» »

Laserska operacija oči

Laserska operacija oči

««
5 / 17
»»

ivanuscha ::

Za začetek si malo za nazaj preberi! Odvisno kam greš...

aiko ::

miraldinjos je izjavil:

A kdo ve koliko stane operacija oči?


pri optiki Irman cca. 1300€ na oko za femto-lasik
pri optical express-u (zagreb) pa cca. 1100 na oko po enakem postopku (Intralase Lasik).

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aiko ()

francek1 ::

Optical express je preizkušeno odličen. Moji dragi so okice porihtali v nulo. Lasik je trenutno najbolj zanesljiva metoda operacije.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

Tody ::

Pa je kdo od tukaj poskusil že kako drugo metodo? Jest se bojim da nimam zadosti debele roženice in mi vrjeten vsi ti fancy šmensy laserji ne pomagajo :)

francek1 ::

A na brezplačen pregled pa ne bi šel? Potem že nimaš prevelikih težav...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

Tody ::

Sej sem šel pred 10 leti pa zdaj bom šel spet, ne škodi pa vprašat nekoga, ki ga ne zanima samo denar :) Če si prebral temo si lahko videl da je kar nekaj različnih mnenj o operaciji, če pa poslušaš zdravnike so te vse 100% in oh in sploh.

Alamar ::

francek1 je izjavil:

A na brezplačen pregled pa ne bi šel? Potem že nimaš prevelikih težav...

Pregled 550 kn (odbija se od cijene zahvata) Očitno ni brezplačen, če se ne odločiš za poseg.

amigo_no1 ::

Saj tudi "naši" nimajo zastonj pregleda in tudi ne odštejejo stroške le tega od cene operacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

bajker ::

Tole se splača mal prebrat pred operacijo.

aiko ::

bajker je izjavil:

Tole se splača mal prebrat pred operacijo.


Hvala bajker za tale link. Sem si prebral kar precej, si ogledal kr nekaj video-v na youtube-u in mislim da bom kar ostal na očalih. Ogromno stvari ti pred postopkom ne povejo vidim. Nisem vedel niti, da se problemi lahko začnejo leto(a) po operaciji...

francek1 ::

Take "vesti" širijo proizvajalci očal. To je isto, kot da bi začeli nabijat z nesrečami, ko se zdrobljena stekla očal ob nesreči (airbag!!!) zapičijo v oko...Spominja me na zgodbice o mikrovalovkah...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

RejZoR ::

No ja, zanikat ne moreš, da take komplikacije niso možne. In če se zgodijo ravno tebi sigurno ne bo kul. Sploh ker v takem primeru praktično ne moreš nič več popravit, izguba vida pa je lahko zelo travmatična izkušnja. Tko da folk dost upravičeno razumem, da so zelo zaskrbljeni pri teh zadevah. Sicer za te primere še nisem slišal ampak sem pa vedno imel v glavi "what if" scenarij...

Če se bojiš takih ekstremnih primerov so kontaktne leče še vedno zelo dobra vmesna postaja. Če vsaj malo skrbiš za higieno praktično nič ne more it narobe. Če pride do komplikacij so te v praktično vseh primerih po krivdi uporabnika (ki si vtika leče z neumitimi rokami, hrani leče v vodi iz pipe in podobne neumnosti).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Tody ::

Tukaj spet prideš do filozofije da se je nevarno voziti z avtom saj se lahko marsikaj zgodi. Pač ne moreš (ne smeš?) živeti življenja zavit v vato.

Odločitev pa je seveda od vsakega posameznika.

Lonsarg ::

Res bi bilo fajn videt statistiko takih primerov. Glede na malo omembe gre za majhen odstotek, kaj pa če je ta odstotek manši od števila ljudi, ki oslepijo zaradi nošenja leč?

Moja izkušnja z okulisti je da marsikaj rečejo proti operacijam, čudno da potem ne omenijo takih primerov, očitno jih ni zadost. Namreč metali so mi take iz trte zvite agrumente, da sem se jim lahko samo smejal. Prokleti kapitalistični okulistični lobiji, ki LEGALNO podkupujejo dohtarje, da ne dajejo pravih strokovnih nasvetov, ter ti svetujejo/prodajo od tiste znamke leče, ki jih plača. Vse legalno...

Jaz sem bil vsaj zadosti pametn, pa sm bil tih, pa se delal da nimam pojma kire leče bi, pa sm z svojo neodločenostjo si prskrbel ene zastonj leče testne, saj ne da še naprej kupujem iste kot prej. Jebat ga, tako bando treba izkoristit, da imaš saj kaj od njih, če ti že pravega dohtarskega mnenja nočejo povedat. Pa na netu, kjer je kao pogoj za nakup leč da poveš datu pregleda in ordinacijo se podatke lepo izmislim, da gre nakupš skozi (Joško Nova dr. :)), bi moral iti vsako leto na pregled, da lahko od njih leče kupuješ, ordinacija pač dobi kešod zavarovalnice za pregled ugibam pa tko drug drugmu rihtajo keš.

