» »

Brskalnik!

Brskalnik!

«
1
2

damirez ::

Ok sorry vsem, za numn post. Samo morm povedat da sm navdušen nad temu Firefoxam. Če ne bi blo te ankete na Slo-techu bi mel še zmeraj IE. Sedaj pa imam Mozzila Firefox in moram rečt da sem prezadovoljen, ker je res zakon.

damirez ::

Zanima me samo a obstaja kakšen slo patch ali mogoče celo cela verzija.
Edina stvar ki me moti je to da je kursor ki utripa med tipaknjem predebel oziroma preblizu črke tako da neveš katero črko si zadnjo napisal.

mare_ ::

CaqKa ::

pol pa še probaj MyIE2 in poročaj če boš še bolj zadovoljen.;)

Brilko ::

Sme porbu tale MyIE2 pa sem kr azdovoljen. Je pa tud zelo IE podoben, ne samo po imenu.

CaqKa ::

naredi si da ti bo autohidal ikonice zgoraj (podobno kot če maš hiding za start bar v windowsih) in ko se boš gor zapelal ga boš spet imel..

aja.. pa v enem tabu si recimo odpri kaki web majl... (zarad mene lahko tudi kake xxx strani) nato pa desno klikni na tab ter idi na "protect tab", vpiši password..
idi v en drug tab.. pa idi spet v onega z webmajlom nazaj..
no zdaj pa to naredi v firefoxu >:D

ahac ::

Z myIE pojdi na neko stran z virusom. .. počakaj par sekund.. formatiraj disk.
Zdaj pa to naredi z Firefoxom. :))

Drugače pa.. tole ne bi blo problem naredit kot extension na Firefox.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Ziga Dolhar ::

... zdaj pa downloadaj virus nekje. In ga poženi. Z IEjem ali Mozillo. Ali Opero.

... zdaj pa to isto poskusi tako, da nisi prijavljen kot administrator, ampak kot navaden uporabnik.

Tee-hee :-)
https://dolhar.si/

CaqKa ::

ahac, kaj ti naj jaz če nisi nikoli slišal za firewall, anti virus, active x disejbling, ter stvar ki jo je ziggga omenil?

ahac ::

FW imam, antivirus imam. Ampak nikoli ne doživita kakšne akcije.

Vseeno sem mnenja, da je IE sranje. Dodatki kot so myIE in Avant ga sicer naredijo vsaj delno uporabnega, ampak kljub temu stvar ne zna pravilno izrisovat strani.

Recimo... Slo-comp je optimiziran za IE! Zakaj?
Zato, ker samo IE ni prikazal strani pravilno (pa ne enkrat.. kar nekajkrat) in sem moral popravljat stran, čeprav je v vseh resnih brskalnikih delovala. Torej.. optimizirat za IE.
Ostali browserji ne potrebujejo "optimizacije" strani in zato imam samo zarad IE vedno neko dodatno delo.

Sicer pa.. kaj bi razlagal.. dejstvo, da IEju kljub temu, da je del winsow, delež vztrajno pada (na Slo-Techu in Slo-compu sploh.. pa tudi drugje) mora pomenit, da folk z IE pač ni več zadovoljen.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Sambrosa ::

ej folk mene zanima neki in sicer kateri brskalnik je v slo jeziku. in kera verzija od novejših.

no pa še to me zanima ,kater od brskalnikov ima opcijo kakor IE z ikono domov. Npr hočem imeti ene 15 povezav tako da jih samo kliknem(ikona+ime povezave), pr IE imam možnost do 10 potem pa se naredi neka klukca pri strani in ni to to . no torej če bi blo kateri od brskalnikov narejen tko ?

tnx

CaqKa ::

za firewall nevem kdaj pride do akcije.. ampak antivirus pa mi napiše če imam skripte všaltane da je recimo kako blesavo virus skripto prestrezel.
ono foro z jpgji ki so zaganjali explorer pa cmd.. to je vse prestrego.
homepage lahko lockam..


