» »

Kakšen Gaming Pc do 300.000

Kakšen Gaming Pc do 300.000

1
2
3

cole-22 ::

Lej ubistvu se mi ne da več stabo jt neki k pojma nimaš!!! Zakaj bi kupu v Funtechu za 100k, če lahko drugje za cenej in isto firmo (ker je teb toliko pomembno) Mlacom ima za cca 85k+ in elektronika.si za 85k (in ja sapphire je)! In XTX se ne razlikuje samo po frekvencah ampak tudi po ramih! Če kupiš XTja in ima 1.4 ns rame ga ne moreš naviti na XTXa (če imaš srečo da ima 1.2 ns lahko naviješ na XTX)!

Volta ::

Mislim da ti nimaš tukaj pojma >:D Ne mal se hecam. Sem ravno pogledal pri Mlacomu in poglej tole. Wooow
Sapphire X1900XT za Klikni tukaj če te firbec matra Tud 1900XTX je že 98k. Fajn da gredo cene dol.

Volta ::

Pa ni bil včasih Funtech poceni. Ne zastopim zakaj take razlike v ceni... Morda majo eni retail pakirano, drugi pač samo škatlo + driverje. Sem že tud to videl.

LP

Volta ::

Ajd cole mi pa zdaj nekaj povej, ko ti znanje kr tolče ven iz tebe. Primerjaj mi tile 2 karti, pa mi povej zakaj naj bi bla X1900GT tolko boljša kot X1600XT. Slednja ima isto cevovodov, dosti hitrejše rame, mislim da celo jedro hitrejše, le vertex enot ima 5, x1900gt pa 8. Pa mislim, da ma ram boljši 1900 ( večjo prepustnost ), samo vseeno je tolko v prid frekvencam x1600xt. :D

Tukaj 1600XT

Tukaj x1900gt

cole-22 ::

Tista je 256mb rama! In ja pojma nimaš, če ti v vsak postu napišem kako pa kaj pa kr neki nabijaš :\

Volta ::

Hm, se opravičujem za to, res nisem rama gledal. Je pa z 256 dosti cenejša, upam da se bo tud ona s 512 pocenla, da lahko, ko bo gnar, crossfire ruknemo >:D

chucki ::

Ne kupuj tako mocne grafe ker bo kmalu direct x 10 pa jo tedi vzam :D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Volta ::

Hm...Sej do te bom ravno gnar našparal ( vsaj upam ), da bom DX10 karto kupo :D Samo kaj ko bomo mogli na Windows visto prešaltat. 1. Je počasna. 2. Žere vsega, da se kr kadi. 3. Je precej nepraktična, čeprav grafično kr porihtana. 4. Bomo skoraj ziher mogli orginalke met - al pa kopije orginalk >:D Pa še wirelessa mojga ne morm naštimat, ker drugače sem brez neta.

LP

cole-22 ::

Ajd cole mi pa zdaj nekaj povej, ko ti znanje kr tolče ven iz tebe. Primerjaj mi tile 2 karti, pa mi povej zakaj naj bi bla X1900GT tolko boljša kot X1600XT. Slednja ima isto cevovodov, dosti hitrejše rame, mislim da celo jedro hitrejše, le vertex enot ima 5, x1900gt pa 8. Pa mislim, da ma ram boljši 1900 ( večjo prepustnost ), samo vseeno je tolko v prid frekvencam x1600xt.

Tukaj 1600XT

Tukaj x1900gt




Recimo zaradi tega... MHzji niso tako važni kot tole...



Pa ne pametovat, če nimaš pojma. Že tvoje pisanje o Visti veliko pove :\

cole-22 ::

Mal sem zajeb*l glede ramov na XTXu in XTju...
XTX ima 1.1NS rame, XT pa 1.2NS (nekateri XTji imajo 1.1ns)
1.1ns gre do 1800MHz
1.2ns gre pa do 1600MHz

In če kupiš XTja in ima 1.2NS ne moreš priti na frekvence XTXa (oz. ZELO težko)!

