» »

Namesto dreamweaverja

Namesto dreamweaverja

Dinko ::

Iščem kaki podobni program ki bi bil podoben dreamweaverju in mogoče open sorce

kaj priporočate
Dinko

jan01 ::

kompozer-open source

Dinko ::

sem ga že poizkusil...pa sem imel probleme z nijm
Dinko

Baja ::

NVU

mte ::

Mislim da boš z vsemi imel težave, če ne boš poznal kaj se dogaja spodaj pod vizualno masko. Skratka, lahko imaš ti space shuttle doma, pa ti čisto nič ne pomaga, če ne poznaš kaj se skriva pod površjem gumbov.
lp

Atos ::

Tody ::

Dinko isto sem jest vprašal pred kake pol leta :) Odgovor je ni nadomestila :)

ČE bi se kaj več kot šminkiral ti bo pa že notepad++ zadost :)

overlord_tm ::

Navaden notepad ... ko enkrat znaš HTML itak ugotoviš da preden ti ukrotiš use knofe v DW bi v coder stylu naredil stran :)

Gandalfar ::

No, no. Navaden notepad ni tista prava stvar. Kar hoces je met Text Editor, ki razume javascript, html in css da ti lahko pomaga, barva sintakso, inserta drobce kode itd.

R33D3M33R ::

Ne vem kako lahko komu priporočiš notepad ... Windows XP verzija še prelomov ne zna upoštevati, kaj šele kaj drugega. Notepad++ je precej boljša zadeva, grafični vmesnik pa ima OK NVU.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Ziga Dolhar ::

Bom malo dopolnil Gandalfarja,

> No, no. Navaden notepad ni tista prava stvar. Kar hoces je met Text Editor, ki razume javascript, html in css da ti lahko pomaga, barva sintakso, inserta drobce kode itd.

... ki ti hkrati služi kot priročen file manager z možnostjo hitrega uploadanja datotek (lahko hkrati s shranjevanjem), sinhronizacijo s serverjem, morda check-outanje. In če strežnik nima podpore server-side skriptingu, magari še nadomestek za templating.

Pa namen "WYSIWYG" ni le v tem, da "rišeš" strani - v njem lahko zelo hitro pogledaš morebitne napake v ročno pisani kodi (napačno gnezdenje, podvojeni atributi, hitra validacija ...), precej hitro ustvariš tabele za prikaz podatkov.

Sicer pa prijazen nasvet uporabnikom DWja: preberite si priloženi Using Dreamweaver PDF. Velja tudi za "eksperte".
https://dolhar.si/

overlord_tm ::

Ok dobr, da se popravm ... rabs res ne kaj dosti več kot navaden notepad, je pa PSPad ali pa Notepad++ dosti bolj uporabna zadeva, tako da je to zame v win ratal navaden notepad. MSjev je isti že od 3.1 do Viste :D

jan01 ::

html-kit tools, amaya, aptana, ...

opeter ::

Je pa res, da nekateri "koderji" ne razumejo, da vsi ne želijo kodirati in poznati HTML, CSS (da o naprednih AJAX in raznih dinamičnih jezikih niti ne govorimo) kode.
So pa ti rrecimo izredni profiči v samem oblikovanju elementov (torej grafične zasnove).

Hja, za take je namenjen recimo Freeway

BluPhenix ::

Taki pač niso koderji in so oblikovalci/razvijalci uporabniškega vmesnika.

Tako kot je dobro, da koderji prepustijo design designerjem je dobro, da designerji prepustijo kodiranje koderjem.

Ko se gre za višjeprofitne projekte seveda. ZA osebno domačo stran to ni ravno potrebno.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

opeter ::

Tako kot je dobro, da koderji prepustijo design designerjem je dobro, da designerji prepustijo kodiranje koderjem. Ko se gre za višjeprofitne projekte seveda. ZA osebno domačo stran to ni ravno potrebno.


Se popolnoma strinjam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako vaditi izdelavo strani?

Oddelek: Izdelava spletišč
4210906 (9097) BigWhale
»

Urejevalnik?

Oddelek: Izdelava spletišč
496595 (5318) RockyS
»

Program za delanje spletnih strani?

Oddelek: Izdelava spletišč
232513 (1804) opeter
»

Programi za izdelovanje spletnih strani

Oddelek: Izdelava spletišč
4712580 (11773) Ziga Dolhar
»

Izdelava svoje internetne strani

Oddelek: Izdelava spletišč
293124 (2587) jancko

Več podobnih tem