res pa je da tega janez nebo šel delat :) zanj je kar se securityja tiče mozilla pač boljša izbira :)
zame ne. premalo funkcij

ahac ::

Ni čisto jasno kako to misliš?
Toolbar z priljubljenimi povezavami?

aja.. Slovenski Firefox par dni staro.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

CaqKa ::

to ima vsak brskalnik.. le da se drugače imenuje zadeva..
lahko so "bookmarks" lahko pa so tudi "favourites"
za firefoxa v slovenskem jeziku imaš v drugem al v tretjem postu link... tak da BERI!

ahac ::

Men ni pa prav nič prestreglo pa sem klikal gor kot nor! ;)
Premalo funkcij v Mozilli? Kaj pa uporabljaš kar IE ima Mozilla ali Firefox pa ne? :O


Sambrosa: Priljubljene povezave imaš v Firefoxu lahko v svoji vrstici.. al pa med urljem strani in searchbarom (okno za iskanje po googlu, najdi.si, php.net manualu, .. kjerkoli) kot jaz.. ali pa skoraj kjerkoli drugje.
Poleg tega pa v meniju z priljubljenimi lahko odpreš celo skupino povezav naenkrat (recimo jaz imam tako za vse online stripe, ki jih berem) pa se vsi naložijo v tabih v ozadju, brez da bi te motili pri branju trenutne strani (mislm, da za to rabiš tabbrowser extension).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

CaqKa ::

avtomatsko skrolanje strani, autohide tollbara (v tem načinu vidiš samo tabe), odpiranje linka iz clipboarda z dvemi kliki, undo (tega mozillini uporabniki verjetno še dolgo neboste poznali), kopiranje določenega besedila ter čez označeno besedilo poteg z miško ven (iz besedila), ki odpre iskalec z označenim besedilom ali pa link v kolikor je označen link(tole je firefox dobil v zadnji 0.9 verziji), zmožnost si zapomnit koliko tabov si imel odprtih in katere strani, tudi kadar browser izklopiš ali pa ga killaš(recimo izpad elektrike), zmožnost prikaza vseh linkov na eni strani z bljižnico na tipkovnici...

to so te funkcije ki jih redno uporabljam in jih ni v mozilli/firefoxu, picnik pravi, da so v operi določene. in da so v operi določene, ki jih ni v myie (neki css author mode) (ki bi ga tu in tam rabil, da bi določenim stranem vsilil svoj css)

ahac ::

Kaj pa tipkanje linkov? Tisto, da nekaj napišeš pa gre na prvi link z tem tekstom.. to jaz redno uporabljam.
Recimo, da na ST natipkaš "FOR" pa ENTER in gre na forum.

Dodajanje .com (to ima že navaden IE), .net (shift+enter) in .org (ctrl+shift+enter) nekemu urlju, ki ga pišeš bi moral tud myie imet.. right?

Tisto z tabi lahko z extensionom. Tudi shraniš "tab session" in kasneje spet naložiš.

Dvojni klik na vpisan url (ki ni link) sem že nekaj časa nazaj uporabljal.. search za izbran tekst je na desnem kliku.


Kakšen undo?
Tole me pa res zanima...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

CaqKa ::

Recimo, da na ST natipkaš "FOR" pa ENTER in gre na forum


temu se v myie reče url alias.. to spada med osnovo in upam da ima vsak browser..

Dodajanje .com (to ima že navaden IE), .net (shift+enter) in .org (ctrl+shift+enter) nekemu urlju, ki ga pišeš bi moral tud myie imet.. right?


to spada v še večjo osnovo.. ampak tega nikoli ne uporabljam. zavoljo mojega hitrega tipkanja, zavoljo linkov ter še česa.. ko pa je kaki naslov ki ga nevem pa ti te kombinacije itak nič ne pomagaj ker moreš link itak dvakrat pisat.... takrat myie naročiš naj odpre variante z vsemi končnicami :)

Tisto z tabi lahko z extensionom. Tudi shraniš "tab session" in kasneje spet naložiš.

