» »

Gardaland sest let kasneje...

Gardaland sest let kasneje...

Microsoft ::

No, odlocu sm se, da grem drug tedn v Gardaland. Zdej sm slisal in videl (na sliki), da so od takrat, ko sm jst nazadnje tam bil, neke nove stvari zgradil. Jst sm tam bil nazadnje leta 1998, tak da se je v 6 letih sej mal spremenilo.

Ko sm jst bil nazadnje tam, je blo najbolj zanimivo tam, ko je Tornado in protsti pad. Bil sem tudi na nekem takem ogromnem krozniku, ki je priterjen na neko palico in ga dvigne v zrak, kjer imas potem dober razgled nad celim parkom.
Potem je tam zraven bila neka okorgla zadeva, v katero gredo enih 8 oseb, potem pa te vodni tok nosi naokrog.

Sam sm videl, da so zdej nekaj na novo zgradili. Na sliki pise Atlantide. Kaj je to kej tak adrenalinskega kot prosti pad al je bolj na izi? Ker jst mam rad bolj take stvari, kjer si nek visok, ker me je visine strah. :)))
Pa tam neki kaze, da so prenovili al ka on kino? Ko sm jst bil, so mel neko animacijo, ko si potem videl stvari prav v prostoru in ne samo na platnu. Kak je zdej s tem?
Pa zdej bom prvic ostal se na nocnem delu. Kje se spalca ponoc vozt?

Slika:



by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Ziga Dolhar ::

You don't have to say you love me ... ... just be close at hand ...
https://dolhar.si/

d0rK ::

Zame je najbolj strasna atrakcija Prosti pad.

Ko sem koncno prisel do vrha, sem se skoraj v hlace :>.

Microsoft ::

Ma ja, sej sm bil na tisti strani, sam dela hudo pocasi, ker mam ISDN... Pa tud ne kja prevec vredu se mi ne zdi. Neke hude animacije, pa neke mikro slike... :/

Pa sm vidu, da so neki spremenil prosti pad. Ce sm prav videl, te na hiter potegne gor in potem je se prosti pad. Al kak?

Pa kolker kaze na njihovi strani, ni nic kaj novih stvari, kjer bi bil nekje visok, tak kot tornado al pa tist prosti pad. :/


by Miha

p.s.: Aja, pa kolko € stane slika, ki jo lahka ob izhodu kupis? Ko sm jst bil tam, se mi zdi, da je bla 5000 lir.
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

strle12 ::

Bil tam zakon !!!


Been there !! Seen it Loved it!!!


Zelo neverjetno je bilo!!


Ti priporočam
Postati velik je veliko dejanje!!
Da si velik pa so le sanje!

Sami ::

Prvič sem bil tam pred osmimi leti, potem pred sedmimi leti in nazadnje lansko poletje, full so ga spremenili, pa delajo en nov vodni svet...meni je blo kr zakon:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

hruske ::

Never been there.

Microsoft ::

mk-klavz, to mors jet!

Drgac sm jst tam bil 4-krat. Pa ene 15-krat sm se peljal po tornadu, pa je blo vsakic noro fajn. :)))

Komi cakam.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

hruske ::

z dobro druzbo bi še šel.. :D

Microsoft ::

Ja nc, organizirite ST gre v Gardaland. :)))

Drgac pa, bolj ko te je visine strah, boljse je. Mene je ze v kakem 3. nadstropju strah, kaj sele 40m nad telmi. :)))))


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Ne bomo, bomo pa organiziral ST gre v Volcji Potok in v Logarsko Dolino

;>

hruske ::

>> Ja nc, organizirite ST gre v Gardaland. :)))

haha -- si predstavljam admina slotecha kako mu noge bingljajo 40m nad tlemi... :D

>>Drgac pa, bolj ko te je visine strah, boljse je. Mene je
>>ze v kakem 3. nadstropju strah, kaj sele 40m nad telmi. :)))))

hehe... najbrz bi se tako smejal kot sem se danes, ko me je naliv ujel pri tivoliju pa vse do šentvida. :P

iskra ::

Mene so pa totalno razočarali ko sem biu nazadnje pred tremi leti tam. Na prostem padu je omejitev telesne višine 190 cm (jst mam 203) in to zveš šele ko prideš skozi vso vrsto (45 minut) do sedeža in te pol spodijo skozi ;(( ;(( ;(( Verjetno so kupili z druge roke pa tudi samo 1x te spusti dol in pol greš lahko nazaj u vrsto čakat 45 minut. Razočaranje kar se mene tiče.

