» »

MSI BX Master in RAM-i

MSI BX Master in RAM-i

buhica1 ::

Torej, imam zgoraj omenjeno plato, do sedaj sem imel dvakrat po 64 MB RAM-a, včeraj sem dokupil 256 MB SDRAM-a v enem komadu (PC133). Vstavim novi RAM v tretji slot in ob zagonu začne comp piskati (mislim da 5 X dolgo). Nato sem sprobal vse možne načine (samo novi modul, novi + 1 star) in na koncu dam not kot je bilo prej (oba stara po 64). Toda comp ob zagonu še vedno piska !!!!! A mi lahko kdo razloži zakaj ? In ali kdo ve ali ta plata podpira 256 MB RAM-a v enem komadu (zdi se mi, da v knjižici od plate piše max. 512 MB - torej 4 X po 128 ??????). Aja, na enem starem RAM-u piše PC133, na drugem pa nič - nista iste firme, toda do sedaj sta delala čez leto in pol BP. Prosim za pomoč.

Lepa hvala za vse odgovore
Buhica

HitriPepe ::

Ja na tej plati dela sigurno 1X256 rama, sam mora bit DubleSided, vglavnem kaki starejši 133 Mhz ram, ker single sided tanovi meni tudi ni delal!

www.STROJI.NET

Han ::

Novi 256 MB rami so problematični za stare plate, posebno tisti, ki imajo spominske čipe samo na eni strani ploščice.

Zbriši CMOS (resetiraj BIOS) s prestavitvijo mostička na osnovni plošči ali z odstranitvijo baterije za par minut. Poženi mašino s starim spominom in posodobi bios, če že nimaš zadnje verzije...

buhica1 ::

A bo po upgrade BIOS-a delal ta RAM ker drugače ne vidim zakaj bi riskiral z nadgrajevanjem le-tega, oziroma kaj bo boljše po upgradu BIOS, ker do sedaj je plata delala super.

Lp Buhica

Han ::

Verjetno ne, čeprav nikoli ne veš. Če ima palčka spominske čipe samo na eni strani, skoraj zagotovo ne bo deloval.

buhica1 ::

Hvala vsem, sem se s prodajalcem zmenil za zamenjavo za doublesided RAM ko ga ko dobil. Upam da bo le-ta potem delal.

Lp Buhica

MC_h3Kt0R ::

Se eno vprasanje glede RAMa.

Kako se obnese kombinacija DDR (PC-2700) in SDRAM (133mhz)? Naprimer: 256 DDR + 256 SDRAM (seveda na plati ki podpira ram do 333 mhz).

Je bolje, da mam notr samo 256 ddr rama?

MC_h3Kt0R ::

sm ugotovu, da obeh ramov ne morem met notr... :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sdram dimm - kaj izbrati 1 x 256 mb 100 hz ali 2 x 128 133 hz ?

Oddelek: Programska oprema
131827 (1743) Fizikalko
»

PC Mark 2002 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20612542 (8955) DjTonic
»

Kaj pri vstavljanju rama delam narobe

Oddelek: Pomoč in nasveti
91132 (1026) BoGo
»

SDram

Oddelek: Strojna oprema
101238 (990) urosh
»

RAM(ovje)

Oddelek: Kaj kupiti
5989 (879) Daishi

Več podobnih tem