» »

Laserska operacija oči

Laserska operacija oči

««
7 / 17
»»

trancer01 ::

7982884e ::

trancer01 je izjavil:

http://www.lasikcomplications.com/

tale stran je nekako tako, kot če bi bila stran s slikami kolenskih vsadkov iz leta 1910, kar naj bi bralca odvrnilo od sodobnih ortopedskih posegov, če jih rabi
veliko je tudi nabijanja, laži, pretiravanja.

če drugače povem: lahko bi obstajala tudi stran, ki bi na enak način ljudi strašila pred uporabo leč ali očal, pa je seveda ni, ker temu noben ne naseda

trancer01 ::

No, samo kakšen kritičen pogled na te opevane operacije pa tudi ne škodi. Osebno se temu postopku ne bi podvrgel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

Tody ::

Tracer01 to je tvoje mnenje, bodi prepričan da zdravniki naredijo vse da ne pride do komplikaciji, sicer kot pri vsaki operaciji so le te možne. Tudi oni nimajo nič od tega da jim operacija ne uspe in jih ti potem moriš preko odvetnika ali samo da jim delaš slab glas. Za tistega tisočaka danes se jim res ne splača, raje te odklonijo, saj je še dosti "slepcev" na svetu.

Pač nekateri tudi raje celo življenje šepajo in trpijo kot da bi si šli recimor kolke operirat.

trancer01 ::

Glej, Tody, to ni samo moje mnenje, ampak je mnenje mnogih, ki so to operacijo že dali skozi in je niso odnesli brez negativnih posledic. Poleg tega sem že pred desetimi leti govoril s prijateljem oftalmologom, ki je takrat ravno začel izvajati tovrstne operacije. Takrat mi je lepo razložil, da mi te operacije ne priporoča, če pa že, pa raje LASEK namesto LASIK, ker so pri slednji metodi lahko posledice veliko hujše, če pride do kakšnih zapletov. Poleg tega je rekel, da bom po operaciji prej rabil očala za blizu, kot če ne grem na to operacijo. No, največ pa pove dejstvo, da model sam še vedno nosi očala za daleč, čeprav bi si lahko oči dal operirati zastonj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: trancer01 ()

7982884e ::

trancer01 je izjavil:

No, samo kakšen kritičen pogled na te opevane operacije pa tudi ne škodi. Osebno se temu postopku ne bi podvrgel.
to ni kritičen pogled, to so laži, pretiravanje in zavajanje.
lasik se danes dela v milijonih vsako leto in tehnologija danes je svetlobna leta pred tehnologijo 10 let nazaj. do komplikacij, ki niso vnaprej predvideni in pričakovani stranski učinki (v stilu suhih oči, draženja prvih nekaj dni itd.) pač ne more priti.

thramos ::

7982884e ::

8 let nazaj, na podatkih izpred 10+ let nazaj?
veš, kako je napredovala tehnologija na tem področju? lasik operacije iz 2006 in prej so kot dan in noč napram današnjim. takrat so s skalpelom rezali oko, danes skoraj nič in vse opravi mašina, z minimalno invazivnosti, v nekaj sekundah. infekcija je edini riziko, in če nisi neumen, ti nima kaj biti. jaz sem slišal tudi za človeka, ki kontaktnih leč nekaj mesecev ni dal iz očesa, počasi razvijal infekcijo, in do zdravnika odšel šele, ko je imel na enem očesu precej zameglen vid, v zelo pozni fazi infekcije. posledično je na tistem očesu izgubil dobršen del vida. in zaradi takih primerkov pač noben poseg, kot tudi navadno nošenje leč, ne more biti risk-free.

v končni fazi lahko tudi HIV stakneš med darovanjem krvi ali neko rutinsko operacijo, ali pa, kot je nekdo že predlagal, se spotakneš in ti rata okvir od očal dobit v oko.

dajte se o teh stvareh raje pozanimat ne od mene, pa ne od lasikcomplications.com ali čim podobnim (po možnosti financiranim s strani optikov), ampak s strani kakšnega očesnega zdravnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

thramos ::

Vsekakor. Youtube filmčki in sumljive strani niso kredibilen vir podatkov, ampak tudi pisanje nekih neznancev (zdravnikov, ki zaračunavajo opravljanje lasika? :))), da do resnih komplikacij nikakor ne more priti je podoben bullshit.

