» »

CSS editor 2011

CSS editor 2011

Tody ::

Ker mi je notepad ++ malce ratal smotan, ker morem vedno nastavit jezik, ker sam ne zna prepoznat html, php oz css in bi bilo fajn tudi če bi mel kak autocomplete me zanima kaj se danes priporoča še drugega in ne nočem dreamwaverja al kakorkoli se že imenuje danes .

RockyS ::

Dva tedna že uporabljam NuSphere in sem kar zadovoljen, čeprav ima včasih težave pri prepoznavanju kodiranja znakov ampak mislim da je to nekje v nastavitvah skrito...

keworkian ::

Tody je izjavil:

Ker mi je notepad ++ malce ratal smotan, ker morem vedno nastavit jezik, ker sam ne zna prepoznat html, php oz css in bi bilo fajn tudi če bi mel kak autocomplete me zanima kaj se danes priporoča še drugega in ne nočem dreamwaverja al kakorkoli se že imenuje danes .


Prepozna, ti samo ne znaš uporabljat Style Configurator ali Prefrences -> Auto-complete

Zgodovina sprememb…

Tody ::

Thanks! Sem gledal samo na napačnem koncu. A zna tud več jezikov v dokumentu prepoznat? Html+ css?

Hvala :)

Ericssony ::

JetBrains ima zelo dober urejevalnik za PHP, XHTML in CSS - PhpStorm. Deluje na Windows, Linux, Mac.

MrBrdo ::

Meni najbolj ustreza Gedit (preprost editor za Linux in Windows). Na Mac OS X pa uporabljam TextMate. Za Windowse je tudi PSPad še kar OK, čeprav jaz imam raje kar Gedit.
MrBrdo

techfreak :) ::

Zaenkrat sem zelo zadovoljen z Aptana Studio za HTML, CSS, PHP, Django, Rails.

rokos ::

@avtorju
Firbčno me zanima - zakaj ne Dreamweaver?
Izdelava spletnih strani: www.rokos.si

Tody ::

Zato, ker uglavnem rabim css in html, kak snipet iz javascripta. DW je preveč napihnjen za take stvari, vsaj takrat ko sem ga uporabljal je hotel vse neki po projketih delat za vsako novo stran si ustvaril novo stran za njega pa potem ti je on nafukal poln enga šrota v tiste direktorije pisal neke loge, ki jih noben ni rabil itd. Poleg tega pa še zastojn ni in če vsaj kak euro zaslužiš s webom potem se hitro najde kdo ki te vpraša po kakih licencah.

DiTi ::

No DW je drugače lahko isti urejevalnik kot notpade in ne nafila čisto nič, pa še integrirani ftp ima na primer (ne vem koliko imajo to ostali). Da je pa plačljiv je pa seveda druga zgodba, ampak načeloma ostalo kaj si napisal ne drži :)

DiTi ::

drugače pa priporočam tega: http://www.aptana.com/

rokos ::

DiTi je izjavil:

No DW je drugače lahko isti urejevalnik kot notpade in ne nafila čisto nič, pa še integrirani ftp ima na primer (ne vem koliko imajo to ostali). Da je pa plačljiv je pa seveda druga zgodba, ampak načeloma ostalo kaj si napisal ne drži :)


Se kar podpišem :)
Izdelava spletnih strani: www.rokos.si

sannyb ::

Pozdrav vsem skupaj
Načeloma kot je že nekdo povedal... Gedit dobi m oj glas
www.rservis.org - računalniški servis na obali
www.mojastran.org - izdelava, optimizacija in vzdrževanje spletnih strani

MrBrdo ::

DiTi: no, dreamweaver se predolgo odpira v primerjavi z bolj preprostimi editorji, če ne drugega. ima pa res v zameno kakšne cool featurje. za take osnovne stvari je PSPad super, ima tudi vgrajen FTP. osebno uporabljam gedit ker mi je všeč en color scheme, ki je kopija iz TextMate, ki ga sicer uporabljam na Macu. poleg tega imaš ogromno uporabnih pluginov (tudi za Windows jih je kar veliko, za Linux pa sploh). priporočam, v kolikor boš uporabljal gedit: http://grigio.org/pimp_my_gedit_was_tex... nekaj takega je moj setup ;)
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

