» »

Kateri urejevalnik texta za gradnjo spletnih strani?

Kateri urejevalnik texta za gradnjo spletnih strani?

strictom ::

Kot lahko že v naslovu zveste, sprašujem po dobrem text editorju.

Rad bi en urejevalnik, ki ti sam prepozna kater jezik je v fajlu (HTML, CSS, PHP, JS, Java, Ruby, ...) in s tem določal markiranje raznih delov kode. Najbolj bi pa rad da bi imel auto finish funkcij, npr. ko napišeš h4, da ti sam postavi med "manj kot" in "več kot" znaka in tako tudi zaključi ta del (ponovi isto in doda "slash" :)

Do zdaj sem uporabljal UltraEdit in Notepad++ in sta oba super ampak noben nima te autofinish funkcije.

Prosim, če kdo pozna kak tak editor da napiše ime.

Hvala in lep pozdrav.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

BluPhenix ::

Editor z dobro autocomplete iščem tudi jaz že dalj časa, a brez uspeha. Kar sem zvedel od drugih, je da uporabljajo Dreamweaver, ker ima edini pametni autocomplete.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Preseren ::

homesite?

P.

Road Runner ::

Aptana - neka nova zadeva, malo sem testiral vceraj pa zgleda kar ok.
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

apachee ::

Glede Notepad++ : Le-ta IMA funkcijo autocomplete in sicer moraš stisnit CTRL+ SPACE, potem pa izbereš .
You can't win without The Finn!

pivmik ::

N++ sicer ga uporabljam tudi sam, vendar to je debilnost za moje pojme. Prede pritisneš CTRL+SPACE že sam napišeš cel tag. No sej ni tako hudo, ampak je vseeno bedno.
LP, Gregor GRE^

BluPhenix ::

Ja res je ima ctrl+space, pol pa z miško klikaš po seznamu ... kot je že napisal PicNik, v tem času napišeš sam tag.

Fanj bi bilo nekaj v stilu pritisneš a, pritisneš recimo ctrl+space in ti lepo izpiše < a href="">< /a> in kurzor premakne med narekovaje pri href, ko stisneš tab pa skoči med >< naslednji tab pa skoči ven. To bi bilo fanj, očitno bo treba da kaj takega spišemo sami.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

strictom ::

Sem sprobal tole Aptano in moram rečt, da je popolna. Edina napaka je da šmirkla samo HTML, CSS in pa Javascrit. Za to je popolna. Mogoče kakšna podpora za PHP nebi škodila ampak autofinish funkcija je pa idealna.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: strictom ()

Road Runner ::

ji se manjka do popolnosti... kaksna xhtml podpora bi bla kar uredu naprimer... pa mogoce kaksna nastavitev vec kar se auto-complete ipd tice. glede php pa malo poglej v forumu, nekaj sem zasledil o tem

BluPhenix: in pol bi se omejil samo na eno funkcijo a taga? ne mora program kr predvidevat da ti z a hoces ravno povezavo nardit. :)
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

pivmik ::

V 99% primerov delaš a href

Glede phpja imaste Zend Studio (IDE za php).
LP, Gregor GRE^

BluPhenix ::

Racer D: me v bistvu ti kot prvo možnost ponudi tisto, kar največ uporabljaš (ja fanj bi bilo, če bi si zapomnil pogostost ukazov), če pa funkcija nebi bila prava, bi pa lahko s kakšno drugo tipko spreminjal med predlogami. Sej ni treba na napišeš samo a, lahko bi recimo - a h in tipko za autocomplete, mislim da tukaj ni več dvoumnosti. Pač malo bolj inteligenten autocomplete.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

b0B3k ::

Se močno opravičujem, če se že preveč ponavljam, ampak pspad vsebuje autocomplete funkcijo za HTML, PHP, CSS itd ... zraven ima še veliko ostalih bombončkov
Najbolje pa je to, da je zastonj.

skrinšjotki
feature-i

P.S. Osebno mi je najbolj všeč njegov text difference, in možnost delanja template-ov itd. Ima pa tudi možnost integriranja CSS editorja TopStyle Lite (tudi brezplačno).

Road Runner ::

BluPhenix: saj aptana ti nekaj podobnega dela... look:



ni sicer tisto kar najvec uporabljas ampak prvi match, za naslednjega gres dol/gor. mogoce lahko predlagas feature :)
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

Zgodovina sprememb…

mte ::

Hmm..85MB?8-O Hvala lepa, že raje uporabljam "hand-complete" kot da čakam, medtem ko editor melje podatke, se zaganja, zapira... Res mi ni jasno kaj so vtaknili notri, da je program tako velik.

