» »

Laserska operacija oči

Laserska operacija oči

««
6 / 17
»»

Tody ::

7982884e mogoče edino vprašanje zakaj si šel v Banja Luko če imaš Svjetlost v Zagrebu? Pa mislim da za isto ceno naredijo to tudi pri Morela okulisti v Sloveniji, kjer itak sodeluejjo z Svjetlostjo?

7982884e ::

v zagrebu je dražje
http://www.svjetlost.hr/cjenik
870€ na oko
http://banjaluka.svjetlost-bh.ba/cjenov...
510€ na oko

pri morela okulisti je tudi dražje
http://www.morelaokulisti.si/predstavit...

Tody ::

Aja, da so take razlike... Jaz sem primerjal samo zagreb pa slo

Lion29 ::

se strinjam z 7982884e

skepticizem ni na mestu... LASIK je ena izmed najbolj zanesljivih medicinskih metod...

da bi imel kako resno poskodbo prakticno ni verjetnosti (razen ob kaken hudem laserskem failureju - kar se ni nikoli zgodilo)

torej edino kar se bi lahko zgodilo je
- infekcija med zdravljenjem (ce normalno sledis protokolu se skorajda ne mroe zgoditi)
- manj kot 100% korekcija (to je veliko bolj pogosto .... ampak recimo 70% je se vedno bolje kot 0%)

kakorkoli, ce bos bral le tiste ekstremne primere, ne bos nikoli nic naredil (sel na letalo, sel v avto, na kolo, na skiro, hodil po stopnicah, etc)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

black ice ::

Če pride do manj kot 100% korekcije, je možno popraviti ali je to fiksno?

7982884e ::

ja, če ti ne zbijejo na nulo, si upravičen do ponovne, zastonjske operacije

black ice ::

So možni kakšni dodatni zapleti pri ponovni operaciji?

Okapi ::

- manj kot 100% korekcija (to je veliko bolj pogosto .... ampak recimo 70% je se vedno bolje kot 0%)
Če moraš še vedno nosit očala ali leče, nisi v bistvu nič naredil.

O.

Tody ::

BlackIce mene niso hoteli operirat ker so mi rekli da ne morejo zadeve spravit na nulo. Približno bi lahko ugibal da bi imel iz zdajšnih 8 mogoče okol 1 dioptirjo. Tako da tudi če hočeš te ne operirajo, vsaj v Svjetlosti ali Moreli ne. Tako da v 90% zveš vse prej kaj in kako. Vrjetno je edino to da se folku bolj blešči malce večji problem. Drugače pa spet odvisno zakaj ti ni šlo na nulo.

Furbo ::

Okapi je izjavil:

- manj kot 100% korekcija (to je veliko bolj pogosto .... ampak recimo 70% je se vedno bolje kot 0%)
Če moraš še vedno nosit očala ali leče, nisi v bistvu nič naredil.

O.


Če zbiješ dioptrijo pod 2.0 se znebiš zdravniških pregledov za podaljšanje izpita :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mgermo ::

Mora nujno nekdo bit z teboj al lahko enostavno po posegu sedeš v taxi, ki te odpelje do hotela?
Moti me zgolj sloves bosne ala jug (tudi spletno stran niso toliko spremenili, da bi spremenili FAQ, ki se nanaša na Zagreb), v primeru, da gre kaj narobe (infekcija) ali da po posegu ne vidiš 20/20 (koji k mi če operacija, če še vedno moram nosili očala čeprav z nižjo dioptrijo)in možna starost laserja (tu pač ne vem a je najnovejši ali 5 let star). Skratka cena je uredu, če izpolni pričakovanja - 20/20.

7982884e ::

v bistvu si lahko tudi sam, vidiš itak že takoj, samo malo megleno in s povečano občutljivostjo na svetlobo (ker maš razširjene zenice), priporoča se sicer da preostanek dneva večinoma mižiš (problem v bistvu ni toliko v odprtih očeh kot v mežikanju, ker s tem premikaš tisto zarezo), ampak brez problema lahko z odprtimi očmi zapustiš kliniko (10 min po operaciji, prej ti še nekaj razlagajo o kapljicah in nadaljnjih pregledih) in pokličeš taxi
pač hrano si moraš v takem primeru pripravit za čez dan, da ne boš ravno mižeč lotal po mestu in iskal bureke

IceBoX ::

Zakaj pa na Hrvaško oz. Bosno? A samo zaradi razlike v ceni ali je tudi kakovost kaj višja oz. nižja?
Huh...

black ice ::

Tody je izjavil:

Vrjetno je edino to da se folku bolj blešči malce večji problem.

