» »

Kakšen Gaming Pc do 300.000

Kakšen Gaming Pc do 300.000

«
1
2 3

Muks ::

Odločam se za nakup PC, če vam ni odveč da bi me mal napotil v tapravo smer kaj in pa kje kupiti ( v ljubljani )???

Želje moje so da bi comp biu sestavljen iz intelovega core 2 duo procesorja in pa jah nekak sm zvest tut Geforce karticam, seveda če imate kakšno boljšo mnenje je dobrodošlo!!!!

Računalnik se bo uporabljal pa za vse od igrc, filmov, grafičnega oblikovanja, muzko, itd itd

miwche ::

poglej tukaj.

Roadkill ::

Je v teh 300k vštet monitor, miška in tipkovnica?

Drugače lih zdajle nabavljam računalnik za punco:

proc: core2duo 6300
matična: ausu p5b
grafika: radeon x1900xt
ram: 2×1gb goodram
disk: 320gb sata2 16mb cache

Tole se mi zdi trenutno super nakup. Pride pa okrog 310k.
Grafična je najdražja (100k), zato tukaj lahko nekaj prišparaš in nabaviš 7900gt (nekaj čez 70k). Če pa rabiš še denar za monitor, boš moral pa še kje našparat kej... recimo 1gb rama bi bil v tem trenutku še vedno kar soliden nakup.
Ü

opeter ::

Roadkill, s čim pa se tvoja punca ukvarja? Če seveda ni skrivnost... ali pa kupuješ tako močan komp, da, ko boš šel k njej na obisk, lahko igraš igre?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Roadkill ::

>>...ali pa kupuješ tako močan komp, da, ko boš šel k njej na obisk, lahko igraš igre?

Kdo pa pravi, da samo jaz igram špile? :)
Tale kompjuter je kupila za špile. Hotla je močno mašino in imela je namen dat 300k za njo. Tole se mi je zdel skor optimalen nakup za ta denar in namen uporabe. Tko da sem jaz samo malo svetoval glede komponent, ker ni tako na tekočem...

Drugače se bo pa uporabljal še za ostale povprečne zadeve. Edino nekaj več dela z grafiko bo na njem, ampak vseeno ne toliko, da bi za to rabila x1900xt >:D

Jutri bova imela pa romantično sestavljanje računalnika in poganjanje 3dMarka ob svečah in vinu... LOL :P
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

miwche ::

no to pa je lepo slišat, kdo pravi da so PCji le za geeke. :D

opeter ::

Jutri bova imela pa romantično sestavljanje računalnika in poganjanje 3dMarka ob svečah in vinu... LOL :P


Ah!, kako romantično! :D Saj, g33ki so lahko tudi punce. V tem (zgornjem) primeru ima celo pravi pravcati "g33k-parček"!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Roadkill ::

Sej računalniki so za geeke, ampak midva mava sam to srečo, da sva oba dost geeka. :D

No, dost zajebancije za zdele.... če jo razjezim mi ne bo pustila, da ga navijem do daske ;)

Resno... gremo back on topic.
Ima kdo kako pripombo na zgornji računalnik?

Prodajalec v funtechu mi je sicer predlagal, da vzamem gf7900gt (73k), ampak glede na online teste me ni ravno prepričal. x1900xt (98k) je hitrostno skoraj enak kot 7900gtx (120k). Na parih testih je počasnejši, na parih pa hitrejši.
Bomo jutri videli.
Ü

miwche ::

ja 7900gt je malo v pizdi za navijat. so določene težave.
ati praviloma ima boljši image quality.

kje pa si videl test kjer bi 1900xt bila hitrejša od 7900gtx?

Roadkill ::

Ne sej sem se malo narobe izrazil.... v parih (redkih) primerih je enako hiter (morda hitrejši za kak fps), drugače je pa zelo blizu.
Vsekakor se mi razlika ne zdi vredna skoraj 20ih jurjev.