Vprašam za operacijo recimo, pa mi pravi, da brez veze, ker to ko imam -2 je lih idealno, ker bom star pa najbrž imel okoli +2 in se bo najbrž lih zglihalo, halo ljudje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

ivanuscha ::

Jaz sem bil že navdušen nad temi LASIK operacijami, zdej pa ko sem videl to stran, me je pa čisto minilo da bi šel na operacijo. Bodo kar še nekaj časa leče, ali pa celo očala na tapeti. Zihr je le zihr :D

thramos ::

Nekje sem zasledil, da je statistično gledano bolj verjetno, da ob dolgotrajni uporabi leč fašeš kakšno infekcijo ipd, kot da pride do zapletov pri operaciji ...

RejZoR ::

Sej statistično gledano je tud manjša verjetnost, da letalo dol pade kot da doživiš nesrečo v avtu ampak nihče pa si nikoli ne želi bit ravno na tistem letalu, ki pa pade dol. Kurc pa statistika če pokasiraš ravno procent na drugi strani statistične meje... ampak če bi tko gledali potem ne bi nihče vozil avtomobilov in nihče potoval z letalom. Jezst osebno v danem trenutku še vedno raje uporabljam leče. Ni idealno ampak zelo blizu. Če fašem blago infekcijo očesa se stvar običajno pozdravi v parih dneh, če pa se ti oko tko izmaliči pa sploh ne vem če obstaja kakšen način kako to zrihtat. Zelo težko verjetno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

thramos ::

Mišljena je bila težja infekcija pri uporabi leč ... in tudi pri uporabi leč si lahko na napačni strani statistične meje. Sicer tudi jaz uporabljam leče, tole o statistiki sem zasledil nekje mimogrede, ima kdo kakšne bolj natančne podatke?

RejZoR ::

Težjo infekcijo lahko stakneš imo samo če si ne umivaš rok, leče hraniš v vodi oz jih spiraš pod vodo ali pa jih nosiš predolgo brez dezinfekcije v tekočini (extended wear leče gor ali dol). Torej rabiš samo kanček začetne discipline, ki se kasneje prelevi v rutino in je stvar enostavna.
Prvo sem porabil po 10 minut, da sem si zatlačil obe leči v oči, zdej z umivanjem rok skupaj porabim 2 minuti. Kadar pa si na dopustu pa si kupiš dnevne leče, da se ne ubadaš s celim postopkom čiščenja in hranjenja leč in pri tem nič ne poslabšaš očesne higiene. Zjutraj not, zvečer jo enostavno vržeš stran in drug dan uporabiš nove. V paketu jih je 30, tko da imaš zaloge za 2 tedna. Works like a charm.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bajker ::

francek1 je izjavil:

Take "vesti" širijo proizvajalci očal. To je isto, kot da bi začeli nabijat z nesrečami, ko se zdrobljena stekla očal ob nesreči (airbag!!!) zapičijo v oko...Spominja me na zgodbice o mikrovalovkah...


Če boš prebral celo temo, katere del je to sporočilo, boš videl, da o nekaterih težavah, ki so omenjene na strani na linku, pišejo tudi uporabniki, ki so že šli skozi operacijo. Prav vsi omenjajo suhe oči in s tem povezano vstavljanje kapljic v oko, vprašanje pa je, če je kdo od njih vedel za vzrok temu, ki je lepo razložen na linku. Prerezani živci, ki se nikoli več dobro ne zacelijo. To in ostalo so zadeve, ki ti jih pred operacijo zelo verjetno nihče ne razloži, spremljajo pa te potem celo življenje. Tipi, ki delajo operacije, zagotovo ne bodo pljuvali v lastno skledo, je preveč fino pokasirati (2x) jurja in pol za 20 minut dela, hkrati pa ne imeti nobene odgovornosti.
In ne, ne prodajam očal, sem le tip z -5, ki se je začel zanimati za operacijo, pa ga je zaenkrat malo minilo.

RejZoR ::

Mene je tud na začetku to ful mikalo. Mislim, ni ga lepšega kot to da se zbudiš in vidiš. Ter da zvečer zaspiš (magari pred TV-jem) brez da bi si vsakič polomil očala. Znesek 2-3k načeloma ne bi predstavljal ovire, bi pač vzel kredit. Ampak je bil vedno prisoten "what if". Mislim, so stvari, ki jih lahko daš operirat pa tud če se kaj zalomi že preneseš ker niso kritične. Vid pa je. Tko da sem pol pač raje ubral pot leč. In zaenkrat je to ena boljših odločitev do zdej. Če se karkoli zalomi jih pač neham uporabljat, drugače pa imam praktično v celoti udobje laserske operacije. Edino kar je, da moraš pač mal skrbet za leče (čistoča in shranjevanje ter vtikanje v uče), to pa je to. S časoma postane čista rutina, ki ne vzame nič časa, tko da sploh ni problem.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bajker ::