DiTi ::

glede na to da ga odprem takrat ko prižgem in zaprem ko ugasnem računalnik (enkrat na teden) mi je vseeno tudi če se zaganja 5 minut :) drugače pa tudi ne traja dlje kot 1 minuto še s sinhronizacijo ftpja.
je pa tako da na tistega katerega se navadiš potem težko menjaš. isto kot na primer winamp in podobni programi, kateri imajo veliko alternativ ampak si na določenega enostavno navajen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DiTi ()

Netrunner ::

ni najboljšega urejevalnika .. najboljši je tisti ki se ga navadiš :) ... Svoje čase nazaj mi je bil top urejevalnik macromedia homesite .. dokler ga niso ukinili oz. razvoj preselili v dreamwaver, kateri mi je bil pa preveč balasten.
Trenutno mi je notepad++ najbolši ... testiral sem tudi netbeans, geany, gedit, in mnogo drugih ..

kar jaz potrebujem je: dober color coding, zaključevanje tagov, UTF-8 in hitrost ter zanesljivost ... notepad++ vse to ima ... kar nima pa imajo plugini ki se jih da namestit :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Tody ::

Res je ko notepad ++ malce počohaš v nastavitvah je dost cool bom pa probal še enkrat ta gedit. Hvala za nasvete :)

SynTax64 ::

Tudi Geany je za pisanje kode dober, ki zna biti v povezavi z g++ odličen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SynTax64 ()

kpkp ::

TextMate + CSS zen coding
Oziroma e-texteditor na windowsih, sam sem ga preizkušal nekaj dni in je precej vredu, le malo stabilnejši bi moral biti :8)

Aptana Studio 3 tudi ima potencial, je brezplačen, aktivno v razvoju, multi platform... le nekaj frustracij imam z njim, mogoče sem preveč vajen TextMate, vendar nikjer ne najdem kako nastaviš bundle, ki ga nameravaš uporabljati (npr. nikakor mi ne uspe nastavit, da mi uporablja jQuery bundle namesto javascript, kak nasvet?) in nasploh je malo "neroden" za se ga navadit.

Ziga Dolhar ::

Tody je izjavil:

Zato, ker uglavnem rabim css in html, kak snipet iz javascripta. DW je preveč napihnjen za take stvari, vsaj takrat ko sem ga uporabljal je hotel vse neki po projketih delat za vsako novo stran si ustvaril novo stran za njega pa potem ti je on nafukal poln enga šrota v tiste direktorije pisal neke loge, ki jih noben ni rabil itd. Poleg tega pa še zastojn ni in če vsaj kak euro zaslužiš s webom potem se hitro najde kdo ki te vpraša po kakih licencah.


Te moram kar popravit, Tody.

1. V DW ni potrebno definirati "projektov" (oz. "sites"). Prav lepo deluje tudi s posamičnimi datotekami, ki jih lahko odpiraš znotraj Dreamweaverja (preko File-Open ukaza ali preko "Files" okna [enako kot sites], le da v seznamu namesto enega od projektov izbereš - lepo ustrezno lokacijo na disku oz. drugje.

2. Tisti "šrot in loge" piše samo, če definiraš nov "site", in imaš vključeno možnost "Design notes". To možnost kamot izklopiš, zraven pa imaš tudi gumbek za očiščenje morebitnih obstoječih design notes.

(Seveda pa te ne morem popraviti, da gre za plačljiv in obsežen program.)
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Urejevalnik?

Oddelek: Izdelava spletišč
496582 (5305) RockyS
»

wysiwyg web designer

Oddelek: Programiranje
131403 (1017) technolog
»

C++ editor + compiler (like Dev C++)

Oddelek: Programska oprema
8937 (847) Monster
»

Program za delanje spletnih strani?

Oddelek: Izdelava spletišč
232512 (1803) opeter
»

New Dreamweaver?

Oddelek: Izdelava spletišč
161690 (1041) HardFu

Več podobnih tem