» »

Kako narihtat mikrofon?

Kako narihtat mikrofon?

lolek84 ::

Danes sem si kupil slušalke z mikrofonom.... Stvar je sledeča da ko le-te priklopim na zvočnike se glas sliši a da bi pa kaj govoro pa ni nič....

Kam naj priklopim drugi kabel za mikrofon da bom pol lahko govoro in se pogovarjal preko skypa?? Zvočnike imam sledeče http://www.comshop.si/article.asp?Artic...
in ko priklopim slušalke na njih se dobro sliši glas, sam mikrofon pa ne deluje...? Kaka pomoč oz. kaj narediti da bo delala stvar???

mte ::

A imajo zvočniki vhod za mikrofon? Dvomim. Verjetno boš moral direkt na računalnik priklopit.

lolek84 ::

Hmmm nevem 2 vtiča sta v oni kontrolni škatlici s kateri lahko nadzorujem glasnost zvočnikov, v enega normalno vklopim vtič pa se v slušalkah sliši v zvok pol v drugega pa onega za mikrofon sam da ne deluje pač nič ko govorim.... v nastavitvah zvoka sem pa tudi obkljukal mikrofon in ga narihtal na najvišje pa ne vala....

Hmmm glede možnosti priklopa direkt na računalnik pa nevem če bo pol kabel zadosti dolg ker enega morem imev v tej "škatlici" od zvočnikov pol drugi del pa nevem če bo zadosti dolg za v računalnik oz priklop na zvočno.... Aya pa v katerga pol naj vklopim??? 3 barve so ena je rdeča, zelena in modra, v rdeči so normalno priklopljeni zvočniki..?

Matična pa ima integrirano zvočno, matična je Asus A7N8X-X

ttommy ::

Kupi si razdelilec (300SIT),pa boš imel v računalnik priklopljene in slušalke in zvočnike.Preko zvočnikov je pa logično,da ti mic. ne deluje,razen,če imaš od zvočnikov še en kabel za mic.,ki ga imaš priklopljenega v računalnik.Sicer je pa to otročje lahko uredit.......
Gamer

mte ::

Probaj it v nastavitve za glasnost, pa tam v meniju najt lastnosti in izbrat snemanje (na začetku je vedno samo predvajanje). Poglej, če je kot vhod izbran mikrofon.

Po logiki bi morali bit zvočniki priklopljeni v zeleno, če pa je res da imajo tudi mikrofonski vhod pa še rdečo. Rdeča je ponavadi za mikrofon namreč.

lolek84 ::

Stvar je taka da sem šel zdaj v nastavitve in sprobaval in snemal zvok vendar sem zdaj našel "vtič" za mikrofon, res bo noram bit le-ta direktno v računalnik,... problem je le da se sliši zelo potiho, ko dam zvočnike skoraj na maximun se komaj da sliši neko šepetanje.... pri nastavitvah sem seveda med zvokami in avdio nastavitvami šel na mikrofon in narihtal glasnost na full pa nič ne pomaga,....
Kje bi se še dalo kaj narihtat da bi se glas bolj slišal?

lolek84 ::

Moderator lahko brišeš temo.... Stvar naposled le urihtal....

Kot kaže bo res treba kupit en razdelilec, glede glasnosti pa sem tudi uspel narihtat!

Hvala vsem ki ste mi pomagali.... lep dan še naprej pa oprstite če sem vas zagnjavil


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako usposobiti mikrofon na slušalkah

Oddelek: Pomoč in nasveti
101526 (1238) solatko
»

Moj zvočnik je lahko tudi mikrofon

Oddelek: Novice / Varnost
3813173 (10635) Ahim
»

Logitech z5500, pomoč pri digitalnem načinu

Oddelek: Zvok in slika
382797 (2220) 2mlavric
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
796274 (4741) strumf666
»

Uporaba zvočnikov Hi-Fi komponente na računalniku?

Oddelek: Zvok in slika
135003 (4862) ;-)

Več podobnih tem