Gledal sem pa par testov, med drugim http://anandtech.com/video/showdoc.aspx...
Ü

miwche ::

ta test na anadtech je bil narejen na zelo visokih resolucijah 2048x1536. za take resolucije itak rabiš grafo z najmanj 512 rama, drugače ne bo nič.
drugače pa zgleda res, 1900xt se kar dobro kosa z 7900gtx. škoda da niso dali zraven še 7900gt. 7900gt so (bile) zelo popularne ker so se zlahka navijale in doesgale zmogljivost gtx-a.
po moje: odloči se glede na ceno, ali 7900gt ali 1900xt ali 7900gtx. cene pa rastejo v tem vrstnem redu. :)

Roadkill ::

No sej točno tako. In ker sva rekla, da kupiva grafično za 100k, je x1900xt to, kar sva iskala.
Ü

Muks ::

računalnik kupujem brez vsega samo kišto :D In glede to da ga bom na firmo uzeu bo brez davka sicer sm enga že sestavu sam mam u službi ta listek bom jutr postu pa mi boste povedal kaj mislite?

Cya tomorrow

Roadkill ::

No tistale konfiguracija je brez davka 260.000sit, tako da imaš še nekaj lufta.
Za ta luft lahko kupiš malo močnejši procesor (c2d E64000) in pa gf7900 gtx.
Prideš na ene 290000sit.
Ü

cole-22 ::

Drugač če kupuješ po delih ti ni treba kupit XTja v Funtechu...
Mlacom ga ima za 87k, elektronika.si pa za 85k...

DrAndy ::

Za gaming PC sigurno Sapphirov Radeon X1900XT, ki ga za 85k kupiš pri elektronika.si. >:D
Zagotovo vem le to, da nič ni zagotovo.

RC14 ::

Radeon X1900XT je zelo dobra izbira ( v tujini je to best buy kar se tiče price/performanse), v večini testih se lepo kosa z 7900GTX, ponekod pa jo tudi rahlo nese, kot je že napisal Roadkill. Je nekoliko glasnejša od nvidie, sam se da preživet. Vsekakor dober nakup. Na 1900XTX pa jo z lahkoto naviješ pa maš top grafo.


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

cole-22 ::

XT mora imeti 1.2ns rame in gre brez problema na XTX! Če ima pa 1.4 je pa zelo malo možnosti!

RC14 ::

Mogoče veš, kateri XT-ji imajo 1.2ns rame gor.


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

cole-22 ::

Sapphire ponavadi ima... Samo 100% veš, ko snameš hladilnik...
Malo po XSu poglej.

Volta ::

Ponavadi tisti ki so dražji. Razlika v ceni je tud do 20 jurjev :D

cole-22 ::

Spet kr neki na pamet...
Nikjer ne prodajajo XTja, ki bi bil "označen na škatli" da ima 1.2ns in bi bil dražji! Obstajajo pač obični XTji in če imaš srečo dobiš 1.2NS! Razlikujejo se v ceni zaradi različnih firm in različnih trgovin!

Kolikor sem jaz zasledil imajo ponavadi 1.2NS Sapphire/Toxic, Gigabyte, His IceQ 3...

Volta ::

Točno, cena je od firme do firme drugačna. A misliš da slabše firme za manj gnarja dajo iste rame gor kot boljše ? Morda redki primeri. Ponavadi majo dražje boljše rame, vsekakor pa so kvalitetneje narejene.

LP

Volta ::

Te firme majo ja. Zakaj misliš da? HIS je itaq firma, ko grafo že navije ko jo proda in doda gigantski ventilator. O sapphirovi kvaliteti, mislim da tud ni treba debatirat.

cole-22 ::

No pol mi pa povej katera firma je "slaba"?

Vse firme lahko dajo gor 1.2ns in prav tako lahko vse firme dajo gor 1.4ns. Vse je odvisno od sreče ko kupiš!!! Sem že videl Club 3D navito ćez frekvence XTXa in Sapphire, ki ni šla nikamor...

Muks ::

No evo me v službi in do zdej sm pršu do tega:

Core 2 duo E6400 procesor - se mi zdi še najboljši glede na cena /zmogljivost

Asus P5W DH deluxe

ASUS Geforce 7900 GT - ne vem sem bil nekako bols zvest ves life geforcu kot radeonu samo če mislite da se radeon bolj splača povejte!!

2* Corsair VS1GB533D2 1GB DDR2 533Mhz - tukaj mam tut dilemo ne vem kateri ram naj uzamem, upam da je ta v redu

Trdi disk Wester Digital 200 GB sata II

Enermax 485 napajalnik

Tukaj je še seveda Ohišje, dvd.. malenkosti :))

Skupaj nanese okoli 270.00 SIT brez DDV!!!

