» »

Izlet v Gardaland z GLOBTOUR

Izlet v Gardaland z GLOBTOUR

«
1
2 3

Trololololo1 ::

Vse skupaj se je začelo, ko sva na sredini septembra 2006 s punco začela zbirati ponudbe za Gardaland. Bilo je veliko ugodnih ponudb, vendar sva mislila, da ne bova s tem, če izbereva Globtour nič zgrešila. Globtour je bil sicer med najdražjimi ponudbami, vendar sem mislil, da je bolje dasti kakega Prešerna več in je izlet izpeljan, kot ga obljubijo. Na mojo in Barbarino(punca) žalost sva dobila izlet, ki se ga bova vedno spominjala po celodnevnem smradu na avtobusu. Vse se je začelo, ko sva se pripeljala iz Celja v Ljubljano in smo dobili nove potnike na avtobus. Par minut po njihovem prihodu je začelo nevzdržno smrdeti. Kmalu ugotoviva, da je za smrad kriv fant, ki sedi poleg naju. Sem doma iz vasi in imam veliko sosedov, ki radi polivajo gnojnico po travniku, pa takega smradu še nisem nikoli vonjal. Tudi pri punci doma imajo kmetijo, vendar tudi ona ni mogla verjeti, da lahko kaj tako močno smrdi. Na začetku sva mislila, da ima nekdo vetrove, zato sva si prižgala klimo, jo nastavila na najmočnejše in upala, da bo smrad kmalu izginil, vendar so to bile samo pobožne želje. Smrad je postajal iz minute v minuto čedalje bolj nevzdržen. Na začetku avtobusa sva že videla potnike, ki so si pokrili nosove z osvežilnimi robčki in grdo gledali proti fantu, ki je očitno imel probleme. Neka gospa je prišla do njega in nekaj časa sta se pogovarjala. Nato je odšla in mislil sem, da se bo zadeva uredila, saj se je obnašala kot, da se ni nič zgodilo. Z Barbi nisva želela začeti jamrati vodiču in sva potrpela do Gardalanda, saj sva upala, da se bo zadeva tam morala urediti. Ko sva prišla v Gardaland(13:00) sva po pogovoru z drugimi potniki ugotovila, da se je fant podelal v hlače in, da je takrat tista gospa prišla k njem, ker je nujno moral na WC. Očitno, da gospa ni jemala takrat resno, saj o tem obvestila ni niti vodiča. Z vodičem smo se dogovorili, da bo avtobus odprt ob 18:00, če bi kdo slučajno še želel kaj vzeti ven iz njega. Do 18:00 sva z Barbi uživala v Gardalandu in se nato odpravila počasi proti avtobusu. Na poti sva se ustavila za wc-ju. Tam sva zagledala tudi fanta. Na 3mje še vedno oddajal močan vonj. Očitno se v 5 urah ni zluftal. Po prihodu na avtobus sva bila močno zaskrbljena saj je še vedno smrdelo kot prej, čeprav so bila vrata odprta. Vendar sva bila notri samo minutko, da sva vzela pijačo iz avtobusa. Od 18:30-22:00 sva nato s5 uživala v Gardalandu. V Gardalandu je bilo enkratno. Čisto sem lahko pozabil na smrad na avtobusu. Ob 22:40 sva se vrnila na avtobus. Na avtobusu je še vedno smrdelo kot prej. Očitno se fant ni spreoblekel in očistil. Pri prvem postanku se je potnik, ki nam je v Gardalandu zaupal za fantov problem začel pritoževati vodiču, ki za problem sploh ni vedel oz. ga verjetno ni motil, saj je sedel v prvi vrsti ob vozniku. Nato je vodič po zvočniku objavil, da ne misli vsakega pregledati, če se je pokakal. S tem je izzval ostale potnike, da so se tudi oni začeli pritoževati. Na žalost so se samo minutko bili in nato potihnili. Kmalu sva ugotovila, da nisva edina, ki ju moti vonj. Bila sva pa najbližje njemu in sva verjetno največ njegovega sranja prevohala. Vonj je postajal iz minute v minuto močnejši in z Barbaro nama je počasi šlo že na bruhanje. Zato sem odšel k vodiču in mu obrazložil problem Vodič me je samo debelo pogledal in me vprašal kaj pa naj naredi. To vprašanje me je šokiralo, saj sem menil, da so vodiči usposobljeni reševati takšne probleme. Povedal sem mu, da potnik, kateri je bil kriv za nastali smrad še verjetno ni polnoleten in mora imeti spremljevalca oziroma nekoga, ki je odgovoren zanj. Matjaž me je odslovil z odgovorom, da naj še potrpim te 2 uri do Ljubljane, kjer naj bi se ta potnik izkrcal. Povedal sem mu tudi, da mogoče na sprednjih sedežih 2 uri vožnje hitro mineta, vendar par sedežev nazaj pa sem z robčkom na nosu odšteval minute. Zagotovil nam je, da se bomo na poti do Ljubljane še ustavili, da se avtobus malo prezrači, vendar te obljube ni držal. Vodiča očitno vonj ni motil, zato smo pot z robčki na nosovih nadaljevali v Ljubljano, kjer se je potnik izkrcal. Po njegovem odhodu se je stanje malo izboljšalo, vendar je bilo še vedno nevzdržno. V celem dnevu sem spal samo 2-3 ure. To je bil najhujši dan v mojem življenju. Po izletu sem bil odločen, da želim denar nazaj, saj nisem plačal za prevoz na katerem ne bom mogel zaradi smradu zaspati, na katerem si moram z robčkom pokrivati nos, saj mi je celotno pot šlo na bruhanje.