jaz imam vse samodejno :)

Kakšen undo?
Tole me pa res zanima...


za odpiranje taba ki si ga že zaprl.. history za 10 tabov nazaj.

aja pa pozabil sem še povadat da zadnje čase zelo dosti uporabljam tudi highlight (ga v prejšni verziji ko sem imel ni bilo) torej v search polje vpišeš nekaj.. nato pa zraven klikneš na hajlajt button in ti po celi strani označi iskane besede.. malo bolj advanced uporaba ctrl+f :)

ahac ::

odpiranje zaprtega taba (torej undo) Firefox ima, če daš tabbrowser extension gor (kot tudi veliko ostalih funkcij z tabi)

pče zapreš browser odprt z več tabi si tudi samodejno zapomne, če tako želiš.. lahko pa si tudi shraniš trenutno odprte ne da bi zapiral browser.. pa kasneje spet odpreš iste.. to res ni problem.

kadar pa ne vem naslova pa seveda vpišem samo ime strani ali kakšno drugo besedo pa naj browser sam najde preko googla.. in ponavadi avtomatsko odpre pravo stran pa magar če je končnica .co.kr
zakaj bi odpiral dve ali tri strani, če lahko samo pravo? :P
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

ahac ::

Še nekaj.. a se na straneh kot je recimo tale: http://texturizer.net/firefox/ pojavi gumbek z katerim z 2 klikoma zamenjaš css (ker jih stran ponuja več)?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Paramedic ::

Meni so še pri firefoxu med pomembnejšimi te:
-imaš dve vnosni polju na vrhu - ena za address druga pa iskalniki, ki jih pogosto rabiš. to so taki search plugini, ki jih dobiš na mozillini strani
-iskanje po celi strani tako, da samo pišeš tekst, FF pa označi kaj najde.
-goto ____ - funkcija, ki gre na prvo najdeno stran (i'm feeling lucky), še več podobnih je notri
-extension, ki lahko namesto privzetega dl managerja uporabi drugega, kot so getright...
-se ne spomnim več...bom še drugič dodal ostalo

CaqKa ::

kadar pa ne vem naslova pa seveda vpišem samo ime strani ali kakšno drugo besedo pa naj browser sam najde preko googla.. in ponavadi avtomatsko odpre pravo stran pa magar če je končnica .co.kr
zakaj bi odpiral dve ali tri strani, če lahko samo pravo?

jaz v bistvu tudi tak naredim, samo tega nisem izpostavljal ker to ni funkcija ki je firefox nebi imel.. :)
seveda jaz to naredim (če recimo iščem microsoftovo stran) z vnosom v adress bar:
gugl microsoft
gugll microsoft (tole je gugl "i fell lucky")
pač mam search aliase narete.. kar tudi mislim da ni problem v firefoxu..

ahac: ja menja

-iskanje po celi strani tako, da samo pišeš tekst, FF pa označi kaj najde.
sem opisal zgoraj kak se to nardi v myie

-imaš dve vnosni polju na vrhu - ena za address druga pa iskalniki, ki jih pogosto rabiš. to so taki search plugini, ki jih dobiš na mozillini strani
-imaš dve vnosni polju na vrhu - ena za address druga pa iskalniki, ki jih pogosto rabiš. to so taki search plugini, ki jih dobiš na mozillini strani
je tudi že v osnovi nareto samo so neki čudni brskalniki in sem ta iskalec isklopil ter uporabljam gugl search alias

-extension, ki lahko namesto privzetega dl managerja uporabi drugega, kot so getright...

vsi zunanji download managerji pridejo s podporo za ie in ni potrebno dodatnega plugina za to :) (sam uporabljam leechget)

ahac ::

password in cookie manager pa myie verjetno ima?

