» »

PC za 470 k

PC za 470 k

1
2
»

Kato ::

Gutjerez ::

Torej kolkosem vido je sedaj boljši nakup 6400 kot pa 6600 ?
v ceni okrog 25 k ceneje. v testih tudi ni 6600 nevem kak dosti bolši. .
Vaše mnenje?
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gutjerez ()

zbogi ::

ah dej no dej, raj teh 24ksit kup cenejšo plato, recimo P5B navadno ali P5B-E.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

BoLhCa ::

Kr vzami E6600, to je to:D

RC14 ::

Povejte zakaj naj raje vzame 6600 proc?

Že res da je hitrejši, ampak malo poglejte teste, razlika je minimalna.
In predvidevam , da bo on igral igre, torej na 19" bo uporabljal 1280x1024 resolucijo in na takšni grafi tudi verjetno 4xAA in 8AF, tukaj je razlika med 6400 in 6600 max 10% , že to sem veliko napisal. Razlika mogoče 2-3 slikice. Če se komu splača, pa vsak sam ve ane?

Razlika v denarju pa je ~25k. Meni se zdi, da se ne splača. On se verjetno ne bo poganjal za rekordi v superPi-u , kjer je vsak Mhz pomemben. Je tudi povdaril, da bo računalnik predvsem za igre, potem vse ostalo. Slabo berete res.

witboy007

Raje vloži potem tisto razliko , torej 25k v še zmogljivejšo grafo, boš imel veliko več užitka v igrah, kot pa da kupiš 6600 proc. Oz raje tistih 25k zapraviš za kaj drugega. Je pa res, sedaj tik pred prihodom G80 mal nesmiselno nabavit grafo za 80+. to je zdej tk tk. jaz bi nabavu 6400 pa X1900XT oz 7900GTO ki bo verjetno kmalu pri nas. In boš mel kar nekaj časa mir. Tistih 25k pa daš v prašička, pa šparaš za G80.:D

Če pa misliš navijat ekstremno (v kar dvomim iz tvojih postov), pol pač nabavi E6600 al pa kr najbolje 6800.:D
Sicer pa ima vsak svoje mnenje, jaz sem pač utemeljil, zakaj jaz ne bi dajal 25k več za proc, ki ne bo videl razlike niti v programih niti v igrah. Razliko bi videl šele v sintetičnih programih, pa še tam so razlike majhne med tema dvema procoma.


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

AndrewSmith ::

Se podpisem pod ta post.

Jst bi vzel....
Asus P5B Delux
7950GT 512MB
2x1GB DDR2 800mhz
320GB disk
Enermax 500W
Ohisje Thermaltake Matrix Vx
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

KandazaR ::

Tud jaz bi raje vzel 6400. Tistih 25k pa bi lahko vložil v zvočno kartico ali pa v še boljši lcd,... Grafa pa je itaq x1900xt čisto zadosti.

papameneger ::

Glej pejt v lj na loterijo pa ne pozabi vzet pistole
pa vljudno prosi 5 milijonov pol pa pejt v funtech pa mimovrste pa naroci 2 EX6800 pa 2 7950 gx2 pa 8 gb rama in je to to



lp

frudi ::

kozlarija zdaj vsak odvečen tolar tlačit v procesor in/ali grafično.
E6400 ali E6600 za tista 2 FPS, X1900GT ali 7950GT spet za par FPS... nekje prišparaj tistih 25k sitnih in nabavi X-Fi Extreme Music, pa še nekje stakni 20-30k za ene boljše slušalke. TO ti bo za igre prineslo bistveno več užitka kot tistih 5 fps več.
E6400 + X1900GT/XT + malo cenejša plata, pa takoj prišparaš kolikor rabiš za X-Fi in slušalke/zvočnike.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Gutjerez ::

tako je. malo sem spremeno. samo 1x disk. in 6600.

