» »

Računalnik se ne prižge(po vstavitvi RAM-a)

Računalnik se ne prižge(po vstavitvi RAM-a)

kaemi ::

Imam neko ASRock plato in vse je delovalo normalno dokler nisem vstavil še enega rama (256)mb. Prej sem imel 512mb pa je vse delovalo zdaj pa samo piska ko prižgem računalnik (trije zaporedni piski).

Kaj bi to lahko bilo?

Zahvaljujem se za vse odgovore.

Izi ::

Kaj bi to lahko bilo?

Ni treba biti Sherlock Holmes, da ugotoviš kaj bi bilo krivo >:D

Kriva je tista 256 MB ploščica RAMa, ki si jo vstavil.

Probaj iztakniti ves ostali RAM in uporabi samo to novo ploščico. Če ne bo nič jo vrži v smeti >:D

kaemi ::

ne, ne. karkoli naredim se ne prižge. sm probal 2 različna twinmosa in oba delata v drugem kompu sam tuki pa dam v dimm 0 ali 1 pa ves cajt samo piska ne glede ker ram dam notr.pravzaprav me zanima a sm lohk skuru plato?

dejansan ::

resetiraj bios pa probaj še enkrat
dejansan

Sale_One0 ::

Vec vzrokov je lahko za tole, nekompaktibilen ram, pokvarjen ram, overclocking in forsirane previsoke frekvence rama kot ta katero podpira ta ploscek, zadnja moznost je pa pokvarjen dimm slot na maticni plosci.

Za nekompaktibilnost daj ven vse druge rame in probaj dat not samo ta 256Mb ploscek v DIMM1 in poglej ce se racunalnik zazene ali ne.

Za overclocking, downclockaj sistem na privzete vrednosti, u biosu daj Load Defaults in poskusaj ponovno.

Ce je pa ram ali dimm socket na maticni pokvarjen pa bo rablo ali na servis ce je garancija ali pa po nov ram/plosco
Si vis pacem, para bellum.

kaemi ::

bios sem resetiral in še vedno piska, pa sem poskusil z 256mb ram unknown, 512mb twinmos, še en 512 twinmos, 512 samsung pa še vedno piska (3 zaporedni) tko da mi ni nič več jasno. Zadeva ni bila nič navita (ker ni moja, sam frendu sm ram not dal pa morm zdej zrihtat, k drgač mu morm pa novo plato kupit)

Lazy ::

Preveri, če ni kateri element na plati pregorel. Enako dogodivščino sem imel sam, ko sem prijateljici poceni prodal 2x256 rama. Po vklopu pc-ja ni bilo nič, piskalo ni nič, je pa zato smrdelo. Zadevo sem odnesel domov in našel en zapečen element na plati (Asrock plata).
Sedaj tisti rami delajo na drugi Asrockovi plati. Kaj je bil vzrok.....?????

L.P.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pohitritev računalnika

Oddelek: Strojna oprema
333453 (1874) Icematxyz
»

Problemi z dual ddr .. rabim pomoc

Oddelek: Pomoč in nasveti
161033 (881) Bobek
»

NOV Corsair ram ZANIČ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
11839 (627) pacman
»

Težava z navijanjem na 8RDA3+ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1457249 (4931) pele-on
»

MSI BX Master in RAM-i

Oddelek: Strojna oprema
7761 (721) MC_h3Kt0R

Več podobnih tem