» »

Problemi z dual ddr .. rabim pomoc

Problemi z dual ddr .. rabim pomoc

Bobek ::

Kupil sem si rame Kingston 256mb pc3200, sem vstavil v masino, v kateri so ze bili rami TwinMos pc2700 256mb. Ko prizgem masino po masini samo piska. :O V cem je problem? V frekvenci ali v tem da sta razlicnih proizvajalcev? :'(

lp, ALjaz

ru7 ::

Mogoče ga nisi dobro notr dal, lahko pa tudi, da si mel na twinmosih kake nizke tajminge, ki jih novi ram ne zmore. Daj novga vn, pa poglej če dela. Dej magari bios na defoult, pa novga not.

Bobek ::

Timingi na starih niso bili tako slabi, so bili na 6 3 3 2, tako al tako sem dal bios na default preden sem vgradil kingstone, masina na samih kinstonih dela vredu. Probal sem vse kombinacije na slotih. Mislim, da mi ne preostane drugega, kot da kupim se eno ploscico kingstonov :\

lp

pviran3 ::

za dual ddr morata biti obe ploščici pooplnoma enaki:firma, frekvenca, kapaciteta... Najbolj, da dva enaka kupš

dexter_II ::

pviran3 si siguren?:)

probaj sam modul v istem slotu kot twinmos in pusti vse nastavitve od prej. Ce dela sam si potem slabo dal notri ali imas neko eksoticno plosco, ki ima probl z dol rami. Kaj pa ko das eden zrave drugega (da ni dual?) .

OZZY ::

ne ni potreba. jaz sem fural nekaj časa podobno konfiguracijo (pc2700 in pc3200) pa je delalo BP.

A da ni DC vklopljen pa si poskusil- s tem da sta še vedno oba modula notri.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

pviran3 ::

Ja jest sm mel najprej sam eno ploščico, potem pa seh hotu kupt še eno in mi je serviser reku, da morm k njemu prpelat kišto do mi bo unga vn vzel pa dva ista noter

Bobek ::

Takole, probal sem kingstona na twinmosovih starih nastavitvah in dela brez problemov. Dodam zraven twinmosa in se ne prizge masina. Tudi v ne dual nacinu se zgleda tepeta. Probal sem vse mozne in nemozne nacine in vseen ne gre :'(

OZZY .. kaj si misliu s tem da DC ni vkloplen?

tnx

korenje_ver2 ::

v knjigici ki si jo dobil zraven osnovne plosce lepo pise da morata biti ram modula popolnoma enaka za dual ddr. ce hoces biti sam svoj mojster, vsaj dokumentacijo preberi. ce pa tega nimas, gres pa na www.google.com

OZZY ::

bobek. S tem sem mislu da daš oba modula tako notri, da se s tem ne vklopi DC...se pravi v 1+2 režo. In ne 1+3 ali 2+3 (to da je Dc sedaj vklopljen) . Ker Dc vklopiš z določeno kombinacijo ko ram daš not..... Ker če ti tako ne dela je problem drugje.
Go with the flow.

CCfly ::

za dual ddr morata biti obe ploščici pooplnoma enaki:firma, frekvenca, kapaciteta...

Jaz imam TwinMOS in Infineon PC2700 notri v DC načinu, pa nič ne komplicira.

Bobek ::

Ozzy, probam sem tudi tako da sem dal v 1+2 rezo .. a ni delalo. :'( .. imas se kaksno idejo kaj bi blo narobe?

tnx!

pviran3 ::

Bobek, treba je dati v 1 in 3 režo uni, k sta enake barve!!

Bobek ::

vem da je trea dat v 1 +3 rezo za dual nacin,0:) js sem se probu v ne dual, a isto ne dela :(

OZZY ::

hmm.....tukaj je potem nekaj narobe. V vsakem primeru bi moralo delati če daš oba notri in to tako da dela ram kot pc2700.

A v biosu imaš naštimano by SPD za rame ali na avto ali kako drugače.

Ali lahko dobiš še kateri drugi ram pc3200 pa z unim probaš. ker če ne deluje z drugim je lahko kaj z plato narobe.
Go with the flow.

Enron x86 ::

Ej tip
Dej si najprej mal tajminge naštimaj ( kšne 7-4-4 CAS 2.5; bodi pozoren da nimaš slučajno RAM-ov nastavljenih na AUTO ali SPD; najbolje da so na 100%), pa še FSB dej na default.
Jest sm pred parimi tedni kupu 2x 256 DDR 3200 ( neka poljska firma, za crknit ) pa ravno tako sploh ne boota - moral bi delat na FSB 200+, boota mi pa le s 185MHz, pa še to moram tako izvest, da držim insert ob prvem zagonu, pol ga pa še resetiram.
V glavnem - timinge naštimi pa FSB dej na default

Bobek ::

Uspelo mi je restit zadevo, uporabil sem Enronov nasvet, ko sem prizgal masino, sem pritiskal tipko insert in zdaj deluje vse ok. Sem ze parkrat resetiru in ugasnil masino pa vedno leto boota :)) .. tnx vsem za nasvete ... sem vam ful hvalezen :D

tnx tnx

lp 8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kingston KHX 3000 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19210387 (7188) celada
»

Kateri pomnilnik?

Oddelek: Kaj kupiti
331565 (1130) tx-z
»

2x256 DDR ali 512

Oddelek: Kaj kupiti
161101 (930) TribesMan
»

Twinmos pri Mlacomu!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1329018 (5481) AtaStrumf
»

Problem pri navijanju NF7-S 2.0 plate (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
974777 (3237) Fury

Več podobnih tem