BluPhenix ::

Ja v Javi je spisan ;)
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

urban99 ::

Aptana je zelo zelo vroča zadeva na netu trenutno. Je še nisem sprobal, ampak očitno jo bom moral. Vem pa, da se da z nekim modulom tud php features noter vpeljat. Sam sicer uporabljam Notepad++, predvsem iz navade in ker je portable. Pa še free seveda. Od plačljivih variant sem pa same dobre ocene slišal za Homesite, ampak meni nekako ni potegnil... podobno kot Dreamweaver 8 ne. CSS raje sam pišem, preview je pa tudi en klik stran.

edit// A XHTML podpore pa Aptana nima? Škoda...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: urban99 ()

CaqKa ::

mah že po skrinšotih sem najprej mislo da vidim eclipse.. pl pa bluphenix reče še java pa mi je vse jasno.. majke a ne znajo česa takega spisat brez jave?

jaz sem pri ultraeditu.. pspad mi ne diši.. za DW pa so moji html in php skillsi še premali da bi ga izkoristil.

pivmik ::

LP, Gregor GRE^

CaqKa ::

sej ni čudno da aptana tolko zasede.. če pa ima še web server noter.. bogsigavedi če še kaj..

/edit:
jaz sem zelo skeptičen okrog tega ms produkta.. pa vseh onih ki so že zraven v tej seriji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

krho ::

Tole je skoraj zagotovo bazirano na eclipse platformi.. Samo ikone poglejte..
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

CaqKa ::

aptana in tale ms varianta ne poznata phpja..

/edit: aptana ima tudi težave z barvanjem kode kjer so uporabljeni šumniki

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

b0B3k ::

Pa tudi, če sem prav razumel avtorja teme, hoče on preprostejši urejevalnik teksta oz. Dober text editor, kot se je on izrazil ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b0B3k ()

[MYTiX] ::

Emacs, Vim?>:D
podpis

iggy ::

Vi for l33t >:D
Hey, you're fat!

strictom ::

Bom sprobal en kup teh zadev pa če se mi bo ljubilo spesnim članek :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Road Runner ::

aptana je lahko samo plugin za eclipse ali pa stand-alone

polno je nekih detajlov, ki te zivcirajo in upas da bojo v naslednji verziji popravljeni

potem pa prides do necesa resnega...
odpres 80kb .js fajl in zacnes tipkat. in med tipkanjem in prikazom na ekranu traja par sekund. ups?
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

moj_nick ::

Hej! vim 7.0 ima podporo za auto-complete (Ctrl-x, Ctrl-o, pa je).
Saj ne morem verjet! :)
110111001001010001010000

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

njok ::

Vsakic, ko slisim za editor, ki ga se nisem imel pod prsti, postanem dobre volje. Ampak veselje ponavadi ne traja dolgo. Upam, da bo v primeru Aptane kaj drugace, sedaj vlecem screencaste.

Dejstvo je, da je Windows platforma trenutno slabo zalozena z editorji. Nazadje sem upal v Microsoft, a te beta verzije ki so trenutno zunaj me niso ravno navdusile. Trenutno zdim na Ecplipsu z nekaj plugini, ampak nisem ravno zadovoljen (no, bolj kot z ostalimi ze). Nekaj sem slisal, da bo 6. razlicica NetBeans podpirala tudi Railse, PHP, ipd,... tako da upam, da bodo izboljsali CSS in JS podporo.

Ce ze ne zaradi drugega si bom maca kupil, da bom lahko poganjal TextMate. Pa applovci imate na voljo se BBedit, pa se kaj spodobnega bi se naslo. Ni fer. :/

No, da vidimo tole Aptano...

Road Runner ::

ko delam na windowsih uporabljam ultraedit, je kar ok zadeva - ma pa tezave z auto-complete... fuck it :)

na macu pa ostajam na textwrangler - bratec od bbedit, s to razliko da je freeware :)
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Urejevalnik?

Oddelek: Izdelava spletišč
496610 (5333) RockyS
»

CSS editor 2011

Oddelek: Izdelava spletišč
192377 (1905) Ziga Dolhar
»

Namesto dreamweaverja

Oddelek: Izdelava spletišč
151253 (1253) opeter
»

Dreamwaver nadomestilo

Oddelek: Izdelava spletišč
231954 (1409) root987
»

editor za programerja...

Oddelek: Programiranje
352770 (1987) Nerdor

Več podobnih tem