» »

Neprepoznava celotnega diska!

Neprepoznava celotnega diska!

Yamal ::

Kupil sem 160 Gb velik disk proizvajalca WD vendar mi prepozna samo 130 Gb. A kdo ve kaj je treba narest da ti prepozna celoten disk? A je to zaradi starejse verzije driverjev za matično al zaradi starejse verzije biosa? Pa zelo bi bil vesel ce bi kdo napisal postopek za prepoznavo celotnega diska Tnx za odogovor LP

igor0203 ::

Možno, da zaradi BIOS-a. Vendar je čisto možno tud zarad Windowsov, ker meni ni v celoti zaznalo 320Gb diska. Upgrejdaj na SP2 in potem bi ti moralo delat normalno. ;)

iMark ::

Ubistvi je to normalno. Jst mam tudi tak disk WD1600 in ga je skupi 140Gb in imam WD3200 ki naj bi ga bilo 320GB ampak je 290Gb. Zdej pa možno tudi da je plata res tok stara da ne "podpira" tko velikega diska. Dej posodobit biso (dobiš da na uradni strani proizvahjalca tvoje plate, ampak pazi da bo res pravi bios).

Shark-357 ::

Inšatliraj SP1 ali SP2 ter naredi takole (desni klik na my computer/manage/disc management...)potem z desnim klikom klikneš na nedodeljen disk ga formatiraš in dodeliš črko pogona ...

Zgodovina sprememb…

drola ::

Če bi ti napisalo da imaš 149GB (in še nekaj malega) prostora, bi bilo vse normalno, ker proizvajalci diske označujejo tako, da iz byteov preračunajo v GB s pretvornikom 1000*1000*1000, računalnik pa uporablja pretvornik 1024*1024*1024.

V tvojem primeru pa je čisto mogoče, da ti manjka kak gonilnik. Če imaš matično ploščo z NForce čipovjem, si namesti gonilnike, ki si jih dobil poleg m. plošče na zgoščenki (vrjetno velja še za katera druga čipovja, za katera ni gonilnika že v Win).
Ko namestiš gonilnik pa klikni z desno miškino tipko na "Moj računalnik", izberi možnost "Upravljaj" in potem tam poišči urejevalca particij, da vidiš, če je zaznan celotem disk.
https://drola.si

Yamal ::

Am iz CD za matično ploščo sem instaliral driverje za IDE disk in sedaj je ze en napredek v BIOS-u mi prebere 160 Gb in tudi pod My Computer->Manage mi tudi napise 21 Gb Unlocated disk tko da pomoje bo treba celoten disk formatirat ker ko sm bootov iz cd win mi tm se kr napise da mam 131 Gb diska. Tnx za navodila k ste mi jih dali LP

Shark-357 ::

Pri namestitvi win Xp ti napiše 131GB zato ker imaš winse brez integriranega SP1 oz SP2 ...nabavi si druge winse pa bo prepoznalo komplet disk že pri inštalaciji operacijskega sistema..

muzičar ::

Oz. imej teh 20GB za recimo filme ali kaj podobnega in se ne sekiraj s takimi malenkostmi. Ponavadi je dobro da imaš igrovje in ostalo šaro ločeno od programja in sistemskih filetov.

Yamal ::

Hm ni sploh panike sm ze ustimov tm v Manage sploh nism vedu da lohk formatiras tko da sm se eno particijo prdobil še 21 Gb. Veliko porabljenih živcev pa tako malo dela da ti zazna ves disk :). Tnx in LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bios zazna samo 136 GB diska namesto 160GB

Oddelek: Strojna oprema
151709 (1289) 5er-->
»

Disk Hitachi 160 Gb - dostopnih le 137 Gb

Oddelek: Pomoč in nasveti
81852 (1520) Kastrola
»

WD 200GB - WinXP ne prepozna

Oddelek: Strojna oprema
151252 (968) Goldee
»

Nov 160GB vendar zazna samo 130GB (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
584746 (3572) Yamasaki450
»

IDE in SATA

Oddelek: Strojna oprema
231968 (1496) Fizikalko

Več podobnih tem