Montagnia Russa bi potrebovala oblazinjenje, to je definitivno (mene je pošteno zbutalo na tistih plastičnih sedežih) in sploh vse naprave (vključno z Blue Tornadom) so premajhne (kao do 200cm ampak če se malo krivo držiš prideš skozi).

To je z mojega vidika. Drugače pa priporočam dvodnevni izlet: prvi dan Gardaland, drugi dan Aqualand, ki je samo 30km naprej po avtocesti, če se ne motim.

Pa nesite s seboj enormne količine tekočine in hrane, ker je vse tam svinjsko drago!!!
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Microsoft ::

Ma za to foro z 190cm visine vem. Je tud to, da nosecnice nesmejo jet gor, pa tisti, ki majo tezave z hrbtenico, pa tisti ki z srcem... Kak to preverjajo, mi ni jasno.

Drgac sm jst uradno velik nekje 192, sam se tak puklasto drzim, da na koncu zgledam malo cez 180. Tak da nism mel do zdej nobenih problemov. :)))


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

DoberMan ::

No lani poleti je blo tko.
Atlantida je kot en velik colorado boat. Samo je boljše, velik boljše. Maš dva večja spusta in je kar adrenalinsko (še posebi če roke dvigneš in se ne držiš ograje)
Prenovili so cinema dinamico, prej je vrtel več različnih "filmov" sedaj pa je (oz. lani bil) samo en z nekimi dinozavri ampak dobiš 3D očala in je res v redu (na sliki sicer kaže da je 4D movie novita in 2004, mogoče so film zamenjal pa je kao novita).
Nov je tudi nek pravljični oddelek za otroke (na sliki kjer je eno veliko rjavo drevo na sredi) ampak je vmes tudi zelo dobra stvar mislim da magic house. Neki govori eno pravljico potem pa imaš občutek kot da te okoli obrača na glavo ampak te sploh ne ??? Zanimivo.
Kakšnih novih rollercoasterjev pa ni. Razen če so letos kakšnega nardili.

p.s. Lani ni bilo skoraj nič gužve Blue Tornado 5min max, ostale tudi zelo hitro. Razen atlantide tam pa 45 min. Tako de če bo gužva kot ponavadi ko čakaš min 30min za vsak ride, potem se boš na atlantidi fejst načakal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DoberMan ()

Super Sonic ::

Gardaland-Aqualand to se splača jet, resno.

"Pa nesite s seboj enormne količine tekočine in hrane, ker je vse tam svinjsko drago"
jap, to je zelo res.


drugač pa če si za takšne stvari, ti bo zagotovo všeč.


p.s.
ojoj, men se obeta tale vikend nekaj več od Gardalanda-tandemski skok s padalom in to s 3000 m...
8-O 0:) 8-)
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

Ziga Dolhar ::

Hmm. Leta 2001 vem, da je bilo pol litra vode v Gardalandu ceneje kot v Sloveniji v štacunah. So res tolk podražil?
https://dolhar.si/

KTr1sk ::

Jaz sem že skoraj pozabil kako je tam, ker sem bil leta1997 z šolo (zaključni izlet-7.razred), morem pa še it kdaj ker smo se imel res dobro
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

DjTonic ::

uu dobri stari Gardaland. Jaz že tudi ful dolgo nisem bil vsaj 5 let, bo treba zopet it malo pogledat :P

Black Dragon ::

cena 0.5l vode je bila 1.2 eura in coca cola 0.5l ok 2.5 eura:\ predragon če mene uprašaš slike pa nekje 5 eurov al neki tazga brezveze jst sem kr monitor sliku z digitalcem ko je bila gospa prezaposlena z kupci:D

drgač pa se na prosti pad psihično pripravite, ker vas vožnja v prvo šokira>:D
če vas mika Gardaland pejte med tednom ker je folka v sobotah in nedeljah preveč:(

Microsoft ::

Sam 5€ za sliko je pa ze kr lepa cena. Vec, kot dvakrat vec v primerjavi z letom 98'.