To mi ne diši preveč. Že sedaj opažam, da me vožnja v dežju zaradi bleščanja od nasproti vozečih vozil bolj moti kot v preteklosti. Je pa res, da zadnje čase ne vozim toliko kot sem včasih.

To je zame edini minus.

Kakšna so opažanja ostalih, ki ste dali skozi to operacijo? Predvsem glede bleščanja.

7982884e ::

si imel prej leče? ker z lečami se ti tudi bolj blešči, jaz sem se na to kar navadil in sem pač nosil sončna očala zunaj, zdaj po operaciji pa mislim da ni nič močnejše bleščanje, kvečjemu manjše

Zakaj pa na Hrvaško oz. Bosno? A samo zaradi razlike v ceni ali je tudi kakovost kaj višja oz. nižja?
jah, prišparaš 700€, klinika je pa ista zato predvidevam da so storitve enako kvalitetne, ker velik del dohtarjev je itak iz hrvaške, laserji so pa mislim da povsod isti

black ice ::

Ne, nisem imel leč. Mogoče me leta dajejo. :)

IceBoX ::

@7982884e Nam mogoče zaupaš kakšna opažanja, zdaj ko je minilo malo več časa?
Huh...

7982884e ::

vidim še vedno tako dobro kot po operaciji (so mi rekli, da je povsem normalno, da v prvem mesecu malo niha, ampak po slabih štirih tednih nisem opazil, da bi kaj nihalo).
edini stranski efekt je da ponoči vidiš halo efekt, ko recimo gledaš ulično razsvetljavo
ampak če googlaš lasik halo effect so precej močnejši efekti kot pri meni, recimo tole je najbolj podobno:



to se pojavi ko ni dovolj ambientne svetlobe in gledaš v izvire močne svetlobe, sicer ne. vsa ostrina ostaja, samo okoli luči je tak efekt, tako da ni nobenih problemov z vožnjo.
sicer normalen in pričakovan pojav, ki naj bi s časom izginil, sploh pri sodobnih metodah lasika, včasih je bil to večji problem.
bi rekel, da je efekt manjši, če dam prej umetne solze v oko, je pa približno isto kot sem imel tudi prej, s kontaktnimi lečami, ponoči ko sem imel utrujene oči, tako da verjetno boste nekateri vedeli o čem govorim.

sicer pa nič posebnega, kapljice oz. umetne solze si dajem zjutraj, ko imam suhe oči, pa še 1x do 2x čez dan (čeprav čez dan niti ne čutim potrebe), pa pred spanjem še enkrat ker je bolje da je oko ponoči navlaženo

bom poročal čez čas kako bo s tem halo efektom, če se bo zmanjšal kot obljubljajo, sicer pa bi se odločil za operacijo tudi če bi tako ostalo

Mr_Globus ::

Halo efekt je pri meni v levem ocesu cisto izginil, v desnem pa je se vedno bolj ali manj izrazen ko imam utrujene oci (ponoci seveda). Dioptrija je super, prve par mesecev mi je precej nihala cez dan v desnm ocesu, levo pa je bilo ze od prvega dne 100% :P glih zaradi tega mi je se vedno ostal "tik" da mezikam in preverjam razliko med ocesi. Levo oko je se vedno brez pripomb - podnevi in ponoci, na desno cez dan vidim celo bolje kot na levega, v mraku pa malenkost slabse, manj ostro (ce so oci zmatrane).