Torej.. razen tistega, da označi iskano besedo na strani (ker ne bi bil problem naredit z extensionom za FF) myIE nima nobene druge stvari, ki je FF ne bi imel.. vseeno pa ima obupno podporo standardom ter z veseljem požira viruse.. ravno včeraj sem bral, da je zunaj en exploit za IE, za katerega še ni patcha.. in tudi anticirusi ga včeraj še niso zaznal...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

ahac ::

To je to.
Lepo se virus širi preko IIS serverjev.. torej ko ti z IE prideš na neko stran.. čisto resno.. od kakšne firme.. dobiš virus..
Včeraj vem, da ti antivirusi še niso nič pomagal pri tem.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Ziga Dolhar ::

Ti morda pomaga, da nisi administrator, ahac? >:D
https://dolhar.si/

ahac ::

Pol pa ne bit admin samo zato, da lahko IE goniš.

Kako pa potem narediš kakšno stvar za katero moraš bit administrator? su?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Ziga Dolhar ::

Ah, ahac.

Beri en post malo višje. Če nisi admin, si proti "virusom" zaščiten na mnogo nižjem nivoju: ni ti treba menjat IEja, Outlooka ... in še črede drugih programov, ki bi jih "vesten" uporabnik moral zamenjat. Hkrati si zavarovan tudi precej širše: ne moreš it recimo v urejevalnik datotek in nečesa (razen, če ni v Tvojih Dokumentih) po nesreči preimenovat.

Še več. S tem se precej zaščitiš pred morebitnimi napakami v _VSEH_ programih, tudi Mozilli, Thunderbirdu, OpenOfficeu.


> Kako pa potem narediš kakšno stvar za katero moraš bit administrator? su?

Da. [shift+]Desniklik in Run As, v ukazni vrstici pa ukaz "runas".

Ahac, veš, kaj me razpizdi? Na Linuxu "vsi" uporabniki vestno naredijo en ne-root račun in potem načeloma uporabljajo tistega. Za windowse hkrati pravijo, da so bolj ne-varni, a hkrati redno uporabljajo administratorski račun.
https://dolhar.si/

CaqKa ::

Ahac, veš, kaj me razpizdi? Na Linuxu "vsi" uporabniki vestno naredijo en ne-root račun in potem načeloma uporabljajo tistega. Za windowse hkrati pravijo, da so bolj ne-varni, a hkrati redno uporabljajo administratorski račun.


bwahahah >:D definitivno izjava dneva o kateri še sam nisem dosti razmišljal :)

BigWhale ::

Jaz sem pa imel na Win svoj account, ampak sem mu dal administratorske pravice... ;>

CaqKa ::

bljak kaj naredi firefox 0.9 iz mojega sidebara v mojem blogu...

ahac ::

w3
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

CaqKa ::

jaz nevem sicer kaj je narobe.. validator se sklicuje na blesarije kot da head element ni odprt in da p elemnt ni odprt.. ampak ko grem gledat kodo je oboje odprto...
nadalje se pa sklicuje na polno zadev povezanih z posting sistemom, ki so si ga na technik.net pač tak zamislili...

smile- ::

najprej hvala CaqKa-u za preusmeritev na to temo...

instalacija firefoxa 0.9 mi zmrzne pri delu ko hoce prenesti nastavitve, pasw., cookieje iz IE...
enako se zgodi ko hočem to ročno prenesti (file-->import)

sel na njihov forum in se to ne dogaja samo meni...kaksne resitve za to pa nisem zasledil

je se kdo imel tak problem in kako ga je resil?

lp

Paramedic ::

Ja, mi je zmrznil pri importu, ampak itak nisem imel nič za importat. Vendar me pa moti, da mi pri drugih windows userjih ni zagnalo tega first-time setupa. A to ve kdo, kako naj zaženem ta setup še za druge userje?

CaqKa ::

bwahah.. po pogovorih z freelancerjem sem si še par pluginov za myie inštaliral.. med drugim loadanje svojega cssja...

samoj ::

Vprašanje glede uporabe certifikatov v Firefox-u - konkretno klikov certifikat.

Na računalniku imam dva certifikata, vendar me nikoli ne vpraša, katerega uporabi, vedno sam izbere enega.

