» »

IDE in SATA

IDE in SATA

specitor ::

Helo,

imam starejši računalnik celeron 633, matično ploščo abit vh6, 448 rama.
V sistemu imam 20 GB diska. Zaradi potrebe po prostoru bi si dokupil 160 GB. V spletnih trgovinah sem gledal diske in opazil dve kategoriji: IDE in SATA (oba sta 160 GB, 8MB predpomnilnika, 7200 rpm). SATA naj bi bil novejši "izum" in hitrejši. Zanima me pa, če bo na mojem sistemu delal. Raje bi si kupil tega, saj ko bom menjal računalnik (1 leto), bi ta disk vstavil v novega in je logično, da bi imel takrat boljšega kot pa IDE. Sedaj mi morda takšne kapacitete ne bo prepoznal, ali pač? Ni problema...se da razdelit na particije, ne? Torej...bo SATA disk deloval na mojem računalniku....so potrebni kakšni drugi kabli?

hvala, lp

boštjan ::

pozabi na SATA,ker nimaš SATA kontrolera na plati,raje preveri,če ti plata podpira 160Gb disk

BaRtMaN ::

Tale večja hitrost SATA diskov je bolj nateg kot ne. Vsi diski, z izjemo Seagateovih, imajo SATA to PATA most, kar pomeni, da ta pretvornik požre nekaj CPU časa in so tudi prenosi skoraj neobčutno manjši. Ker pa proizvajalci morajo naredit SATA diske videt hitrejše od PATA diskov, nastavijo pri SAZA diskih AAM na performance mode, pri PATA diskih iste serije pa quiet mode.

Dr_M ::

kar se hitrosti tice diski sata se neki casa ne bodo dosegl, ampak kar se pa uporabnosti tice, je pa sata svetlobna leta pred pata. sam skoda je, ker sata gonilniki niso native v windowsih, tako da nebi blo treba vec tlacit diskete med instalacijo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Tam na Mobisuxu je ena tema o primerjavah med ATA in SATA in ves folk pravi, da jim enako hitro dela. Hitreje ne.
Skratka trenutno od SATA sploh pa na kakih Nforce2 platah nimas nic.

VASkO ::

ostali so ze povedali
pa se to
nforce2 + sata disk + tv tuner zajemnje na sata = interferenca na sliki (neuporabna slika)

nere ::

torej na tem ohišju za disk, ki ima pretvornik ide v usb 2.0 mi ne bo delalo če dam noter sata disk?

mimogrede pretvornik ima v kablu, ki se ga da menjat, tako da obstajata tudi kabla za fw in sata, ki pa nevem ali gre potem v usb ali moraš priklopit kam na matično ploščo(kar mi ne koristi, ker imam prenosnika)

Dr_M ::

obstajajo plosce in kontrolerji, ki imajo na zadnji strani prikljucek za sata.
ce mas prenosnika, se kr drzi USBja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

nere ::

ok, ampak če dam noter sata disk(ker takih prodajajo veliko) mi bo delalo preko usb 2.0 ali ne?

Dr_M ::

aja..to si mislu. ja ce ma v skatli moznost za sata, potem ne vidim ovire zakaj nebi delalo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jest10 ::

Na 160GB disk kar pozabi. Več kot 120GB ti ne bo delalo na tej plati.
Tako da išči 120GB disk na z ATA priklučkom

ohter ::

alo!

bi vprašal če je možno imeti SATA in ATA100 skupaj priključena na eni plati.

kao:

SATA c:
ATA100 d:

bi šlo? sodelujeta ti dve tehnologiji?

Dr_M ::

seveda, zakaj pa ne?
ce mas oba kontrolerja na plati, ni problema.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PIK@LO ::

lp!

imam plato Model MS-K7N2 Delta-ILSR MS-6570 in disk sata samsung 160gb 8mb. stvar je ta, sistem mi ga noče zaznati, v biosu ne najdem nobenih nastavitev za to. mi lahko kdo pomaga?

PIK@LO ::

aja imam pa se ata disk na ide0

Tilen ::

disketa, disketa...
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

PIK@LO ::

disketa, disketa? preko diskete bi moral kaj opravit? nič zraven dobil

PIK@LO ::

ok zaj porihtal! in ponovno nov problem. Če je stari ata disk priključen na id0 in serial ata na sata port je vse ok in lahko inštaliram win na katerega hočem. Če pa odstranim ata disk na ide0 pa se mi vse zruši. Sistem me sata disk zazna na d:, čeprav ata diska ni več. Kako se nastavi, da postane sata primaren in da je na c:

ok vem da sem zbluzil, mogoče boste lahko pomagali.

Tilen ::

da nastavis IDE disku v biosu secondary master ?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

BaRtMaN ::

Ne. V windowsih desni klik na My Computer>Manage>Disk Management>Change Drive Letters.
Naj bo sata disk C:, pata pa D:. Mogoče bo potem bolje.

PIK@LO ::

že že vendar bi vseeno rad vedel zakaj mi to dela, da mi sata disk ne zazna brez ata. se da to kje točno nastavljati kao bios in podobn? en je omenil disketo, bi mogel zraven dobit kakšno diketo in preko nje nastavljat? kako ste vi to naredili? kar vtaknili sata disk v plato in je šlo? al ste mogli kaj nastavljati?

Tilen ::

jaz sem poleg plate dobil na disketi SATA driverje. Sem odklopo ATA disk in dal not samo sata pri instalaciji win XP pritisnes na zacetku takoj F6 in das not disketo ...nalozijo se driverji in potem normalno instaliras. Ob naslednjem zagonu samo priklopis se drufi ATA disk in vse se samo porihta tako kot hočeš. Vsaj meni se je.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ohter ::

uredil!
hvala fantje

Fizikalko ::

VASKO, točno to s tunerjem in motnjami se meni dogaja! Znoru bom - kupim si nov disk, oh in sploh, 200 GB SATA, potem pa to... Mam pa Pinnacla. AARRRRRGGGGGGGGHHHH! Torej ni rešitve, razen da plato menjam?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SATA PCI Kontroler - se splača?

Oddelek: Kaj kupiti
272807 (2477) mile
»

Ali gre priklopit SATA II disk na ploščo Asus P4C800-Deluxe?? pomoč prosim...+ Še ne

Oddelek: Strojna oprema
262621 (2293) muzičar
»

Priklop sata diska z ata!!

Oddelek: Strojna oprema
102040 (1764) Jakka
»

SATA Disk

Oddelek: Strojna oprema
91287 (1105) Ch4N93
»

Hitachi 160Gb 7K250 za 22.880 SIT !

Oddelek: Kaj kupiti
381352 (791) nodes

Več podobnih tem