Poslal bom še eno pritožbo, vendar stroškov verjetno nikoli ne bom dobil povrnjenih. Rad pa bi, da za mojo zgodbo izve čim več ljudi, da ne bojo naredili iste napake, kot sem jo naredil jaz z izbiro GLOBTOUR-ja.

pritožba

odgovor na pritožbo

Zdaj pa povejte, kaj si vi mislite o tem. So mi dolžni povrniti stroške oz. odškodnino za ta izlet. Tega ne bi pisal, če bi smrdelo samo na poti v Gardaland, vendar to pišem, ker sem moral smrad prenašati cel dan in zdaj mi GLOBTOUR odgovori, da je izlet potekal v skladu z njihovim programom. Očitno je bil smrad del njihove ponudbe.

Edit: O vsem skupaj sem začel pisati tudi blog.

Vikking ::

Glede na tovojo zgodbo, bi ti morali povrniti samo stroške za prevoz. Za celoten izlet pa ne. Pa še to bo teška Globtour ne more bit kriv ni šans, lahko bi edino vodič drugače ukrepal, kako pa pa nimam pojma pa verjamem da tudi ti ne.

Glede da si opisal neznosen smrad, bi verjel da bi se vsi na avtobusu pritožili ter toliko časa nergali dokler ne bi ukrepali... Verjetno se bi moral pomeniti z vodičem pred pričami, ter mu postavil ultimat, naj ukrepa ali pa greš iz avtobusa, ter se domov odpelješ s taxi-jem, ki ga bo nato poplačal globtour.....

Šanse da dobiš karkoli so zelo majhne.

Takšno osebo lahko dobiš na kakšrnemkoli izletu, pri katerikoli turistični agenciji. Mislim da tukaj očrniti Globtour nima nobenega smisla.

Naslednjič boš šou na lep izlet z drugo agencijo, pa boš meu tipa ko bo smrdu po pjači in kozlanju, ta deseti izlet bodo enmu neznosno noge smrdele....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

bzp ::

lol, jebiga, si rajs ne zamislim kako je bilo sedeti ob njem, ampak za odskodnino pomojem nimas sans. Tud ne mors rect da je agencija kriva zaradi tega (vodici so navsezadnje navadni ljudje, in to da ti folk ne serje (dobesedno) po busu pomojem ni ravno med pricakovanimi situacijami).

Enivej, enkrat sem naletel na kombinacijo vodica+voznika, oba mladca, polna sama sebe, sta na busu navila klimo do konca (tolk da se je dobesedno cel bus pritozeval da je mraz) + non-stop vrtela stanc muzko. Ko sem vodicu zatezil da bi lahko kaksno bolj umirjeno dal, mi je razlozil da "voznik rabi tako glasbo, drugace postane zaspan" ...

Gwanaroth ::

In kaj, zaradi tega, ker je imel tisti fant tezave s prebavo, gre grajati cel Globtour, kako je neorganiziran itd.?

Mislim..
Lights often keep secret hypnosis..