Študije pač vzamejo čas (razumljivo), zato so podatki kakršni so. Zagotavljanje z napredkom tehnologije nima neke resne podlage.

7982884e ::

moral bi dodati "praktično", torej da do resnih komplikacij praktično ne more priti.
kar pomeni, da če si talent, do njih lahko pride.

Študije pač vzamejo čas (razumljivo), zato so podatki kakršni so. Zagotavljanje z napredkom tehnologije nima neke resne podlage.

nima neke resne podlage?

lasersko popravljanje diptrije v 2006:


lasersko popravljanje dioptrije v 2014:

(real time, celotna procedura za eno oko. to tehniko imajo recimo že v svjetlosti, samo pri meni še niso tega uporabljali, ker sem bil junija kak mesec prezgoden)



dosti manj invazivnosti in napredni, hitro odzivni laserji pomenijo, da do mehanskih poškodb praktično ne more prit (lahko pa seveda meteorit prileti v operacijsko sobo), okrevanje je skoraj takojšnje, zaceli se zelo hitro, posledično je tudi riziko infekcije toliko manjši.

nimam podlage za to, ampak bi si upal trditi, da več riskiraš z dolgoletnim nošenjem kontaktnih leč kot pa z eno tako sodobno proceduro, kar se tiče infekcij.

trancer01 ::

Vsak ima lahko svoje mnenje o teh operacijah, vendar določena dejstva ostajajo, med drugim tudi to, da bistveno prej rabiš očala za presbiopijo.

Tody ::

Tracer na srečo se da tudi to popraviti s laserjem ;)

zzzvezdica ::

Klemen, se mi javiš prosim na ewchy afna hotmail.com , tudi jaz imam operacijo 3.11. pri Moreli. Da bova lahko primerjala rezultate in celjenje :)
Sem se pa odločila za custom operacijo lasek, ker nobeno oko ni enako. Preprosto povedano- vse ljudi z enako dioptrijo se operira na popolnoma enak način (lasek/lasik), čeprav imajo različne oblike očes. Pri custom operaciji pa se lasik/lasek operacijo prilagodi za vsakega posameznika in so tudi rezultati boljši (manj možnosti za bleščanje).

7982884e ::

od kje ti to, da "se ljudi z enako dioptrijo se operira na popolnoma enak način"?
vsako oko ti operirajo tako, kot je treba. najprej ti ob pregledu naredijo natančen 3D sken, potem ob samem posegu laser sam "zmodelira" tako, kot je potrebno. jaz sem prej imel eno oko dominantno in razliko v dioptriji 0.25 med očesoma, zdaj pa ne morem reči s katerim očesom bolje vidim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

zzzvezdica ::

Ne drži. Navaden lasik/lasek ti odpravi samo optične aberacije nižjega reda (kratkovidnost, daljnovidnost in astigmatizem). Pri deležu ljudi, ki ne vidijo dobro, pa so prisotne še optične aberacije višjega reda (citiram "Slednje lahko kljub uspešni standardni laserski korekciji dioptrije še vedno zmanjšujejo kakovost vida, sploh v pogojih slabe osvetlitve"). Torej, če je navadna lasik/lasek operacija pri tebi uspela - hvalabogu, očitno nisi imel aberacij višjega reda. Ampak, ker berem, da imaš halo efekt - bi rekla, da imaš aberacije višjega reda, ki bi ti jih custom lasek odpravil, navaden lasik/lasek pa ti jih ni. Ker imam to na izbiro, bom raje dala še 50€ več na eno oko, pa da mi poiščejo še aberacije višjega reda in glajenje roženice prilagodijo glede na to, saj si HALO efekta ne želim imeti :) Torej, ta zadnji del- glajenje roženice prilagodijo glede na aberacije višjega reda - to je tisto, kar prilagodijo vsakemu posamezniku.

