» »

Čudni problemi z računalnikom

Čudni problemi z računalnikom

neoto ::

Računalnik: gigabyte GA-7VAXP matična, Athlon 2400+XP, GF 6600GT, Live! 5.1 Player, DVD pekač, DVD pogon, IBM disk.
Včeraj mi je kar naenkrat začel nekaj štrajkati. Ob zagonu deluje vse OK, ko bi pa moral vstopiti v grafični način WinXPjev pa zamrzne ter se restarta. nameščal nisem nobenih driverjev, isto pa se dogaja tudi v drugem sistemu WinXP na istem disku. Linux (Knoppix LiveCD) se zažene brez problemov, deluje vse. Grafična je nova in je OK, rami so tudi ok (memtest), disk nima slabih sektorjev, tako da sploh ne vem, kaj bi lahko bilo narobe. 300W napajalnik je po mojem mnenju čisto dovolj za ta sistem, vsaj do sedaj ni kazal nobenih težav. Ima kdo od vas kakšno idejo?

Sparkl ::

Ja 300W je še nekako v redu, no ne bi bilo slabo, če bi imel več... Jest mam isto grafo pa mam 400W napajalnik pa nimam teh težav... Drugač pa poskusi zagnati v safe mode načinu, pa poskus system restore in ga daj v stanje, ko računalnik ni delal teh problemov. Ker si napisal, da ti je začel delat težave le en dan nazaj, vsekakor poskusi s system restore. Možno, da gre tudi za kakšno okvaro Windowsev...

neoto ::

1. ta napajalnik je v PCju že več kot leto in ni delal težav. Tudi zadnja pol leta, kolikor je stara grafična, ni bilo težav
2. na disku sem imel dvoje win XP, večino časa sem delal v prvih, zdaj pa ne delujejo niti eni niti drugi...
3. disk mi je začel pred dvema dnevoma nekaj piskat, a je računalnik brez problemov delal naprej. IBM test diska je našel samo en pokvarjen sektor in ga popravil (disk je star že kakšnih 5 let).
Bom jutri poskusil še s staro grafično, ponovno inštalacijo windowsev in še česa drugega. Prosim za pomoč!

[dodo] ::

Jaz sm imel podobn problem z diskom, da kar nenadoma ni več bilo kot bi moralo biti:)

razlog?...očitno sfukan disk:)...namreč ko sm skušal formatirat na koncu nism niti tega več mogel:)

neoto ::

No, jaz sem danes zamenjal grafično in vse deluje... Jo bom nesel zamenjat, ker je še v garanciji.
Slučajno kdo ve, ali LiveCD linux distribucije naložijo gonilnike za NVidio in poženejo strojno pospeševanje? Namreč najbolj me bega to, da v grafični način Windowsev nisem prišel, medtem ko pa v Knoppixov pa...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali HDD umira?

Oddelek: Strojna oprema
423501 (2290) hojnikb
»

Mandriva linux 2010 - se ne boota po namestitvi popravkov

Oddelek: Operacijski sistemi
251641 (1356) Icematxyz
»

Izšel Ubuntu 6.06 LTS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10214264 (11766) Jaka83
»

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi] (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Operacijski sistemi
190296975 (24632) Skrat
»

I have an Apple problem ;)

Oddelek: Operacijski sistemi
151335 (941) Skrat

Več podobnih tem