Pa tista, da si kr z digitalcu sliku monitor je dobra. :))


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Spajky ::

Če že greste na ono stran, se vam splača obiskat tudi Safari Park blizu Gardskega jezera: http://www.easynet.it/pnv ... po moje bolje (Gardaland je za decu vglavnem) ...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

DjTonic ::

V it pa še kje je bil to veliki problem eura, saj so se nekateri artikli podražili tudi za 100%. Npr kakšna stvar, ki je stala prej 100k lir je potem bila recimo 100 eur. Primer se vidi tuzi zdaj pri slikah iz 5000 lir na 5 eur, itd.

zlabo ::

Sem bil tam v soboto z vegovo. Zakoooon ej!!! Prvič sem bil, prosti pad je fenomenalen, prav tako Blue tornado!! Na prostem padu sem milslil da me je pol gor ostalo:D
Ja 0,5l vode je 1,2 eura, na bencinski je pa 1,5l prav tako 1,2 eura:\

@Big Whale: a greste res v Volčji potok? A to tle k je arboretum? K ne me jebat, jaz sem 1km stran doma (500m zračne črte:P )

LP, zlabo

Microsoft ::

Spajky:
Gardaland je za decu vglavnem
Si to mislu za otroke? Pejt enkrat na tornado, pa bos videl, da le ni tako. :))))

zlabo, kolko je blo pa kej treba cakat v vrsti?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

zlabo ::

Ko smo pršli je bla kar gužva, na prosti pad smo čakal pol ure, pol se je pa ful razkadil in smo šli 4-krat na blue tornado, tam smo čakal vsakič po ene 10min, za druge stvari pa ti ne vem točno povedat, ker jih je preveč:P
Aja pa na uni gujsali k te okol obrača (k gre fuul ljudi gor) smo čakal max. 2 min, tam ni skor nikol gužve;)

LP, zlabo

Microsoft ::

Aja pa na uni gujsali k te okol obrača ...

Tole ne stekam cist, katera zadeva je. Lahka sej prblizn poves v katerem koncu je?

Drgac pa fajn, da se ni vlko guzve. Jst racunam tud na to, da ce ne prej, vsaj po 18:00 ne bo guzve. :)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

jRk0 ::

jaz se tudi nisem bil, pa si zelim ze dolgo :)

ampak ST goes to Gardaland bi pa lahko nardili:) Bookamo na eni agenciji lepo za skupinco, ko se vsi prijavijo pa bi se jih zihr zbralo za en bus, pa bi blo. Ker tako se pride ful poceni skoz lahko.
You fuck up once, you loose two teeth.

Ziga Dolhar ::

> Aja pa na uni gujsali k te okol obrača ..

Top Spin? Roza zadeva ;)
https://dolhar.si/

Microsoft ::

Aja, to mislis tisto gunglco, ko jih sedi ene 3-4 v vrsti pol pa gunglco suce okol dveh osi?

Sm bil enkrat, pa je kr kul. :)

jRk0, jst grem za 10kSIT z agencijo. Men se to zdi zastonj.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Ziga Dolhar ::

> Aja, to mislis tisto gunglco, ko jih sedi ene 3-4 v vrsti pol pa gunglco suce okol dveh osi?