Klemen8, če boš to videl, se mi prosim javi na moj email napisan 2 posta zgoraj, bi bilo fino imeti nekoga, ki bo šel istočasno čez mučenje ;)

Tody ::

Jaz mislim da pri Moreli ne delajo polovičarskih operaciji in vsakemu dajo tisto kar rabi, neglede na ceno. Mene so sicer zavrnil že 2x v roku 12 let, tko da za mene tehnologija še ni zadosti napredovala. :)

trancer01 ::

Opažam, da so naše in hrvaške očesne klinike precej bolj previdne pri odobravanju operacij oči kot veliko ameriških... Je pa tako, da si niti očesni kirurgi, ki izvajajo tovrstne operacije, niso povsem enotni v tem katera metoda je najboljša. Že med navadnim LASIK in INTRALASIK so razlike, potem pa je tu še kupček drugih metod. Zanimivo branje o tem katera metoda je manj ali bolj škodljiva za pacienta, navaden LASIK, pri katerem kirurg flap naredi z mikrokeratomom ali INTRALASE LASIK, kjer kirurg tudi flap naredi z laserjem: http://www.allaboutvision.com/visionsur...

Najhuje je pa lahko predvsem tam, kjer je roženica pretanka ali na meji še primerne za operacijo, plus visoka dioptrija. Tu lahko potem pride čez čas do post LASIK ektazije roženice. Zato so visoke dioptrije vedno bolj rizične kot nižje, kar je potrebno pri odločitvi za operacijo upoštevati.

7982884e ::

zzzvezdica je izjavil:

Ker imam to na izbiro, bom raje dala še 50€ več na eno oko, pa da mi poiščejo še aberacije višjega reda in glajenje roženice prilagodijo glede na to, saj si HALO efekta ne želim imeti :)

to pa definitivno. tudi 500€ več, če ti je zagotovljeno, da halo efekta ne bo. vendar nisem ziher, da so lahko o tem prepričani.

IceBoX ::

@zzzvezdica: Napiši še kakšno mnenje po operaciji. Hvala :)
Huh...

zzzvezdica ::

Tody je izjavil:

Jaz mislim da pri Moreli ne delajo polovičarskih operaciji in vsakemu dajo tisto kar rabi, neglede na ceno. Mene so sicer zavrnil že 2x v roku 12 let, tko da za mene tehnologija še ni zadosti napredovala. :)


Ja drži, pri Moreli delajo samo če custom operacije (wavefront lasik/lasek), navadnih lasik/lasek operacij ne delajo več, čeprav jih imajo v ceniku.

No, če koga zanima, mene je vse skupaj prišlo 1650€. Prvi pregled je zastonj, drugega (100€), ti odštejejo od cene operacije, če greš pri njih na operacijo. Sem gledala kakšne cene so imeli cca 5 let nazaj, so današnje za ene 40% nižje :)

Glede HALO efekta - custom (wavefront) operacija zelo zniža verjetnost, da bi po operacij imel HALO efekt. Garantira ti pa itak nihče nič.

Bom javila po operaciji seveda. Vsaj 17 dni bom dala očem počitka od računalnika, telefona (sposojene avdio knjige, da ne umrem od dolgčasa prvih 7 dni, ko še ne bom smela ven), tako da po planih se okoli 20. novembra spet priklopim na net :) Najdaljši čas skoraj brez tehnologije v zadnjih 15 letih hehe. Sicer pa ni nujno, da bom takrat že dobro videla in bom lahko na računalniku, pri LASEK operaciji se vid kolikor toliko vzpostavi šele 4 tedne po operaciji (glavna razlika z LASIKom, kjer dobro vidiš takoj. Aja, pa razlika je tudi ta, da LASIK ne boli, LASEK pa ko hudič). No, jutri popoldne bom trpela v hudih bolečinah, tako da malo mislite name, hehe ;)

Klemen8 ::