Gwanaroth ::

Rad pa bi, da za mojo zgodbo izve čim več ljudi, da ne bojo naredili iste napake, kot sem jo naredil jaz z izbiro GLOBTOUR-ja.

A na recimo Kompasu ti pa garantirajo, da se noben njihov potnih ne bo usral v hlače ?

Eh, to je malo mimo.. Očitno je bil Gardaland prva tvoja destinacija izven Slovenije.. in si še malo zelenc, kar se tiče potovanj.
Lights often keep secret hypnosis..

_marko ::

Jah... tudi za te stvari naj agencija poskrbi!
Če grem na izlet nočem bruhat zaradi smrada. A to komu ni jasno?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

hooger ::

A od soseda tud vsakič zahtevaš odškodnino, ko se odloči da bo praznil greznico, polival gnojnico itd......

bzp ::

_marko: a ce jaz na izletu sedim zraven tebe pa vodicu tezim da me moti tvoj deodorant, te bo vrgel z busa? Zaprl v prtljaznik? Je ekstrem, ampak kaj bi pa po tvoje moral narediti vodic?

Trololololo1 ::

Ni bil kriv fant, da se je podelal v hlače. Kriv je Globtour-jev vodič, ki ni ukrepal.
Glede na vaše izjave lahko pripeljem na en izlet 20 ljudi, ki ne morjo zadrževati blata in jim vodič nič ne bo mogel. Zakaj pa je sploh vodič na izletu. A ga je treba tolko plačat samo za to, da nam je zavrtel en dvd? Vodiči naj bi bili naučeni reševati razne probleme. Normalno bi lahko šel do fanta in ga vprašal kaj je narobe in če mu lahk kok pomaga. Še enkrat ponavaljam, da ni problem, ker se je podelal v hlače ampak, ker se to po prihodu v Gardaland ni uredilo. Po "zračenju" avtobusa je po 5 urah še vedno smrdelo na avtobusu. Je pa težko razložit vonj. Če bi vonj lahko kako opisal sem 100%, da bi drugače razmišljali.
Če dobim iz trgovine pokvarjen stroj, ga lahko reklamiram vedno. A na izletu pa moram trpeti mučenje s plini in vsem skupaj?

Trololololo1 ::

A od soseda tud vsakič zahtevaš odškodnino, ko se odloči da bo praznil greznico, polival gnojnico itd......


Gnojnica se vedno poliva pred dežjem. En sosed je že zaradi polivanja gnijnice ob nepravem času plačal večmilijonsko kazen. Drugače pa vonj gnojnice ni bil nič v primerjavi z vonjem na avtobusu.

Edit:

_marko: a ce jaz na izletu sedim zraven tebe pa vodicu tezim da me moti tvoj deodorant, te bo vrgel z busa? Zaprl v prtljaznik? Je ekstrem, ampak kaj bi pa po tvoje moral narediti vodic?


Deodorant ima lahko močan vonj, a se še vedno da normalno zdržat. V avtobusu pa sem bil na robu bruhanja. Globtour je imel srečo samo s tem, da ni nihče imel slabega želodca.

Zgodovina sprememb…

Mirč ::

joj čemu je že vse slo-tech namenjen, najbolje pa je da spremenite naslov weba-v vednost moderatorjev.
lp
p.s. upam,da sta si z punco vsaj lepo sinuse prepihala:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mirč ()

bzp ::

namo2: kolikor jaz vem, se vodice na tistem izpitu za vodica bolj sprasuje zgodovina in geografija, kot pa ukrepanje v ekstremnih situacijah. Tko da je resevanje takih stvari bolj kot ne iznajdljivost posameznika. Kaj pa bi ti storil, poleg celodnevnega zracenja avtobusa?

Primoz78 ::

namo2 vsaj stroske avtobusa bi po mojem mnenju moral dobit vrnjeno. Jaz se povsem strinjam stabo, osebno bi se skorajda odlocil, da izstopim iz avtobusa in da grem stopat domov, ker pac ne prenesem smradu...je pa precej odvisno od osebe do osebe koliko lahko dolocen vonj/smrad prenasa. Vodic bi moral fantu pomagat in mu pac povedat kako je stanje pa ne vem...mogoce nove hlace pa spodnjice it kupit (na stroske fanta seveda)...vodic je dolzan poskrbeti za udoben izlet in pika!