Matična plošča Asus P5W DH Deluxe, 775
Asus EN7950GT 512MB
CPU Intel Core 2 Duo E6400 2.4GHz 2MB, 775
teamgroup ali goodram DDR2 LONG DIMM 2x1GB 800 MHz
Monitor LCD 19" Samsung SyncMaster 940BF Silver 2 ms
Trdi disk WD 320 GB SATA II 7200rpm 16MB
LC 550W LC6550GP, 140mm, Fan, črn Ver 2.0 24pin
Ohišje LC PRO 906S

Da bi vzeu bolši monitor? ta ima 2 ms. mislim da bo dober za igre al?
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

KandazaR ::

Vidim da se tebe ne da prepričati da bi kupil boljši napajalnik.

Jan987 ::

Monitor je kar v redu. Sicer se ne more primerjati z tistimi za 120+k sit vendar je za to ceno slika odlična in težko dobiš boljšo. Govorim iz lastnih izkušenj!

Kato ::

Ok zdej pa še moje mnenje, fell free to ignore me:

GigaByte 965P-DS4 44 k
CORE 2 DUO E6400 57 k
Rami 2x1Gb 65 k
1900xt 256 68 k (lahko pa počakaš na 7900 GTO)
X-Fi Xtreme Music 28 k
250GB HITACHI 20 k
DVD-RW 9 k
LG L1900R-BF 95 k
GMC H60 9 k
TAGAN TG-530 26 k
Logitech Z-4 ali Sennheiser HD 555 20 k ali 28 k
Miška Razer Copperhead 2000dpi 15 k
Saitek Eclipse Keyboard 10 k
--------------------------------------------------------------------------------
Skupaj 466 k

frudi ::

poslušaj Kata - absolutno najboljša konfiguracija od do sedaj naštetih.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

RC14 ::

Napajalnik bi raje vzel enermaxa liberty 500W
Disk bi raje vzel 320GB.

Vsaj jaz bi raje vzel malenkost večji disk, placa ni nikol preveč.


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Gutjerez ::

Tako. še zadnjič pred nakupom.

GigaByte 965P-DS4
Asus GeForce 7950GT 512MB DDR 256bit, PCI Xpress 16X, 2x DVI, TV-OUTm
CPU Intel Core 2 Duo E6400 2.4GHz 2MB, 775
teamgroup ali goodram DDR2 LONG DIMM 2x1GB 800 MHz
Monitor LCD 19" Samsung SyncMaster 940BF Silver 2 ms
Miška Logitech G3 Laser Mouse
Trdi disk WD 320 GB SATA II 7200rpm 16MB
Tipkovnica Logitech Internet 350 OEM, črna
ali Napajalnik Tagan TG530-U15
ali enermaxa liberty 500W
DVD zapisovalnik NEC ND-4571 črn
Ohišje GMC H60

Mam dvanapajalnika. razlika je velikamed njima?
Drgač pa to bi zdja naj biu ta pc katerega kupim.

Lp in hvala vsem ki ste mi svetovali
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

igor0203 ::

Itak da Enermaxa. Drgač pa, plato bi lahko tud Asus P5B Deluxe vzel. Drgač je pa tud ta komp zelo dober, samo DS4 so pri nas zelo težko dobavljive.

frudi ::

bom poskusil še enkrat...
kupi ločeno zvočno kartico! integrirane so vse po vrsti drek, ki ne sodi v računalnik takega kalibra.

enostavno ne razumem ljudi, ki so pripravljeni dat toliko denarja za nov računalnik, pa investirat točno 0 v zvok in 150k sit v sliko (monitor in grafična).

p.s. sam sem dobil 2 defektna 500W enermaxa (liberty serija). in nisem edini, ki so mu crkovali...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

strumf666 ::

Z napajalnikom boš tudi s kakšnim cenejšim zadovoljen (LC-ji so zelo dobri za svojo ceno, pa prenesejo tudi zelo navit sistem), če pa hočeš boljše ni pa nič narobe. Če imaš kakšne boljše zvočnike in/ali slušalke potem je smiselno razmislit o zvočni kratici. Za grafično se mi zdi, da si napisal, da želiš Nvidio, če pa si slučajno premisliš, je pa x1900xt 256 (pa še navijajo se zelo dobro, je pa res da so precej tople in glasne) zelo dobra kartica za svojo ceno. LP, Peter
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

BoLhCa ::

Witboy2 vzemi vsaj Audigy2.

KandazaR ::

Pa glej da dobiš wd 320 YD. Ker pri wd-jih so križi s temi serijami.