No evo me nazaj po operaciji. Minilo je že 18 dni. Kot prvo se moram opravičiti zzzvezdici, ker ji nisem pisal na mejl med tem ko sma trpela(by the way, ob kokih si pa mela operacijo, če si mela 3.11?), sori sem čisto pozabil na ta forum hehe :P Kaj vam lahko povem...torej bil sem operiran pri Moreli, imajo zelo korekten in prijazen pristop, zaenkrat jim nimam kaj očitat. Bil sem operiran po metodi LASIK wavefron, torej ja, šel sem po najbolj boleči poti verjetno? Sam poseg poteka "dokaj" hitro, vsega skupaj traja mislim da 20min. Zakaj dokaj? Mislim da če ti že 1 min kdo šara po očeh ni prijeten občutek hehe. Sama operacija je neboleča, sem pa imel občutek nelagodja, tesnobe, vendar za vsako stvar je treba potrpet če hočeš da pride rezultat :)..no to je še tamali problem. Takoj po operaciji te začnejo peči oči...ja zelo peče in ne neha celih 48ur. Podoben občutek kot da bi imel v očeh cet, limono, ali 10 mušic, ki jih nebi mogel spraviti iz očesa ;(( Oči nemoreš imeti odpretih 5sec skupaj ker se tako solzijo in pečejo. Največji problem je ker nemoreš nič. Nemoreš it ven, nemoreš gledat TVja, samo ležiš in škiliš na uro katera pa se suče 10x počasneje kot kadarkoli poprej hehe. Uglavnem fura se safr, po 48 urah pa kot da bi odrezalo, bolečina preneha samo vid je še meglen. Po 18 dneh lahko povem da vid še ni sto procenten, recimo nekje na 90%, malenkost je še bleščanja in fokus še mi malo ponagaja. Tako da to je to od mene zaenkrat, o uspešnosti operacije pa še ne morem govoriti ker rehabilitacija še poteka:D8-) Lahko še povem, da sem mislil da bom šel po 1 tednu v službo vendar to seveda še ni mogoče, vsaj po tej metodi ne, sem šel sedaj po 14 dneh, drugače bi doma znorel od dolgčasa:P8-) Če vas še kaj zanima pa kar vprašajte. Lp Klemen

VaeVictis ::

Hvala za tale report, upam, da boš čimprej na 100%.

Če pa lahko pišeš še progress report v naslednjih dneh/tednih/mesecih (kako se celi, če imaš kake komplikacije, kake posebnosti, kako si zadovoljen etc.) bi bili vsi tisti, ki še razmišljamo o operaciji, zelo hvaležni!

zzzvezdica ::

Oj, se še jaz oglasim.. Pomoje se je klemen8 zgoraj zmotil, je sigurno šel na lasEk, drugače ga ne bi bolelo...
Mene je bolelo "samo" 12 ur, ampak takrat pa hudo zelo - kot bi mi nekdo ribal oko z ribežnom za parmezan... :/
Moj vid je trenutno na nekje 70%, ponoči pa na 30% in variira iz ure v uro, zjutraj je najboljši potem pa upada. Na blizu vidim ful slabo (prej na blizu nisem imela težav) in tudi tole bolj težko pišem.
Glede bolečin- mi je kirurginja rekla, da jo je en pacient klical še v sredo, da ne zdrži več kako to boli, torej tretji dan. Je torej res odvisno od posameznika kako bo bolelo.
Grem pa jutri prvič smučat brez očal, komaj čakam :)

zzzvezdica ::

Aja klemen8, daj se mi prosim vseeno javi, da si bova poročala kaj bodo rekli naslednji teden na pregledu, ker menda če ne vprašaš točno kar ne povejo koliko % imaš vid, ali lahko voziš...
Še to, drži da po enem tednu ne moreš v službo. Kolegica je bila prav tako na Laseku, pa je po dveh tednih šla v službo in se je zelo matrala na računalniku, vsake pol ure delala pavzo.. Jaz na računalnik še ne bom šla par dni, tole vse odpisujem s telefona :)

Klemen8 ::

Ja seveda na LASEKu sem bil, sem se zatipkal, sem ti napisal mail;)

7982884e ::

uf, jaz imam definitivno raje malo zvezdic okoli luči ponoči, kot pa takole matranje ... me kar zmrazi, ko tole berem. očitno sta postopka lasik in lasek kot dan in noč, ker meni je še obisk zobarja z blagim vrtanjem težja procedura kot tisto, kar sem jaz dal skozi na lasiku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

zzzvezdica ::

Tudi z LASIK-om bi lahko imel wavefront operacijo, da ne bi imel halo efekta. Custom wavefront operacijo ti lahko naredijo pri obeh vrstah operacij. Ne vem pa če Hrvati to sploh delajo. In če bi imel custom lasik te ne bi nič bolelo, boli pač lasek ne glede na to ali je custom ali ne.

francek1 ::

Klemen8 je izjavil:

