» »

ločitveni postopek

ločitveni postopek

Tear_DR0P ::

kako je z delitvijo premoženja v ločitvenem postopku - kaj lahko kdo odnese
a se recimo podedovana lastnina, ki je pisana na moža ob ločitvi deli al se ne?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

gzibret ::

A jo imaš dosti?
Vse je za neki dobr!

Tear_DR0P ::

v bistvu nisem niti oženjen, niti nimam lastnine :D me pa firbec matra, ker se ločuje znanec in ma pogoltno ženo
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

BluPhenix ::

Načeloma je vse stvar dogovora. In ponavadi se deli celotno premoženje, tako da zna biti tudi podedovano. Največ je odvisno od dobrega odvetnika in volje človeka, ki se ločuje, ker zna biti precej mukotrpno.

Najboljše je, da ima čim več dokazil kaj je on kupil s svojim denarjem. Tako da, ko se boste poročali pridno shranjevat vse račune, nikoli ne veš >:D
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

podbevna ::

Kar je napisal Feniks ni res.

Deli se skupno premoženje zakoncev. V skupno premoženje spada vse, kar sta v trajanju zakonske zveze (in izvenzakonske skupnosti pred tem) pridobila z delom.

Ločeno premoženje se ne deli. V ločeno premoženje spada premoženje pridobljeno pred nastankom zveze in premoženje pridobljeno v času trajanja zveze z darili, dedovanjem ipd.

Premoženje se praviloma deli na pol. Posebna pravila so pravila o preživljanju bivše partnerice, ki nima lastnih dohodkov in preživljanju otrok.

To je to. Torej ni problem shranjevanje računov, ker to nič ne pomaga. Problem je dokazovanje ločenega premoženja (izvora sredstev) in trenutka nastanka skupnosti (če je bila izvenzakonska že pred zakonsko).

zmat ::

Si pa najdu temo!
Bolj na kratko, za uvod, o finesah je potrebno kontaktirati strokovnjake (beri: oodvetnike). Žal!
Premoženje zakoncev se deli na posebno in skupno premoženje.
Skupno premoženje je samo tisto, ki je bilo v času zakonske zveze pridobljeno z delom. Tisto, kar pa je bilo pridobljeno npr. kot darilo ali iz naslova dediščine ali pa ustvarjeno pred zvezo, je posebno premoženje in se ne deli med zakoncema.

Saj pravim, tole je bolj za prvo informacijo, za specifiko pa moraš vprašat drugam oz. pobrskat drugje na netu, se da kar marsikaj prebrat.

Lp.

BluPhenix ::

Glede delitve na pol. Kolikor sem zvedel v zadnjem času (ločuje se kolegica moje mame) je delitev premoženja sporazumno. Na pol se deli le, če se obe strani strinjata. KAj komu pripada pa se lahko dokazuje s plačilnimi nalogi in podobnim. Če si recimo ti sezidal celo hišo na svoje stroške in imaš za to tudi dokazila, lahko zahtevaš to hišo samo ti in je velika verjetnost, da jo dobiš. Še vedno pa gre za sporazume, vendar kakšno dokazilo več včasih pomaga.

Glede dedovanja pa ne vem kako je. Poznam zgodbo, ko je žena odnesla možu hišo, ki jo je dedoval po mami, tako da...

Sicer pa je res edina referenca ločitveni odvetnik, oziroma nekdo ki je že imel opravka s tem.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

perci ::

Lej, phenix, tut skupno premozenje se ne deli na pol. Če je nekdo več prispeval v skupno premozenje, je jasno, da bo tut vn vec dubu. Skupna lastnina ni isto kot solastnina. Sam tok, da ne bo nekih pomot.

poweroff ::

v bistvu nisem niti oženjen, niti nimam lastnine :D me pa firbec matra, ker se ločuje znanec in ma pogoltno ženo
...ki se bo poročila s tabo? :D >:D
sudo poweroff

BluPhenix ::

>:D v tem primeru je treba da žena iztrži čim več >:D

perci: ok, super da nekdo ki se bolj razume nekaj pove. Jaz sem samo govoril kaj sem jaz slišal (mogoče nisem dovolj jasno to opredelil)
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

krho ::

Ok. Takole bom reku.
Predpostavimo naslednje:
Jaz zrihtam celotno stanovanje skupaj s opremo, še preden se oženim.
Nato pa se oženim.

Čez 2 leti se ločim vse, kar prde v zakonu je recimo
zamenjava pomivalniega, tre pralnega stroja mogoče še hladilnika.

Ej. Nima pogojev, da žena dobi 50%. Dam ji tistih 400kSIT za skupno opremo, potem pa nej poka.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

nokia6310 ::

perci:
kakšna je razlika med solastnino in skupno lastnino?
Vglavnem zanima me samo definicija da vidim če si prav predstavljam. Nihče še ni govoril o predporočnih pogodbah mogoče nebi bla slaba kaka na to temo?
Čeprav se meni osebno zdijo brezvezne.

perci ::

Ja basically je razlika v tem, da so pri solastnini določeni deleži posameznih solastnikov, pri skupni lastnini pa se morajo šele določiti.

MadMicka ::

Predporočne pogodbe v smislu, da se že vnaprej določi kakšen procent premoženja oz. koliko denarja bo eden izmed zakoncev v primeru ločitve dobil, pri nas niso možne. Je pa pametno, če maš veliko premoženja, da se le to popiše, preden se poročiš. Vsaj veš čez leta, kaj se ne deli :).

V bistvu kakih posebnih razlik med skupno lastnino in solastnino ni, razen te, da solastnik lahko svoj delež proda, skupni lastnik pa svojega deleža, ker še ni določen, ne more sam prodati.. O skupni lastnini je govora pri dedičih, dokler se zapuščina ne razdeli, pa pri zakoncih, pa še nekaj izjem je mislim, tako po spominu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

krho ::

Na mojo predpostavko ni še nihče odgovoril:\
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

MadMicka ::

krhko, če si kupil stanovanje in opremo preden si se poročil, je to tvoje premoženje in se ne deli. Tista oprema oz. stroji, ki bi jih kupila tekom zakonske (ali zunajzakonske) skupnosti, bi se pa delili. Sej to smo povedal.

Gavran ::

@krho: v principu imaš prav - kar si imel pred zakonom, je tvoje. Izjema je, če (recimo zaradi pridobivanja kakšnih kreditov) prepišeš polovico na ženo. Ali pa če žena (in otroci, ki skoraj po pravilu pripadejo ženi) nimajo kam - to pa je stvar odvetnikov.

Mercier ::

BTW, koliko bi stalo, če bi takšno vprašanje postavil odvetniku? Recimo, da poklepetata urico?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Delitev premoženja v vezi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15019787 (13780) AndrejO
»

Lahko oče prepiše hišo na sina (in ženo "pusti na cesti")?

Oddelek: Loža
359289 (7264) Cveto
»

Kaj (bo)ste dali v predporočno pogodbo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1278833 (7014) MadMicka
»

Dediči

Oddelek: Loža
131849 (1578) perci

Več podobnih tem