Gutjerez ::

Da sem se pozanimo in ta plata DS4 ni takoj dobavljiva. :/ torej naj bo vseen Asus P5W DH Deluxe.

Zvočna.. Audigy2 npr. zdaj mi naj nekdo pove to glede napajalnika.
strumf666 npr reko si da bi biu tudi LC prav.
Jaz sem vedno mislo da z tem napajalnikom nebi mogo laufat dobro tega sistema?
npr LC 550W LC6550GP, 140mm, Fan, črn Ver 2.0 24pin

Če bi bli problemi pol itak vzemem unega enermaxa.

Aja ne mislit da imam res 500 k v gotovini da plačam to dol. Ko sem vido da ste pisali da je tolko keša pa potem npr za zvočno ne odštejem.

V gotovini imam 300 k. ostalo pa na obroke. torej želim čim ceneje priti skoz pa dobro varianto.

Vem da kupim ta pc. da za nekaj časa bo mir. zato ne želim npr grafične 6600 GT kupit pa P4 3.0 procesor. malo bolje nekaj a ne pa spet pretiravanje.
Kar se tiče ramov. 2x1G 800 mhz to je pomembno v pcji. Kaj se pa tiče zvočne. nwm ker je nebi izkoristo. uno npr za 40k al kolko že. Zato mi zvočna ni nwm kak pomembna.

Pač pc bo predvsem za filme, musko, in predvsem za igre. Tako da nebo ta pc nič navijan pa to. kak se kupi tak bo en lep čas.

Zdaj je že skrajni čas da se dokončno odločim z vašo pomočjo in grem po ta pc.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Melanholija ::

No pa še jaz...kot si rekel misliš comp uporabljat za musko, filme igre in da nebi kupo bol kvalitetne ločene zvočne kartice jst sm kupo comp za precej manj denarja pa nisem razmišljal da nebi kupil dobre zvočne nakoncu sem pristal na x-fi xtreme music in sem zelo zadovoljen .. kar se tiče napajalnika sem pa z svojim enermaxom libertiy zelo zadovoljem ga priporočam vsem....ker si pa ti reku da neboš navijal pa lahko vzaemš kar cenejšega lc-ja

Zgodovina sprememb…

igor0203 ::

witboy, za E6400 je bolš da vzameš P5B Deluxe. Tako prišparaš neki denarja in ga vložiš kam drugam. Obe sta pa zelo dobri plati.

Gutjerez ::

ok
bolše?
Zvočna
Zvočna kartica Creative Audigy 4 OEM
plata
ASUS P5B Deluxe WiFi/AP P965
napajalnik
Power LC6550G 550W 20/24 pin 140 mm

Ker nebo navijanja zato ta napajalnik?
Pa bo sistem stable s tem napajalnikom?
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

RC14 ::

Pa bo sistem stable s tem napajalnikom

Seveda bo, nič bat.

Tudi navijat se da z njim, tk mimogrede, res pa je, da ne v ekstreme.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

strumf666 ::

Za napajalnik: jes imam LC6550GP pa imam sistem v podpisu, torej: P5W DH, E6600 je navit na 3,6 (za benče pa še precej več) grafa pa tudi precej nad frekvence XTX-a (712/782 - ram je pod XTX-ovim), dva raptorja74 v radid-u, ločeno zvočno, vodno hlajenje, pri katerem se pumpa napaja na 12V liniji iz napajalnika, pa dela zadeva čist brez problema, tako, da če ne misliš navijat, mislim, da ne boš imel problemov, če jih jes z navitim compom nimam. Je pa že blo napisano, da recimo Liberty-ji tudi znajo crknt, pa so cca 3x dražji in veljajo za zelo dobre napajalnike.

Kar se pa zvočne tiče, če imaš zavočnike ali slušalke za malo denarja, razlike ne boš slišal, če imaš dobre, potem ti jo tudi jes priporočam; izjema je, če bi rad imel malo več FPS v igrah, potem se ti tudi splača imet posebej zvočno, ker le-ta ne obremenjuje procesorja. Ni pa to neka blazna razlika, se precej bolj pozna boljša grafa za ta denar.