No evo me nazaj po operaciji. Minilo je že 18 dni. Kot prvo se moram opravičiti zzzvezdici, ker ji nisem pisal na mejl med tem ko sma trpela(by the way, ob kokih si pa mela operacijo, če si mela 3.11?), sori sem čisto pozabil na ta forum hehe :P Kaj vam lahko povem...torej bil sem operiran pri Moreli, imajo zelo korekten in prijazen pristop, zaenkrat jim nimam kaj očitat. Bil sem operiran po metodi LASIK wavefron, torej ja, šel sem po najbolj boleči poti verjetno? Sam poseg poteka "dokaj" hitro, vsega skupaj traja mislim da 20min. Zakaj dokaj? Mislim da če ti že 1 min kdo šara po očeh ni prijeten občutek hehe. Sama operacija je neboleča, sem pa imel občutek nelagodja, tesnobe, vendar za vsako stvar je treba potrpet če hočeš da pride rezultat :)..no to je še tamali problem. Takoj po operaciji te začnejo peči oči...ja zelo peče in ne neha celih 48ur. Podoben občutek kot da bi imel v očeh cet, limono, ali 10 mušic, ki jih nebi mogel spraviti iz očesa ;(( Oči nemoreš imeti odpretih 5sec skupaj ker se tako solzijo in pečejo. Največji problem je ker nemoreš nič. Nemoreš it ven, nemoreš gledat TVja, samo ležiš in škiliš na uro katera pa se suče 10x počasneje kot kadarkoli poprej hehe. Uglavnem fura se safr, po 48 urah pa kot da bi odrezalo, bolečina preneha samo vid je še meglen. Po 18 dneh lahko povem da vid še ni sto procenten, recimo nekje na 90%, malenkost je še bleščanja in fokus še mi malo ponagaja. Tako da to je to od mene zaenkrat, o uspešnosti operacije pa še ne morem govoriti ker rehabilitacija še poteka:D8-) Lahko še povem, da sem mislil da bom šel po 1 tednu v službo vendar to seveda še ni mogoče, vsaj po tej metodi ne, sem šel sedaj po 14 dneh, drugače bi doma znorel od dolgčasa:P8-) Če vas še kaj zanima pa kar vprašajte. Lp Klemen

Zanima me nekaj; so ti povedali, koliko rezov naredi njihov laser?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

GTX970 ::

Hrvati imajo bolj napredno tehnologijo kot v Slo.
http://www.opticalexpress.hr/advanced-c...
To so imeli pred Morelo.

Irman tega sploh nima http://www.ocesneoperacije.si/index.php... .

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

francek1 ::

GTX970 je izjavil:

Hrvati imajo bolj napredno tehnologijo kot v Slo.
http://www.opticalexpress.hr/advanced-c...
To so imeli pred Morelo.

Irman tega sploh nima http://www.ocesneoperacije.si/index.php... .

Ravno zaradi tega sem vprašal po številu rezov. To ti namreč pove o generaciji laserja.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Klemen8 ::

francek1 je izjavil:

Klemen8 je izjavil:

No evo me nazaj po operaciji. Minilo je že 18 dni. Kot prvo se moram opravičiti zzzvezdici, ker ji nisem pisal na mejl med tem ko sma trpela(by the way, ob kokih si pa mela operacijo, če si mela 3.11?), sori sem čisto pozabil na ta forum hehe :P Kaj vam lahko povem...torej bil sem operiran pri Moreli, imajo zelo korekten in prijazen pristop, zaenkrat jim nimam kaj očitat. Bil sem operiran po metodi LASIK wavefron, torej ja, šel sem po najbolj boleči poti verjetno? Sam poseg poteka "dokaj" hitro, vsega skupaj traja mislim da 20min. Zakaj dokaj? Mislim da če ti že 1 min kdo šara po očeh ni prijeten občutek hehe. Sama operacija je neboleča, sem pa imel občutek nelagodja, tesnobe, vendar za vsako stvar je treba potrpet če hočeš da pride rezultat :)..no to je še tamali problem. Takoj po operaciji te začnejo peči oči...ja zelo peče in ne neha celih 48ur. Podoben občutek kot da bi imel v očeh cet, limono, ali 10 mušic, ki jih nebi mogel spraviti iz očesa ;(( Oči nemoreš imeti odpretih 5sec skupaj ker se tako solzijo in pečejo. Največji problem je ker nemoreš nič. Nemoreš it ven, nemoreš gledat TVja, samo ležiš in škiliš na uro katera pa se suče 10x počasneje kot kadarkoli poprej hehe. Uglavnem fura se safr, po 48 urah pa kot da bi odrezalo, bolečina preneha samo vid je še meglen. Po 18 dneh lahko povem da vid še ni sto procenten, recimo nekje na 90%, malenkost je še bleščanja in fokus še mi malo ponagaja. Tako da to je to od mene zaenkrat, o uspešnosti operacije pa še ne morem govoriti ker rehabilitacija še poteka:D8-) Lahko še povem, da sem mislil da bom šel po 1 tednu v službo vendar to seveda še ni mogoče, vsaj po tej metodi ne, sem šel sedaj po 14 dneh, drugače bi doma znorel od dolgčasa:P8-) Če vas še kaj zanima pa kar vprašajte. Lp Klemen

