» »

Firefox se ne poveže

Firefox se ne poveže

simmy ::

Oj.
Kot sem že v naslovu omenu, se mozila firefox po updatanju ne poveže več. To se dogaja pri kolegici, ki ima v Lj. telemachov dostop.
To se je sedaj zgodilo že drugič. Prvič sem ji enostavno odinštaliral staro verzijo in namestil novo, pa je delalo b.p.
Sedaj pa je to naredila sama, pa se še vedno ne poveže. Moram še povedati, da ji IE deluje normalno.
Vem pa tudi, da nekje v firefoxu obstaja opcija, ki ti povrne standardne nastavitve, pa je ne najdem več.
Pa v tem forumu bi bilo super, če bi bila opcija išči (ali pa mogoče je, pa je ne najdem), saj se je kje o tej zadevi sigurno že pisalo.
Lep pozdrav
Simmy

Jakka ::

Poglej kako ima v firefox-u nastavljeno pod "connection settings" v nastavitvah. Naj ima na "direct connection to the internet". Kaj drugega pomembnega se pa tam naj ne bi nastavljalo. Naj bi delovalo brez problema.

Je pa lahko glede na to, da zadeva po update-anju ne deluje več lahko kriv kakšen firewall ali pa kak drug program, ki posega v povezavo med firefox-om in internetom, ter zato firefox deluje. Namreč ko updejtaš firefox se exe datoteka spremeni, spremembne pa prinesejo, da firewall lahko zadevo začne blokirat.

Napiši še malo več, kateri os, kateri programi kaj laufajo, kateri antivirus, firewall,...

simmy ::

Živjo.
Operaciski sistem je xp pro, za ostalo pa ne vem, moram iti pogledat v Lj. To bo verjetno v torek, potem pa bom videl, kaj se bo dalo naredit. najverjetneje bom še enkrat poskusil uninstal. Aja, povezavo pa vem, da ima pokljukano neposredno povezavo na internet. A morda veš, kje se nahaja v firefoxu ukaz, da ti vse nastavitve spremeni v osnovne?

Jakka ::

V firefoxu tak ukaz ne obstaja. Narediš pa to drugače. Izbrišeš mapo C:\Documents and Settings\[username]\Application Data\Mozilla. V tej mapi hrani firefox vse nastavitve.

simmy ::

Hvala, bom poskusil.
Pa a si prepričan, da tak ukaz ne obstaja? Ali pa je mogoče obstajal nekaj verzij nazaj? Ker spomnim se, da sem težavo, ko se firefox ni hotel povezati na yahoo za branje pošte rešil prav na ta način, da sem nekje našel ukaz za povrnitev optimalnih nastavitev. Potem je firefox normalno deloval.
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mozilla Firefox (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
25634180 (8647) kow
»

Težave z OpenVPN povezavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
629375 (6271) čuhalev
»

Opera 9 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
23621457 (13205) R33D3M33R
»

Firefox z napako (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
10614334 (10531) veteran
»

Brskalnik! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
726387 (5127) nere

Več podobnih tem