@hooger...a ti tvojemu sosedu placas ko si prazni greznico? Pa tudi kazni so dolocene za take dejavnosti kot je ze nekdo visje napisal...

Kaj pa bi ti storil, poleg celodnevnega zracenja avtobusa?


Ponavadi za "brezhibno" stanje avtobusa skrbi sofer in ne vodic...lahko bi pac kupil kake osvezilce zraka itd...?!

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

Trololololo1 ::

Fant bi lohk vrgu gate v prvo kanto za smeti in bil pač sam v trenerki. Drugače pa me zelo moti tud odziv Globtour-ja. po njihovem odgovoru sem se počutil, kot da sem si sam kriv za vse, ker sem pač njih izbral. Drugače pa če bi se avtobus zračil cel dan bi bil prezračen.

Edit:
Kaj pa bi ti storil, poleg celodnevnega zracenja avtobusa?


Odšel bi do fanta in mu probal pomagat oz ga vprašal, če rabi kako pomoč. Drugače pa fant ni bil polnoleten in na Globtourju mi trdijo, da je fant popolnoma odgovoren zase. Nisem 100%, ampak kokr jaz vem morš it v spremstvu polnoletnega. Če je to res, je bil vodič odgovoren tudi za fanta.

Pozabil sem še povedati, da je bila zadaj avtobusa umivalnica in vse. Tk, da če bi vodič mel interes, bi ga lahko gor peljal.

Zgodovina sprememb…

_marko ::

Vsi, ki zagovarjate Globturjevaga vodiča;

a se vam zdi normalno, da grete na izlet in se npr. na avtobuso skupina maldih živalsko dere, pretepa, ker so pijani, itd...
Npr, če ste starejši umirjen gospod ali gospa?
A vodič tuka ne sme ukrepat?
A ni ta vonj enako moteč, če ne še bolj?

Mislim, kam smo prišli, da se vam zdi normalno vohat sranje na avtobusu.
Tisti, ki pa enači deodorant in človeško blato pa je bedak.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Trololololo1 ::

Očitno nekateri uporabljajo deodorante s posebnimi vonji. Sam še nisem našel deodoranta, ki bi se lahko enačil s človeškim blatom.

Vikking ::

Pozabil sem še povedati, da je bila zadaj avtobusa umivalnica in vse.

Zgleda da je bil res to tvoj prvi "malo daljši" izlet. Če ne bi vedel, da tisti WC na avtobusu se NE uporablja pa tud če že vsi serjejo v hlače. Nisem še doživel da bi šofer pustil uporabljat WC-ja na avtobusu, raje je ustavil na prvem možnem placu, pa pojdi srat v gozd.

Mogoče še to, pametno je na daljše ture vzet vedno kako rolco WC papirja, za vsak slučaj:\ :\

_marko ::

Vikking:
Na izletu v Paris sta oba WCju na avtobusu delovala nemoteno.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Trololololo1 ::

Sm že bilj tudi na daljših izletih s šolo. Vendar nisem videl takšnih umivalnic. Aja, ko smo prišli pa v Celje je voznik odprl vrata in začel klet. Očitno njemu tud ni ravno dišalo.

janez77 ::

Jaz ti svetujem, da obiščeš spletno stran Zveze potrošnikov Slovenije (http://www.zps-zveza.si/). Tam boš našel podobne primere in njihove rešitve. Morda bi lahko vprašal tudi njihove svetovalce.

P.S. Tudi jaz bi zahteval povračilo stroškov.

coldman ::

Bil sem že parkrat v Gardalandu in parkrat na daljših, bolj "resnih" potovanjih. Dejstvo je, da agencije v Gardalande in podobne, za vodiča nezahtevne programe, pošiljajo najslabše, neiznajdljive vodiče, ki komaj kaj povejo, oziroma preberejo. So neizkušeni, kljub temu, da niso najbolj mladi. V primeru o katerem se govori bi reku, da globtour res ni kriv in ne more vedet za to če bo kdo sral gor, ampak njihova naloga pa je da takšne probleme odpravijo tako ali drugače. Pa treba je biti vztrajen in napisat pritožbe.

Neon87 ::

namo2 kaj bi storil ti, če bi bil na vodičevem mestu??? Odgovori mi na to vprašanje tako da bo spremeljivo in ti jaz povrnem stroške za prevoz. 100% Kaj ima sedaj agencija s tem oz. vodič?