Tako da tudi jaz priporocam kliniko Svjetlost v Zagrebu - edina pripomba je da vztrajno govorijo hrvasko kljub stalnem prosnjam za anglescino :P Mel sem pa dioptrijo -2,5 levo, -2,75 desno

gruntfürmich ::

na koliko ti zlasirajo oči? čista nula ali samo približno?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mr_Globus ::

Ma glede tega so itak zviti ko lisice. Prvi teden po operaciji mi je slo desno oko na priblizno -1 (lastna ocena), in ko ti pol rece da vidis 100% si mislis svoje... Jo vprasam "kako je lahko desno oko 100% ce pa vidim neostro in precej slabse ko na levo?"... Mi rece "levo oko ti je 120%" lol

Drugace "zbrusijo" v nulo pol pa odvisno kako oko na to reagira.

7982884e ::

Mr_Globus je izjavil:

Halo efekt je pri meni v levem ocesu cisto izginil, v desnem pa je se vedno bolj ali manj izrazen ko imam utrujene oci (ponoci seveda). Dioptrija je super, prve par mesecev mi je precej nihala cez dan v desnm ocesu, levo pa je bilo ze od prvega dne 100% :P glih zaradi tega mi je se vedno ostal "tik" da mezikam in preverjam razliko med ocesi. Levo oko je se vedno brez pripomb - podnevi in ponoci, na desno cez dan vidim celo bolje kot na levega, v mraku pa malenkost slabse, manj ostro (ce so oci zmatrane).

Tako da tudi jaz priporocam kliniko Svjetlost v Zagrebu - edina pripomba je da vztrajno govorijo hrvasko kljub stalnem prosnjam za anglescino :P Mel sem pa dioptrijo -2,5 levo, -2,75 desno

koliko časa po operaciji ti je izginil ta efekt? pa a je bil v prvih tednih efekt za obe očesi enak?

korenje3 ::

nekaterim so očala že tako deformirala nos, da zdej prav smešno izgledajo brez očal.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Mr_Globus ::

Hmm pocasi izginjal 4 mesece, ceprav na desnem se mi vcasih se pojavi

IceBoX ::

Potem vi bi priporočali operacijo? Ko malo prebiram stranske učinke, te tudi malo mine :)
Huh...

s6c-gEL ::

Potemtakem ti ne priporočam niti operacije slepiča.

thramos ::

Če ne greš na operacijo slepiča, so malo drugačne posledice, kot če ne greš na operacijo oči.

No, tudi stranski učinki uporabe kontaktnih leč (oziroma povezanih infekcij) niso ravno prijetni.

s6c-gEL ::

Lahko pozabijo notri škarje, ti namesto slepiča odrežejo nogo ali odstranijo ledvico, lahko dobiš mrsa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

thramos ::

Tveganje, ki smo ga vsi pripravljeni sprejeti, ker se zavedamo kakšne posledice so, če ne operiraš razlitega slepiča. Če ne operiraš oči, so posledice drugačne.

Vseeno, enkrat sem že napisal v temo, da sem prebral (ne me držat za besedo če je res), da je verjetnost, da pride do resnih zapletov pri operacij oči manjša, kot je verjetnost, da pride do resnih zapletov pri tipični uporabi leč. če je to res, je racionalna odločitev za operacijo.

IceBoX ::

Kolikor sem iz teme razbral, se je večina tukaj odločila za operacijo v Zagrebu. Sem malo primerjal cene v ZG in v SLO in razlike niso niti tako velike.

A se res splača iti v ZG, ali je tam res toliko naprednejša tehnologija kot v SLO ali ste šli samo zaradi cene?

Ker baje moraš na pregled spet 1 teden po operaciji, potem na 2 tedna, 1 mesec, pol leta oz. nekaj takega. Nekako mi ta vožnja v ZG ne ravno diši preveč. Imamo v SLO tudi kakšne primerljive klinike za operacijo oči?
Huh...

negot ::

7982884e ::

IceBoX je izjavil:

Kolikor sem iz teme razbral, se je večina tukaj odločila za operacijo v Zagrebu. Sem malo primerjal cene v ZG in v SLO in razlike niso niti tako velike.

A se res splača iti v ZG, ali je tam res toliko naprednejša tehnologija kot v SLO ali ste šli samo zaradi cene?