RejZoR je izjavil:

Mene je tud na začetku to ful mikalo. Mislim, ni ga lepšega kot to da se zbudiš in vidiš. Ter da zvečer zaspiš (magari pred TV-jem) brez da bi si vsakič polomil očala. Znesek 2-3k načeloma ne bi predstavljal ovire, bi pač vzel kredit. Ampak je bil vedno prisoten "what if". Mislim, so stvari, ki jih lahko daš operirat pa tud če se kaj zalomi že preneseš ker niso kritične. Vid pa je. Tko da sem pol pač raje ubral pot leč. In zaenkrat je to ena boljših odločitev do zdej. Če se karkoli zalomi jih pač neham uporabljat, drugače pa imam praktično v celoti udobje laserske operacije. Edino kar je, da moraš pač mal skrbet za leče (čistoča in shranjevanje ter vtikanje v uče), to pa je to. S časoma postane čista rutina, ki ne vzame nič časa, tko da sploh ni problem.

Tudi mene mikajo leče, a mi lahko kakšne priporočiš ali pa kje si jih nabavil?
Tnx.

RejZoR ::

Če te zanimajo leče si obvezno preberi temo tukaj:
Kontaktne leče

Še vedno pa se leče ne jemlje na lastno pest in je pametno prej obiskat oftalmologa al pa optometrista, da ti pregleda oči in predlaga leče. Kasneje lahko eksperimentiraš ampak šele ko imaš točne podatke o doptriji in drugih karakteristikah leč.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

optometrist ::

Lonsarg je izjavil:


Vprašam za operacijo recimo, pa mi pravi, da brez veze, ker to ko imam -2 je lih idealno, ker bom star pa najbrž imel okoli +2 in se bo najbrž lih zglihalo, halo ljudje...

V tem je dejansko nekaj resnice. Pri dioptriji -2,00 boš celo življenje videl dobro na bližino (ko si mlad tudi z očali potem pa brez). Če ti z operacijo dioptrijo spravijo na nulo boš v starosti potreboval očala za bližino. Sicer je od tebe odvisno kaj ti več pomeni...
www.oke.si

bajker ::

RejZoR je izjavil:

Če te zanimajo leče si obvezno preberi temo tukaj:
Kontaktne leče

Še vedno pa se leče ne jemlje na lastno pest in je pametno prej obiskat oftalmologa al pa optometrista, da ti pregleda oči in predlaga leče. Kasneje lahko eksperimentiraš ampak šele ko imaš točne podatke o doptriji in drugih karakteristikah leč.


Hvala za link. Dobra tema.

xyd ::

optometrist je izjavil:

Lonsarg je izjavil:


Vprašam za operacijo recimo, pa mi pravi, da brez veze, ker to ko imam -2 je lih idealno, ker bom star pa najbrž imel okoli +2 in se bo najbrž lih zglihalo, halo ljudje...

V tem je dejansko nekaj resnice. Pri dioptriji -2,00 boš celo življenje videl dobro na bližino (ko si mlad tudi z očali potem pa brez). Če ti z operacijo dioptrijo spravijo na nulo boš v starosti potreboval očala za bližino. Sicer je od tebe odvisno kaj ti več pomeni...


Sam sem bil na pregledu prejsnji teden v Kliki Svijetlost. Vsi prijazni, guzva pa kot da delajo na 100% socialno:) Pa sem se dal po pregledu pouciti o vseh moznih kompliakcijah, ugodni 50% off ceni in odsel domov z mislijo da samo se izberem datum posega. Potem pa razmisljam ( imam cca -2.5) :
- zakaj so tolikokrat omenili solzenje oz suhe oci
- zakaj mi je prijazna praktikantka ( imajo jih 12) razlagal o problemu nosenja ocal za na blizu ce pa sem kratkoviden
- zakaj je skomignila z rameni ko sem jo na odhodu vprasal ali bom po posegu lahko bral brez ocal

In sem se odlocil zadevo dokrajciti ter sem jih vceraj zopet obiskla. Naletel na se vecjo guzvo in drugo praktikantko.Sedaj zahtevam ekslpicitno obrazlozitev ali je napovedano nosenje ocal za blizu drektan posledica Laik operacije. Rezultati:
- sele po tretjem vprasanju je priznala da je temu tako
- na vprasanje zakaj mi to niso povedali je rekla da bi do slabsanja vida prislo tako ali tako samo da je razlika ali dvigujem ocala za na dalec ali pa natikam ocala za na blizu ....
- se je pa strinjala da ob ne posegu in ob mojih izvidih ne bom rabil ocal za branje do konca

in kdo ima potem koga za ....?

