» »

ISDN telefoni in SIOL IP telefonija

ISDN telefoni in SIOL IP telefonija

fricko ::

Tudi jaz sem se srečal z težavo kako priključiti ISDN telefone na SIOL IP telefonijo. Rešil sem zelo dobro. Kogar zanima, me naj kontaktira po mailu.

samomas ::

In zakaj tega ne bi opisal tukaj? :|

kklemenss ::

ja napiši tukaj.. da vidimo kako si rešil!

fricko ::

Z vgradnjo Fritz Box Fon WLAN 7050 za SIOLOV modem.

blue ::

Kako si se povezal na siolov modem ?
Z analognim signalom
ali si vpisal sip nastavitve v tale "Fritz Box Fon WLAN 7050"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blue ()

fricko ::

FON 1 na SIOL modemu je možno povezati z analognim vhodom na Fritzu. Tako je možno povezati samo eno analogno linijo. Klici se potem lahko sprejemajo na ISDN telefonu ali centrali. To je samo začasna rešitev, saj bo čez mesec in pol SIOLov strežnik postal javen in bo možno vnesti SIP nastavitve (po zagotovilin siolovega tehnika). Na ta način bo potem možno uporabiti obe SIOLovi številki ali več, če bo SIOL to dopuščal.

Jaz trenutno še uporabljam Telekomov ISDN, ki ga imam priključunega na Fritza, ker čakam na prenos številk.

blue ::

za koliko € in kje si kupil ?

fricko ::

48.900 SIT .... Diling d.o.o., Velenje ... prestavitev bodo imeli na sejmu MOS 2006 v hali A.

carniolan ::

Ali si si mogoce postavil tudi brezplacne providerje kot so VOIPDISCOUNT (od Betamax) za brezplacno telefoniranje po Sloveniji pa se kakih dvajset drugih drzav v svetu, da klices preko Fritza. Mislim da v Fritzu lahko programiras deset providerjev VOIP telefonije in sam izbira kateri je najcenejsi za tebe. Jaz imam za Slovenijo tudi enega narocenega, (drugace a zivim v FR) in moj provider FREE v Franciji mi sedaj daje SIP moznosti, da lahko z francosko stevilko, ki jo imam doma lahko telefoniram brezplacno v 31 drzav - z programiranjem Qteck 8310, pa tako preko Fritza in WIFI omrezja sem na mobilcu brezplacno dosegljiv, ce me kdo klice preko FREE na mojo stevilko, jaz pa tudi v blizini katerega koli WIFI oddajnika ravno tako. Platforma za prenosnik x-LITE ali JSPhone ali pa novi ponudnik tudi brezplacen software BEWIP

Ce imams kakega Betamaxa klona na racunalniku nam lahko poves LP

fricko ::

Seveda imam več BetaMaxovih provajderjev. Preizkušam pa tudi WIFI z mobilcem. V Franciji imate srečo, da vam eden od ponudnikov že prodaja takšne telefone.

LP

blue ::

@carniolan koliko časa ti pa zdrži baterija, če si priklopljen na wlan ?

Sm že razmipljal o nakupu dlančnika, ker se mi zdi najboljši voip telefon..


Sip ma problem, da je nekodiran prenos zvoka, torej te lahko vsak posluša, če telefoniraš z kr enega odprtega wlana.


@fricko z katerim mobilcem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blue ()

carniolan ::

blue > 7 do 8 ur, ceprav v prospektu pravi 50h - vsak vecer je treba polnit - Qtek 8310 Ni nobenega problema zaradi Hotspotov - Nasi provajderji za ADSL nam dajo vse modeme z WIFI karticami in ze okrog hise ti tako nese kakih 200 m brez routerja.


Fricko > dva providerja sta zacela dajati te Wifi-GSM -EDGE aparate in sicer drzavni monopolist (Orange ex Wanadoo) ter 9Telecom (vidi Wengophone) Free pa nam je omogocil kjub temu da smo ze prej imeli VOIP télefonijo preko FREEBOX-a ce si klical od doma za 26 drzav brezplacne pogovore - SIP pa nam je aktiviral (najprej je mislil, da bo dal za 9 € no in koncno je dal zastojn - konkurenca. Tako sem si konec maja ze instaliral, ko sem bil v Slo - X-lite in 3CX (http://www.3cx.com/) da sem se sluzil za dnevno telefonado v Francijo po 4 do 5x preko FREE-a z X litom(USB phonecek) za klice po Sloveniji pa z 3cX preko NETAPPEL-a - porabo telefona v Sloveniji sem imel tako 670 tolarjev za maj in junij skupaj.

fricko ::

Preizkušam Nokio E60. Pri njem bo potrebno počakat na novi firmware.

blue ::

koliko časa si pa lahko priklopljen z nokio na wlan dokler ne zmanka baterij ?

fricko ::

To ne morem povedati, ker sem samo poizkušal registrirati Nokio na kakšen SIP server. Vendar mi ni uspelo. Preveč je vse odvisno od omrežne opreme, saj Nokija ne Podpira NAT-a. Ponudniki VoIP telefonije, ičejo rešitev. Ko jo bodo našli ... Prav tako bi naj NOKIA še v letošnjem letu omogočila NAT ..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

voip discount

Oddelek: Omrežja in internet
224730 (2604) madmitch
»

VoIP gateway

Oddelek: Omrežja in internet
122209 (1879) iNN
»

ISDN na IP telefoniji

Oddelek: Omrežja in internet
122402 (2080) madmitch
»

telefonija preko interneta

Oddelek: Omrežja in internet
323063 (2410) wifi4all
»

Zastonj telefoniranje iz računalnika na telefon !!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11721569 (12424) madmitch

Več podobnih tem