Za tiste, ki imate XTja in bi radi zvedeli katere rame imate je potrebno odstraniti hladilnik in na ramih mora pisati BJ11 (to so 1.1ns)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cole-22 ()

Volta ::

Kaj vam, oz. tebi moje pisanje o visti pove. Samo to, da je ultra požrešna glede na xp-je ( mi pijejo cca 160 rama od 2GB ), da je počasna - sem sprobal beta verzijo, grafično kr porihtana - mi je bla všeč itd. Kak boš pa ti sodo visto, če še je verjetno sploh nisi v živo videl, pa si se preveč "najedo" kakšne teme, v kateri so bla podana subjektivna mnenja uporabnikov. Poglej in se prepričaj sam, potem pa sodi ljudi okol. Vidiš že pri ramih na XT-ju si mimo pihno, to pomeni da si po vsej verjetnosti tudi kje drugje. >:D

Muks ::

Fantje glejte brez DDV-ja me comp z grafično xt1950xtx pride 273.924 SIT pa poglejte to ceno xt1950xtx hmm ja kr pocen glede na ostale prodajalce agt ma res kul ponudbo :) aja pa ne vem ker ram nej uzamem Corsair1 al Corsair 2 razlika je kar velika v frekvenci kaj pa v praksi, mislim pa čez kakšen mesec al pa 2 dokupt še en ram

Pa kaj ma DX10 v zvezi z grafo, zgleda da sm noob pa neki ne vem sam men se zdi da čisto nič :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Muks ()

tiborrr ::

P.S.: Nikakor ne morem razumeti, da si vsi govorite o ramu kot firmah. Kaj ti pomaga firma OCZ, ce so na njej drekiš Elixir čipi? Kaj ti pomaga GoodRAM, če na njej ni Hynix D9 cipov in brainpower PCBja? Naucite se govoriti raje o čipih, ki povejo veliko več o sami kvaliteti in navijalskem potencialu.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

AndrewSmith ::

Ksim

Tu mas zverino zate>:D
klik
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Volta ::

AGT ma res super ceno ja. Upajmo da bodo zdaj še druge grafe spustli :D

Muks ::

Tiborrr no pol nam pa povej kateri Ram ma dobre čipe in se jih splača kupiti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Muks ()

cole-22 ::

Tiborrr no pol nam pa povej kateri Ram ma dobre čipe in se jih splača kupiti?

Ja pa sej ti je vse odgovoru :\
Nima veze katere firme! Vazno je, da so gor Hynix D9 čipi! Se pravi pred nakupom se je treba prepričat da imajo rami D9 čipe, če hočeš dobre rame.


@Voltaspeeder17
Vidim da si vseznalec tako da se ne bom več ubadal s tabo!

chucki ::

Pa kaj ma DX10 v zvezi z grafo, zgleda da sm noob pa neki ne vem sam men se zdi da čisto nič :)

S tvojo grafo nima cisto nic,ker jo ne podpira :)....nove igre ki bodo prihajale drugo leto bodo podprle directx 10. Se pravi hitrejse graficne z vecjo podporo efektov, grafike.....
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Volta ::

@Cole-22 - najbolj pametno ja. Ki si že videl, da bi se 2, ki trdita čist nasprotno, pa je vsak včasih preveč pametn ( jaz vsaj priznam ) zmenla.

Muks ::

Kaj pol se splača kupt eno bolj bedno grafo pa počakat da pride ena vn k bo podpirala DX10 ker če bo do izida le tega softwera približno eno leto se splača eno uzet za tm 50 kosov pol se jo pa magar proda pa novo kupi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Muks ()

RC14 ::

Ma kako čakanje, kr neki.
Če imate zdej recimo solidno kartico (GTO2, 7600GT in podobno zmogljive) in z njo lahko poganjate večina iger, se res mogoče splača počakat na novo generacijo.
Če pa mate slabe kartice in ne morete nič več igrat in bi radi na veliko igrali sedanje igre, pa brezveze čakat na DX10 kartice, bedarija. Kupiš zdej eno kartico,pa jo potem prodaš ko se bo malo nabralo iger ki bodo izkoriščale vse dobrote ki jih bodo prinesle DX10 grafe.
Meni se zdi nesmiselno , da zdej nekdo životari na eni bedni kartici še najmanj pol leta in nič ne more igrat, potem pa kupi takoj DX10 grafo ko pride ven (itak bodo prvi primerki samo top grafe, cena bo v višavah), iger pa ne bo od nikjer, oz mogoče ena, pa še tisto obrneš v recimo 3 dneh.