Epilog ( nisem ne zdravnik, ne optik...):
- dejstvo je da ti stvari zamolcijo in ze to je dovolj velik razlog da oci ne bom operiral
- dejstvo je da imam obcutek, da verjamejo , da lahko popravijo ce gre kaj na robe
- dejstvo je da delajo brez rizika ob vseh podpisanih izjavah
- dejstvo je da jih ne moti da z operacijo ne mores vec popravljati dolecenih drugih napak oci
- dejstvo je da nonsalantno recejo da bo do takrat ko bom star verjetno ze iznajden taksen parat ki bo znal tudi to

in zato bom se naprej zganjal sport z ocali ceprav mi je to zelo motece.

PS: naj mi ne zamerijo na Svijetlosti ampak zal sem bil na pregledu ravno pri njih. Verjamem pa da je problem enek povsod.

Lonsarg ::

Dohtarca ni znala lepo povedat. Ne vem kako ti razumeš to, da ti je napovedano po operaciji, da boš ko boš star nosil očala za na blizu. To je napovedano VSAKEMU človeku, ko bo star, VSAKOMUR, z starostjo mišice pešajo in ena izmed mišic je tudi ta za branje na blizu.

Če greš na operacijo iz -2 na 0 boš čisto na istem, kar se tiče daljnovidnosti ko boš star, kot tisti, ki so izhodiščno štartali iz 0, NI RAZLIKE.

Fora je samo, da tisti, ki so že izhodiščno na 0, nimajo izbire in bodo najverjetneje daljnovidni, ko bodo starejši. Ti, ki kratkoviden pa imaš na izbiro sedaj nositi očala, ali pa ko boš star. Z tem da ti noben ne garantira, da ti bo da - izginil, ko boš star, tako da z tem ko ne greš na operacijo izbereš očala sedaj in če nimaš sreče tudi ko boš star.

francek1 ::

Očitno eni še niste slišali za rek: " Kdor ne rizkira, ta ne profitira."! Imam tri znance, pa tudi moja žena je šla na lasersko operacijo oči. Vsi so izredno zadovoljni. Dejstvo je seveda, da operacije brez rizika ni, je pa ta pri teh vrstah operacij izredno majhen. Tudi sam bom čez par let, ko bo potrebno, zagotovo šel v to. So pa bili vsi pri Opticalexpresu.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

PecenkA ::

2% kolikor so mi rekli pri Moreli ni izredno majhen riziko. Sam sem misel na operacijo pokopal kakih 5 let nazaj. Sicer imam že ene 10 let popolnoma enako dioptrijo, vendar ne bom tvegal. Pa tudi -6.5 še ni ravno zelo visoka dioptrija.

Ales3 ::

Bil na operaciji pri Moreli 6 let nazaj.Mel dioptrijo -5, ki so jo porihtali na 0.Če bi bilo treba še enkrat bi šel zagotovo.

RejZoR ::

Torej je kompenzacija minus/plus dioptrije na starost odvisna zgolj od sreče. Če imam zdele minus, se mi lahko na starost skoraj izniči in bom oboje videl ok, lahko pa da bom še vedno rabil eno ali drugo ali pa celo oboje.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Slowenc ::

Sem opazil, da se je cena za Lasek operacijo pri Moreli občutno znižala (1700€ za oba). Moram rečt da sedaj me pa že resno mika da bi šel. Še par let nazaj je bila cena 1500€ za eno oko.
Tolk v info, če še kdo išče kam bi šel na operacijo.
Skiny gate.

nUUb ::

Da še jaz morda kakšnega prepričam...sam sem opravil operacijo v Beogradu v kliniki Opticus Oculus. Odločil sem se za PRK metodo. V primerjavi z LASIKom je PRK bolj varna in boljša za oko, je pa bolj boleča in okrevanje je daljše kot pri LASIKu. Z samo operacijo sam nebi mogel biti bolj zadovoljen, pred operacijo sem imel -7.25 in -7.50 dioptrije, že sedaj pa imam -1.00 in -0.75 (prvi teden se zelo spreminja), s tem da bodo konkretni rezultati vidni čez nekaj dni, ko začnem jemati kapljice za bistrenje vida (trenutno antibiotične kapljice) in končni po treh mescih. Sama zdravnica (Slađana Delević) je bila prva v Srbiji, ki je začela z PRK metodo (leta 2006). Je izredno prijazna, dobro razloži po potrebi tudi v angleščini. Cena... Sama operacija je 550eur po očesu ter pregled 100eur. Razne kapljice, tablete (C vitamin in Omega 3), sončna očala(UV zaščita), bo vse skupaj bilo okoli 1500eur (brez potnih stroškov in stanovanja). Tako na hitro, iz prve roke. Če koga več zanima celoten postopek, me lahko pokliče (O51/353-563) se z veseljem dobimo na kavi (LJ) ali pa preko telefona če je kakšno vprašanje. Imam tudi kontakt osebe z zelo lepim stanovanjem v novem delu Beograda (10min peš od klinike, 3min od busa).