Prosim povejte kaj bi spremenil oz dodal :D :D :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Muks ()

cole-22 ::

Grafično vzami X1900XT! Je bolša od 7900GT + da imajo GT probleme ker se na veliko kvarijo!
Pa vzemi GoodRam. Napajalnik bi lahko bil tudi močnejši... Npr. Enermax Liberty 500W...

Roadkill ::

Napajalc je IMO dovolj močan... pri enermaxu 485W pomeni nekaj drugega, kot pri LC550W... :)
Ü

Muks ::

Kaj a je goodram bolj kvaliteten od corsair-a, kaj pa Viking, A-data, Geil? Katerega se najbolje splača??

Pa radeonko od sapphiere ane?

cole-22 ::

Ja to jst vse vem... Samo vsak dodaten W ti bo pomagal k stabilnosti sistema še posebej, če misliš navijati! In 12V je na Libertyju sigurno močnejša kot na tistem tvojem, ki ga omenja!

Ja Sapphire...
Ja GoodRam imajo sedaj vsi in se zelo dobro obnese... Lahko tudi kaj drugega samo GoodRam preverjeno zelo dobro deluje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cole-22 ()

Hux ::

Meni se oni funtech core duo za 325 dopade. Konfiguracijo bi mu sicer graficno zamenjo za ATI 1900GT ker se mi da ta 7900GT ni vrendi tolko napram ATIju ki je le 52k.
Aja pa ohisje je tak tak. Pri rolanu sem eno AERO lepo ohisje vido v njihovih sestavblenih racunalnikih. Tistega bi reje mel lol.


Samo uporabla pa tudi kr drage sestavine mislim. Maticna 60k, ram 60k... Pri maticni bi pomoje lahko prisparal ker nerabim nic za navijat. Le da deluje normalnlo

Torej kak bi mi tega dol stripnili. Edino kaj mora ostati je procesor isti, graficna podobno mocna ATI alternativa recimo, disk pac mora bit ne in 250GB nej kr ostane. Za navijat pa niti nocem!


FunTech INTEL Gamer E6600 1GB DDR2 7900GT


GMC H70, ATX Middle,120mm + 140mm, USB/au, črno s srebrno fronto
Napajalnik SILENT POWER LC 550W PFC LC6550 , 120mm Fan (tiho delovanje)
Matična plošča Asus P5W DH DELUXE, P4, LGA775, I975X, 4xDDR2, 2xPCIX16x, 2xGLAN,SB7.1,ATX, 1066Mhz, 3xPCI, 8xUSB2.0, 2xATA, 7xSATA2r, 2xFW, Cr.Fire
CORE 2 DUO E6600, 2.400 GHz 4MB, 1066MHz, LGA775 BOX
Ram DDR2 GoodRam 2GB kit (2*1GB) PC6400 800 DC kit s hladilnikom
Trdi disk WD 250 Gb, 7200, 16MB cache SATA-II/300
Dvdrw optična enota NEC 4571A Lableflash
Leadtek NVIDIA GeForce PCI-EXPRESS 7900GT 256MB DDR
Zvočna in mrežna kartica integrirani na matični plošči.
Možne tudi spremembe v konfiguracijah po želji kupca.

Garancija po komponentah. Trdi disk, ram in box procesor 36 mesecev. Napajalnik, tray procesor in hladilniki za procesorje 12 mesecev. Ostale komponente 24 mesecev.
Vsi FunTech računalniki so odprtega tipa, kar pomeni, da ne preprečujemo strankam kasnejše dodajanje komponent v računalnik z garancijsko nalepko, ki je prav zato ne nameščamo. Brezplačna sestava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Volta ::

@Cole 22 - Po mojem pojmovanju so slabe oz. nekoliko slabše firme za grafike Club 3d, powercolor, asusu in gigabytu tud ne zaupam - raj naj pri platah ostaneta. Ko sem kupoval grafo leto pa pol nazaj je Asus 6800GT takrat ni prepričal, da bi ga kupil. Zaupam v glavnem najbolj MSI-ju in pa Sapphiru. Tud Leadtek in Gaiward sta dobri firmi, tako da bi vsekakor nekaj od tega vzel. Pa da HIS-a ne pozabimo seveda >:D

RC14 ::

Voltaspeeder17:

Pa ne moreš po eni grafični kartici sodit kako kvalitetna je firma, mislim 8-O
verjamem da si imel kako slabo izkušnjo z določeno firmo, pa vseeno ne moreš zdej rečt, da so te firme slabe.

