» »

Bo Vista zamujala v EU?

1
2
»

Roadkill ::

Lepo bi bilo, če bi windowsi imeli kako lite verzijo... nekaksen xcfe windows, ali morda DSW (Damn small windows) ;)
Ü

Izi ::

Virtual memory tukaj ni vstet.

Jaz mislim, da je. Ker je dejansko nujen za delovanje Windows tudi če imaš ti veliko RAMa. Tako je neločljivi del Windows.
Samo kako velikega so upoštevali je je pa sedaj vprašanje.
Pri XP-jih je odvisem od velokosti RAMa. Kako pa je pri Visti pa nimam pojma :8)

Tudi "Restore point" se naredi brez tvoje vednosti in pri Visti ta verjetno ni prav majhen.
In tudi on mora biti vštet v teh 5,8 GB

Gavran ::

1. Prosim za en RESEN razlog zakaj sploh migrirati na Visto. Aero in grafika namizja ne štejeta, ker večino časa gledamo okna programa s katerim delamo (firefox, Openoffice, ...)

2. ČE bi se pojavil EUOS, se bi hitro pojavile zanj tudi igre - firmam ki producirajo igre je še kako v interesu prodaja na evropski trg. Isto velja za produkcijo vsega ostalega programja.Če se M$-u j.ebe za to tržišče, je to njihov problem.

3. Zagovorniki "close-source" programja: takole lepo lahko M$ zaj.be uporabnike svojih izdelkov in reče "v EU se ne grem več". Kaj bo pa potem s PLAČANO podporo???

4. Upam da se Vista ne bo prodajala v EU vsaj pol leta. V tem času bodo zakrpali nekaj kritičnih bugov, uporabniki pa bodo ugotovili da sploh ne rabijo novega OS ali pa bodo uporabili nekaj na osnovi odprte kode. M$ torej sebi mastno pljuva v skledo.

Tr0n ::

#1 - DX10, Live Anywhere.

Kaj drugega mene osebno ne zanima na Visti. :)

Roadkill ::

Gavran: Upgrade na Visto je "nujen" tako kot nakup novega avtomobila po 3h letih.
Po treh letih te avto se vedno pripelje iz tocke A v tocko B. Ampak ni vec nov, scasoma postane vzdrzevanje drazje in je tezko dobiti rezervne dele ali pa celo zacne slabse delovati (piti vec olja in crkavat).

Ce nimas denarja za novega pac potrpis in se sprijaznis, da bos ta avto fural 10let oziroma dokler ne bo res nujno zamenjat. Ce pa imas dovolj denarja, pa nabavis novega... ze samo zato, da imas novega.

Podobno je pri winsih, s to malo razliko, da jih je precej bolj enostavno "dobit zastonj", kar pomeni, da prakticno ni razloga, da ne bi sel na boljse.

Vista bo BOLJSA od XP. Drugace je ne bi izdali.
Ü

MrStein ::

Scorpia:
Zakaj misliš da toliko zaslužijo pa da tolk folka uporablja?

Zaradi lockin-a in horde marketingarjev in odvetnikov, ki delajo 24 ur na dan / 7 dni v tednu.
Pa še para! ti je pozneje odgovoril :
... dokler je večina softwarea pisanega izključno za Windows.



Loooooooka :
ce bo prsla kksna posebna verzija za evropo bom jst lepo iz amerike narocil.

Je že v tej (ali prejšnji) novici pisalo, da sta dve "N" verziji za Evropo.

Humor:
kam se mudi vista pomojem se ni bug free...

Kam se mudi sonce po mojem se ni kockasto...


para!:
glej ga zlomka, ker živim v EU, ga ne morem kupiti

To bi potem kršilo kar velik kup mednarodnih zakonov. Čeprav se to tudi dogaja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Vista bo BOLJSA od XP. Drugace je ne bi izdali.

Ja, tudi ME je bil boljši od 98 :D
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gavran ::

@ Roadkill: kakšna je že cena vzdrževanja enega ali drugega OS? Bodo XP žrli več štroma? SW se ne izrabi kot avto - v smeti gre točno takšen kot si ga kupil.
Razlog zakaj NE menjavi - vsi dosedanji winsi so postali uporabni po drugi verziji - WIN98SE, XP po izdaji service packov,... ne vidim razloga da bi bila Vista dobra kar takoj. Po moje bo za resno rabo potrebno počakati kakšni dve leti - razen če hočeš imeti "daljšega" ali pa NUJNO potrebuješ kakšno lastnost brez katere ne moreš živeti.
Razlog izdaje nove verzije ni v tem "da je boljša" ampak da M$ potegne nekaj denarja iz naših žepov. Če pa to hoče storiri mora ponuditi nekaj novega. Jaz v specifikacijah za svoje potrebe še nisem našel nečesa, česar mi ne bi omogočali celo WIN98SE (pa čeprav uporabljam licenčne XP)

kopernik ::

Bo Vista zamujala v EU?