Sam laser pa odda 36mJ na en rez je v UV spektru, tak za tech info.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

popster ::

ce se kdo spozna na tole:http://www.medgadget.com/2013/11/kxl-ii...

razmisljam da se mi splača počakat na to tehnologijo, saj imam priblizno 8 dioptrije in mi bi laser tezko zbil na niclo.

BlackMaX ::

Ta LASIK metoda je sodeč po izkušnjah pacientov čista manipulacija. Pravijo da je procent neuspeha manj kot 1% ampak, podatki kažejo da je že vsak 5 američan kasneje imel še hujše posledice.

Po tem kar sem videl, bi se raje dod dobra prepričal, če je to res. Vendar kaže, da LASIK ni kul stvar.

Lonsarg ::

Bi prav rad videl te tvoje podatke, najbrž gre za anketo na forumu "Laser operation is dangerous"... Tisti 1% je pa iz znanstveno-medicinskih študij, pa 1% je za neko bleščanje ponoči, za resne posledice so procenti še precej manjši.

BlackMaX ::

Lonsarg je izjavil:

Bi prav rad videl te tvoje podatke, najbrž gre za anketo na forumu "Laser operation is dangerous"... Tisti 1% je pa iz znanstveno-medicinskih študij, pa 1% je za neko bleščanje ponoči, za resne posledice so procenti še precej manjši.


Proti:
Video
http://www.doctoroz.com/episode/underco...

Članek
http://www.doctoroz.com/videos/hard-loo...

http://www.lasikcomplications.com/

http://www.lifeafterlasik.com/

http://www.accessdata.fda.gov/scripts/c...

http://www.kathygriffin.net/lasik.php

ZA

http://www.hoopesvision.com/public/blog...

http://www.glacial.com/site/blog/detail...

Zih se da najdt, še ZA linkov samo če pogugklaš Lasik :) Na prvi strani so linku v prid LASIK metodi.


Sam se bolj nagibam k PROTI ampak, možnosti so še odprte.

RejZoR ::

Mene še vedno moti to, da ko enkrat gre neki narobe ni več poti nazaj in imaš oči zajebane do konca življenja. Pa ne samo v smislu dioptrije ampak se lahko zgodi svašta. Zato še kar vstrajam na lečah, drugače bi že zdavnaj šel na operacijo, ker če realno gledaš ni operacija noben denar...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Roadkill ::

Lahko ti spodrsne med tem, ko si vstavljaš lečo zjutraj in si jo zapičiš v oko.
Ü

RejZoR ::

Roadkill je izjavil:

Lahko ti spodrsne med tem, ko si vstavljaš lečo zjutraj in si jo zapičiš v oko.


Ko ti uspe "zapičiti" mehko silikon hidrogelno lečo v oko ti dam jurja... ker je nemogoče. Razen če si jo vstavljaš z nožem...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Boone ::

RejZoR je izjavil:

Roadkill je izjavil:

Lahko ti spodrsne med tem, ko si vstavljaš lečo zjutraj in si jo zapičiš v oko.


Ko ti uspe "zapičiti" mehko silikon hidrogelno lečo v oko ti dam jurja... ker je nemogoče. Razen če si jo vstavljaš z nožem...


Z zobotrebcem.
Nekje sem prebral (mogoče celo v tej temi) da se oko nikoli 100% ne zaceli. Da se rezi ne zacelijo in posledično lahko v primeru, da malo močneje pritisneš na oko, da lahko vse skupaj odstopi. Je to res?

s6c-gEL ::

Roadkill je izjavil:

Lahko ti spodrsne med tem, ko si vstavljaš lečo zjutraj in si jo zapičiš v oko.

Bi veljajo za trdo in srednje trdo lečo, če ti jo uspe zapičiti v ukrivljeno oko (teoretično je možno).
Mehke so kot en kup silikona brez vsake ostrine v poljubni smeri.

Roadkill ::

OK, si pa zapičiš prst v oko. Kar sem hotel povedat je, da ima strah velike oči in včasih zaelo malo realne podlage.
Ü

BlackMaX ::

Roadkill je izjavil:

Lahko ti spodrsne med tem, ko si vstavljaš lečo zjutraj in si jo zapičiš v oko.