LP
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

Gutjerez ::

ok. zdaj glede zvočne. nimam nič posebnega. navadne zvočnike logitechove za 12k. nič kaj posebnega. tk da.. saj zvočno lahko pol naknadno kupim not.

Zdaj ohišje še ostane.
Trenutno am v namenu Ohišje GMC H60
Ka pa vem. želim nekaj preprostega in kakovostnega.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

strumf666 ::

Zvočno si poskusi kje sposodit (ali pojdi z zvočniki do koga, ki ima kakšno primerno zvočno - če nimaš ravno 5,1 sistema) pa boš slišal - ali pa tudi ne razliko, pa se boš potem lažje odločil. Jes recimo imam Logitech Z-680 (5,1 1/2kW) in sem sprobal par integriranih zvočnih in par audigy-jev in razliko pri poslušanju glasbe ali gledanju filma slišim: če imam analogni priklop, če pa uporabim digitalni izhod pri (bivši) DFI ultra-d pa napram audigy 2 ZS ne slišim razlike v kavaliteti. Je pa to čisto moja subjektivna ocena, ki jo dajem samo za primer, pa tudi nikakršen avdiofil nisem. LP

Za ohišja poglej ali vprašaj, kakšne ventilatorje se da namestit spredaj in zadaj (zaželjeno 120mm in da je tih; če je kakšen stranski, ki piha še po grafični pa tudi ni slabo), pa če so že zraven ali jih je potrebno dokupit. Ker sestavljaš močan računalnik, mora bit poskrbljeno tudi za hlajenje.

Izgled mora biti tebi všečen, če boš uporabljal USB-je, firewire, sprednji priklop zvočnikov, slušalk ali mikrofona; če želiš imet potenciometre za regulacijo ventilatorjev in/ali LCD pa temperaturne senzorje pogldaš na opis, če ima kar želiš, pa če so položaji primerni; da ne boš kupil recimo ohišja, ki ima priključke za USB-je na strani in potem doma ugotovil, da ga imaš ravno s tisto stranjo prislonjenega na zid ali omaro.

LP
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

MTm2H37rqt7B ::

Se oproscam, ker si sposojam malo temo. V mislih imam kmalu kupiti PC tudi tam do ene 400-450k.

Pa vsi tako zagovarjate P5W DH za E6600. Ker sm pac tak kot sem, me moti to da sta na plati 2xLAN pa WIFI in podobno. Mar bi bila Intel badaxe uredu izbira za e6600? Oz kako je z 1066 MHz DDR2 na badaxi?

LP

Gutjerez ::

strumf saj tko je ja. najbolš bo. da si sposodim pa vidim razliko.

zdaj me moti še to
Tam je uni napiso za disk
Pa glej da dobiš wd 320 YD. Ker pri wd-jih so križi s temi serijami.
Nerazumem?
al ta ni dobr?
Trdi disk WD 320 GB SATA II 7200rpm 16MB

Evo tu pa ohišje klik
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

strumf666 ::

Za diske ne vem, kaj je mislil, s križi s serijami - mogoče bo še kaj napisal ali pa mu pošlji ZS; zaželjeno je, da ima 16 MB cache-a in SATA II priklop in vsaj 7200 obratov.

Podobno ohišje je nabavil kolega 70 se mi zdi, ki imaš še display spredaj, pa pravi, da je zadovoljen, glede na ceno. Če boš pri funtechu nabavil, jih lahko komot pokličeš in vprašaš, pa ti bodo razložiil in svetovali.

LP
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

Gutjerez ::

aha. razumem.
Zdaj smo torej že pri koncu.
Naj mi še samo nekdo pove glede matične plošče.
Matična plošča Asus P5B, 775
ali
Matična plošča Asus P5W DH Deluxe, 775
V ceni je za 20 k razlike.
Za mojo uporabo brez navijanja pa to.. katero je bolše vzet in zakaj?

Lp
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

RC14 ::

Boljše je vzeti cenejšo, zato, ker ne boš navijal in je vseeno katero vzameš, prišparaš pa 20k.


