» »

Maxi Jet 1200 - Pregrevanje???

Maxi Jet 1200 - Pregrevanje???

DimmniBurek ::

A je možno da se zaradi pregrevanja izklopi pumpa?
Navadno imam enih 40°C na procu, pol se pa kr naenkrat pumpa ustavi in niti ne mrda. Pravkar sem jo hladil s enim 80mm ventom na 12V. Proc se je segrel na 54°C in se je nazaj vklopla. Sam problem je ker je do zdej delala čist normalno brez problemov. in tudi vodo sem spustil in pogledal če je kaj noter in ni nič.
Se pa ohišje segreje res ful. Z roko je ne morm držat več kot 10sekund. Komp se mi je pa danes že ene 3× ugasnu...

Dela pa pri meni ene 3leta neprestano, pri prejšnjem lastniku pa nevem kolk.
Je mogoče čas za novo???
There Is No Stronger Drug Than Reality

JIM22 ::

Če se pregreva jo daj v posodo z vodo, pa se ne bo nikdar pregrela. Pumpa je potopna, zato je možno da se full greje.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

DimmniBurek ::

A to misliš da bi namesto cevke v pumpo dal vodo v enem rezervoarčku? da bi se voda iztekala v rezervoar in potem bi jo črpalka sama zajela?
Ker mal mi je nepraktično, ker imam premalo ohišje(je BIG Tower samo je prekratek). Bi mogu radiator dat na vrh nad napajalnik...

Zanima me zakaj se pregreva. Ker črpalka ma pretok 1200l/h in imam samo proc hlajen, še to en star morphov blok na rožico. Radiator pa imam od Kaddeta.Cevi so silikonske 12mm. Mislim da črpalke ne ovira nič da bi jo to morilo...
There Is No Stronger Drug Than Reality

tiborrr ::

Morda je ze impeler zjahan in ni vec pravilne oblike, pa se mogoce drgne in ustvarja trenje. Meni je Maxijet 1000L/h pred tremi leti in pol odpovedal po mesecu dni 24/7, ohisje se je celo odprlo in voda je stekla.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

DimmniBurek ::

Hmm, ne bom reku nč, samo pumpa ni nč bl glasna, tudi vibrira nč kej bolj kukr do zdej. Impeler pa zgleda isti k prvič k sm zmontiru vodovod
There Is No Stronger Drug Than Reality

Fury ::

Ce mas toplo/vroco vodo v ceveh (slab radiator oz. pretok) to ni ql za pumpo, ker je impeler iz plastike in se ti deformira v topli vodi. Preveri, da ni kej na tem.

DimmniBurek ::

ma pravm da impeler ni nč deformiran!
in zdej ko sem dal eno 12cm pahljačo gor se tudi pumpa ne izklaplja niti ne ruži niti nič. imam pa temperaturo na OC Palominu(1400Mhz->1760Mhz, višana voltaža na 1.85V) 39°C in tko je blo vseskozi. Pumpa sam kjer je motrček oz. tisti magneti je pa dokaj topla, samo ko jo hladi vent. Če ne se pregreje in ima verjetno stikalo da se ne zakuri in jo prej izklopi
There Is No Stronger Drug Than Reality

m.i.h.a. ::

Da maxijet ima zaščito, da se izklopi ko se pregreje.
Enako je bilo pri meni, stvar se je kar naprej izklapljala in vklapljala. Pač je preobremenjena in ima probleme, jaz sem imel na svoji na začetku samo hladilna rebra, potem to ni blo dost sm dal še en majhen vent, čez cajt ji še to ni blo dost, se dodal še en vent. No hrup se je drastično povečal in me je vseskupaj minilo, zato sem šel kupit kar novo črpalko - L30.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kratka anketa glede črpalk in blokov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
353090 (2501) MasterMiG
»

Vodna pumpa... (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
966624 (4945) LittleDevil
»

Vodna pumpa ropota (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
635239 (4485) SuperHik
»

Na kaj pazit, ko delaš vodno hlajenje!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1018692 (6792) Jackass
»

Test črpalk Maxi-Jet MJ 750, Hydor LS 20 in Hydor LS 30 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
839093 (6805) Jackass

Več podobnih tem