Najprej mora priti vista ven (vprašanje, kolikokrat bo še prestavljena) , potem morate vi kupiti visto, nato pa morajo začeti kapljati tudi prve DX10 igre. Da pa bodo množično prihajale ven DX10 igre, pa bo še kar nekaj časa preteklo. Razen če hočete met tako kartico samo zato, da se boste bahali pred kolegi in po forumu, pol pa je res nujno kupiti prve primerke teh novih kartic.

Zdej lahko mirne volje kupiš eno solidno kartico, tudi takšno v rangu 7900GT, X1900XT če jo kje dobiš za pametno ceno ... ker bo še kar lep čas lepo služila.
Res pa je, da sedaj kupit eno top kartico za recimo 150k je pa res za moje pojme bedarija.

Toliko z moje strani


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Muks ::

RC14 nekak jah se strinjam s tabo :) Sem naroču sapphire x1900xt pr mlacomu samo je 8 dni rok dobave ampak jebi ga, majo še najbolj pocen samo ne štekam zakaj večina drugih trgovin nima te kartice sploh na ceniku če naj bi bila tako dobra oz . najboljša pri proizvodnji radeonk? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Muks ()

Volta ::

Ker al niso njihov uradni prodajalec in uvoznik, al so pa predrage. Gre eno z drugim.

cole-22 ::

Evo trenutni bestbuy... X1900XT <b>512 za 69k</b>

Volta ::

Cole 22 - to je 256MB verzija, ne 512. Je pa dobra cena, pa če vzameš 2 taki in daš v crossfire >:D

cole-22 ::

Hehe očitno so popravili ker prej je bila še 512mb verzija.
Drugače pa ne moreš imeti dve take za CF! Rabiš Master kartico.

Volta ::

Zakaj? Če pa piše, da je crossfire ready ? :D Tam desno spodaj.

LP

cole-22 ::

A se bova spet šla kdo ma prav al kaj? Za CF rabiš navadno in MASTER kartico! Drugače pa strica GOOGLa praši.

Volta ::

Ne.ne tokrat ne, ker maš ti najverjetneje prav. No torej keri 2 grafiki iz tega razreda bi pa dal not, da bi CF delal ?:D

cole-22 ::

Vidim da ti ni jasno :\
Za CF rabiš NPR. X1900XT CF ready in pa X1900XT master card!

Volta ::

Ja razumem da rabiš 2 karti. Od kot pa veš katera je katera - ali to storiš s to Master karto ? V bistvu določiš kera je kera.

LP:D

Volta ::

Aja hallo. Zdaj sem komaj videl. Ta kero sem gledal je Crossfire ready, rabiš pa še eno ki je Master karta. Jo majo morda kje v Mlacomu, ali pa po slovenskih trgovinah ?

LP

kuglvinkl ::

Tolk o kredibilnosti uporabnika Voltaspeeder17. Dej preberi si malo al pa poslušaj npr. coleta.

Type-R ::

mas posebej crosfire ready karte.

cole-22 ::

Sprašuješ neumnosti namesto, da bi pogledal na google :\

Obstaja navadna X1900XT, ki ima oznako CF ready in obstaja X1900XT, ki ima oznako MASTER! In če hočeš imeti v sovjem sistemu CF moraš kupiti obe verzije kartic!

Volta ::

In kje za vraga, naj v sloveniji kupim Master karto ? Pregledal sem že enih 5 trgovin, pa sem našel samo Crossfire verzijo. Ja priznam, na Sli ter na Crossfire se ne spoznam kaj več kot to, da so to ultra močne zadeve in da rabiš 2 karti. Nekaj časa nisem sledil razvoju, zato sem ostal tam nekje pri seriji X850XT in 6800Ultra. No zato pa ste vi tukaj, da mi pojasnite te zadeve.

LP

Muks ::

Mi lahko poveste samo še če je ta Ram kompatibilen s to matično ploščo ali moram vzet ta Ram ker pri matični plošči če scrolate dol piše dvo-kanalna pomnilniška arhitekturamemory architecture Hvala!!!

jest10 ::

Tudi prvi ram je dober. Samo je bolje če imaš 2 rama

Muks ::

Zakaj je pa bolje če maš 2?

asus ::

zato k boš mel pol lahk dual channel

Muks ::

Kaj mi pa bo duel channel? Drgač pa nameravam kupt še 1 GB rama čez kšn mesec

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Muks ()

Volta ::

Dual channel ti bo precej zboljšal hitrost sistema. Boš mel 2 - kanalno delovanje pomnilnika ( rama ) in razlike napram enokanalnemu so velike!