Ali se da kaj nastaviti, da Firefox vpraša, katerega uporabi?

moj_nick ::

@CaqKa

A ti sploh še kaj surfaš? Đizs, browser je namenjen prikazovanju strani, ne pa da stalno neki žokaš. Don't fix it if it ain't b0rken
110111001001010001010000

PaJo ::

samoj:pojdi pod nastavitve, napredno, certifikati, pol mas pa tam dva radio gumbka, in sicer, da sam izbere ali pa da ti izberes, kateri certifikat se bo uporabil.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

[BISI] ::

Caqka: Nic novega za uporabnike Mozille... Le glej, da bos CSS napisal tako, da ti ga bo MyIE prebavil. :D
And then I saw her face... Mozilla Firefox

CaqKa ::

[bisi] ti se kr hvali.. hkrati si še pa zgoraj preberi kar vse sem napisal da ima myie in nima mozilla ;)
css bo pa delal v ieju.. nič bat

[BISI] ::

Caqka: Kdaj bos koncno raziskal Mozillo ali Firefoxa do potankosti? Zaenkrat pocnes to samo z MyIE, potem pa pises neumnosti v tej temi. Firefox je v osnovi zamisljen kot brskalnik, ki bo uspel nadomestiti Internet Explorer in prav zato ne more biti napolnjen s taksnim nepreglednim uporabniskim vmesnikom kot ga ima Opera 7.5 ali MyIE. Zato pa omogoca, da si vsak uporabnik prilagodi brskalnik svojemu okusu (cesar ocitno ti se ni dovolj raziskal ali pa ti ne ustreza, da imas prevec svobode pri prirejanju brskalnik -- kdo ve, od kod to izvira :)).

Napisi na mailing listo od slozille vse svoje zelje, kaj bi rad imel, pa ti priredimo eno razlicico Firefoxa... Caqka's bird|fox|something :)
And then I saw her face... Mozilla Firefox

Paramedic ::

Še eno kul funkcijo FF9.1 sem začel uporabljati. Ko imam kje kako iskalno okence, recimo IMDb search. Z desnim kliknem v okence in dam Add Keyword. Vpišem kak naj bo keyword, recimo 'imdb' že lahko uporabljam v address baru to: "imdb imeFilma" in se začne search po imdb, seveda ta Add Keyword naredim prvič, potem pa lahko kadar hočem to uporabim. No, to deluje za vsak search field.

Zgodovina sprememb…

[BISI] ::

smile-: lahko napises kaj vec podatkov? (operacijski sistem+verzija, IE verzija in uporaba, morebitne prejsnje namestitve firefoxa...)
And then I saw her face... Mozilla Firefox

CaqKa ::

mam jaz tote extensione za firefoxa.. pa niso pol tak uporabni kot v myie.

nadalje pa meni itak ni v interesu delat reklamo za mozillo.. ne jaz delam reklamo za tisto kar je ta trenutek zame najboljše.. med browseri je to absolutno myie. če me kdo vpraša kaj priporočat začetniku? firefoxa. pač začetnik.. kaj priporočat experiencu userju? myie ali pa opero. naj se sam odloči.

firefox je malček z dobrim potencialom.. ki pa se žal tako kot mozilla ne drži "standarda". vsi vemo da denar narekuje standard.
ko bodo firme ki podpirajo OS imele dovolj denarja da podrejo "standard" takrat bom prisiljen menjat browser.

verjamem pa da je za razne linux sajte powsem dovolj ff.. še lynx je dovolj..

[BISI] ::

Pa kako imas extensione, ce pa pises taksne cvetke v tej temi?! :) Extension le ni nic posebnega... V bistvu bi lahko rekli, da gre za zapakiran program (pod narekovaji seveda) - torej se ne razlikuje veliko od raznoraznih vsadkov MyIEja.

lol, kaksne cvetke sele sledijo... Experienced userju priporocas MyIE ali Opero (aham, to pomeni, da svetujes linuxasem Opero? :D)... :) Jaz priporocam experienced userju Firefoxa ali IE (ce govorimo o developerju, ki dela strogo microsoftove tehnologije). Sicer ne vem, ampak ocitno se imas za naprednega, izkusenega uporabnika (oziroma experienced userja). Ne vem, zakaj je razlog, da bi napreden uporabnik iskal brskalnik, ki je napolnjen z mnogimi nepotrebnimi stvarmi?! Daj razlozi nam to (nam, naprednim uporabnikom).

