kjer je X1900 boljši. Ampak, ker je teh izjem malo, jih lahko mirno zanemarimo. :D

flisko ::

Mtosev,1900 mam ži kr neki časa,dobil sem jo pa zeeelo ugodno,ker mamo mi svoje variante ,kak to izvedit.:D :D (grafa ma je pršla pod 100ksit)

arabc ::

ok tale review k ga je hostal cole mi totalno suxa :) glede na to da ima malokdo monitor lcd večji od 19 in da nas večino boli kurac kaj se dogaja s perf. nad 1280 res

Pa teste delajo z fx55 k itaq nima skorej nihče dnarja za ta proc. Magari bi vzeli za testiranje fx60 pa ga navili do poda. Ali pa zbrali en normaln proc do 100k in ga navili. Zakaj navili ? Ali kdo ki kupuje grafo za 150k ne navije procesorja...hmmm dvomim.. skoraj nihče imo.

Pol se strinjate da je razlika minimalna in da če se odločaš med 1900xtx in 7900gtx je za kupt tistga ki bo cenejši ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arabc ()

jest10 ::

"če se odločaš med 1900xtx in 7900gtx je za kupt tistga ki bo cenejši"

Tako je. Razen če ti je zelo važen HDR z AA potem ATIja, če le ni prevelika razlika v ceni.

rovtarček ::

po besedah moderatorja, se v oddelku strojna oprema pogovarja od hardveru, takem ki pride iz škatle (ali vrečke), za navit hardver je oddelek navijanje.

kuglvinkl ::

Easy! ;(
Your focus determines your reallity

klemen22 ::

Pol se strinjate da je razlika minimalna in da če se odločaš med 1900xtx in 7900gtx je za kupt tistga ki bo cenejši ?

Seveda. Razen če je razlike 5k sit. Potem se že splača premislit o 7900gtx ki je vseeno malce zmogljivejša.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Good Guy ::

ok če se kdo odloča med CF al pa med SLI poglejte to
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

rovtarček ::

trenutno je v slo situacija z cenami taka, 1900xtx ~150kSIT 7900GTX ~ 135kSIT

p.s. SLI ali CF tok močnih kartic je nesmiselen, če vsaj nimaš kakega DC pri +3ghz.

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Upam da se ATIjeva pocenitev kmalu prigunca do nas:D

nsane ::

Upam da se ATIjeva pocenitev kmalu prigunca do nas

Dream on!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsane ()

arabc ::

? Kje si dobu 7900gtx v sloveniji? Oz v kateri trgovini bo taka ceno, ko jo dobijo na zalogo? Jo že imajo na zalogi?! 8-O
___
14 dni :s * se bojim da bo isti * kot z 7800gtx 512 kar se dobave tiče

Zgodovina sprememb…

cole-22 ::

V Funtechu naj bi v roku 14 dni dobil Club3D za okol 130-140k...

jest10 ::

Manual: jasnovidec?

nsane ::

Jest10: Naši trgovci se bodo požvižgali na pocenitve(če bodo sploh zvedeli za nje)...to zanje pomeni še večji dobiček.

Drugače pa 7900 GT v tujini stane 300$= 58.500SIT+20% davka nanese še 11.700SIT vse skupaj 70200SIT pa še mal poštnine...torej 7900GT bi stal tam nekje 75 kosov...pri nam pa je najcenejši 92.000SIT...Torej naši trgovci imajo nekje 27.000SIT čistega dobička z eno kartico...TO VSE SKUPAJ JE SUBJEKTIVNA OCENA

Zato pa jst grafičnih kartic ne kupujem v SLO...

Dr Evil ::

Manual.Trgovci v tujini majo tudi marže,tak,da lahko od tistih 300$ še nekaj odšteješ.Recimo kakih 50$.

Kato ::

Samo vi gledate cene za Severno Ameriko in ne Evropo, v S.A je cena okoli 300$ medtem ko je v Evropi okoli 330€ torej pribljižno 30% dražje.

rovtarček ::

ameriške cene spremeniš v evropske samo da zamenjaš valuto iz $ v €, to pa itak že vsak ve.

klemen22 ::

Hm pol tut po cenah 7900gtx owna 1900xtx. Pravim tako, 1900xtx bi bil vreden svoje cene če bi bil nekako 5% cenejši od 7900gtx (ne pozabimo da je nvidia malenkost hitrejša).
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

flisko ::

Klemen,kolk pa tebi nvidia plača za tako prepričevanje.Če bo nvidia dala več za denar bom mel nvidio,če pa ati pa atija.Čist simpl.

klemen22 ::

Klemen,kolk pa tebi nvidia plača za tako prepričevanje.Če bo nvidia dala več za denar bom mel nvidio,če pa ati pa atija.Čist simpl.

Ja a ni res. Če je Nvidia malce hitrejša je za pričakovati da je več vredna za isti denar ne? TOrej mi je Ati zanimiv v primeru ko je njegova cena malenkost nižja. Čist simpl.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

arabc ::

Kdo ti pa zagotavlja da je nvidia hitrejša ? Katerim testom verjameš ? kateri testi so zate najbolj pomembni oz rezultati ??

http://www.legitreviews.com/article/310...