Ker baje moraš na pregled spet 1 teden po operaciji, potem na 2 tedna, 1 mesec, pol leta oz. nekaj takega. Nekako mi ta vožnja v ZG ne ravno diši preveč. Imamo v SLO tudi kakšne primerljive klinike za operacijo oči?

tisti, ki so šli v zagreb, so mislim da večinsko šli v Svjetlost. in če misliš it k njim, potem je bolje da se odpelješ raje do banja luke, kjer je ista klinika, posegi pa so cenejši. laserji so pri njih isti, kolikor vem, pa tudi dvomim da ima kdo v sloveniji (orenk) boljše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

bambam20 ::

7982884e je izjavil:

vidim še vedno tako dobro kot po operaciji (so mi rekli, da je povsem normalno, da v prvem mesecu malo niha, ampak po slabih štirih tednih nisem opazil, da bi kaj nihalo).
edini stranski efekt je da ponoči vidiš halo efekt, ko recimo gledaš ulično razsvetljavo
ampak če googlaš lasik halo effect so precej močnejši efekti kot pri meni, recimo tole je najbolj podobno:



to se pojavi ko ni dovolj ambientne svetlobe in gledaš v izvire močne svetlobe, sicer ne. vsa ostrina ostaja, samo okoli luči je tak efekt, tako da ni nobenih problemov z vožnjo.
sicer normalen in pričakovan pojav, ki naj bi s časom izginil, sploh pri sodobnih metodah lasika, včasih je bil to večji problem.
bi rekel, da je efekt manjši, če dam prej umetne solze v oko, je pa približno isto kot sem imel tudi prej, s kontaktnimi lečami, ponoči ko sem imel utrujene oči, tako da verjetno boste nekateri vedeli o čem govorim.

sicer pa nič posebnega, kapljice oz. umetne solze si dajem zjutraj, ko imam suhe oči, pa še 1x do 2x čez dan (čeprav čez dan niti ne čutim potrebe), pa pred spanjem še enkrat ker je bolje da je oko ponoči navlaženo

bom poročal čez čas kako bo s tem halo efektom, če se bo zmanjšal kot obljubljajo, sicer pa bi se odločil za operacijo tudi če bi tako ostalo


Ja, kapljice ti zmanjšajo efekt, ker ti navlažijo površino. Jaz nimam opravljene operacije zaradi kronično suhih oči. Se mi je pa ta effekt pojavil nekje 2008 in se mi je skozi leta zadeva poslabšala, kljub temu, da uporabljam veliko umetne solze plus ciklosporin sol.

Jaz oftamatologom bolj malo zaupam, ker včasih se mi zdi, da mešajo meglo in marsikaj sploh ne povedo. To, da ima res veliko ljudi po opravljenih operacijah potem kar kronične težave s suhim vidom sem tudi jaz zasledil, čeprav tega oftamatologi ne povedo. Seveda je najlažje, da ti rečejo, da si boš pa vkapljal umetne sozle.

Čez spomlad in poletje to nekako gre, ker je vlažnost v zraku dovolj visoka. Sam imam res močne probleme s suhimi očmi , ko se zečne kurilna sezona in zima, pa lahko še tako pazim, da imam dovolj vlage, okoli 20 stopinj v stanovanju.

Lahko, da ti bo ta "halo effekt" kot ga imaš ostal trajno in se ti bo skozi leta še stopnjeval. Začetka je seveda zelo blag in in razpršenost zelo majhna, z daljšim trajanjem pa se zadeva poslabša in lahko ta halo effekt se razpotegne čez centralni del.
Seveda ti želim, da se ti izgine.

Po mojih izkušnjah pa bolj slabo preverjajo izločanje solz. Izločanje solz bi bilo po moje potrebno preverjati kakšen mesec ali dva, dabi se dobila dejanska slika, kako dobro ima človek navlaženo oko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

IceBoX ::

Sam sem iz okolice NG, pa me zanima če je kdo mogoče že šel v center VID v Kromberku na operacijo?

Mogoče slišal kakšno mnenje od koga,...karkoli?

Hvala
Huh...

boho ::

Jaz sem tudi bil na pregledu v Vid - Nova Gorica. Predlagali so mi PRK operacijo.