Jst se ti klanjam celo živlenje in kuham kavo zjutri, če ti to rata. Res

7982884e ::

evo, jaz sem skoraj frišno (2. dan z "novimi" lečami) iz LASIK operacije, imel sem dioptrijo 2.00 in 2.25 na daleč, opravil sem jo v kliniki svjetlost v banja luki
delajo zelo profesionalni hrvaški in bosanski (srbski) zdravniki, so zelo prijazni in imajo zelo dober odnos do pacientov
prvi dan imaš pregled, ki je v bistvu "najtežji" oz. najmanj prijeten del cele zadeve, ker ti kakšno uro gledajo oko, pri čemer je večkrat prižgana kar svetla lampa in se ti oko precej solzi (saj če ste kdaj bili na malo širšem okulističnem pregledu, verjetno veste o čem govorim)
naslednji dan je sama operacija, pred njo ti dajo dve tableti, mislim da je ena za pomiritev in druga mogoče proti bolečini, ne vem. potem ti sestra v razmku 5 minut trikrat nakaplja kapljice v oko, ki naj bi anestezirale očesi, čeprav jaz ne morem reči da sem čutil niti pomirjevalo, niti anestetičnih kapljic
no, itak ni imelo fore, ker nisem bil zelo živčen in sama operacija je v bistvu 7 do 9-minutna zadeva, kjer ti samo odprejo veke, dajo neko prozorno plastiko, da ti prepreči zapiranje vek (ni neprijetno), potem še neko stvar dajo čez oko (čuti se nekako tako, kot da bi dal gor kontaktno lečo)
potem doktor prijazno pove, da je to "najtežji del" operacije ki traja 6 sekund, in tisto, kar je prej dal gor, ti z vakuumom nekoliko potegne oko navzgor, pri čemer se ti zatemni. vmes doktor govori "še 3 sekunde neprijetnosti" in pol, ko mine teh 6 sekund, reče da je "najtežji del operacije za vami", čeprav se ne morem strinjat, ker med tem vakuumom nisem nič čutil oz. mogoče zelo rahel pritisk
pol še nekaj časa gledaš v zeleno piko, pri čemer se prižgejo neke rdeče pike; mogoče je to laser, mogoče je bil prej, ko je bilo oko pod vakuumom, ne morem reči ker ni bilo nič od tega nič posebnega, tudi tiste rdeče pike niso bile nič posebno svetle. edina neprijetnost je malce neprijeten smrad, ko dela laser. pol ti še nekaj namaže s palčko in nakaplja neke kapljice, ponovi na drugem očesu, pa si fertik
aja, pa enkrat vmes ti bojda naredi tanko zarezo na očesu, ampak ne vem kdaj, ker nisem nič posebnega čutil; kot sem napisal - kot da bi ti nekdo drug dajal kontaktno lečo gor

isti dan po operaciji je mal bedno, ker moraš večino časa imeti nežno zaprte oči in na vsake 2 uri nakapljat umetne solze in antibiotik, ampak če zaspiš, hitro mine. ostro vidiš pa že takoj po operaciji, samo malo si še občutljiv na svetlobo ker imaš od predhodno nanešenih kapljic razširjene zenice

pa po operaciji dobiš še 2 tableti (spet mislim da pomirjevalo in protibolečinska), ampak jaz nisem čutil nobene bolečine in nisem čutil, kdaj je prva doza tablet nehala držat
v očehi čutiš blago draženje, kot da bi imel majhno trepalnico not, ampak nič posebnega, tudi toliko ni motilo, da bi imel željo po mencanju (česar ne smeš delat še nekaj dni po operaciji)

zdaj vidim 20/20, bolje kot prej z lečami (sicer so imele tudi leče malo manjšo dioptrijo kot je bila dejanska, pa vseeno), občutljivost na svetlobo je enaka oz. mogoče manjša kot z lečam, celovkupno zelo zadovoljen. brez fitnesa in fizičnih aktivnosti moraš bit še nekaj tednov, ampak glede na to, da zadeva košta 2000 mark oz. ~1000EUR + ~60EUR pregled, je to ena najboljših investicij v vaše zdravje

uglavnem, zelo priporočam (in to prav to specifično kliniko, drugod je dražje pa kolikor sem slišal so oni tudi najboljši v teh regiji) in ne poslušajte ljudi, ki vas strašijo
to, da nisem vedel ob katerem delu operacije ti zarežejo v oko in ob katerem ti laser naredi svoje, je mislim da dovolj zgovoren podatek

Sam sem bil na pregledu prejsnji teden v Kliki Svijetlost. Vsi prijazni, guzva pa kot da delajo na 100% socialno:) Pa sem se dal po pregledu pouciti o vseh moznih kompliakcijah, ugodni 50% off ceni in odsel domov z mislijo da samo se izberem datum posega. Potem pa razmisljam ( imam cca -2.5) :
- zakaj so tolikokrat omenili solzenje oz suhe oci
- zakaj mi je prijazna praktikantka ( imajo jih 12) razlagal o problemu nosenja ocal za na blizu ce pa sem kratkoviden
- zakaj je skomignila z rameni ko sem jo na odhodu vprasal ali bom po posegu lahko bral brez ocal

no, upam da te je moj post prepričal, jaz nikakor ne morem reči, da karkoli strinjajo, kvečjemu so pretiravali z omenjanjem solzenja in draženja, ker ni bilo nič posebnega
očala za na blizu pa boš rabil v vsakem primeru, samo da v primeru, da nimaš operacije in nosiš navadna očala, bo morda zadostovalo, da daš samo ta očala dol, pa boš videl. po LASIKu boš pa pač v starosti (>40 let) pač moral natikat očala za na blizu - saj to jih itak praktično vsak