Zanima me nekaj; so ti povedali, koliko rezov naredi njihov laser?

Ne žal tega podatka nimam, šel sem po metodi LASEK wavefront, je bila najbolj primerna in najbolj varna zame, ker sem imel visoko dioptrijo in visoke cilindre. Res nevem zakaj tako komplicirate, o uspešnosti teh operacij govorijo številke. Posegi so se začeli že pred 10+ leti in tudi metode so bile drugačne. Poznam veliko ljudi ki so bli na operacijah pred desetimi leti in so zelo zadovoljni. Če ste tako zakomplicirani pri vsaki stvari v življenju pa mislim, da vas tudi sam chuck norris nebi zadovoljiv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Klemen8 ()

garfy ::

joj prejoj, da greš na operacijo in potem na blizu ne vidiš več, kaj takega....
jaz imam 2.0 in samo na daleč se mi megli...

mislil sem da je aonta lasika da vidiš 100%

in baje drži samo nekaj let in potem jovo na novo

7982884e ::

saj je to poanta lasika, oni govorijo o laseku, pa tudi tam se seveda izboljša po nekaj tednih
pa daj vir za to da "drži samo nekaj let"

fujtajksel ::

> in baje drži samo nekaj let in potem jovo na novo

Kakor pri kom. Do takrat ko se ti dioptrija tolk spremeni, da ne vidiš več dobro. Poznam npr eno ki ji je po nekaj letih odstopila mrežnica najprej na enem, potem še na drugem očesu. Izgovor da imajo oni z veliko minusa predispozicijo in da to nima veze z operacijo. Potem je dioptrija še postopoma zrasla...

7982884e ::

lasik ti dela na roženici. to nima nobene veze z čemerkoli ostalim v očesu, zato ne vem, po zakaj bi se ti zaradi tega spreminjala dioptrija ali odstopila mrežnica.

fujtajksel ::

7982884e je izjavil:

lasik ti dela na roženici. to nima nobene veze z čemerkoli ostalim v očesu, zato ne vem, po zakaj bi se ti zaradi tega spreminjala dioptrija ali odstopila mrežnica.


Hja, laserska operacija dioptrije nedvomno je velik stres za oči, četudi reže samo roženico. Uradno povezava ni priznana (za razliko npr od povezave med operacijo za popravilo mrežnice in sivo mreno ki ji je sledila), ampak kdo ve... Me prav zanima če je to bilo zabeleženo v kakšni uradni statistiki potencialnih stranskih učinkov ali so tako zelo prepričani da je povsem nepovezano da to ne more v nobeno evidenco >:D podobno kot je s statistikami stranskih učinkov cepljenja :) :) :)
Dioptrija "leze" sama od sebe, različno hitro od človeka do človeka, pa tudi pri povprečnem osebku s staranjem; večje spremembe pa so tu bile ob posredovanjih po zapletih z mrežnico.

7982884e ::

jaz ne razumem kako je lahko velik stres za oči. najprej ti z zelo rahlim vakuumom na oko dajo nek obroč, da oko imobilizirajo in ti medtem femtolaser naredi majhno zarezo. to traja par sekund in pritiska skoraj ne čutiš, razen tega da se ti ta tistih par sekund pred očmi stemni. potem ti pa samo še laser par sekund zmodelira roženico z mikroskopskimi vdolbinicami.

torej, ko si mencaš oči, maš večji fizični stres na oči kot ga ima tist rahel vakuum. tako da i don't buy this.
kar se tiče spreminjanja dioptrije - lasik nima nič z njo (ker pač nima nič s samo lečo, očesnimi mišicami in čemerkoli drugim). če si pa taka oseba, ki se ji dioptrija ni ustalila, potem pa postopek itak ni priporočljiv.

fujtajksel ::

7982884e je izjavil:

jaz ne razumem kako je lahko velik stres za oči. najprej ti z zelo rahlim vakuumom na oko dajo nek obroč, da oko imobilizirajo in ti medtem femtolaser naredi majhno zarezo. to traja par sekund in pritiska skoraj ne čutiš, razen tega da se ti ta tistih par sekund pred očmi stemni. potem ti pa samo še laser par sekund zmodelira roženico z mikroskopskimi vdolbinicami.

torej, ko si mencaš oči, maš večji fizični stres na oči kot ga ima tist rahel vakuum. tako da i don't buy this.