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

BoLhCa ::

Če bi rad še eno mnenje --> svetujem ti isto kot RC14, pa da ne bos mislil da se pa na P5B ne da navijat ane.. se da tako da kr brez skrbi, če te bo kdaj prijelo (vem da te bo:D )

Lp

macgajver ::

mam jest en predlog zate nism sicer prebrav vsega ker ti je to že mogoče kdo rekel ampak na tvojem mestu bi jest tkole naredu ker proc je hud in vse in če si res gamer kupi x1900gt jo dobiš za okrog 50k pa potem čez dobre pou leta nabavi res high end grafo od atija ali nvidie z podporo dx10 in vso ostalo šaro. pa za x1900gt boš še dobil kakšnih 30k. ne boš zgubil veliko
tenstan krompir je pa zakon

KandazaR ::

Wd je znan po tem da ima diske istih serij (recimo ks ali ys,..) ki se med sabo zelo razlikujejo. Ločiš jih le po serijskih številkah. Medtem ko pa ima recimo seagate lepo razdeljeno na barracuda 7,8,9,10. Poglej si mal še tukaj pa boš vidu da je seagate boljši (sicer MALO glasnejši) ima pa tudi 5 letno garancijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

eDDi ::

@KandazaR: sicer nisem pristaš nobene firme.. ampak od kje ti, da so težave z KS serijami diskov??? pa kake težave, bodi bolj specifičen.

strumf666 ::

@witboy007: poglej si specifikacije plošč in kaj vse dobiš zraven; razlika med ploščama po zmogljivosti nekaj je, navijat se da na obeh precej, stabilne sta obe, imaš pa pri p5w DH integrirano še wirleess mrežno, zraven dobiš daljinc s katerima lahko ugašaš in prožigaš comp, ima heatpipe gor,... samo za to precej doplačaš vsekakor preveč glede na razliko v zmogljivosti. LP
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

KandazaR ::

Ks serija je precej glasna (govorim za 250GB model)

RC14 ::

Glasnost, še ne pomeni pokvarljivost oz da so problemi z temi diski.

Sicer pa tudi glasni niso, tk za info. Maxtor ga nese po dolgem in počez, kar se tiče glasnosti.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

Jan987 ::

Jah pri diskih je čist tako kako naletiš. Sem slišal že tud čist tihega maxtorja in tudi maxtorjevo ''raketo''. Enako ima brat hitachi-ja ki naj bi bili tihi, hladni in hitri pa ga moj wd v seh pogledih prekaša, pa češrav naj bi bila ta serija wd-jev ki jo imam jest po naravi glasna.


je pa res da imajo največ glasnih ''izmečkov'' pri maxtorju, najmanj pa jih je mislim da pri seagate-u. mislim pa da z nobenim od ''modernejših'' diskov neboš prov preveč falil.

Hux ::

Jaz sem tudi bil tesno zatreskan v 6600 procesor a zdaj ko pogledam oni test par fps. Nevem vec ce je to to. Te pa bi res vrgo reje ta dnar v dodatni ram ali grafo oz simple prisparal :D . Hm...

Aja pa pri plati ne pretiravat in neki E jemat. Kaj ti ce to mi povej? Mislim da nimas zvroka zakaj bi to jemal. Jaz sem recimo htel tudi pri prejsnem kompu vzeti tisto extremno plato a potem sem pogledo sej pa nisem nic uporablal od tega tak da bi se na plati kamot prisparal 20k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Hux ::

frudi: ni kaj razumet pri zvoku. Meni osebno dol visi zvok in je ze integrirana dobra. Se danes uporabljam liveplayera 5.1 in ga ne mislim menjat dokler ne crkne pac. Pa se te ko crkne mam sevendo na plati zvocno ki mi je cisto dovol dobra. Zakaj bi kupoval neki X-whatever ko pa nerabim in me niti ne mika.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

računalnik gre v predelavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
786670 (4545) aodius
»

Igracarski racunalnik do nekej cca. 230000?

Oddelek: Kaj kupiti
312501 (1747) falotXP
»

Kakšen Gaming Pc do 300.000 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1106578 (4779) strumf666
»

Kaj pravite na tole

Oddelek: Kaj kupiti
231951 (1364) cole-22
»

Core 2 duo sistem

Oddelek: Kaj kupiti
372911 (1709) Cinderela

Več podobnih tem