Torej je tudi mercedes slab avto, ker pač je crknu npr tvojmu kolegu? Verjetno je ane?

Kupiš pač tisto, ki je cenejša oz za navijalce je pomembno, da se bolje navija. Pa naj bo to powercolor al pa sapphire.

Ksim:
Napajalnik vzemi liberty 500W, če pa te finance mučijo, pa bo tudi LC 550W dovolj močan.
Pa disk bi raje vzel 250GB, ti imajo trenutno najboljše razmerje: cena/velikost.
Grafa, če je kira druga firma cenejša, lahko mirno vzameš drugo. jaz bi mel 1900XT:D


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

cole-22 ::

Voltaspeeder17 kr neki govoriš...
1. Govorimo o ATI grafični in ne o NV! Zato Gainward in MSI ne pašeta zraven!
2. Asus je ena izmed vodilnih Firem za ATI in NV!
3. Club 3D je dobra firma samo pri nas manj znana!

Volta ::

Hm. Asus mi prav nič ni všeč pri grafah, in garantiram da ga recimo MSI in Sapphire pri ATI-jih šibneta pri nVidiah pa Gainward in MSI, pa tud Leadtek. Glede Cluba 3D, se zarad mene lahko navija, so pa to cenejše karte in posledično manj kvalitetne. Boste vidli ko pridejo recimo Msi-jevi 7950GX2 v slovenijo, kakšno ceno bodo mele, pa kako se bodo navijale + performanse. Grem stavit da bodo hitrejše kot kak club 3d ali Powercolor. Poglej si malo teste okol po netu, pa mi pokaži enega, kjer Club 3D premaga recimo MSI :D Drugače pa nimam nič proti Clubu in tem firmam. Pač ko kopujem stvari sploh ne študiram, da bi kero od teh vzel.

LP

Volta ::

@Cole 22 - Smo v temi, kjer bi radi človeku pomagali oz. svetovali kaj naj kupi. Jaz mu svetujem Sapphire al pa MSI X1900XT al pa če ma manj gnarja X1900GT, ki je podobno hiter kot 7900Gt, precej cenejši, pa Ati-ji majo še sliko mal lepšo.

Volta ::

@RC14 - Nisem mel slabih izkušenj s Clubom, ker ga enostavno ne kupujem. Ga ma pa kolega, pa poznam tud enih par ljudi, ki niso bli zadovolni s clubom. Ne da bi jih jezil kaj, ampak performanse enostavno niso bile takšne, kot bi si želeli. Drugače pa, tisti ki pač prisegajo na club, naj ga kupijo. Jaz samo svetujem, kaj mislim, da je boljše.:)

eDDi ::

tolk nekih "pametnih" nasvetov...

mimogrede, velika večin kartic višjega cenovnega razreda so referenčne kartice matičnega proizvajalca in ostale firme sam svojo nalepko dajo na cooler. tolko o bullshitu.

Volta ::

MSI in Gainward dam roko v ogenj, da še nista dala ven referenčne kartice. Vedno imata svoje hlajenje, gainward ponavadi stvari še malo navije.
Če primerjamo delovanje referenčne karte, pa kere izmed teh 2, sem skor ziher, da sta obe kr hitrejši. Lahko pa probamo :D

Volta ::

Ja, dans pri kakih 7950GX2, je pa res, da majo ponavadi referenčne coolerje. Jaz govorim za srednji razred in za malo starejši višji razred ( recimo 6800Ultra, X800Xt in podobne ). Pri novejših, si bodo pa že kaj novega zmislili. Če pa hladi referečni cooler dobro, zakaj bi ga šli spreminjat. Je pa v sami izdelavi kartic kr nekaj razlik. Nekateri dodajo še kake bombončke, našopajo karto s vsem mogočim, po možnosti še navijejo malo. Je razlika od proizvajalca, do proizvajalca. Tu ne bit pametni, saj tu ni kaj za modrovat. Tko pač je.

cole-22 ::

Očitno ti bo roka zgorela :\ Človek ne govori nekaj za kar ne moraš 100% trditi...
VSE kartice visokega razreda X1900GT/XT/XTX, 7800/7900GT/GTX imajo referenčne dizajne!

cole-22 ::

A sedaj pa govoriš o srednjem razredu? Kr neki... Mi smo govorili o visokem razredu! Če si ti ljubljenec MSija to še ne pomeni, da je vse MSI!