_marko ::

A lahko jaz odgoorim na to?
Sicer nisem vodič, ampak po mojem bi bilo primerno stopit do fanta in mu povedat, da se more umit na naslednji postaji.
Tako kot se stopi do razgrajačev in se jim pove, da morajo znižati glasnost.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Trololololo1 ::

namo2 kaj bi storil ti, če bi bil na vodičevem mestu??? Odgovori mi na to vprašanje tako da bo spremeljivo in ti jaz povrnem stroške za prevoz. 100% Kaj ima sedaj agencija s tem oz. vodič?


Vodič bi moral s spreji odpraviti vonj po našem prihodu v Gardaland oz, če imajo slučajo kakšne druge metode. Če bi se kdo pritožil bi zadevo raziskal in probal čimbolj diskretno poiskati tistega, ki ima probleme. Z njim bi poizkušal odpraviti težavo. Tega ne bi objavil po mikrofonu, da bi se mu cel avtobus smejal.
Agencija je odgovorna za svoje vodiče in njihova dejanja. Če bom jaz imel firmo in bom imel butaste delavce, ki ne bodo znali zidati in se bodo stranke pritožile bom moral nositi odgovornost jaz, ki sem delavce zaposlil.
Čeprav se mi ne gre toliko za tistih nekaj jurčkov, se mi gre zdaj zaradi principa. Kako si lahko nekateri dovolijo, da tako "nategujejo" folk. Ugotovil pa sem tudi, da nisem edini, ki so se mu zamerili.
link

BluPhenix ::

Zakaj pa mu nisi sam kaj rekel? Al te je bilo strah česa? Sej bi se lahko z ostalimi potniki dogovoril in bi potem skupaj rešili problem.

Če se je podelal v hlače verjento niso bile umazane in smradljive samo gate, ampak tudi trenerka in SEDEŽ. Zato pa se verjento avtobusa ni dalo prezračiti.

In ne, vodiči niso usposobljeni za reševanje takih problemov.

Aja profum lahko tudi tako smrdi, da ti gre na bruhanje, ljudje smo pač različni.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zeberdee ::

In koliko si zahteval nazaj?

Trololololo1 ::

Ma bedasto mi je bilo siliti v fanta, ki je že sam očitno imel dosti problemov. Zato sem tudi šel k vodiču, ki naj bi rešil problem. Vodič je pa naučen edino verjetno ponuditi vrečko za bruhat pa zrecitirat znajo celotno pot in povedat kakšno znamenitost. Zahteval pa sem nazaj 12.000 zase in 12.000 za punco. Nisem zahteval nobene odškodnine, čeprav vprašanje, če si je res ne zaslužim.
Drugače pa je GLOBTOUR organiziral cel izlet. Če imate čas si preberite njihov odgovor, da boste videli kaj je bilo vse vključeno v njihovo ponudbo. Pod "organizacijo" sem jaz razumel, da je organizirano vse od vodenja izleta do prve pomoči.
Nekdo je kriv za smrad, ki se ni odpravil. Mogoče je to vodič, šofer ali pa nekdo čisto drug. Vsekakor ni kriv samo fant, ki se je podelal v hlače. Nekdo bi moral vse urediti.
Tudi če poči guma na avtobusu jo je treba menjati in zaradi tega ne bodo odpovedali izleta.

klemen22 ::

Pa dejansko kaj naj bi naredil vodič, sprejal z deodorantom po avtobusu:\ ? Itak pa so vonjave precej subjektivna kategorija tako da je težko da bodo takega kar ven iz busa napodili. Sej lahko bi se pa vozili čez ene planjave kjer bi pa zunaj neznosno smrdelo pa kaj?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

_marko ::

Klemen:
a ga nebi mogel prosit, da se naj na nasledni postaji umije in vsaj malo oblaži vso stvar...?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Trololololo1 ::

Vodič bi lahko po našem prihodu v Gardaland nasprejal in po našem prihodu v avtobus preveril, če še vedno smrdi. Če bi smrdelo bi raziskal zakaj in kako rešit.

klemen22 ::

Se strinjam. Stvar je precej zoprna seveda in težko rešljiva.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Trololololo1 ::

Dober vodič bi takšno zadevo kmalu rešil. Slab vodič pa pač skoz gleda na uro, kdaj bo šel domov, da si odpočije.

steev ::

Jao, sicer je offtopik, samo zdaj vidim kake so to pizdarije s telimi agencijami.
:|

Tarzan ::

Če bi po vsem sranju še sprejal bi zadevo smao še poslabšal. Po mojem mnenju bi res moral fanta obvestiti o problemu in mu pomagati z informacijami, če že ne s sponzoriranimi svežimi gatami. V bistvu bi to lahko naredil tudi kdo od sopotnikov na avtobusu.