Tudi mene zanima izkušnja katerega, ki je pri njih opravil operacijo.
(Grem zdaj prebrat še prejšnje 6 strani foruma)

BorutO ::

Eno vprašanje ... če se ti vid slabša, je priporočljivo iti na lasersko operacijo, da vrnejo nazaj na 0 ali treba čakat tako dolgo, da se slabšanje vida ustavi? Če gledam po tem, se vid celo življenje počasi slabša. Nekaterim hitreje, nekaterim počasneje.

bambam20 ::

BorutO je izjavil:

Eno vprašanje ... če se ti vid slabša, je priporočljivo iti na lasersko operacijo, da vrnejo nazaj na 0 ali treba čakat tako dolgo, da se slabšanje vida ustavi? Če gledam po tem, se vid celo življenje počasi slabša. Nekaterim hitreje, nekaterim počasneje.


Vsekakor. Mislim, da se dioptrija ne sme poslabšat eno leto. Ker , če se slabša z operacijo pač nisi nič naredil.

Tody ::

Bortu0 odvisno od tvoje starosti in seveda okvare oči. Jaz imam tako da se mi bo celo življenje slabšalo in nisem primeren kandidat za operacijo. Zato pravijo da je fajn počakat do 18-20 leta da se telo neha razvijat, po 40 letu pa se pričakuje da se vid spet slabša.

BorutO ::

Meni se je vid vidno poslabšal naenkrat v srednji šoli, pred dobrimi desetimi leti. Vse okoli v dveh mesecih, ko sem prišel v tretji letnik, po počitnicah nisem več prav videl na tablo iz zadnje vrste. Takrat sem prvo imel diotprijo 0,75, pol čez par let 1,50, zdaj nazadnje pa 2,50, ampak kolikor vidim, tudi ta očala, ki jih nosim, so že maličko slabša. Se pravi, v desetih letih mi je dioptrija padla iz 0 na 2,50. In če bi vseeno šel na operacijo, bi imel par let mir, tam do 1,50, pa potem bi šel mogoče nazaj na operacijo ...

Ali je tudi težava v tem, da so laserske operacije "štete" očem. Pač, da recimo 4x lahko greš na operacijo, petič pa več ni priporočljivo zaradi večkratne operacije oči. Upam, da se razume.

Tody ::

Borut0 z lasersko operacijo ti popravijo lečo, ki jo imaš v očesu, seveda jo lahko popraviš pomoje samo enkrat ali max dvakrat, ampak v tvoje dobro dela tudi narava, ki ti s starostjo lahko zmanjša dioptirjo, ker starostna dioptirja gre v plus, tako da bi lahko okoli 45 leta videl čisto ok :) Jaz imam gensko pogojeno napako in moja leča se na vsakih x let toliko in toliko preobilikuje in zjebe dioptrijo. Kaj imaš ti bodo najbolje vedel doktorji, poišči ali počakaj na kako akcijo ko delajo to zastojn in boš imel najboljše podatke :)

7982884e ::

lasik se leče ne dotakne, samo roženico, tist prozoren del na zunanjosti očesa.
drugače pa ja, če ti dioptrija precej pada (v 10 letih na 2.50), pol verjetno bolje da ne greš delat in tudi smiselno ni kaj preveč.

BorutO ::

Nekdo mi je svetoval ne dolgo nazaj, da bi si dal notri všiti lečo. Kako pa je kaj s tem? Je bolj tvegano ali kako?

7982... pol ne priporočaš, da grem na lasersko operacijo?

7982884e ::

Nekdo mi je svetoval ne dolgo nazaj, da bi si dal notri všiti lečo. Kako pa je kaj s tem? Je bolj tvegano ali kako?

ena metoda je, da ti namesto lastne leče (ki jo dajo ven) vstavijo umetno, po naročilu iz nemčije, afaik je kar varna stvar, je pa seveda bistveno manj trivialna kot lasik, ki v par sekundah samo malo roženico pošlata. in bojda je šansa, da oko ne sprejme umetne leče, pa bojda so komplikacije če pride do glavkoma. ampak definitivno ne o tem mene poslušat ali drugih na internetu, ampak povprašaj kakšnega okulista. ampak okulista, ki s tvojo morebitno operacijo ne bo profitiral, da ti pove objektivno o stvari. moja mati bi morala opraviti tako metodo, če bi hotela popraviti dioptrijo (-8.00 je bila prevelika za lasik), pa se je odločila da ne bo. tudi cena je nekajkrat višja, mislim da nad 3000€ za obe očesi, pa nekaj časa traja da se leča naredi po naročilu.