Ocitno hoces redefinirati besedno zvezo "napredni uporabnik". Pa vendarle, se ti zdita, ce odmislimo Opero (za katero res ne vem, zakaj bi naj bila najbolj primerna za napredne uporabnike), filozofiji Firefoxa (oziroma mozilla.org) in MyIE podobni?
And then I saw her face... Mozilla Firefox

CaqKa ::

ok.. sledi kontra vprašanje
si TI že probal MyIE ALI Opero?

CaqKa ::

zaradi tega ker advanced user ima ofnanih več programov in zna vse hkrati uporabljat.. in zato more bit recimo kopiranje pastanje linkov, odpiranje izvorne kode, shranjevanje slik, shranjevanje flasha.. ipd čimphitrejše in čim ugodneje...
nedeljski surfaš, ki si gre pogledat cene letov na ryan air pač tega ne rabi.. ti pa očitno tudi ne.

[BISI] ::

Ce ti povem, da imam na racunalniku namescen Netscape Mosaic 0.9, mi verjames potem, da sem preizkusil "tvoja aduta"?

Hm, iz tvojega zadnjega odgovora lahko torej izvlecem, da je napreden oziroma izkusen uporabnik ta, ki ima odprtih vec programov in jih zna hkrati uporabljati itd. itd. Hm, ne vem od kod si to povlekel. Izkusen uporabnik ima definitivno rad red na svojem namizju... in nihce na tem forumu me ne bo uspel prepricati, da sta ekipi Opere in MyIE vlozili dovolj znanja iz oblikovanja uporabniskih vmesnikov v svoje stvorke. In kako so lahko te stvari cim ugodnejse, ce ima Opera totalno nepregleden uporabniski vmesnik, MyIE pa nima vpogleda v izvorno kodo IEja (torej lahko dodaja le oblize na ranljivi IE)?! Temu bi jaz prej rekel mazohisticni uporabnik kot pa izkusen uporabnik. :D

... in ne ti meni govorit, kaj programer potrebuje in kaj ne... aja, saj res - je programer izkusen uporabnik? Je pa vsekakor zanimivo, da se v zadnjem odgovoru zajel oba ekstrema uporabnikov Firefoxa. cestitam! :)
And then I saw her face... Mozilla Firefox

noraguta ::

pa saj lahko v MyIE rendraš html z mozillo.

ampak net snippetsi zgledajo kar kulski , [BISI] se nam obeta v mozilli slucajno kaj podobnega?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

[BISI] ::

Vem, saj so tudi ze drugi brskalniki omogocali preklop med motorjema (tako iz privzetega IEja, kakor tudi iz privzete Mozille). Zanimiva stvar ti snippetsi, ceprav ne ravno za vsakdanjo rabo. Em, pravzaprav so snippetsi za Mozillo ze obstajali v obliki razsiritve, ampak je projekt razpadel, se preden je na dan prisel Net snippets. Skoda le, da stanejo kar precej denarja (saj ne recem, da se ne povrne, ampak vendarle). Bomo vzeli pod drobnogled tole zadevscino, ce obstaja povprasevanje...
And then I saw her face... Mozilla Firefox
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ameriško ministrstvo za domovinsko varnost odsvetuje uporabo MSIE (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
936775 (6521) OmegaBlue
»

Maxthon 1.1.067 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
786497 (6409) Matev
»

Nova anketa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ankete
1209234 (9234) moj_nick
»

Mozilla FireFox 0.9 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
666786 (6786) NoUse4AName
»

Nova anketa!

Oddelek: Novice / Ankete
432608 (2608) Hellios

Več podobnih tem