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()

7982884e ::

eh, typo: no, "upam da te je moj post prepričal, jaz nikakor ne morem reči, da karkoli skrivajo", ne strinjajo

BlackMaX ::

7982884e je izjavil:

evo, jaz sem skoraj frišno (2. dan z "novimi" lečami) iz LASIK operacije, imel sem dioptrijo 2.00 in 2.25 na daleč, opravil sem jo v kliniki svjetlost v banja luki
delajo zelo profesionalni hrvaški in bosanski (srbski) zdravniki, so zelo prijazni in imajo zelo dober odnos do pacientov
prvi dan imaš pregled, ki je v bistvu "najtežji" oz. najmanj prijeten del cele zadeve, ker ti kakšno uro gledajo oko, pri čemer je večkrat prižgana kar svetla lampa in se ti oko precej solzi (saj če ste kdaj bili na malo širšem okulističnem pregledu, verjetno veste o čem govorim)
naslednji dan je sama operacija, pred njo ti dajo dve tableti, mislim da je ena za pomiritev in druga mogoče proti bolečini, ne vem. potem ti sestra v razmku 5 minut trikrat nakaplja kapljice v oko, ki naj bi anestezirale očesi, čeprav jaz ne morem reči da sem čutil niti pomirjevalo, niti anestetičnih kapljic
no, itak ni imelo fore, ker nisem bil zelo živčen in sama operacija je v bistvu 7 do 9-minutna zadeva, kjer ti samo odprejo veke, dajo neko prozorno plastiko, da ti prepreči zapiranje vek (ni neprijetno), potem še neko stvar dajo čez oko (čuti se nekako tako, kot da bi dal gor kontaktno lečo)
potem doktor prijazno pove, da je to "najtežji del" operacije ki traja 6 sekund, in tisto, kar je prej dal gor, ti z vakuumom nekoliko potegne oko navzgor, pri čemer se ti zatemni. vmes doktor govori "še 3 sekunde neprijetnosti" in pol, ko mine teh 6 sekund, reče da je "najtežji del operacije za vami", čeprav se ne morem strinjat, ker med tem vakuumom nisem nič čutil oz. mogoče zelo rahel pritisk
pol še nekaj časa gledaš v zeleno piko, pri čemer se prižgejo neke rdeče pike; mogoče je to laser, mogoče je bil prej, ko je bilo oko pod vakuumom, ne morem reči ker ni bilo nič od tega nič posebnega, tudi tiste rdeče pike niso bile nič posebno svetle. edina neprijetnost je malce neprijeten smrad, ko dela laser. pol ti še nekaj namaže s palčko in nakaplja neke kapljice, ponovi na drugem očesu, pa si fertik
aja, pa enkrat vmes ti bojda naredi tanko zarezo na očesu, ampak ne vem kdaj, ker nisem nič posebnega čutil; kot sem napisal - kot da bi ti nekdo drug dajal kontaktno lečo gor

isti dan po operaciji je mal bedno, ker moraš večino časa imeti nežno zaprte oči in na vsake 2 uri nakapljat umetne solze in antibiotik, ampak če zaspiš, hitro mine. ostro vidiš pa že takoj po operaciji, samo malo si še občutljiv na svetlobo ker imaš od predhodno nanešenih kapljic razširjene zenice

pa po operaciji dobiš še 2 tableti (spet mislim da pomirjevalo in protibolečinska), ampak jaz nisem čutil nobene bolečine in nisem čutil, kdaj je prva doza tablet nehala držat
v očehi čutiš blago draženje, kot da bi imel majhno trepalnico not, ampak nič posebnega, tudi toliko ni motilo, da bi imel željo po mencanju (česar ne smeš delat še nekaj dni po operaciji)

zdaj vidim 20/20, bolje kot prej z lečami (sicer so imele tudi leče malo manjšo dioptrijo kot je bila dejanska, pa vseeno), občutljivost na svetlobo je enaka oz. mogoče manjša kot z lečam, celovkupno zelo zadovoljen. brez fitnesa in fizičnih aktivnosti moraš bit še nekaj tednov, ampak glede na to, da zadeva košta 2000 mark oz. ~1000EUR + ~60EUR pregled, je to ena najboljših investicij v vaše zdravje

uglavnem, zelo priporočam (in to prav to specifično kliniko, drugod je dražje pa kolikor sem slišal so oni tudi najboljši v teh regiji) in ne poslušajte ljudi, ki vas strašijo
to, da nisem vedel ob katerem delu operacije ti zarežejo v oko in ob katerem ti laser naredi svoje, je mislim da dovolj zgovoren podatek