Raje ne pomislim, kako se je revež z drisko počutil. Verjetno ni imel preveč koristi s tega potovanja, mogoče se celo spopada s 1001 travmo, pomanjkanjem samozavesti, depresijo,...

Na kratko, vodič bi lahko ukrepal, ter fantu ponudil milo, vodo in sveže gate, glede na pravila agencije, pa dejansko ravno on naj ne bi smel se vtikati v potnikove "osebne" težave. Verjetno bi precej lažje pomagal kateri koli od ostalih potnikov. Bi pa jaz, če bi bil vodič sigurno stopil do fanta. Ne zato, ker bi bil vodič, ampak ker bi mi bilo verjetno reveža težko gledati.

Trololololo1 ::

Ma, ko sem gledal na Tv ko so se bunili zaradi slabih hotelov itd. sem mislil, da pretiravajo. Zdaj, ko sem pa tudi sam doživel ta smrad pa ugotavljam kako slabo urejeno majo par stvari agecije. Edino, kar mi je žal je to, da nisem vzel seboj digitalca, da bi posnel spredaj potnike, ki so spali z osvežilnimi robčki na nosovih in potnike, ki so z 2 nadstropja prihajali dol in jim je skoraj prek vrglo, ko so zavohali.

Z-lot ::

Hmja, moje sožalje za takšen potek dogodkov...

...toda: ali si res izčrpal vse ugodne možnosti za pozitiven razplet zadeve? Tvoje pričevanje me dokaj spomninja na "pasivnega ptiča tožbo", ki mu z zapoznelimi reakcijami spodleti pravočasno ukrepati. Morda je večji aktivizem izven tvojega mentalnega okvirja, ki zato ne more zagotavljati instantnega spoprijemanja s problemi.
Flame me.

Trololololo1 ::

Napisal sem pritožbo oni pa so mi jasno napisali, da nisem opravičen do odškodnine, saj je izlet potekal v skladu z njihovim načrtom. Noben ni niti omenil, da bo raziskal zadevo itd. Zaradi tega, sem se odločil, da napišem o vsem skupaj en blog. Vprašal bom tud na tisti zavod, če imam kakšne možnosti. Tožit ne mislim nikogar, ker nimam niti časa niti denarja za take bederije. Vem pa, da bom naredil kar bom lahko, da o moji zgodbi izve čimveč ljudi. Mogoče bo to pripomoglo k tem, da se na kakšni agenciji mal zbudijo in začnejo organizirati kakšne seminarje in usposabljanja za svoje vodiče. Vodič na avtobusu za Gardaland je lahko vsak, ki se lahko nauči nek text in zna zavrteti dvd. Pri zapletu se pa vidi, kateri vodič je dober in kateri je slab.

Zgodovina sprememb…

Ziga Dolhar ::

namo2: s stališča potnika je tovrsten incident seveda popolnoma nesprejemljiv. Kaj bi [sploh] mogel/moral storiti vodič, ne vem (in me kot "potnika" niti ne zanima), vendar takole sprenevedanje ni vredno nikogar. Tako neosebnega pristopa si agencija ne sme privoščit.

Pavšalno formalističen ("fuck-off") odgovor agencije, da je bil program pač izveden po načrtu, seveda ne prepriča, nikakor pa ne vzdrži v duhu dobrih poslovnih odnosov. Najmanj, kar ti je agencija (moralno) dolžna, je opravičilo. (Pri meni iskreno opravičilo ponavadi zaleže in ga sprejmem. Sprenevedanje ali zanikanje pa me zgolj še dodatno podžge.)

Mimogrede, to, da vodič pač nima pristojnosti kakorkoli nastopit proti težavnemu osebku (če to drži), seveda ne more biti opravičilo, da si v njihovi organizaciji primoran trpeti takšne nevšečnosti.