še en legitimn :D .. test

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arabc ()

Good Guy ::

najbolje bo da en to ubav>:D in proba:D
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

klemen22 ::

Kdo ti pa zagotavlja da je nvidia hitrejša ? Katerim testom verjameš ? kateri testi so zate najbolj pomembni oz rezultati ??

Kdo pa teb zagotavlja da je x1900xtx hitrejši od Nvidie 7800gtx v VSEH testih?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Mr.B ::

Obe sta nekao enako hitri, tako da si pač ibereš tisto, ki ti je bolj všeč.
Primerjati po cenah, ko kartica še nekako ni dobavljiva pri nas, pa je druga filozofija.
Cenovno v tujini je ATI ceneje...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Good Guy ::

http://www.xtremesystems.org/forums/sho...


ati prevzema srednji razred>:D
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

klemen22 ::

Nvidia ma pa zgornjega.>:D
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Mr.B ::

Kolkšno je razmerje prodanih kartic Zgornji proti srednji razred ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

nsane ::

Emm...torej se bolj splača x1800XT kupIt, ko pa 7900GT?

Mr.B ::

Potrebno je počakati da se bo dalo testirati GTO varianto in ne XL.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

klemen22 ::

Glede na to da 7900gtx napuši 1900xtx za malo (kakšen 1% ampak ok) v nekako 3/4 reviewjev je to dobra podlaga.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

slo-techek ::

link do benchev,ATI na 1. mestu v 3d05 in 3d06 :D
a64 opteron 170@3000 mhz,x1900xt 512 @790/912,geil one S,seasonic 600w,
X-Fi Fatality,dell 2405FPW,all watercooled,4*WD 36 GB RAID0,wd320 bla.bla

rovtarček ::

05 je čist realen, 06 bo pa kingpin pojedel vse, sicer je pa v 03 single 7900GTX hitrejši od 1900CF, kar je pa kr sramotno

Kato ::

Ah kaj se greste glede na to , da imata isto ceno , sta približno enaki , v eni igri je ena boljša v drugi druga ampak ni neke velike razljike .Vzame se xtx glede na to , da ima lepšo sliko.

rovtarček ::

kato, a maš kak dokaz za to da ima XTX lepšo sliko? Je pa velik plus na nvidijini strani to, da je cooler 100x boljši, da se grafa manj greje ipd.

cole-22 ::

In, da je velik cenejša!

Zheegec ::

Dones imel 7900GTX v rokah, 140K, malo me je premamilo, samo še ne dovolj :D

Tako da je ni ravno težko dobiti 0:)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Kato ::

Kako je cenejša, GTX 138.900, XTX 138.900. Drugače pa nimam dokaza za lepšo sliko le v nekem članku sem prebral , da so igre videti bolj kot filmi na XTXu.

rovtarček ::

to je bull, eni se držite tega, da je na Atiju lepša slika, ko pijanc plota, res je to držalo v času 5800/5900 serije in 9800Pro, samo z 6xxx serijo je kvaliteta pri obeh zelo podobna, mogoče ma za malenkost Ati lepše glajenje robov, samo sem prepričan, da ga ni tle junaka ki bi to opazil.

Zgodovina sprememb…

Good Guy ::

dej saya, pol si ti očitno slep fak lol

beri malo teste v kterih je res nvidia hitrejša v nizkih resolucijah ampak ko se gre za 1600x1200 + bonbončki sta pa zelo izenačena oz ati prehiti nvivio za par fpsjev...

glede tvoje lepše slike.. ati ma res lepšo sliko ampak po tvojem mnenju pri nobenem testiranju niso bli zravn normalni ljudje(junaki), ki so to res opazili...
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

rovtarček ::

podganec, dej mi prosim en test, kjer je bilo ugotovljeno da ima Ati lepšo sliko.
višje resolucije niso več tok domena Atija kot so bli recimo v času x8xx serije, 7900 serija se kr lepo obnese pri višjih resolucijah, in mene osebno testi pri katerih spil teče z 20fps ne ganejo kej preveč, ker je itak neigralen.

Good Guy ::

dej če misleš da k si nov kle gor da lohk govoriš kar ti paše.?
sicer pa eni poznamo www.google.com (zate www.google.si je v slo) in notr vpišeš kar pač iščeš in glej ga zlomka vrne ti ene par tisoč strani in ene izmed njih so tut http://www.anandtech.com, guru3d.com.... na kterih maš vse lepo v angleščini napisano (vzemi slovar in prevaji..)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Good Guy ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen Gaming Pc do 300.000 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1106501 (4702) strumf666
»

7600GT ali 7800GT ali 7900GT (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
796729 (4811) Jan987
»

Vse več informacij o GeForce 7900 GTX

Oddelek: Novice / Grafične kartice
364285 (2988) sid911
»

ATI izdal Radeon X1900 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10812738 (9534) Senitel
»

Marca prihajata GeForce 7900GTX in GT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
509087 (6942) PrimozR

Več podobnih tem