LP :D Splača se ti vzet 2x512MB, če boš pa še enega kmalu kupil, pa zdaj 1GB in še kasneje enega takega.

XS!D3 ::

Oprostite za malo OFF-TOPIC ampak...: A obstaja kšn program v katerem bi lahko videl katere rame me moj Radeon X1900 XT (Club 3D 512MB), ker nebi glih hladilnika dol jemou?

Volta ::

Najbrž 1.2 NS rame. Za frekvence verjetno veš. firme ramov pa jaz nebi ravno vedel. Jaz mam samsunguve na moji grafikulji :D

LP

cole-22 ::

Sem ti že povedal po MSNju, da drugače kot da daš dol hladilnik ne moreš pogledat...
90% imaš 1.2ns! In če se ti slabo navija ti že to pove da so 1.2ns.

Muks ::

Hej jah zdej sm kupu 2* 512....samo hmmmm. kaj nej pol kupem 1 GB kot celoto al še enkrat 2*512, ram je pa tale k sm ga kupu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Muks ()

Muks ::

Hm en tip mi je zdej reku da igrce sploh ne rabjo več kot 1 GB rama a to drži? Pol je skor isto če mam 1GB ali pa 2 GB na igro bo isto delovala oz bodo razlike minimalne če bodo?

EvilDare ::

Potem pa ta tip ne pozna strategij in MP iger kot Battlefield 2 itn. Takole je. Minimalno 1gb če je gaming pc, 2gb bo pa brez problema vse delalo brez zatikanj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilDare ()

Muks ::

EvilDare sam to še zmer ni odgovor povej mi razliko med 4*512MB al pa 2*1gb v ramu v PRAKSI, al pa kdo drug če zna? že da bom zafilal vse 4 slote namest 2 ampak ussen kakšna bo razlika recimo primer v igrah a bo razlika!Al bo minimalna 1-2 FPS, al bo več al je sploh ne bo? Pa jz ne bom navijal compa ne vem nikol nism in se tut nebi spušču v te zadeve!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Muks ()

EvilDare ::

V praksi. Zaj lahko ti povem za igre ker s kakšnimi modelarskimi in drugimi programi za obdelavo audio, video materiala nimam izkušenj. Za igre je pa tako: Igraj Battlefield na high z 1gb rama potem pa daj še 1gb noter. Ne gre se za to da bo hitreje delalo ampak da bo slika gladko potekala brez zatikanj. Pri strategijah je podobna stvar zaradi velikega števila enot. Kakšni windowsi xp kot recimo moji so samo idle porabljali 400 mb rama. Nova strategija Company of heroes recimo recomended zahteva vsaj 1gb rama. To pomeni da bi moral imeti 1gb rama na voljo, ne pa vsega skupaj. ČE ti dela ovira denar raje kupi sedaj eno palčko 1gb rama, ko pa nabereš denarja še za drugo pa še 1gb. Še enkrat razlike v fps ne bo razlika je v tem da igra potega gladko brez zatikanj. Še en članek na toms hardware o razliki količine rama: Klik

Pa raje kupi 2x1gb edino če že imaš 2x512 je pa tudi v redu. Samo zaradi navijanja je baje problem lavfati 4 palčke.

P.S. zgleda da sem prehitro napisal. Ja no saj je vseeon, razlike med 4x512 in 2x1 ni. Tist dual chanel je verjeno bolj nateg kot kaj drugega. Jaz sem čej iz 2x512 na 2x1gb ker so vsi govorili dual chanel in podobno in ker sem imel dovol denarja sem zamnejal ram. Igra se brez zatikanja, hitrejši loadi iger itn. Tako da mislim da 2gb počasi bo moral postati standard če igraš nove igre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilDare ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sapphire Radeon X1900XT 256MB na testu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19710764 (6787) tiborrr
»

PC za 470 k (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
936482 (4619) Hux
»

x1900gt ali 7600gt

Oddelek: Kaj kupiti
241427 (995) Mr.B
»

ATI predstavil Radeon X1950 XTX (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
688607 (7013) m0LN4r
»

Nakup računalnika do 300k

Oddelek: Kaj kupiti
172696 (2458) elasto_mania

Več podobnih tem