To ni Top Spin. Top Spin je tista dooolga roza klop, na katero gre -- od oka -- ene 4x15 ljudi.
https://dolhar.si/

Microsoft ::

Ma ja, sej mislma oba isto zadevo. Ce gledas tak konstukcijsko, zgleda ko ena gugalnca.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

ginekolog ::

Jaz sem šel lani poleti, ko je bil laser show, ravno mnda zadnjic poleti. NIKOLI VEC ob tem casu. Guzva za popizdit!!!! Za vsako napravo smo cakali ~1h, za bolj oblegane tudi 2h. Tako sem se v celem dnevu peljal na 10 napravah, ki pa so carske. Prosti pad in tornado sta čisti zakon!

Samo se mi je čakanje huudo zamerlo, tako da bom naslednjič šel takrat, ko nebo nobene gužve, da grem 20x na tornado in pad :)

Na atlantido pa nisem šel, je bilo 2.5 ure za čakat... norci!
Divers do it deeper.

zlabo ::

Ja, ja, TOP SPIN sem mislil, tam smo res zlo malo čakal, enkrat smo šli sam okoli in smo bli že spet gor:P

Aja pa pozabu sem oment da je blo SVINJSKO vroče! Še dobr da majo tiste mini prhe k pršijo;)

LP, zlabo

freserovski ::

jimiBtn: jaz tudi grem v soboto zjutraj s frendi...bomo v soboto tam in še nočni :D , upam, da bo vreme ok, no mora bit! Vse ostalo pa tako pride pol samo zraven >:D
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Zgodovina sprememb…

Microsoft ::

Ja, ce bos vidu kazga, ko se cel dan voz na tornadu ali porstem padu, sm to jst.:P


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Ziga Dolhar ::

Ker frajer. 0:)
https://dolhar.si/

balocom ::

jst sm biu tam z šolo, na top spin smo z barbiko(učitlca biologije) šli en 4 krat okrog, pol 3 Blu tornado, 3 Magic moutain pa vse, samo prosti pad ne:O :O . En moj sošolc si je v zadnjem trenutku ptrmislu gledeTornada, no jt pa nism šu na prosti pad.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: balocom ()

Matjazy ::

Huh, jst tud letos še nisem bil... lani sem bil 2x. :)

Letos majo eno foro, da če kupš trojno karto daš praktično isto kot za 2.... tako da bom mogoče to kupu :)


pa atlantida je zdej na novo.... so odprl ravno tisti dan ko sem bil 2. tam... gužva je bla sicer za znoret, samo je pa carsko.... vse skup je carsko8-)

freserovski ::

uf, v soboto je blo za znoret :'( , gužva je bila prevelika, na vsako stvar čakali okoli uro. Naslednjič bo treba it med tednom :\ .
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Microsoft ::

Jst sm sel ob enih 18:00 na Atlantido, pa smo cakal nekje pol ure. Potem pa se ob kakih 20:00 za kino ene 45 minut.

Drgac je najmanj guzve je blo na gusarski ladji in piramidi (manj kot 10min). Potem va vlaku smrti je blo nekje 10 minut, top spin ene 15min, potem tornado je bil ene 30min. Protsti pad je bla pa guzva 0min. :))))

Sam prosti pad je pa res najbolj huda stvar tam. Jst sm zdej tak naredil tako, da ko sem prisel na vrhu gor, sem gledal med nogam dol. Potem pa ko padas, pa tu.... Me je tak stisnalo. :))))

Potem Tornado ponoc je pa saj men ful brezveze. Najbolj me je blo strah, ko smo sli gor. Ko si 40m visoko, je ful veter pihal, pa se pol zacnes sprasevat, ce so to sploh testiral v vetru. :)))) Sam ko pa gres dol, je pa cist na izi. Sploh nic ne cutis tazga filinga, da te je strah, kot pa cez dan. Ponoc je edino osvetljen bazen, tiri ali komopzicija pa nic. ://

Potem se o vlaku smrti. Vedno me tam tolko premece, da je potem skor brezveze. Seveda, germ sedet kolker se da zadaj, da je bolj zanimivo. :)) Samo zici so tako trdi, da te potem hrbet ful boli, o kolenih rajs nebi, je pa se bedno, ker se lahka roko, ki jo mas na zunanji strani vlaka, ulovis med sam vlak in tistim crnim "U", ki si ga na zacetku dol potegnes. Ful smotan no, ker ne mors rok vzdignat. Ce jih ze, pa potem eno tesk nazaj dol dobis. ://

