» »

Prosim, bodite uvidevni

Prosim, bodite uvidevni

Đuro_ ::

Sam že zelo dolgo berem (zadnje čase tudi pišem na) forum (u). Kaj sem ugotovil? Slo-tech se zapira sam vase!. Zakaj? Ker ste že preveč slavni...
Če si nov uporabnik in vprašaš Primoža (oz. katerokoli drugega "starega" člana forum oz. admin-a) dobiš odgovor: ŽE 100ič....

Mislim, da s tem ne dobivate "novih" uporabnikov oz. se stran zapira vase, saj ste admini (in starejši uporabniki (ne po starosti, po stažu na slo-tech-u)) ne zaintiresirani za čisto preproste odgovore... TUDI ČE PRIMOŽ STVAR POVE V 1000 JE TO PREDVSEM ZARADI TEGA, KER NIMATE SEARCHA (slišim, da ga boste dobili). To pomeni, da ste si sami "krivi", da že v 1000 dobivate ista vprašanja.

S tem sporočilom vas nisem hotel užaliti, samo opozoriti...

Lep pozdrav, Jure

Tomi ::

Ok, se strinjam, da včasih kdo dobi odgovor že n-tič. Samo pomisli, kako se sam počutiš, ko te nekdo že n-tič nekaj vpraša.
Kar pa se searcha tiče, Slo-tech ni komercialen server in glede na obremenitev je dobro, da še sploh teče. In tega, da rabimo nove diske za nov server se zavedamo bolj kot vsi ostali, zato nam tudi ni vseeno, ko nekateri po forumu tulijo, kje je search, če pa si ga kot nekomercialna stran pač težje privoščimo kot vse komercialne. Poleg tega je v Slo-techu veliko prostega časa vseh, ki ga vzdržujemo in dograjujemo. Pomislite malo, preden se spet začnete znašati nad temi in ostalimi zadevami.
metrodusa.blogspot.com

Đuro_ ::

tomi, tega problema s serachom sem omenil zato ker je znan...

seveda vem, kakšna je ta stran saj jo obiskujem še od starega designa....

meni osebno to ni problem, vem pa, da se ljudje že kar "bojijo" kaj vprašati...

ChiefThunder ::

sej maš deloma prov, sam starejši člani opazijo novega člana in jim ni problem svetovati, sej zato pa je forum... če pa eni nimajo potrpljenja, nej se pa vzdržijo glupih komentajev... samo ponavadi je folk prelen, da bi vsaj preletel teme po forumu, če je kje že odprta podobna tema ali enostavno uporabu google...

drgač pa, folk: don't be afraid to ask. če vas napade kakšen smartass, ga pošljite u kurac, pa je...
8-)
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Ribicija ::

To da niste komercialna stran in da je vaša oprema (server) slab pa vam še ne daje pravice da se znašate nad obiskovalci. Lahko samo pritrdim Đuro_-tu in rečem da tisti, ki bi morali skrbeti za informacije uporabniku ponavadi za lete zelo dolgo rabite ko pa jih končno dobiš pa ti še admin teži, da je to že tolko krat povedal in je sedaj že res preveč.
Fantje navadite se. Tako pač je. Novi uporabniki prinašajo tudi nova vprašanja, ki pa so lahko nova ali pa samo nova ki sprašujejo že n-tič odgovorjene zadeve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ribicija ()

luni ::

Oh kaksne globoke misli, Mr. Ribich :D
Artificial Intelligentia

Ribicija ::

Hvala. A gremo na en slamer konec tedna?8-)

Sergio ::

Mr. Ribicha bi tudi naprosil, naj mi priloži tri take primere v okviru zadnjega meseca. Jaz kot admin še vedno redno odgovarjam na e-maile ter sodelujem v forumu.

Sicer pa - vsaka kritika je dobrodošla.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Mercier ::

Ja sj sodeluješ, sa raz*i*diš se pa tut v notime.

Sergio ::

V notime se razp**dim, ko vidim, da ljudje zavestno in konsekutivno (iz zlobe, pač) kršijo Slo-Techova pravila.

Na živce mi gre tudi to, da se zgodi, da komu pomagam, dobim pa reply "Sergio kok si ti en les". Neutemeljeno, se ve...

Nekako sem mnenja, da se z lepo besedo daleč pride. Đuro jo je ubral.

Đuro: Res je, searcha še ni. lahko ti samo obljubim, da bo. je pa res, da preden odpreš temo, poglej, če ni podobne odprte v oddelku, saj bo v tem primeru zaklenjena. Dvomim pa, da bi te nadrli samo zato, ker (hipotetičen primer) si vprašal, kater je najboljši search engine. :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Mercier ::

No, včasih se mi zdi, da ko nekdo malo zabluzi mu vrneš duplo, pol je pa uželjen, pa bluzi še bolj. Sam ti si admin bluzer pa uporabnik.

Priporočljivo: admin - višji prag explozivnosti, juzer - kakorkoliže (težko jih je izbirati)

Seveda, vsaka stvar ima svoje meje.

andrej ::

1. Search resnicno RABIMO!
2. ce si ze 100x odgovoril na neko vprasanje nima smisla bluzit, ampak enostavno ignoriraj post. A je to tak tezko?
3. Glej 1.

Samson ::

Za Tomi-ja...Sicer sem ze kako leto tukaj in od tega enaga leta se kake pol leta ali mogoce celo vec govori, da nucate diske (ki so bili ze naroceni iz USa), zbirani so bili denarni prispevki...Sicer nevem ali so doticni diski ze zalaufali v serverju, toda nisem zasledil nikjer sporocila, da so...Pa ne me narobe razumet prosim.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

[t502] ::

Se komu zdi cudno, da diski, ki so bili poslani iz US pred 1 letom se jih zdaj ni? Saj to bi ja moralo priti cez maksimalno (pa se vedno pretiravam) 1 mesec :\.

[t502]

Sergio ::

diski so bili iz ZDA poslani 15.11.2001.

dobili smo jih že, ja. vgradili jih bomo pa v NOVI strežnik, s katerim se je pa zadeva zapletla - raje ne bom govoril kako in zakaj.

Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Samson ::

No, eko sedaj vsaj vemo kako in kaj je z serverjem....
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

[t502] ::

Nebi bilo dobro, da bi vsake toliko casa na news page-ju malo obvestili publiko kaksno je stanje z novim serverom? Mislim, da se bi izognili taksnim server temam na forumu tudi.

[t502]

Sergio ::

meni se zdi brezveze razlagati o tem, razen če sem v to prisiljen...

sicer pa sajt dela dobro... verjemite, primož mi je pokazal, kako bi search obremenil mašino, tako da vas lahko le naprosim, da še počakate... žal :(
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Anketa - Avatarji na Slo-Tech (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Slo-Tech
67140305 (22868) Gandalfar

Kdo brise oglase? (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
613813 (2957) Gandalfar
»

Kaj menite o Slo-Techu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
655393 (3908) Primoz
»

Slo-Tech DataBase

Oddelek: Slo-Tech
8735 (560) totimato
»

DOST MAM!

Oddelek: Slo-Tech
341505 (872) alien-w

Več podobnih tem