Volta ::

Nisem ravni ljubljenec MSI-ja. Kupim kar vem da bo ziher delovalo, tako kot pričakujem, ne da bom pol nezadovoljstvo paso, ko karta ne bo delala tko kot mora. X1900GT je sredni razred, še 7900Gt je nekako višji srednji razred. Tam okol 100k se višji začne ( torej 1900XT, XTX, 7900GTX..). Prej ko sem pisal o ( ne )referenčnem dizajnu kart, sem avtomatsko študiral še na starejšo višjo serijo, ki sem jo že zgoraj omenil. ( in si jo tud lastim ). Za 300k, boš bolj težko dobil comp, z karto višjega cenovnega razreda, pa da bodo tud ostale stvari tipi- top porihtane. Recimo 7900GT-ja še dobiš, če pa nabaviš recimo X1900XT pa morš računat že, da bodo druge stvari zraven ok. S kakim Core2 duo sistemom, bo bolj težko šlo skoz. Z AMD X2 bi šlo, ker so tud plate zanj cenejše, samo je pa nasploh zadeva potem malo počasnejša, napram intelu. No, vsak se naj odloči kaj bo mel. Jaz pač svetujem firme, ki sem jih zgoraj naštel.

LP :)

cole-22 ::

In zakaj nebi Conroe in X1900Xt prišla v rang 300k? X1900XT je pri nas 85k v tujini 60-70k...
E6400 cca 55-60k
1Gb rama cca35-40k
Disk cca 20-25k
X1900XT 85k (pri nas)
Zvočna 10-15k
DVD RW 10k
plata 55k
...

Pod 300k!

Volta ::

Hm...Gledal sem jo pr nas za okroglih 100 tisočakov. Drugače pa morš še ohišje dodat, napajalc, itd...Še tu in tam kaj manjka, v osnovi je pa vredu :D

Muks ::

Ok kaj priporočate radeon sapphire x1900xt ali xt1950xtx in za koliko je pravzaprav xt1950xtx boljša od 1900 :)

Volta ::

Haha. X1950XTX je predvsem hudo draga zadeva, tako da je v comp za 300k neboš stlačil nikakor. Je pa seveda precej močnejša kot X1900Xt, čeprav je že ta grafa zverinsko močna >:D

cole-22 ::

Kje najdeš take primerjave :\ X1900XT je 85k X1950XTX je pa nad 120k! In med tema dvema je še X1900XTX! Kupi X1900XT, ker je najcenejši in ima le nižje MHzje!

Volta ::

Hm...Ja no X1950XTX ma GDDR4 rame na frekvenci 2GHz, tako da če že misliš, vzami tega, ker je res močn. Cole22, je pa odvisno v keri trgovini gledaš karte. Jaz ne mislim najcenejše verzije 7900GTX al pač neke vzet, pa gledam raje malo na firmo. Poglej na Funtech, tam majo za 100k 1900XT. To gledaš z 256DDR al 512 ?

LP:D

Volta ::

Je pa res, da je X1900XTX samo navita verzija X1900XT. Tu lahko prišparaš okol 20 - 30 jurjev, s tem da malo naviješ. X1950XTX, je pa že kr dražji.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sapphire Radeon X1900XT 256MB na testu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19710822 (6845) tiborrr
»

PC za 470 k (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
936533 (4670) Hux
»

x1900gt ali 7600gt

Oddelek: Kaj kupiti
241431 (999) Mr.B
»

ATI predstavil Radeon X1950 XTX (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
688654 (7060) m0LN4r
»

Nakup računalnika do 300k

Oddelek: Kaj kupiti
172701 (2463) elasto_mania

Več podobnih tem