7982... pol ne priporočaš, da grem na lasersko operacijo?
tako kot zgoraj, ne si preveč delati mnenja na podlagi pisanja mene in drugih navadnih ljudi na forumih (in drugod), ampak raje povprašaj kakšnega eksperta za točno tvoj primer. ni rečeno, da ne more operacija ustaviti spreminjanja dioptrije ali kaj podobnega. samo če ti ga ne bo, in ti bo po par letih spet zlezla dol, potem je po mojem mnenju brezveze delat operacijo, rajši nosi leče.

BorutO ::

ok. hvala za info. :)

Lonsarg ::

A nisi ti to mal narobe povedal, morda res obstaja poseg, kjer ti namesto tvoje leče dajo umetno. Ampak moje vedenje je o nekem drugem posegu, kjer samo dodajo neko lečo notri, da ni treba brusit, kolikor vem je ta poseg tudi edina opcija za + dioptrijo, kjer brušenje ni možno.

Skratka kolikor jaz vem so vse 3 metode cenovno zelo blizu:
- brušenje direkt - skurijo prvo plast in nazaj zraste.
- rez prve plasti in šele nato brušenje, namesto zrasti se mora samo zarasti skupaj
- vstavljanje umetne stalne leče v oko

7982884e ::

oboje obstaja:
Intraocular lens @ Wikipedia
torej umetna leča+lastna ali pa umetna namesto lastne, sklepam da slednja metoda je za višje dioptrije.

je pa stvar precej bolj invazivna kot lasik in je pač smiselna samo, če lasik ne gre. mati je o tem premišljevala in jaz sem medtem upal, da se ne bo odločila, ker bi se mi milo rečeno smilila ob takem posegu, čeprav verjetno pretiravam glede same težavnosti operacije. pa na kliniki so takrat rekli da bi bila cena nekje okoli 1500EUR na oko.
sicer govorim na pamet, ampak ne vem, če je z nadomestno lečo zagotovljeno, da se dioptrija ne bo spreminjala, če se ti je že prej. mogoče je bil problem v mišicah, ki napenjajo lečo ali kaj podobnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

BorutO ::

Malo sem okoli obračal 24kur, pa sem naletel na ta članek: http://vizita.si/clanek/novice/operacij...

Sem že dal prijavo na brezplačno kontrolo, pa da vidimo kaj bodo rekli. Če bom primeren za operacijo, sem takoj perajt za lasersko operacijo.

Klemen8 ::

Živjo!

No po treh letih obiskovanja optike Morela se je tudi meni ustalila dioptrija. Včeraj sem dal čez še zadnji pregled in evo že imam določen datum operacije(3.11). Ne razumem pa tega zakaj se vam splača hodit v zagreb če je cena pri Moreli manjša. Kolikor sem jas gledal cenike je v LJ 790 za oko v ZG pa 845. Pa če že bi bila 100-200€ cenejša se ti pomoje nikakor ne splača, ker daš za nafto ziher ene tok denarja, glede na tok koliko pregledov daš skos. Naj še dodam da se je na operacijo naročil tudi moj oče(59 let) tudi slabo vidi na daleč in sicer za vstavitev leče. Uglavnem več feedbacka vam lahko dam po opraciji,tudi od očeta, upam da vse mine brez zapletov :D

p.s. Opažam, da je veliko ljudi zelo strah tega posega, sam osebno očala nosim od 7. leta starosti in vem kako mi znižujejo kakovost življena, tako da pomoje slabše ne more biti! ;):P

Tody ::

Klemen včasih niso bile take cene ;)

Mr_Globus ::

Niti priblizno take, poleg tega so mene tudi reference prepricale ;) imajo najvec operacij v vzhodni evropi baje
««
6 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Operacija oči (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11923988 (3668) Gagatronix
»

Očala: ZA ali PROTI ?

Oddelek: Loža
409326 (1428) Eliaz
»

Laserska operacija za oči

Oddelek: Znanost in tehnologija
124452 (2375) DuleKrtola
»

Laserska korekcija vida

Oddelek: Loža
247529 (6276) gnss
»

Kako odstraniti dioptrijo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7921832 (15989) Bananovec

Več podobnih tem