Za pravni vidik pa se vsekakor obrni na Urad.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Luka Percic ::

V Grčiji smo meli vodiča ki je prenapitim šel z roko v usta ter povzročil da so bruhali, ter tako preprečil najslabše. Pa je parkrat ukrepal. Lahko bi sicer reku da je fant sam odgovoren če preveč spije...
kar je sicer res, ampak ON mora rešit situacijo. Kkicat rešilca, karkoli...

V opisanem primeru bi bilo težavo zlahka omilit. Na prvi benzinski bi se ustavili, malo bi ga spodbudil, da ga nebi bilo tako sram, fant bi šel na wc, vrgel spodnje hlače proč se obrisal. Smrdelo bi še ampak precej manj, IMHO.
To je stvar 5 minut za vodiča, ter 20 min postanka. Če tega ne zmore naj ne vodi izletov. Zakaj pa mamo agencije? Zato da se ne ukvarjamo z 101 problemom ki se lahko zgodi na taki poti.
Podpiram te v tvojih zahtevah, čeravno nisem siguren da ti bo uspelo.
Upam da ti bo pa vsaj uspelo očirnit Globtour.

Kaj dela manjko pravne države..
Žalostno.
V Ameriki bi agencija fasala orenk tožbo. Tako da se taki primeri nebi več ponavljali...

Torej; ni vodič kriv za smrad, je pa kriv ker NI ukrepal. Niti po pol poti. Sram jih bodi.

BigWhale ::

No, ce fant sam po sebi ni bil nic kriv, zakaj hudica mu pa nihce od potnikov ni priskocil na pomoc, glede na to, da je ocitno imel tezave? Mar bi mu kdo ponudil kake hlace, da se preoblece in da mu pomaga pri umivanju. Pa eno vrecko v katero bi spakiral usrane cunje.

Ce bi pa kak vodic meni v grlo prste rinil, zato, da bom bruhal, bi ga pa obtozil fizicnega nasilja. Heh... Eni pa imajo ideje. :P

Sicer je pa ena posrana rit dalec od problemov clovestva, zato bom tole brcnil v lozo.

Super Sonic ::

"Bilo je veliko ugodnih ponudb, vendar sva mislila, da ne bova s tem, če izbereva Globtour nič zgrešila. Globtour je bil sicer med najdražjimi ponudbami, vendar sem mislil, da je bolje dasti kakega Prešerna več in je izlet izpeljan, kot ga obljubijo"

Izlet je bil dražji zato, ker si odšel tja za 12 ur. Večina ostalih agencij pelje tja samo do 18 ure in potem domov.

Osebno sem bil v z isto agencijo v Gardalandu dva tedna nazaj, ko smo odšli tja kar trije avtobusi. Vsi trije vodiči so bili totalno v piz***, mi smo imeli neko deklino, ki je bila tisti dan najbolj depresivna oseba na svetu. Prav muka je gledati ljudi, ki ne marajo svojega dela.

Osebno jim najbolj zamerim glupo organizacijo. Gardaland je namreč uvedel neke "express" karte, ki ti za 8 eurov omogočajo dvakratni preskok gužve. Seveda ker smo tja prišli okoli 13-tih teh kar ni bilo več mogoče dobiti. Tudi agencija se ne more znajti in zakupit določeno št. takšnih kart. Beda.

Me je pa vseeno šokiralo tole kar se je dogajalo na vašem busu. Svetujem ti, da naslednjič tak problem rešiš takoj, saj je vsakršno nadaljne pregovarjanje brez učinka. Še posebej v takšnih izletih, kjer agencije nimajo dovolj lufta. Tu ti ne bodo popustile in ker v naši ljubi državici ni organa, ki bi učinkovito deloval, si v luleku.

Je pa res, da na določenih relacijah imajo agencije že v naprej določeno odškodnino (pesek v oči) in te pošljejo v največji kur*** namenoma, nato ti pa "povrnejo" ene par kosov.

Drekači.

p.s.
Čim več blogov, čim več internetnih strani, čim več opisov, da Google najprej najde tvoje mnenje in šele nato ponudbo agencije. Verjetno to še najbolj pomaga.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Spock83 ::

A je ta dihurček bil sam in mladoleten? Oz. koliko je bil star?

Trololololo1 ::

Globtour je bil med držajimi med dnevno-nočnimi ponudbami. Druge so bile po 10.000-11.000.

Fant je bil star cca 13-15 let.

