» »

Google v upravnem odboru Apple Computers Inc.

Google v upravnem odboru Apple Computers Inc.

Reuters - Na WWDC 2006 v San Franciscu je Steve Jobs povedal: "...kot veste, naši prijatelji na severu zapravijo preko 5 milijard na leto za raziskovanje in razvoj. A vseeno se zdi, da ne znajo nič drugega, kot kopirati Google in Apple..."

Zato ne čudi, da je bil Eric Schmidt, CEO v Googlu, v torek izvoljen kot osmi član upravnega odbora Apple Computers Inc. Za seboj ima pestro zgodovino v različnih tehnoloških podjetjih Silicijeve doline. Z enim skupnim imenovalcem: podjetja, ki so bila bitke z Microsoftom. Povezava med podjetjema Apple Computers Inc. in Google se je tako dodatno okrepila.

Zaradi te visoke povezave med podjetjema, analitki napovedujejo, da bosta skupno nastopili proti omenjenemu sovražniku.

Še posebno paranoični primerki pri tem napovedujejo celo novi "triumvirat": Apple, Intel in Google. :)

16 komentarjev

Looooooka ::

microsoft kopira google?
pfffff...kdo je su od koga kopirat chat clienta.
ce je pa search engine kopija googla...pol je google kopija yahooja.
apple ma saj razlog da jamra...microsoft ze leta kopira njihove na pol narjene ideje in ob tem ustvarja 10000x vecji dobicek.
problem je bl v applu kot kjerkol drugje.

MarkV ::

Apple, MS in google, vsi trije mi smrdijo. A še vedno raje vidim prevlado MS-ja kot google+apple:(

Poldi112 ::

Zakaj? Si se preveč navadil na bsod?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

MarkV ::

Ne gre se za produkte, govorim o podjetjih in njihovi politiki... MS je bolj prijazen do svojih uporabnikov (študentom daje zastonj programe, itd...) kot Apple, googla pa ne maram, ker teži k temu, da bi ustvaril nekak "google platform", paket s katerim bi dobili čisto vse programe ki jih "potrebujemo". Sam sem mnenja da je treba vsak program prodajati individualno, operacijski sitem/platforma pa naj ostane gola.

OwcA ::

operacijski sitem/platforma pa naj ostane gola

In zato ti je bolj všeč MS? >:D
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Z-lot ::

Intoople :o

MarkV ::

Ma ne saj sem rekel da so mi vsi trije enako slabi... MS mi je pač nekje malce boljši od ostalih, čisto subjektivno mnenje pač.

Drugače pa navijam za opensource...:)

lukanium ::

googla pa ne maram, ker teži k temu, da bi ustvaril nekak "google platform", paket s katerim bi dobili čisto vse programe ki jih "potrebujemo"

A MS pa tega ne dela?

Še več, MS dela točno to na precej bolj zoprn način. O tem, točno kako, pa je tukaj na ST bilo že dovolj oz. preveč napisanega.
When a person can no longer laugh at himself,
it is time for others to laugh at him. [Thomas Szasz]

OrlyTM ::

zakaj sploh, je to slabo? Kaj pa manjka modularni uporabniski lupini, ki z "istimi cakami" razvaja uporabnika na skor vseh podrocjih, ki jih dnevno najvec uporablja? Ce mene vprasas, nic zares ... I like MS stuff, I also like Google stuff ... the more, the merrier :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Matrin ::

Google-ova politika poslovanja mi za zdaj povsem odgovarja. Kot končni uporabnik dobim od njih veliko stvari zastonj, brez pretiranega vezaja na samo firmo (ne postajam odvisen od nje). Večina M$ Win uporabnikov je tako navajenih na preprostost in lagodje da so postali odvisni od winsov, kar pa ni najbolje, saj niti ne razmišljajo o alternativah, ki bi jim morda bolje služile. Res pa, da ko bo Google zrinil M$ s svojega tržišča in se zrinil na OS tržišče, lahko postane ravno takšen kot je M$ zdaj.

poweroff ::

EPIC - prihodnost?
sudo poweroff

Person ::

Čisto ta zadnja stvar je zanimiva ... pa sej to se že razvija. Nekje sem pred kratkim zasledil novico, da bodo kmalu na voljo GPS moduli za fotoaparate, da bo shranil tudi GPS položaj kraja, kjer je nastal posnetek. In v kombinaciji z Google Earthoz. podobnim programov, bi zanlo biti kar zanimivo. Itak pa že sedaj podpira Google Earth podatke iz GPS sprejemnika.

Drugače je pa podobni filmček, brez tega ta zadnjega dela, že bil objavljen/omenjen na nekje na Slo-Tech-u.
Let's make something useful!

klemen22 ::

Google-ova politika poslovanja mi za zdaj povsem odgovarja. Kot končni uporabnik dobim od njih veliko stvari zastonj,

Aha torej ker dobivaš stuff zastonj je firma GOOD, če plačaš je BAD. Sploh nočem slišati tvojega mnenja o kakšnih Ljubljanskih Mlekarnah kjer ne dobiš nobenega izdelka free.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

jype ::

Saj ni free, samo zgleda tako.

Vseeno se je Google veliko bolj potrudil za dober imidz kot Microsoft. So far. Nikoli se ni pametno zapisat eni sami korporaciji.

Sovrazim Ljubljanske Mlekarne. Kljub temu se vedno pozrem najvec njihovega sladoleda, ker je nesramno dober, ampak tega, da so old-school ledenke (na embalazi je med drugim pisalo Vyslahovana smotana s cukrom) zamenjali z manjsimi in drazjimi, jim pa nikoli ne bom odpustil.

PARTyZAN ::

microsoft kopira google?
pfffff...kdo je su od koga kopirat chat clienta.


LOL, gtalk (hvala bogu) ni kopiran. Mi kar slabo rata, ko gledam necake, ko se pogovarjajo po MSNju. Vse utripa, v pogovorih je vec slik kot texta ... dobis se epilepticen napad. Pa se raznorazne "uporabne" funkcije, kot so tresenje okna, smajliji/pofarban text na friend listi, itd.

Da uporabljas to sranje moras IMO bit mlajsi od 10 let.

Matevžk ::

Da uporabljas to sranje moras IMO bit mlajsi od 10 let.

No, js uporabljam to sranje, ampak se s človekom ne pogovarjam, dokler ne ugasne tistega utripajočega in poslikanega teksta (da potem napiše "pokrivalo" in OK čisto po svoje utripa ...) :D

Sicer se pa motiš -- pozam 20-letnice, ki uporabljajo tisti utripajoči tekst! ;((
lp, Matevžk


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Resnica o Appleovih Macih in nekaj drugih spodrsljajev

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
484898 (3139) darkolord
»

Apple iPhone gre v izdelavo, ter še 15 palčni MacBook za povrh

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
195189 (4361) sirotka
»

Applov spisek napak, Foxconn priznal kršenje delovne zakonodaje

Oddelek: Novice / Ostale najave
285216 (4346) Kilgore T
»

Hude obtožbe Appla: iSuženj?

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
354275 (2978) Stepni Volk
»

Apple do večjega deleža na računalniškem trgu?

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
384871 (3734) iration

Več podobnih tem