Potem se o Atlantidi. Ce se kdo ni bil, pa je bil recimo na Kolorado. Ta Atlantida je cisto neku druzga, kot tist "drevo". Tam te prakticno nic ne zmoci, mogoce cisto malo. Samo na Atlantidi si pa iz sprednje strani cisto moker, ce le sedis spredaj. No, men je fajn uspelo, da sem sedel tam. :)) Sta dva spuspta, in te zelo dobro zmocita. Tako, da ce ze nesete zravn kak fotoaparat, kamero, ... je dobro, da jo date nekam, kamor bo ostala suha. Pa se ena fora. V cakalno vrsto te ne spustijo, ce imas zraven nahrbtnik. Mal bedno, ce mas noter mobitel, kes, fotoaparat, dokumente,... pa mores potem to vrz tam na tla k drugim torbam.

Glede hrane. Jst se nisem jedel, so pa drugi pravli. Nekje 5€ je nek miko hamburger in temu podobna hrana, ni kaj prida, ce ne drugega, je drago. Jst sm mel zravn rajs ene tri sendvice, pa pol se 3L za spit, pa je blo cist kul.

Slike za Tornado stanejo 3.5€ (~800SIT). Pac, draga zadeva za nase razmere.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

freserovski ::

jp, pa slike so napram 6,7 let nazaj, ko sem bil nazadnje res slabe kvalitete. No, moja pričakovanja nekako niso bila izpolnjena, mi pa vsekakor ni žal tistih 10 k, kolikor sem dal za vse skupaj :8)
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Microsoft ::

Ma odvisno kje. Na Atlantidi so slike zlo dobre kvalitete.

Slika:



by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Matjazy ::

MEn se slika ne odpre, samo vem kake so tam ja... majo tud opremo mal drugačno, pa povečajo lahko del slike.... :)

drugač pa mi k smo šli s šolo smo 3je zmetal vse v en ruzak, pa smo ga dal tam na en kup, pa je počakal vse ont (3x dnar, fotoaparati....) cel popoldne :D 8-)


men je smotano to, da so avtobusi p to organizirani samo ob sobotah.... tako da itaq moraš it med tednom, pa z avtom je teba it...


hehe, a gre kdo avgusta? 0:) zaenkrat smo sam 3je :D

Microsoft ::

Matjazy, avgusta?! Da bos dve uri cakal na Atlantidi?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

LapD ::

lol bo treba it obujat spomine enkrat spet :D sam to cakanje neke velke cifre pisete:\ sicer je 3 leta od kar sm biu sam tkrt sam za prosti pad cakal 0-1 min (kolkr sm pac rabu da sm prsu od izhoda do vhoda :D) pa na tornadota 5min max. i guess this was my lucky day :D edin uni hlodu nevem vec kako se klicejo so mel najvecjo vrsto...sm caku 20min sm mislu da bom znoru :D :D cene tud zlo sprejemljive...ocitno so prevec resno vzel Eurota :D eh se bo treba odpravt se enkrat :)

Matjazy ::

colorado river mislim da je... al pa mogoče colorado boat :\

ah ja, odvisn od folka... ob sobotah mora bit po mojem obup. raj ne probam.:D


aja, sezonska je pocen... :) bi se lahk preselil gor.. pa zakampiru tam nekje v piramidi pa je. >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Legoland Nemčija

Oddelek: Loža
184863 (3985) c3p0
»

Live slike iz eventov

Oddelek: Zvok in slika
5660 (531) popster
»

Kako najceneje prit v Gardaland?

Oddelek: Loža
369114 (7945) bzp
»

Centrifuga z 20 G-ji

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
284832 (3867) AIRMAN
»

Končni izlet

Oddelek: Šola
241829 (1490) Jack69

Več podobnih tem