Gardaland express sem še brez problema dobil ob 13:30 uri. Prodajat jo nehajo, ko prodajo določeno število teh kart.
Drugače pa tole z Globtourjem mi je bila dobra šola. Naslednjič bom vedu, da je treba vodiču že prvih 10 minut zatežit in ga tud obvestit, da boš napisal pritožbo. Pazit je treba, da si te zapolne.
Drugače pa imam namen še svojo zgodbo širit okol, dokler bojo ljudje hodili v Gardaland.

Super Sonic ::

"Globtour je bil med držajimi med dnevno-nočnimi ponudbami. Druge so bile po 10.000-11.000."

Ja sej koliko si pa ti odštel? Midva s Tamalo sva odštela 10.500,00 SIT na osebo (ponavljam - organizator je bil GLobtour). Šla sva pa 9.9.2006.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

Trololololo1 ::

12.000 al 13.000 sem dal. Ni neke bistvene razlike. Samo, da smo bli stišani v avtobus ko sardelice. Vse je bilo polno. Sam zdej se za to ne moreš bunit. Problem je bil tud, ker so bli majhni sedeži in sem bil cel stiščan. Je pa res da sem velik 185 cm. Ampak to sploh ni bil problem, če se spomnem samo smradu.
Za drugič bom vedu, da je treba it z avtom.

Edit: Vstopila sva pa v Celju(mogoče to vpliva na ceno)

Zgodovina sprememb…

Super Sonic ::

"Gardaland express sem še brez problema dobil ob 13:30 uri. Prodajat jo nehajo, ko prodajo določeno število teh kart."

Ja pr nas je bila grozna gužva. Klik! S tem, da nam ni noben povedal kako in kaj je s tem.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Trololololo1 ::

Žal mi je, da nisem tud jaz vzel digitalca zraven. Sam vsi govorijo, da se tam vlk pokrade in sem bil previden. Bi mal poslikal avtobus, da bi vidli lohk kako so si potniki pokrivali nosove in par izjav vodiča bi posnel. Bo treba mobitel s kamero počas nabavit. :))

S tem, da nam ni noben povedal kako in kaj je s tem.


Plačal si vodiča, ki ti še osnovnih informacij ni povedal. :D :D :D
Če bi bili to študenti, ki se jim gre samo za denar in samo čakajo, da se vse skupaj čimprej konča bi drugače na zadevo gledali. To pa naj bi bili profesionalni vodiči. :D

Zgodovina sprememb…

klemen22 ::

Drugače pa imam namen še svojo zgodbo širit okol, dokler bojo ljudje hodili v Gardaland.

? Kaj ti bi rad da ljudje nehajo hoditi v Gardaland z agencijami oz. samo ne z Globturjem?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Trololololo1 ::

Jaz bi rad samo, da vsak preden izbere agencijo, pregleda mal al se splača z njimi it. Globtour se je že vlkrat izkazal kot bedna agencija. Sej so mel tud neke problem s hoteli na Hrveški, ko jim niso hotl plačat itd. In zdaj naj ne bi več spuščai turistov iz njihove agencije v Hrvaške hotele. Bom probal najdit link.

Super Sonic je šel z Globtour pa mu še povedal niso kak točno je z Gardaland Express. Ko pa greš plačat pa ti obljubljajo specialno vodenje s profesionalnimi vodiči itd.

Zgodovina sprememb…

perci ::

Ej fantje, a vi res mislite, da v gardaland vodijo profesionalni vodiči? Ne me smejat, no :). Na take lokacije resni vodiči sploh ne hodjo, ker majo preveč druzga dela. Če si dober vodič, si najdeš boljše plačane in bolj zanimive ture. To so v glavnem študenti, ki še licence nimajo. Za po Italiji itak ne rabijo licence, pri nas gre pa ponavadi na par avtobusov en z licenco. Se prav, zapelje se zraven do meje, potem pa nazaj domov.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

agencija - nepopolne informacije

Oddelek: Loža
132015 (1505) kocba
»

Maturantski -> IOS -> Katera agencija?!

Oddelek: Loža
224584 (3536) Trubadur
»

Počitnice Turčija vs Grčija ?

Oddelek: Loža
217180 (6607) barbarpapa1
»

Gardaland sest let kasneje...

Oddelek: Loža
464786 (4088) Matjazy
»

Končni izlet

Oddelek: Šola
241827 (1488) Jack69

Več podobnih tem