Sam sem bil na pregledu prejsnji teden v Kliki Svijetlost. Vsi prijazni, guzva pa kot da delajo na 100% socialno:) Pa sem se dal po pregledu pouciti o vseh moznih kompliakcijah, ugodni 50% off ceni in odsel domov z mislijo da samo se izberem datum posega. Potem pa razmisljam ( imam cca -2.5) :
- zakaj so tolikokrat omenili solzenje oz suhe oci
- zakaj mi je prijazna praktikantka ( imajo jih 12) razlagal o problemu nosenja ocal za na blizu ce pa sem kratkoviden
- zakaj je skomignila z rameni ko sem jo na odhodu vprasal ali bom po posegu lahko bral brez ocal

no, upam da te je moj post prepričal, jaz nikakor ne morem reči, da karkoli strinjajo, kvečjemu so pretiravali z omenjanjem solzenja in draženja, ker ni bilo nič posebnega
očala za na blizu pa boš rabil v vsakem primeru, samo da v primeru, da nimaš operacije in nosiš navadna očala, bo morda zadostovalo, da daš samo ta očala dol, pa boš videl. po LASIKu boš pa pač v starosti (>40 let) pač moral natikat očala za na blizu - saj to jih itak praktično vsak



Čeprav sem zelo skeptičen do laserskih operacij, me vesel, da je le ta bila uspešna pri tebi.

Upam, da boš lahko sporočal še v prihodnje glede stanja :)

Lion29 ::

in zakaj si skepticen glede laserskih operacij?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

BlackMaX ::

Lion29 je izjavil:

in zakaj si skepticen glede laserskih operacij?


Poglej zgornje poste.

7982884e ::

če gledaš osebne izpovedi, moraš gledati izpred največ dveh let, ker v tem času so se metode močno spremenile
recimo tale video iz 2010:

je res grozen in sem vesel, da mi ni prišlo pred operacijo na misel, da bi kaj takega pogledal, ker bi bil dosti bolj živčen
operacija, ki so jo delali meni, je bila dosti enostavnejša, krajša in z dosti manj rezanja in skoraj nič krvi ... kot sem napisal, edina neprijetnost je bil smrad, ko ti laser žge roženico, sicer pa sploh nisem čutil, kdaj se je roženica sploh žgala in kdaj so mi naredili zarezo ... cela zadeva je res fertik zelo hitro, v zgornjem postu sem še pretiraval s časom, dejansko traja kaki 2-3 minute na oko, ki minejo hitro
vidim, da je nekdo napisal, da je čutil močno bolečino, no, pri meni ni bilo nikakršne bolečine ne med, ne po operaciji, zgolj zelo rahlo draženje prvi dan, drugi dan samo še v kratkih intervalih, tretji dan samo še, ko sem kapal kapljice v oko, zdaj v četrtem dnevu še to ne več


tveganja, da bi ti fizično poškodovali oko med samo operacijo mislim da praktično ni, ostane potem samo še tveganje infekcije po celjenju tiste zareze, zato tudi moraš jemat antibiotične kapljice ... in če se navodil držiš, mislim da ne bi smelo bit nobenih primerov, sicer pa pač obiščeš zdravnika kot pri vseh očesnih infekcijah

bi rekel da je večja verjetnost, da ob dolgotrajni uporabi kontaktnih leč stakneš resno infekcijo kot pa v mesecu celjenja po (sodobni metodi) lasik. konec koncev pri uporabi kontaktnih leč vsak dan enkrat vstaviš tujek v oko z vprašljivimi zadevami po tujkovi površini (saj vem, da če se držiš navodil, gor ni bakterij), zvečer pa še enkrat z vprašljivo čistimi prsti tujek odstraniš. vmesni čas oko dobiva manj kisika in po njem cel čas rahlo drsa vprašljivo spolzka stvar. o tem sem razmišljal, ko sem pretehtaval, ali bi pljunil tistih 1000EUR, če pa se pri nošnji leč počutim čisto kul (od 15. leta sem jih nosil do sedaj, ko sem 22).
v primeru očal, ki jih nisem sicer nikoli nosil, pa je seveda sam občutek toliko boljši, da več kot upraviči poseg

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 7982884e ()
««
5 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Operacija oči (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11923757 (3437) Gagatronix
»

Očala: ZA ali PROTI ?

Oddelek: Loža
409306 (1408) Eliaz
»

Laserska operacija za oči

Oddelek: Znanost in tehnologija
124434 (2357) DuleKrtola
»

Laserska korekcija vida

Oddelek: Loža
247506 (6253) gnss
»

Kako odstraniti dioptrijo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7921793 (15950) Bananovec

Več podobnih tem