» »

Problem z HDD ledico pri računalniku

Problem z HDD ledico pri računalniku

reno ::

Uglavnem...Ko disk ne dela, ledica na pol gori tok da se komi opaz da neki svet...ka disk zacne neki delat ledica senkrat bol zasveti...imam ABIT IC7, disk MAXTOR 120GB, P4 2.6Ghz, 512MB rama, Radeon 9600pro,...300W napajalnik. Sem probavol da sm cim vec enot (CD-rome, disketnik, ventilatorje) izklopu tko da sm porabu cim manj energije...pa ni blo nc drugac kokr prej. Jaz sm ze marskej probavol ne vem vec kva nej bi blo narobe...a ma kdo ksno idejo ce ma nej prosm pove hvala za odgovore.

Pouh ::

In kaj bi ti rad naredu?

;-) ::

To je ta ledica na prednji strani ohišja?

Ena je za disk ena pa za power, ko disk dela tista za disk sveti, ko pa ne dela pa ne sveti:D Zgleda pa da maš tisto za power in disk fjst skupaj in ti od power sveti po tisti plastiki pa se vidi kot da tista za disk rahlo sveti-jaz mam isto.

Če to misliš-drgač nimam pojma kaj hočeš povedat.:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

reno ::

Primoz: rad bi naredu da dela tako kot more...ko disk nic ne dela ledica ne gori, ko dela ledica gori.

Eweer: ja ena je za power ena za disk...sam da pr men ni to problem da bi ledica za power neki svetilnosti oddala ledici za disk, ker sta ledici narazen prbližn 5 cm. Pr men dejansko ledica za disk sveti (cist mal tok da neki vid) ko disk ne dela. Ko pa disk dela pa ledica se mocneje zasveti.

Duhec ::

Zamenjaj jih med seboj pa boš videl kje imaš problem: v ledici, na plati ali s seboj.

reno ::

Problem je v plati ... lihkar sm z voltmetram zmeru kaj se dogaja na priključku za ledico in ko disk ne dela je napetost na priključkih 2.2V ... ko disk dela je napetost 4.5V...zdej me pa zanima ce je to normaln ... pomoje da ni :s

kajzer ::

to je čist normalno da enkrat bolj sveti, drugič majn... recimo če odpreš cdrom zasveti na polno, pri disku pa "utripa" (enkrat sveti bolj, drugič majn...) Pri vsaki plati je tako...

neoto ::

niti ni normalno. Pri idlanju HDDja pri meni nič ne sveti!

TEDY ::

eno ali dve navadni diodi veži zaporedno med ledico in plato;)

reno ::

Ce smo lihk ze pr temi za HDD led...a mogoce kdo ve kam je ta ledica zvezana direktno na disk al kam drugam?

gandi ::

Direktno na plato...

;-) ::

"to je čist normalno da enkrat bolj sveti, drugič majn... recimo če odpreš cdrom zasveti na polno, pri disku pa "utripa" (enkrat sveti bolj, drugič majn...) Pri vsaki plati je tako..."

nevem če bo držalo da sveti tale diodica od diska enkrat malo enkrat pa fjst...nikol še nism vidu da bi na kompu diodica včasih ful sekala včasih pa sam mal svetla...

to je tak nareto da sveti al pa ne sveti oz. tripa-vmesnega ni(da malo sveti).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC+USB Android=VIRUS

Oddelek: Pomoč in nasveti
191862 (1341) helo
»

Polit prenosnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6416426 (13669) _koki_
»

Crknu laptop - Acer TravelMate 292LMi

Oddelek: Pomoč in nasveti
161393 (1139) fras
»

Vandal switch (LED)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161131 (903) Pyr0Beast
»

Dva konekta na eno ledico, kako?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151186 (1025) Highlag

Več podobnih tem