Sej ti ni treba nič kupovat. Ampak jaz tudi ne kupim da ni stres za oči in primerjave z mencanjem, glede na tedne bolečin in meglenega vida in mesece preden se zadeva stabilizira do tiste točke ko človek lahko pozabi da je imel operacijo. Tudi antibiotiki, ki si jih daješ notri kar dolgo časa, bi lahko bili potencialen faktor.

7982884e je izjavil:

kar se tiče spreminjanja dioptrije - lasik nima nič z njo (ker pač nima nič s samo lečo, očesnimi mišicami in čemerkoli drugim). če si pa taka oseba, ki se ji dioptrija ni ustalila, potem pa postopek itak ni priporočljiv.

To da poseg ne vpliva direktno na spreminjanje dioptrije verjamem. Ali se je dioptrija ustalila je pa podoben problem kot vremenska napoved. A obstaja kje kakšna relevantna in neodvisno od operaterjev pridobljena statistika, koliko let pri povprečnem operirancu traja, da mu odleze toliko, da spet rabi očala?

Tody ::

Operaterjev? Model get real, to ni menjava filtra v avtu. Gospod za 10.000 km pa zdej bo! To je živ organizem, ki se odvisno od okoliščin razvija in prilagaja. Torej če imam jaz operacijo in ker imam tako službo in tak hobi še zmeri bulim v ekrane po 15 ur na dan vrjetno to ni najbolj zdravo, prav tako lahko drugi izpostavljen vremenskim pogojem ker ima terensko delo, sonce,veter... Kako lahko primerjaš ta dva med sabo? Tukaj so še genske spremenljivke, meni se zaradi mutacije vsake par let spremeni dioptrija za 0,25 neglede na to kaj narediš. Po 40 letu (V POVPREČJU!) so ugotovil da se mišice in tkivo začen malce drugače obnašat, nekaterim hitreje nekaterim počasneje spet odvisno od tega, kako si sestavljen.

Moj frend je šel na operacijo in čez 1 uro se je odpeljal domov in nikoli ni imel problema, vrjetno pa so jima povedal kako bo okrevanje in postopek, na katerega sta pristala. Tako kot ti dokotor za zlomljeno nogo lahko reče se vidiva čez 6 tednov pa ti šele potem pove ali se je OK zacelil ali ne tudi tukaj niso neki vdževalci ali se bo vse ok zacelil ali boš ti spoštoval vsa pravila ali bo prišlo do komplikaciji...

fujtajksel ::

Pls beri v kontekstu. Z operaterji sem mislil na očesne kirurge ki izvajajo te operacije, za razliko od splošnih očesnih kirurgov in okulistov nepovezanih s to dejavnostjo. Žal je v tej družbi tako, da informacijam ki izvirajo iz interesne sfere katerekoli pridobitne dejavnosti ne moreš slepo zaupat, prav tako kot ne tistim od kakšnih revolucionarnih skupin nasprotnikov.
Drugače pa, sej sem napisal da je razvoj dioptrije zelo odvisen od posameznika... ampak to še ne pomeni da se ne da dobit nekega statističnega povprečja, s sigmo vred. Pri mlajših teh operacij sploh nočejo delat, ker je tveganje za spremembo dioptrije preveliko. V nekih srednjih letih imaš dobre šanse da se znebiš očal/leč za lepo število let, ampak nek procent ljudi tudi nima te dolgotrajne sreče. Pri starejših ti kar dobro napovejo napredovanje starostne daljnovidnosti in zato operacije ne načrtujejo "v nulo" temveč z nekaj korekcije za predvideno lezenje, glede na to se da tudi ocenit za koliko let bo zaleglo (na stara leta sposobnost fokusa upade, tako da itak brez očal lahko ostro vidiš kvečejemu ali na blizu ali na daleč, ne pa oboje). Pa pri oni operaciji mrežnice so tudi kar zadeli da bo dioptrija skočila za okrog 1 in da bo čez leto do dve siva mrena.