Naj zamuja, meni se nikamor ne mudi. Ves čas delam tudi na deset let starih OS-ih, pa jim prav nič ne manjka (na področjih, kjer jih potrebujem). Pač, potrebno je vedeti, zakaj nekaj rabiš in česa ne moreš storiti sedaj, kar bi z novo verzijo lahko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

Keyser Soze ::

Roadkill, sam to je pa res malo bedna primerjava.:\

Boš menjal "staro za novo"?:D

Za XPje bo še kar nekaj časa 100% podpora s strani MSja. Pri avtu se lahko po enem letu oz. po pretekku garancije obrišeš pod nosom, če ne dela več. Poleg tega Vista sploh ne ponuja nekih tako revolucionarnih novosti, da bi bila zanimiva za poslovneže.

ank ::

Nekateri še zdaj ne razumejo, da OS in avto ni enako.

Daedalus ::

Vsekakor zanimivo dejstvo, da se podjetje pač skrega z neko oblastjo in potem uporabniki zaprtokodnih rešitev ostanejo brez podpore oz. razvoja.

Tole je precej bolj resno. Glede na tržni delež MS-ja, so tele grožnje (v primeru uresničitve) praktično ekvivalent gospodarskim sankcijam nekega podjetja proti zvezi držav. Jaz bi na mestu Evropske komisije zagrozil MS-ju, da naj rajši drži gobec in se ne spušča v boj z nekom, ki drži v rokah takorekoč izvršilno oblast na nekem področju.

Kam smo pa prišli, da podjetja izsiljujejo suverne države, oziroma kr cele skupnosti le teh?:\ Pravila na trgu so enaka za vse. Pravnomočne ugotovitve sodišč se pa spoštuje, ne pa da se poskuša z grožnjami uveljavlat svoj "prav" in izsiljevat morebitne drugačne odločitve v prihodnosti. Če jim kaj ni všeč - majo na voljo postopke v obliki pritožb. Če te ne uspejo, očitno nimajo prav. Pričakujem od EU, da me bo zaščitila pred takimi akrobacijami in prisilila MS in podobna podjetja, da spoštujejo pravila igre. Al pa plačajo za svojo nespoštovanje.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Tilen ::


A Windows Vista Premium Ready PC includes at least:

* 1 GHz 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor1.
* 1 GB of system memory.
* Support for DirectX 9 graphics with a WDDM driver, 128 MB of graphics memory (minimum)2, Pixel Shader 2.0 and 32 bits per pixel.
* 40 GB of hard drive capacity with 15 GB free space.
* DVD-ROM Drive3.
* Audio output capability.
* Internet access capability.



Da osvezim spomin.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Roadkill ::

Heh, jaz nikjer nisem napisal, da sta si avto in OS enaka ali pa tako zelo podobna.
Hotel sem dat sam primer, da tisti, ki menjajo avto na dve leti, delajo to zato, ker imajo radi nov avto in imajo dovolj denarja. Tako bodo tudi nov OS namestili, brez da bi jih kdo silil k nadgradnji.
Ü

borchi ::

sicer pa je MS podobno izsiljeval že prej v ameriki (da ne bo zgledalo kot da malegamehkega moti samo protimonopolno nastrojena EU). drgače pa itak gre bolj verjetno samo za tipanje terena (če se je EU kaj omehčala glede mehkega) in so to ven spravli tisti 4 podmazani angleži. patetično...
l'jga

Ch4N93 ::

Spc:
V Driver.cab pa so noter vsi gonilniki kaj jih potrebuješ tako, da ne vidim razloga zakaj bi vista uporabljala 7GB placa.

pol pa vidiš poste na forumu v stilu "zazna mi samo 128 GB pri 200 GB disku" ter "počasnost delovanja USB 2.0", ki v resnici dela po standardu 1.1.
Rešitev teh problemov je seveda SP1.

* Internet access capability.

ja, za vse kritične popravke :D

Resno, Microsoft bi lahko zraven Windowsov vsakemu priskrbel širokopasovni internet, za vse bodoče popravke.
Ni nam lahko...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft pričel spoštovati protimonopolne zahteve EU?

Oddelek: Novice / Brskalniki
92603 (2603) poweroff
»

Microsoft ujel rok EU

Oddelek: Novice / Tožbe
294042 (3021) Poldi112
»

Bo Microsoft ponovno kaznovan zaradi kršitve monopolnih prepovedi? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Tožbe
12014376 (10908) krho
»

Spor o Windows Media Playerju

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
302922 (2855) Pithlit
»

Kdaj se nam obeta e-Evropa?

Oddelek: Novice / Zasebnost
52349 (2349) Thomas

Več podobnih tem