Tody ::

In kaj v bistvu zdej hočeš?

7982884e ::

Sej ti ni treba nič kupovat. Ampak jaz tudi ne kupim da ni stres za oči in primerjave z mencanjem, glede na tedne bolečin in meglenega vida in mesece preden se zadeva stabilizira do tiste točke ko človek lahko pozabi da je imel operacijo. Tudi antibiotiki, ki si jih daješ notri kar dolgo časa, bi lahko bili potencialen faktor.

ti veš, da primerjaš lasek in lasik?
jaz sem dal čez lasik. svoje izkušnje sem lepo napisal v tej temi. nobenih bolečin, samo rahlo draženje prvi dan (zaradi tiste zareze), tudi nobenega meglenja (ko sem takoj po operaciji šel dol po stopnicah iz operacijske sobe, sem lepo gledal in vse videl ostro. občutljivost na svetlobo je bila večja samo prvi dan, zato ker sem 1 uro pred operacijo not dal kapljice, zaradi katerih se zenice razširijo. drugi dan po operaciji sem že brez problema vozil. antibiotike pa daješ v majhnih količinah samo 2 tedna.

fujtajksel ::

Tody je izjavil:

In kaj v bistvu zdej hočeš?


Nič, sem samo komentiral na iztočnico "zdrži samo par let". Ker pač poznam eno osebo ki po par letih spet rabi očala. Do tega kolk % operiranih čez par let rabi očala pa zaenkrat nismo prišli.

fujtajksel ::

7982884e je izjavil:


ti veš, da primerjaš lasek in lasik?

Joj jst tega ne primerjam, samo povedal sem kako je potekalo v tem primeru. Se niti ne spomnim več kaj točno je bilo, razen da je bilo izvedeno pred nekje 5-8 leti v NG, pa da je bilo možnih več tipov operacije, pri čemer je kirurg ocenil kateri bi bil najprimernejši.

Tody ::

Jebi ga, rabiš tudi nov kolk vsake toliko časa... :)

7982884e ::

fujtajksel je izjavil:

7982884e je izjavil:


ti veš, da primerjaš lasek in lasik?

Joj jst tega ne primerjam, samo povedal sem kako je potekalo v tem primeru. Se niti ne spomnim več kaj točno je bilo, razen da je bilo izvedeno pred nekje 5-8 leti v NG, pa da je bilo možnih več tipov operacije, pri čemer je kirurg ocenil kateri bi bil najprimernejši.

nerodno sem se izrazil. lasik in lasek ne smeš metati v isti koš. sodobne procedure lasik so čisto trivialne in za njih komot rečem, da imajo manj fizičnega stresa na oči kot mencanje.

perci ::

A kdo kaj ve o Relex Smile metodi? Pozna kdo koga, ki je zadevo že sprobal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

GTX970 ::

Google daje pretežno UK in DE linke, tako da gre kot kaže za "novo" tehnologijo (2011), ki bo prišla na Balkan čez kako leto (ali 5).

Lentikularna ekstrakcijska metoda (ReLex), Small Incision Lenticule Extraction technique (ReLEX smile) metoda je še v kliničnih raziskavah.

http://www.pusnik-novljan.si/metode-ope...

Medtem pri proizvajalcu pravijo tole: http://www.zeiss.com/meditec/en_de/prod...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

perci ::

Če prav razumem, ga ima Svjetlost že v akciji.

Pušnik je malo za cajtom.

GTX970 ::

Ja, kot kaže res http://svjetlost.hr/smile-metoda/ .
Tu se vidi prednost velikih, ki imajo denar, da si lahko privoščijo najnovejšo tehnologijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()
««
7 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Operacija oči (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11923876 (3556) Gagatronix
»

Očala: ZA ali PROTI ?

Oddelek: Loža
409316 (1418) Eliaz
»

Laserska operacija za oči

Oddelek: Znanost in tehnologija
124450 (2373) DuleKrtola
»

Laserska korekcija vida

Oddelek: Loža
247523 (6270) gnss
»

Kako odstraniti dioptrijo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7921812 (15969) Bananovec

Več podobnih tem